Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anaweeu mnipodobnie po kapieli od razu musi byc cycus i ciezko mi wyczesywac glowke a ma tegomsporo juz dluzszy czas...
Najpierw pojawilo sie na brwiach i smarowalam Linomagiem a scieralam wacikiem. A z glowka o wiele gorzej jest. Smaruje Baby cap ale nie widze poprawy:( uzywacie tez jakis specjalnych szamponow na ciemieniuche?

A czym smarujecie cialka malenstw? Emi ma strasznie sucha skore:( mamy masc cholesterolowa ale nie widze zadnej poprawy:( Doradzcie mi cos prosze.

Odnośnik do komentarza

Zerkam kątem oka na ddtvn, a tam o karmieniu piersią - matka trójaczków codziennie odciąga dla nich 2,5 litra mleka. Wow!
Ramajani myślę, że twoja malutka je i śpi w normie, mój synek je co 2-2,5 h, w nocy bywa, że i co godzinę, w dzień śpi mało, głównie przy piersi i w ogóle nie mamy czegoś takiego jak dłuższe, wieczorne spanie.
Anawee ja karmię i czeszę, inaczej się nie da;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat ja robiłam w proporcji - 2 łyżki mąki ziemniaczanej na 0,5l wody, zrobił się idealny kisiel :D tą miksturę wlewałam do wanienki jak mały miał jakieś krostki na łydkach, nawet pomogło.

Dziewczyny, jecie truskawki? ja się bałam, że wczoraj przesadziłam, ale małemu nic, to chyba mogę? :)

Odnośnik do komentarza

Mleko ja uwielbiam tez bym mogla pic a jakie zabki biale;) problem z tym ze my kupujemy te z biedronki zeby trzymac w piwnicy i ono nie ma.wapnia! Czy to wogole mleko? I te wszystkie.kartonowe?

A ja Was zaskocze, bo ja wyczesywalam corce przed kapiela jakos po 20 min moze 15 od nasmarowania a potem to co wyczesywalam i tluste wlosy myje.

Dzisiaj ponad sily wszystko. Wstalam do corki o 5 i tak juz Maly tez sie obudzil na karmienie. wiadomo sniadanie itd. Dwa prania powiesic na dwor a wiec znalezc czas ze corka oglada bajke a maly przysypia. Jeszcze zmiana poscieli i umycie wlosow. Powiem Wam ze przy 1 dziecku.nie.ogarnialam tyle ale tez bralam duzi na.siebie np sprzatalam caly dom teraz mam tylko gore, odkurzam podlogi (noe lubie zamiatac) co 2 dzien, a myje podlogi co.tydzien lub poltora-od tego dzieci nie.umra a ja musze miec na to czas i warunki (corka na dworze i spiacy syn), jeszcze obiad zebrac pranie itd. Ale jutro spie do 7 bo maz rano w domu a potem do gin. Nuestety dalej obfity okres ale musze isc do gin, maz wzial urlop specjalnie a ja mam sprawy na miescie.

Dziewczyny moze wasze dzieci sie nudza a ze podajecie piers to jedza a piastki ssanie to smoczek ja daje bo silny odruch ssania ma. Ja kupuje jutro bujaczek bo synek wiecej juz nie spi a ja nie moge ciagle tylko z nim.

Ewee nie wiem bo dzis mial odpowiedz dac, jutro wolne a od poniedzialku 2 zmiana wiec licze ze nie bedzie juz. A on sie waha bo umie angielski i teraz tez posluguje sie w pracy ale tam juz musi lepiej znac tak i tak troche sie zawahal mimo ze umie ale pojdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

agulaa ja mialam probki tego baby cap i to beznadziejne jest, nic nie pomoglo. Dzisiaj bede testowala olejuszke. Znalazlam tez emolium na ciemieniuche i oillan. Jak olejuszka nie podziala to kupie inne, albo odwiedze lekarza.

