Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewee ja kapalam w roztworze nadmanganianu potasu jak mały miał odparzenia bo ma właściwości bakterio i grzybobojcze; ) woda musi być lekko różowa a wanienka pi kilku kapielach takich trochę się zabarwi na brazowo;) takim roztworem tez przemywalam małemu tylek przy każdej zmianie pieluchy zamiast woda jak miał duże odparzenia

Odnośnik do komentarza

Melly piszesz ze brat stara sie o kolejne dziecko. A przy pierwszym nie mieli wozka?
Poza tym... jeszcze troche minie zanim im sie przyda wiec moze nie ma sensu abys juz teraz myslala o tym? Tym bardziej ze na razie na pewno Wam bedzie potrzebny. A później... sama zobaczysz. Moze maz dostanie awans i zmieni Ci sie prespektywa? Albo jakas innna sytuacja bedzie miala miejsce :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dzieki Karolina! Czyli wychodzi na to ze prewencyjnie Nie ma co stosowac.

Odnosnie kąpieli mam jeszcze pytanie o Wasze sposoby na mycie. Pytam ponieważ Aniela czasami placze jakby najgorsza krzywda jej sie dziala. Albo podczas kapieli albo po... juz nawet zaczelismy .grzac w pokoju suszarka aby miala ciepło (tak, wiem ze byly upaly ;-) ) no i trochę pomoglo... ale nadal trudno powiedziec ze cora sie relaksuje w wanniece

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ewee podczas kapieli najlierw zanurzamy nozki po chwili powoli reszta. I woda troche cieplejsza i polubil kapiele. No i musi byc zanurzony albo polewany caly czas. Poki kikut nam nie odpadl i nie moczylismy to byla masakra. Wyjscia z wody troche lepsze od kiedy recznik zawijam w cieply termofor. A potem grzeje nim ubranko. Zeby byl spokoj to po wytarciu i zapampersowaniu od razu cyc. A tatus w tym czasie troche oliwkuje malego

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

pieluszki kurde, u nas pieluszki dalej w rozmiarze 1-używamy pampersa od początku i mi pasuje, a ciuszki zakładam 50-62 max ;) ale Wiktoria jedna z najmłodszych, więc ma prawo być kurduplem :)
Melly kurcze, normalnie swojemu bratu to oddałabym za darmo (chociaż ktośtam mi kiedyś powiedział, że jak się za darmo oddaje rzeczy po dzieciach, to się szybko następne pojawi ;)), ale w Twojej sytuacji, to sama nie wiem, skoro oni tak nie szanują tego. Ewee ma racje, może nie ma co tak szybko o tym myśleć.
Ewee u mnie ogólnie pełen relaks przy kąpieli, ale my od początku kładziemy małej ręczniczek mokry na brzuch, tak żeby cały czas czuła ciepło i się nie wychładzała. może spróbuj?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ataa to są Bawełniane chusteczki higieniczno-kosmetyczne. Naturalne, suche do twarzy. 60 szt. Firmy BeBeauty. Koszt 3.99. Leżą zazwyczaj właśnie przy tych ręczniczkach.

Nat ja mam 170 cm wzrostu i jestem raczej mocnej budowy, a mąż ma 184 cm i jest szczupły. Nie wiem po kim więc Szymek taki rosły. Ale o ile najpierw się cieszyłam, że tak szybko rośnie,szczególnie po tych przeżyciach z żółtaczką to teraz zaczynam się trochę niepokoić.
Karmię tylko piersią 7 razy na dobę. Mały załatwia się z 8-10 razy i taki przyrost wagi..

