Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa 90% przypadków biorę wodę o temp pokojowej piersi prosto z butelki. Musiałby być bardzo zimno, żebym podgrzała.

Magda dlatego mam pojemnik bo lubię dokładnie odmnierzać wodę. Tak jak Nat też robiłam, ale miałam drugą butelkę żeby wiedzieć ile wody nalać.
No cóż przykro czytać o Twoich problemach, prawda jest taka, że problemem muszą wiedzieć dwie strony i chcieć coś zmienić, dlatego raczej przyda się ktoś kto Tobie doda siły, bo terapia małżeńska bez męża nie uda się.

Miila super że taki udany weekend. Mój Robert miał 4 miesiące kiedy lecieliśmy na wakacje 6h… Klara będzie miała 3 miesiące :) tym razem podróż autem 8h… lubię podróżować z dziećmi zanim zaczną raczkować bo moich później ciężko utrzymać w jednym miejscu.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Milla śmiało 4 miesieczny maluch to już duże dziecko, ja mam w głowie ciągle jedna panią która rodziła ze mną swoje 4 dziecko. Tak sobie gadaliśmy gdzie się wybieram na wakacje i ona mi mówi ze oni za 2 tyg nią ja wszyscy w góry i ona jak najbardziej zamierza iść na szlak ( z dzieciakami wszystkimi najstarsze 7 najmłodsze 4 lata no i noworodek w nosidełka u taty) byłam zdziwiona wiec powiedziała mi ze z taką gromadka juz się tak nie wyprawiają ale z pierwszym jak miał 2 tyg to pojechali na spływ kajakami i mluvhowi się bardzo podobało bujanie w kajaku i tylko na karmienia robili przystanki bo sutek dziecku wypadal jak próbowała karmić jak płynęła. Byłam w szoku :) :) wiec spokojnie myślę sobie ze co byśmy jie robiły na tych wakacjach z naszymi juz porośniętymi maluchami to jej na pewno nie przebijemy:)
Jutro mam zamiar wyciągnąć męża na zakupy i nie będę tolerować nazekania :) powiem mu też że będę próbowała aie umówić na ta terapię. Spróbuję sama może wtedy będę wiedział jak do niego podchodzić i będzie lepiej a jak nie to powiem mu żeby to on poszukam dla nas jakiejś terapi żeby nie było że moja pani psycholog jest do niego negatywnie nastawiona bo to ,,tez baba".
Nie pamiętam która to mówiła ale spróbuję jutro patentu z kwasem razowym. Nigdy nie próbowałam tego pić zobaczymy czy dam radę bo jakoś zawsze myslalam ze to nie dobre ;)
Moja mała ma ładne sny chyba ;)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48276.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Takaona moja tez tak ma. Teraz juz wiem ze jak zaczyna się tam motac i płacze to zaraz się przytuli i będzie spała.
Moja mama dziś byla na komunii i była tam mała 5 miesięczna Ola i jak tak posłucham jak kuzynka ma z nią ciężko i ze w nocy jej się budzi co 2h max to doceniam jakiego mam małego aniołka. Nawet jak czasem marudzi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Takaona, moj Tymek tez tak ma, zwlaszcza raczki, to ten odruch moro. Szkoda mi go, zwlaszcza jak probuje usnac a raczkami bije sie po buzce. Czasami nawet pisknie jak mocniej sobie przylozy - biedaczek. Magda, nie strasz mnie, ja juz z niecierpliwoscia czekam az maly bedzie wiecej spal w nocy bo myslalam, ze z czasem to oczywiste a tutaj mowisz, ze 5-miesieczne dziecko jeszcze tak kiepsko spi...
Dzis maz zaczal rozmowe o tym kiedy malude przekladamy z kosza do lozeczka a potem do swojego pokoju, och az mi sie slabo zrobilo on taki malutki, nie wyobrazam go sobie samego w oddzielnym pokoju. Powiedzialam mezowi, ze dopoki karmie czyli przez jakies 6 miesiecy to wolalabym go miec przy sobie.
Vena sprawdzilam sobie te przerwe miedzy miesniami brzucha i niestety mam, niewielka, pewnie niecaly centymetr, ale wyczuwalna, wiec bede musiala sie wziac za to .
Dobranoc dziewczyny
Marta

Odnośnik do komentarza

odruch moro mój Kuba ma też z tym problem:) dlatego w dzień śpi tylko na brzuszku:) generalnie nie lubi leżeć na brzuchu ale tak się nauczyliśmy ze po jedzeniu biorę go do odbicia i on zazwyczaj usypia mi później na klatce i śpiącego odkładam go na brzuch. Niestety w nocy nie położę go tak spać bo się boje trochę. .. u nas zwijanie w cokolwiek się nie sprawdza bo mały nie lubi mieć skrepowantch rąk i jak zawinelam go w otula to tak się wściekal i macha rękami aż rzepy puscily