Ja cialka Tymcia nie smaruje niczym, bo nie ma suchej skóry.
Konczy mi sie krem do buzi, mialam linomag ae, czy polecacie cos innego?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Marta twój Tymek starszy o 2 dni od Olivera i moj tez wazy 5 kg z groszami , kawał chłopa do noszenia ;)
Charczenie moj charczy jak stary chłop , jakby flegmę miał albo chrypę . Lekarz powiedziała ze to norma i nie ma sie co martwić.
Melly super ze maz moze zmienić stanowisko ! będzie duzo łatwiej ogarnąć co dzieciaczki ;)
Z moim mężem jesteśmy razem od 15 lat a małżeństwem od 7 . Tak wiec teściowa znam za dobrze , to jest taka baba niereformowalna . Jak bym jej nie znała to bym nie wierzyła ze tacy ludzie istnieją !
Wiec ja sie szczególnie nią nie przejmuje.
Czarna super macie już rytm dnia. My ciagle to jak na wariackich papierach.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Uszanowanko :) strasznie Wam współczuję tej ciemieniuchy, mam nadzieję, że do nas się nie przypałęta..

Zamotałam Wiki w chustę, ale rewelka! Mała śpi wtulona, a ja mam wolne ręce :D jak się młodej będzie podobać, to szybko zainwestuję w tkaną ;)

muszę się pożalić, bo mnie @#$% strzeli zaraz! dzwonił Nieślubny, że nasz samochód drugi raz przeglądu nie przeszedł! za pierwszym razem dostaliśmy listę co trzeba wymienić/naprawić (pomijam fakt, że tu się czepiają o rzeczy typu światełko w środku nad drzwiami za słabo świeci, wycieraczka nie do końca ściąga itp.). wymieniliśmy wszystko, pojechaliśmy drugi raz, a oni... wyszukali zupełnie coś innego! ale jestem wściekła przez takie zawracanie dupy, jakby nie mogli od razu sprawdzić wszystkiego. dobrze, że Nieślubny ze swoim szwagrem kumaci i sami wszystko robią, bo za pierwszym razem za naprawę w warsztacie krzyknęli nam 15tys koron, teraz 7... co za kraj!

Miila ja jem wszystko, bez wyjątków :)

młoda wieczorem marudziła straszliwie, zasnęła dopiero o 1, a spała uwaga... na mnie! no próbowałam ją odłożyć milion razy, delikatniej się nie dało już, a jak ten mój kurdupel tylko ogarnął, że nie leży na mnie to awantura totalna!co za noc...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Nat chyba kupię jednak tkaną tylko już złamaną, zamotałam dziś małego w kieszonkę i padł po chyba minucie, oczywiście wiązanie było do kitu, ale kupię chustę i umawiam się z doradcą, bo samej jednak nie ogarnę, widzę, że nóżki za bardzo ściśnięte, więc nie będę ryzykować. Myślisz, że na początek z dodatkiem bambusa byłaby ok, czy lepiej 100% bawełna? Znalazlam jedną aukcję z bambusem i się zastanawiam. Chyba, że masz kogoś kto by chciał odsprzedać używkę 4.6 to jestem chętna :D

Ramajani z moim dzieckiem nie ma szans, żeby spało w dzień nawet godzinę ciągiem, jak jest 40 min to święto we wsi. On też chciał jeść co godzinę dawniej, a ja zawsze cyca dawałam, pediatra powiedziała, żebym chociaz 2godzinne przerwy robiła bo stąd mogą być problemy brzuszkowe. Teraz wytrzymuje z 2-2,5h, ale nie było łatwo, musiałam długo przytrzymywać mu smoka w buzi zanim załapał, że teraz nie jemy tylko ssiemy i zabawiać go ciągle. W nocy śpi 21-24 a pozniej co dwie godziny, chociaz dzis mnie zaskoczył 21-1:30, 5:00 i 8:00. Trzymam kciuki, żeby Twoja sie polepszyła.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Miłego dnia wszystkim życzę!
Herbatka na laktację-polecam jak ktoś ma możliwość kupić z firmy WELEDA-fotka (jak kosmetyki) zawiera przede wszystkim kozieradkę, anyż i koperek-chyba jedyna z kozieradką herbata na rynku! Ja się nią wspomagam gdy żarłok ma zwiększone zapotrzebowanie. Do tego arbuz-wspomaga laktację + ma dużo wody i witaminy.
Krochmal- wersja dla zabieganych: garść mąki ziemniaczanej bezpośrednio do ciepłej wody do wanienki.
Moja dziewczyna jest gorąca- body z krótkim rękawkiem + skarpetki i uchylone okno(nie mocno) przez noc gdy na dworze pada cały dzień i temp. +15ºC i tak śpi. Jak jest powyżej 20ºC to cały czas (+/- co 30 -45 minut) wisi na cycu i pije.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48461.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48462.jpg

Odnośnik do komentarza

Miila ja jem truskawki. A nawet sie skusilam na batonika czekoladowego i nic po czekoladzie ale ja juz nie ruszam slodyczy bo jak odzyskac forme.