Ubrania 74 akurat ze smyka mu ubrałam, ale wszystkie 68 są już totalnie na styk.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny, Po naszym aktywnym dniu wczoraj Tymek spal 5,5 godziny!! Kurcze, mam nadzieje, ze to poczatek zmiany a nie wyjatek.
Jesli chodzi o kapiele to my mamy to wiadro o ktorym juz wczesniej pisalam, zajelo nam chwile zeby wypracowac jak go trzymac, ale Dzieki temu, ze jest zamoczony po pachy w cieplej wodzie, nawet nie pisknie, bardzo lubi kapiel. Polecam jakbyscie byly zainteresowane, my zamowilismy w Gemini.
Jezu dziewczyny czy wasze dzieci tez wydaja takie dzwieki a la chrapanie, jakby mialy duzo wydzieliny gdzies z tylu nosa / gardla? Niby mu to nie przeszkadza w oddychaniu a jak uzywam sprayu do nosa to nic nie wylatuje wiec to nie smarki. Brzmi to okropnie i sie stresuje, zapytam jutro lekarki jak sie tego pozbyc no i co to jest.
U nas dzisiaj ma byc 23 stopnie! Pogoda nas rozpieszcza.
Pieluszki - ja tez pampersy na zmiane z lidlami chociaz nie jestem zadowolona bo pampersy smierdza chemia a lidle nie trzymaja kupy. Tutaj nie mamy ani rossmana ani biedry... Czytalam w jakims rankingu, ze aldi ma dobre pieluszki, ale nie mialam jeszcze okazji kupic.
Milego dnia
Marta

Odnośnik do komentarza

ewee i kingullek napisalam bo ostatnio mi o tym gadali, ze dziecko. Bratowa gadala ze fajny wozek ze uniwersalny itd i wiem jacy sa. Dalam im sliczna sukienke ani razu nie zalozyla a mama pilnowala wnusie to wie a ja corce bym zalozyla chetnie. Tez bym dala za darmo ale wozek to po 2 dzieci za 500 bym chociaz sprzedala obcym. Wiecie ich corka miala rok jak zaszlam w ciaze i nic nie dali a ja pewnie bede podpytywana. Oni nic juz nie maja. Wozek mieli.ale sasiedzi.im kola przebijali.i chyba poniszczyl im sie w piwnicy.
Wiem ze jeszcze czas ale wiecie jak to leci.
A poza tym moj maz nie musi swoich rzeczy oddawac mojej rodzinie. Siistra to co innego. A poza tym mi tez pokupowala kilka rzeczy. My nawzajem wszystko a bratowa by tylko brala. Ah szkoda slow. Maja wiecej kasy a gadaja ze my bogaci hehe a my tylko dobrze planujemy wydatki i nie palimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Nie odzywałam sie jakis czas. Walczyłam o kp, niestety mały ciagnie tylko w nocy i to niezbyt dużo. Dzis mial miec szczepienie, niestety, przez to ze chlusta - wymiotuje kwasem + serwatka prawie po każdym karmieniu jestesmy w drodze do szpitala. Jestem strzępkiem nerwów, mam nadzieje ze zrobią usg i bedzie wszystko ok. Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza

ja juz musialam kupic reczniczki tami w rossmanie, mam nadzieje ze szybko pojawia sie w biedronce, bo roznica w cenie niemala.

Czarna no to Szymek kawał chłopa. Na mojego króciaczka 62 niektore za duze. Przy urodzeniu mial 52 teraz ok 59. Dalej uzywamy 2 Dady.

Ja czekam az corka znajomej wyzdrowieje i jade pozyczyc chuste elastyczna, zeby zobaczyc jak Leon zareaguje na nia, a pozniej zobaczymy.

Magda1010 oby wszystko było ok, trzymam kciuki. Mój ostatnio tez po kazdym jedzeniu ulewa z tym ze nie za kazdym razem serwatka. Musze to skonsultowac.

Dzis konczymy dwa miesiace :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Troche mnie nie było ale pogoda piekna u nas wiec korzystamy. Szkoda ze za dwa dni znowu ma byc 13 stopni..
Odliczam juz do wakacji w Polsce, jeszcze 8 dni! :)

Czarna Szymek kluseczka! :) Ja z Wiktorkiem na ważenie i drugie szczepienie idę w poniedziałek ale domyślam sie ze wazy ponad 6kg. Używam juz rozmiar 3, troche sa długie ale w dwójkach juz ciasno było i kupa przelatywała. Ciuchy ubieramy 56/62.