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48277.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48278.jpg

Odnośnik do komentarza

Nam po 2 tygodniach udało się wygrać walkę z odparzeniami. A już było kiepsko i któregoś dnia jak mąż zmieniał mu pieluche i to tam dotknął to go tak zabolało ze przez godzinę płakał rozpaczliwie i nie można było go uspokoić.
blizna po cc jak wyglądają wasze blizny? Była ostatnio u mnie koleżanka która miała cc tydzień przede mną. Jej blizna w porównaniu z moja jest śliczna. .. moja jest strasznie krzywa i poza tym w miejscu gdzie był dren brzydko to się zagoilo.. no widać ze tam dziura była. No i ta blizna ciągle taka czerwona.

Odnośnik do komentarza

Ataa i jak tam szwy dalej bola? Ja mam tez rozpuszczalne a czuje je jeszcze tzn palcem ciekawe czy gin sciagnie czy poczekamy az same wypadna bo krocze juz dobrze ale w sumie depilacja hmm dopiero w pt przed wizyta bo sie boje.
Nie wiem czy zdecyduje sie na seks odrazu w ten dzien.

Wakacje nie wiem, mielismy nie jechac ale mam dosyc otoczenia i chyba wyjedziemy nad jezioro na domek w sierpniu. Jezioro cieple i maz wykapie sie z corka i wroci a nad morzem z maluszkiem nie chce byc na plazy i wieje itd. Z rocznym sie meczylismy byla marudna. W tym roku niby wszyscy boja sie za granice przez terrorystow i beda rekordowe ilosci turystow nad Baltykiem i w gorach. Tyle ze jak my nad jezioro to boje sie ze zaeaz ciotka kuzyn wpadna do nas czy grill czy cos a to by bylo bez sensu. Uciekam m.in. od nich. Tylko bez wozka nijak a auto jak wozek to juz nie walizki.
Odruch moro.. moj syn czasami sie wzdrygnie ale nie chce sue zawinac corka byla miesiac wczesniej ur to miala potrzebe zawijania a on sie rozkopuje. Ja mu klade na raczke i klade druga na pieluszke tetrowa i przytulam jego glowe do pieluszki smoczek i zasypia. A chce mu zabrac juz smoczek, corka miala 6 tyg i koniec i nie chce przyzwyczajac synka. Nie wiem jakos razi mnie widok 1,5 rocznego dziecka ze smoczkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dzieńdoberek! ;) Kurczę, cały dzień próbowałam wczoraj wtrącić swoje trzy grosze i ciągle mi coś nie pozwalało napisać. teraz już oczywiście nie pamiętam połowy ;)

Vena kurcze, zazdroszczę domu z ogrodem, dzieciaki będą miały raj, mam nadzieję, że uda Wam się coś fajnego znaleźć :)
Magda popieram to co napisały dziewczyny, musisz porozmawiać z mężem i powiedzieć wszystko co Ci na serduchu leży szczerze. fajnie, że się trochę zreflektował, ale jeśli to ma być tylko na chwilę, to nie ma to większego znaczenia.
ja do mego Nieślubnego nie robię żadnych podchodów, to nasze wspólne dziecko i oprócz tego, że tylko ja mam cyce pełne mleka i tego nie przeskoczymy ;) to przy małej robi wszystko od początku, nie wyobrażam sobie, żeby miał się migać od zmiany pieluszki czy czegokolwiek innego "bo on nie umie", zresztą jakbym coś takiego usłyszała, to bym szału dostała. praktyka czyni mistrza :)
Miila ja myślę, że z dzieckiem w każdym wieku da się wszędzie jechać jak jest się odpowiednio przygotowanym :)
odruch Moro u mnie jak u Marty, młoda aż sobie czasem w twarz przyłoży, biedna :( ale często też śpi bez fikania łapkami
jedzenie ja jem wszystko co lubię i na co mam ochotę, zazwyczaj zdrowo :) jak to któraś z Was napisała, będę się martwić jak małej coś nawyskakuje. nie dla mnie diety i ograniczenia :/