Ja kapie w natluszczajacym ziajki i tez skorka ladna bez smarowania. Jak sie luszczyla po porodzie to dwa razy uzylam nivea baby ale czasem posmaruje bo lubie jak tak pachnie i wtedy robie masaz maluszkowi

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość AnnaRy85

Witam dziewczyny, również jestem kwietniową mamą. Dotychczas nie udzielałam się. Widzę jednak, że kilka z Was zmaga się z ciemieniuchą. Miałam ten problem przy starszym synu i wcale nie pomagało nam stosowanie oliwki, która dodatkowo tylko zaogniała skórę. Efektów nie przyniósł też spray na ciemieniuchę z apteki polecony przez farmaceutkę. Ciemieniuchy udało mi się pozbyć, gdy posmarowałam zmienioną skórę głowy i czoła Bepanthenem. A potem wymasowałam szczotką. Poprawę było widać już po 1 dniu. Po 3 dniach problem ciemieniuchy znikł bezpowrotnie a wcześniej długo się z nim męczyliśmy.

Odnośnik do komentarza

agulaa mi wlosy tez wypadaja garsciami! Jest jeden srodek dla kobiet karmiacych vitapil mama. Ja jeszcze nie probowalam, bo biore witaminy dla kobiet karmiacych i nie chce za duzo tych suplementow brac na raz.
Jestem wlosomaniaczka, przetestowalam mase srodkow, ziol i kosmetykow na wlosy. Oczywiscie nie polecam nic z tych rzeczy w okresie kp, bo nie wiem jaki to moze kiec wplyw, ale po skonczeniu kp ponizsze sposoby pomoga z wlosami:
1. Biotin, gelacet, niemiecka biotyna -dzialaja cuda
2.wcierka jantar - tania i ma sie po niej mnostwo baby hair
3. Picie pokrzywy i skrzypu calkiem smaczne i wlsoy tez rosna jak oszlale
4. Maseczka z oleju rycynowego, zoltka i cytyny -wzmacnia wlosy
5.wcierka z kozieradki - wzmacnia i powoduje wzrost nowych wlosow.
6. Calcium panthotenicum CUDO! To jest witamina B5. Ogranicza wypadanie, przyspiesza wzrost wlosow i paznokci.

truskawki ja jadlam i mrozone i swieze. Malemu nic nie bylo. Tylko musza byc kupowane ze sprawdzonego źródła.

annary85 dzieki za info o bepanthenie. Jak nie przejdzie po tym co mam to wyprobuje go.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Takaonaa mówią, że kropelki na wzdęcia typu espumisan można dawać cały czas, bo one się nie wchłaniają. Co do rozleniwiania pracy jelit to nie mam pojęcia niestety... Ja dawałam ok 2 tygodnie, jak były problemy z brzuszkiem, pod koniec zaczęłam zmniejszać dawkę i nie do każdego karmienia, teraz nie daję wcale i jest spokój.
U nas też sucha skóra na głowie, muszę zacząć smarować szybko... na suchą buzię pomaga mi alantan, i się zastanawiam czy jej główki tym nie smarować... ktoś ma jakieś doświadczenia ??
Agulaaa my też mamy bardzo suchą skórę, położna dała mi próbkę bepanten derm i jest super, może spróbuj.
Ja wcinam truskawki, czereśnie i wszystko, na co mam ochotę.
Kingullek mój gnom też lubi na mnie zasypiać, nawet mi się to podoba, no ale nie o 1 w nocy hehe. Co do odkładania to ja mam taki patent: jak już śpi mocno, przykrywam ją rożkiem (jak leży na mnie jeszcze). Jak się rożek ładnie zagrzeje, to wstaję powoli, cały czas ją do siebie trzymając, i dopiero nad łóżeczkiem delikatny obrót i z tym ciepłym rożkiem do łóżeczka- tak na naleśnika. Zazwyczaj działa i śpi dalej. spróbuj następnym razem, może Ci pomoże.
Kumi moja koleżanka sprzedaje tkaną, złamaną chustę. Zapytam czy jeszcze ma i jak coś to dam Ci znać na priv.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Kumi, wyszukaj na fbooku zamkniętą grupe chusty Polska, poproś o dodanie i tam die dzieja handlowe cuda, wsiakniesz.
Ja kupilam tam moje indio, uzywane ale to celowo bo jest cudownie miękkie, złamane.Dzisiaj doszło i jest absolutnie doskonałe, dociaga sie samo! już zaliczyliśmy pierwszy spacer.Nie myślałam, ze to az taka roznica.
Chusty z bambusem sa dobre na lato( generalnie te z domieszka lnu czy konopii) z tym, że bambus nie jest taki nośny i już przy 11 kg wkładzie będzie się luzował nieco.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Kingulek skad ja to znam ? My tez tak kiwalismy sie z przeglądem , chyba ze trzy razy ! Masakra !
Hehe jaka cwaniara ta twoja mała , ja tak miałam na początku i myślałam ze mi plecy pękną bo odkładałam go do kosza a nie do łóżeczka .
Anna to jest myśl z tym rozkiem tylko teraz dziecię mi sie zaparuje . I na mnie śpi tylko na piersi . Nie chce np na brzuszku leżeć .
Gazy dziewczyny pomóżcie . Moj mały zanim prutnie to tak bardzo płacze ... :(( straszliwie
Czy na to wlasnie espumisam by pomógł ? Daje biogaie , i troche pomogła . Poradzcie.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Anawee dzieki za rady dotyczace specyfikow do wlosow. Teraz nie zamierzam nic brac. Biore dha i inne vit dla karmiacych.