Magda trzymaj sie, powodzenia.

Melly ja to bym sie głęboko zastanowiła nad tym czy dam bratu wózek jeżeli on tego nie docenia i sam w zamian nic nie oferuje. A tylko brać to sie tak nie da.. Chociaż faktycznie jeżeli to sa tylko plany to jeszcze masz czas by wszystko przemyśleć.

Marty fajnie ze spędziłaś taki dzien dla siebie, ja mam nadzieje ze jak pojadę na wakacje to tez taki sobie zafunduje :) włosy wołają o pomstę do nieba :D

heltinne halo, co u was?

Odnośnik do komentarza

Magda, trzymajcie się z synkiem.Daj znaka i zobacz ten syrop Gastrotuss baby :*

Marty, u nas ciągle taki dzwięk jak opisujesz.Lekarka obadała i nic nie wykryła.Nie wiem co o tym myśleć...

Czarna, szynek będzie wysoki chłopak co się martwisz.Wy też przecież niemali :)

Co do chusty to noszę kiedy bądź.Jaka to wygoda bez wynoszenia wozka i wszystkich pierdół.Chusta, dziecko i nerka na pierdoły i mogę iść wszędzie ;)

Byłam u ginki wszystko ok.
Młoda zrobiła ojcu aferę w aucie aż się biedak spicił, fakt był upał przed burzą .Wsiadam do samochodu a tam leżą uwaga:CHUSTECZKI Wilgotne DO KAROSERII i wiecie że ob chciał tym jmyć dupsko córce!!! Dzięki bogu nie zdążył.Myślałam, że go chlasnę"przecież mowilas że w lewej kieszeni" tak ale torby!
Nie drzwi.

Kupiłam Helutce genialne legginsy w Tesco by FF i fajnego pająka zabawkę do wieszania w wózku.Taki oTekst linka

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Haha Nat, ale sie usmialam z tych chusteczek, ale faktycznie nie byloby do smiechu gdyby ich uzyl... Bedzie fajna historyjka do opowiedzenia Heli jak bedzie juz duza :)
My idziemy jutro do lekarza na 6-tygodniowa wizyte i zobaczymy co powie o tych dzwiekach.
PaulinaNO, wiem jak sie czujesz, my jeszcze miesiac musimy czekac na wylot do Polski, ale tez nie moge sie doczekac, baw sie dobrze i korzystaj :) ja tez mam zamiar odwiedzic fryzjera, kosmetyczke, dentystke, ginekologa :)
Dziecko mi znowu ktos podmienil, nie dosc, ze w nocy tak ladnie spal to w ciagu dnia tez duzo spi, nie bylo tez ani jednej kupy od wczoraj wieczora... Nieco dziwne...

Odnośnik do komentarza

Ale dzis sie dzieje na forum :) az miło: )
My dzus znow caly dzien sami,wyszlismy na dkugi spacer z zakupami i mialam stresa bo Robek prawie obudził mi sie przy kasie a wtedy jedyny sposob na miego to cycek. I gdzie wtedy ha mialabym to zrobić? W waskum przejscuu przy kasach? Na zewnatrz w pobliżu tylko ruchliws ulica... teoretycznie byl najedzony ale praktycznie nigdy nic z nim nie wiadomo :)
unatu ciasto drożdżowe z bananami??? Brzmi ciekawie :)
Mi tez ostatnio apetyt dopisuje...
Wizyte patronazowa u pediatry chcialam umowic na piątek ale nie bylo juz miejsc i idziemy we wtorek. Maly bedzie mial rowno 6tygodni.

Moj urodzil sie majac 58cm ale smialo chodzukismy w 56 dooiero teraz 62 zaczynaja byc dobre. Tzn na dlugosc dalo by rade ale na szerokośc Robus w nich tonal. Dipueri teraz wyglada juz normalnie :)

Wychodzi na to ze wsxystkie korzystacie z tych chusteczek bawełnianych.. niezle zribilyscie zapasy.. ja to wtedy nawet nie mialam kasy by kupuc wiecej.. fahnie jakby wrxucili je do stałej sprzedaży i oby sxybko...