od jakiegoś tygodnia Wiki ma czas między 21 a +/- północą, kiedy zaczyna jeść z cyca, po kilku minutach zaczyna się szarpać i już nie łapie sutka, ale gdy ją odsunę, to szuka dalej cycka. później zaczyna się krzyk i płacz, na zmianę ze spokojnymi chwilami ze smoczkiem w buzi, bo cyca dalej nie łapie. czasami zamiast tego podje trochę odciągniętego mleka z butli, często dużo przy tym wypluwa i zazwyczaj potem zasypia przytulona i ze smoczkiem. wczoraj to samo, z tym, że pierwszy raz zaczęła krzyczeć i płakać tak głośno, że nie mogłam jej uspokoić niczym. myślałam przez chwilę, że może zaczynają się u nas kolki, ale to trwało może ze 3 minuty i powrót do "zwykłego" marudzenia. nie wiem czemu tak się dzieje. a do tego wczoraj zrobiło mi się tak strasznie przykro, że z butelki coś tam ciągnie, a cycka jakby odrzuca, mimo, że mleko w nich było... do tego mój Nieślubny skwitował wszystko "no, to trzeba jej będzie dawać wieczorami butelkę i tyle" co mnie jeszcze bardziej zabolało :( w ciągu dnia nie mam takich problemów, je ładnie z cycka- podleczyłam już ten okropny sutek i podaję już obie piersi, bez butelki. ehhh to się rozpisałam...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Witam po długim weekendzie.
Wczoraj wróciliśmy z Zakopanego, Tymek oczywiście zniósł podróż na śpiąco. Spacerował w wózeczku po Krupówkach i był bardzo grzeczny. Ja bardzo odpoczęłam, poszłam na basen, na masaż, korzystałam ze SPA. Wiem, ze dziwne jest to co napisze, ale zatęskniłam, za czasami kiedy można było robić wszystko spontanicznie.... Zatęskniłam za tym luzem....

ciemieniucha pojawiła się i u nas. Walczę z tym, ale na razie poprawy nie widać.

jedzenie jem juz wszystko i o dziwo małemu nic nie jest. Unikam jedynie cebuli i czosnku.

kupki u nas od kilku dni dziwne kupki, sama żółta woda, która wsiąka w pieluchę, zero gęstego, czy to jest normalne....?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Czarna23789 - też mam te hulahop, przed ciążą kręciłam nim, ale oprócz niego to też ćw. W zeszłym tyg przyniosłam je z piwnicy i złożyłam, ale jeszcze nie zakręciłam ani razu /;
Mam plan dziś zacząć (bo przez ostatni tydzień się nie udało)

kurcze Dziewczyny, zazdroszczę Wam tych zdjęć z uśmiechami.. ja jakoś nie mogę ucelować.. ostatnio 40 zrobiłam i nie uwierzycie! ani jedno z uśmiechem, gdzie się normalnie śmiał! pech!

Co do jedzenia.. ja po woli rozszerzam to co jem..najpierw po kawałku i obserwuje.. i staram się rozmaicie.. na szczęście jak zjadłam truskawki ostanio (raz3, raz4) to nic nie było więc mam nadzieję, że już niedługo będę mogła wciągnąć koktajl ..mniam..mniam.. ;D

Niestety mój brzdąc ma ciągle delikatne krostki/pryszczyki na buzi.. i tak właściwie zastanawiałam się czy to z jedzeniem.. czy potówki czy co tam może być i nie mam pojęcia,, przy jedzeniu nie widzę różnicy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

KarolinaS a jak sobie poradziliscie z odparzeniami? Ja zauwazylam, ze Tymek ma odparzone w zagieciach miedzy nogami w kroczu.
Anawee my tez tak mielismy kilka dni z kupami, moze wiecej owocow jesz albo sokow jako, ze jest goraco?
Melly, fajnie byloby sie wyrwac.
Ja juz nie moge sie doczekac na 2 tygodnie w domu w lipcu, jeziorko blisko, dzialka, owoce, warzywa, rodzice i siostra z dziecmi na miejscu.
Ja wlasnie jestem w drodze do miasta SAMA!! Nawet wzielam sobie zalegly magazyn do poczytania bo w domu mi jakos nie wychodzi. Jade do kosmetyczki, drogerii, kupic malemu mate i moze wskocze do Zary :))))
Mleko odciagniete, tata w domu z Tymkiem, niech zyje wolnosc, wolnosc i swoboda ;)
Kocham Tymka okrutnie, ale nie bede oszukiwac, brakuje mi tego, zeby moc wyskoczyc gdzie i kiedy chce. Jeszcze sie cykam z nim na dluzsze wypady i tylko ograniczam sie do lokalnego parku i okolicy.
Milego dnia dziewczyny, u nas Dzisiaj 21 stopni!! Szok.
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