Takona bede dzialac z bepanthenem, dzieki:)

Tez jem truskawki:) balam sie ale wszystko ok z mala:) Truskawki to moja milosc;)

Emi tez lubi zasypiac na mnie :) wczoraj spala tak z 40 min a w nd na mojej mamie 2h.

Za to wczoraj i dzis ma drzemki po 5 min i jest marudna. W nocy budzi sie co 2h, zje i strasznie sie wierci. Mowie na nia wiercislawa;)

Od rana pada i pogoda nie sprzyja spacerom:(

Odnośnik do komentarza

Anna205 daj proszę znać tutaj na forum, bo coś jest nie tak z wiadomościami prywatnymi.
Ja smarowałam Małemu głowę właśnie alantanem, polecam

Nat już jestem w tych grupach, póki co nie ma nic dla mnie, chciałabym wydać do 200 zł bo do tego jeszcze doradca i trochę kasy trzeba, a ja dalej macierzyńskiego nie dostałam, więc lekko biduję :P Zobaczę jeszcze na co się zdecyduję, bo później pewnie i tak się na nosidło przerzucę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Ramajani mysle ze nie mozna powiedziec ze Twoje dziecie malo spi. Dla porownania moj Robert spi e nocy najpierw ok. 4h poxniej ok 3h i zaczyna dzien czyli ok 4-5 po ok 2h zdarza sie ze spi jeszcze 2h ale to xalezy od dnia czasami grzecznie lezy a czasami chce byc blusko. Jesc chce co godzine max 2 i znow zalwzy od dnia , albo ma dwie drzemki po pol godz i kilka 5-10 min albo jedna 3h, i tak do wieczora tj do 21 gdy zasypia na noc. Ja to!dake tez mm a i tak przystseiam do pietsi co godz przewaznie.

Odnośnik do komentarza

Melly gratulacje dla meza! A co do mleka to slad pomysl czy info ze nie ma wapnia??? Nie da sie by mleko nie mialo wapnia bo wapń laczy czasteczki kazeiny i tak powstaje mleko. To jest jakby podstawowy budulec. I np sery robi sie tak ze przecina sie te wiaxania miedzy wapniem a kazeina i w zaleznosci co powiduje przeciecie to wapn zostaje przy kazeinie dajac zolty ser lub trafia do serwatki i zostaje go bardzo malo w skrzepie czyli w twarogu. I jakiego mleka nie wezmiesz to wapn jest w nim zawsze i to w stalej ilosci bez wzgledu na krowę ktora daje mleko.

Odnośnik do komentarza

Groszek podaję espumisan regularnie z powodu kolek, raz pomaga, raz nie i tak samo z gazami - czasami Tymek drze się jak opętany zanim uda mu się pierdnąć, a czasami nie robi to na nim większego wrażenia.
Chusta. Szkoda, że nie znam nikogo, kto mógłby mi taką chustę wypożyczyć w celu przetestowania, zainteresowałyście mnie tym tematem, jednak żal by mi było wydać tyle kasy bez pewności, że nam to pasuje. No i nie ma tu u mnie doradców.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...