Odnośnik do komentarza

unatu ja od dwóch dni pożeram wszystko w zasięgu wzroku, chodzi za mną jeszcze serniczek mandarynkowiec... muszę upiec w weekend :)
Nat faceci to jednak mają małe móżdżki :D dobrze, że wróciłas na czas :)
Marta u nas też często takie dźwięki, nie wiem o co chodzi, bo nosek czysty

U nas w końcu wyksztalca się pewien rytm dnia, do tego stopnia, że od kilku dni jem spokojnie śniadanie i piję ciepłą kawę rano :) tylko różnie z kąpielą, mała ucina sobie wieczorną drzemkę o różnych godzinach i nie wiem czy powinnam ja budzić żeby kąpać o stałej godzinie czy czekać aż się obudzi sama i wtedy dopiero.. budzicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

unatu ny sie chustujemy na razie w domu... i to sporadycznie bo samej trudno mi sie zamotac. Ale wg mbie super opcja na szybkie zakupy i ogarnianie mieszkania. Moze po zdobyciu doswiadczenia bede prosem jak Nat :D

kingullek mam ten sam problem :/ Aniela lapie dłuższą drzemke okolo g. 17.30-18.00 a kapiel mamy mniej wiecej o g. 19.30-20.00
. No i czasami uda sie ze zaśnie w miare szybko a czasami lulamy do kolejnego karmienia ;-)

Doswiadczone mamy - jak zrobic zeby cora chciala zasnac wczesniej? Ogolnie spi do 7 30-8.00 , później roznie - albo drzemka okolo 10.00 (trwa jakies 1-1.5h) albo dopiero przed południem (tutaj moze byc i ponad 2h spania). Pozniej juz tylko turbodrzemki lapie i dłuższą dopiero przed g. 18.00

A może zostawic na razie bo jeszcze za mala jest?

Na dzisiejszym wazeniu wyszlo ze Aniela wazy 4180! Tak wiec w 1 mc przybierze prawie 1kg :D tluscioszek moj :D

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48371.jpg

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Magda są mocne kciuki dawaj znać co tam u Was?

kumi cdn do ćwiczeń pdf z instrukcjiami co i jak robić Tekst linka

HeltinneWilczyco, gdybyś czytała to jestem po rozmowie z doradcą laktacyjnym... nie da się wyrównać laktacji w obu piersiach, bo są to zwykle nadprodukcje wynikające z anatomii...Prolaktyna wyzwala produkcję mleka ogólnie, a nie konkretnie do jednej piersi... mam nadzieję, że łapiesz sens tego co próbuję napisać, bo jakoś mi to dziwnie brzmi jak piszę ;)

Nat gratuluję męża ;) mój miewa podobne akcje. np. przewijanie dziecka na chodniku koło auta, bo tam dużo miejsca i beton ciepły :D W sumie trudno odmówić logiki, choć Twojemu umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania, bo założył że mu każesz wytrzeć pupę Heli chusteczkami do auta :D

Unatu ja to nazywam "stress eating" :D

Kingullekbudzę, zawsze i bezwględnie chyba, że postanawiam robić dzień dziecka i nie myć wcale.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat34 Twój mąż wygrał dziś internety akcją z chusteczkami :)
Ewee moja Julka i Twoja Aniela w jednym wieku - też chciałam plan dnia wprowadzać, ale po konsultacji z Veną uznałam, że jeszcze za mała jest. Spróbujemy w okolicy 4-6 tygodnia. Widzę że nie tylko u mnie dziś dzień śpiocha... mała prawie cały dzień przespała, z dwoma 2 godzinnymi przerwami. Ciekawe jaka nocka będzie hehe. Co do kąpania, to ja dziś miałam w planie, ale młoda zasnęła, więc jak się przed północą obudzi na jedzenie, to przy przewijaniu obmyję ją ręczniczkiem z dady, przemyję oczka i posmaruję buzię - taka szybka toaleta będzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

kingulek moj tez czasami lapie drzemke w porze mycia, ale bezwzglednie budze. Mycie musi odbyc sie w godz 19.30 -20.30, potem cycus i spanie. Robie tak od urodzenia i sprawdza sie doskonale. Tymek spi do ok 6 -7 rano. Jak nie zasnie przy cycku to dostaje smoczka i sam zasypia w lozeczku.