pojemniki na mocz dziewczyny które korzystacie, a myslalyscie czy ten plastik z ktorych sa wykonane nadaje sie do przechowywania żywności??? Plstik szczegolnie ten dla niemowlat ma wysokie wymagania, nie sądzę zatem by to bylo bezpieczne.. jeszcze suchy proszek powiedzmy ok,ale swojego w życiu byn w tym nie mrozila...
Kingullek takie akcje z marudzeniem i szarpanoem sutka i u nas sie zdarzaja wlasnie na wieczornyn karmieniu. Tez mi przykro sie wtedy robi, na szczęście ja wtedy mam wsparcie i dobre slowo od męża,
Melly ja w srodku mialam szyte rozpuszczalnymi a z zewnatrz zwyklymi, no i juz bylo wszystko ok ale ostatnio wychodza mi w kawałkach te rozpuszczalne i miejscec ciecia boli w tym czasie, wczoraj pokazalan mezowi gdzie dokladnie mnie boli i mowil ze wtym miejscu przez skore przeswituje cos niebieskiego, i wg mnie to nici wlasnie. W nocy jak siadalam do karmienia to mocmo mnie bolalo a teraz kiz nic nie czuje.. nie wiem jak przy dotyku.. ja to musze do gonekologga sie umowic w koncu..

Odnośnik do komentarza

Marta przetestowalismy multum kremów i maści. Tyle że mały nie miał tylko zaczerwienien a miał już rany normalnie... pod kontrolą położnej punktowo smarowałam mu po kąpieli zmiany pigmentum castellani ( tak wiem ze zawiera bor i nie powinno się stosować u dzieci ale gdyby położna nam nie zaleciła to bym nie uzyla) a przy każdej zmianie pieluchy kazała smarować alpika ( to krem z cynkiem) nam pomogło mimo że inne kremy z cynkiem nie pomogły. Teraz jak juz wszystko się zagoilo to smaruje bepanthenem i jest ok. A no i odstawiłam tez nabiał na jakiś czas . Nie dlatego że mały miał alergie przez to czy coś ale robił bardzo dużo kup a nabiał zakwasza i te jego kupy były strasznie zrace. Wiec dopóki nie zeszło mu oparzenie nabiału nie jadłam. W sumie to tylko masło musiałam odstawić bo mleka nie pije a sera żółtego nie lubie;)

Odnośnik do komentarza

Vena dziękuję bardzo, musze sie za wziac, tylko ciezko z tym moim malym terrorysta i bez meza.

Anawee u nas tez były takie kupy przez kilka dni i później juz normalne, pediatra mowila, ze sa ok.

My chcemy sue gdzies wyrwac we wrześniu na kilka dnu, jeszcze celu nie obralismy, ale cos wymyślimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Odparzenia to zawsze duży problem. Wietrzenie robi bardzo dobrze no i ten roztwór manganianu.
Kingullek rozumiem Cię dokładnie i twój smutek jak ci mąż tak mówi o tej butelce. Mi zawsze wtedy łzy się cisną do oczu bo dla mnie to bardzo ważne a mam wrażenie ze mój mąż nic nie rozumie. Jak by mowienie kilka razy nic nie dawało. Mój mąż dzisiaj wziął sobie wolne i może coś razem porobimy. Brakuje mi tego ze się nami interesuje.
Zabieram się za zakup jakieś karuzeli dla małej. Macie jakieś sprawdzone ? I czy dzieci na prawdę podobają się te melodie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

szarpanie przy piersi u nas tez często wieczorem się zdarza ale prawdę mówiąc nigdy nie traktowała tego jako odrzucenie piersi..a raczej zrzucam to na zmęczenie dziecka po całym dniu. Wtedy na kilka minut oddaje małego mężowi żeby mały się wyciszyl i uspokoił bo przy mnie nie może bo czuję cycki i chciałby zjeść ale ze zmęczenia jest nerwowy i ciężko mu złapać. U mnie też się szarpie czasem po chwili jedzenia bo chyba chciałby tylko sobie pociumkac i się pobawić cyckiem a mleko samo i tak leci .
Nie traktujcie tego jako odrzucenia! Myślę że tak to odbieracie bo juz wszystkie jesteśmy przemeczone i chciałbysmy żeby wszystko było idealnie a tak się nie da;) a im bardziej jesteśmy zmęczone tym bardziej niecierpliwe i tak samo jest z dziećmi.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona - jestem mamą Kacperka, który pojawił się na świecie 28.03.2016 (miał 10.04) przez CC. Czytam i korzystam z waszych rad mniej więcej od 15 tygodnia ciąży.

magda2600 Mamy karuzelę piraci z Canpol Babies. Mały ją uwielbia, a my uwielbiamy to, że nie leci w kółko to samo ;)

Marta U nas cuda zdziałał puder z babydream (tak poleciły babcie i położna). Zaczynały się okropne rany w pachwinach i pod jąderkami - aktualnie nic :). Sudocremu używamy minimalnie tylko po kupce bardzo cienka warstwę (zdaniem położnej początkowo dawaliśmy za dużo, paradoksalnie wywołując w ten sposób odparzenia bo skóra nie oddychała).

A tak na marginesie - czy któraś z was ma jakiś sposób na obwisłą skórę na brzuchu? Nie mogę na siebie patrzeć :/

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...