marty u nas tez chrapanie slychac, a kataru nie ma

czarna ubrania ze smyka to jakos niewymiarowe sa, ja musialam juz odlozyc rozmiar 62 a w 56 nadal sie miescil. Teraz ubieram synka juz w 68 i 74.

Jak bedziecie kupowac ubranka to polecam bardzo firme PINOKIO to Polska firma i ubrania sa dokonalej jakosci. Obecna kolekcja jest cudna.

odparzenia pod szyja nie wiem ktora z was pisala, ale u nas tez wystepuja. Mimo, ze czyszcze faldki 2 razy dziennie! To skora tam jest bardzo czerwona i ciagle zbieraja sie paprochy.

pieluchy ja juz od 2 tyg uzywam rozmiru 3, obecnie testuje pieluchy z Lidla i sa beznadziejne. Nie polecam.

ciemieniucha czy u kogos wystepuje? My walczymy, dzisiaj testowalam smarowanie glowy maslem, ale luski trzymaja sie mocno.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anna, Ewee moja Wiki dzień starsza, więc w sumie na tym samym wózku jedziemy :) plan dnia to jeszcze za dużo powiedziane, ale wyrabiamy sobie powoli system :) mała śpi średnio do godz 8-9, potem mamy poranną toaletę i karmienie,krótka chwila aktywności i Wiki ucina sobie pierwszą drzemkę (poszła po rodzicach i śpi do południa ;)), dając mi jakieś 3 godzinki na ogarniecie siebie, domu i obiadu. Później po następnym karmieniu idziemy na spacer, ostatnio śpi jakieś 10 min, a później się rozgląda i próbuje coś do mnie krzyczeć ;) i po spacerze różnie to już wygląda, w zależności od humoru. Nic nie wprowadzam konkretnego, zazwyczaj ma krótkie drzemki albo wisi na cycu, jak nie to chodzimy po domu, gadamy sobie itp. Az do czasu dłuższej drzemki ok 17. I teraz właśnie chcę wprowadzić codzienną kąpiel o tej samej porze, będę więc budzić zok 19-19.30 :) myślę, że jak na 4tygodniowe maleństwo to wystarczajacy "plan dnia"

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny ja chyba przebije meza Nat.
Od wczoraj zauwazylam, ze maly ma taki bialy placek na czole przy wlosach, wygladalo jak przebarwienie. Wyguglowalam i wyszlo, ze to jakas tam przypadlosc skorna. Dzisiaj zaczelam to smarowac i sprawdzajac czy to moze jest sucha skora zaczelam delikatnie zdrapywac, zaczelo schodzic, taka gruba, tlusta warstwa. Ja juz spanikowana, ze to pewnie grzybiczne gowno jakies sie przypaletalo i to od tych cholernych plesniawek. Jutro idziemy do lekarza wiec stwierdzilam, ze pokaze i zapytam, ale juz sie zdolowalam, ze to cos powaznego.
Az w koncu zaczelam to troche bardziej drapac i dopiero mnie oswiecilo, w niedziele mylam mu wlosy sama i brakowalo mi rak, trzymalam go nad umywalka a druga reka mylam wlosy no i wyglada na to, ze nie wyplukalam szamponu porzadnie i zaschlo mu na linii wlosow :) wzielam przemylam woda i problem zdrowotny zniknal :)
Boze jakbym poszla z tym do lekarza, ale bylby wstyd!!
To tyle, milego wieczoru dziewczyny
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...