Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa-ja też wew mam rozpuszczalne szwy. Na kontroli byłam w środę i mi gin powiedziała, że taki szwy naprawdę długo mogą się trzymać, z rok czy coś.. Miała przypadek, gdzie odbierały poród, a tam szwy z poprzedniego porodu były, więc nie ma się czym martwić, że są...ale myślę, że boleć to to nie powinno..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dzieki KarolinaS,
W srode mamy wizyte u lekarza wiec poprosze zeby spojrzala i ocenila.
Wlasnie wracam z miasta, u kosmetyczki bylo super, kupilam sobie pare rzeczy w drogerii a malemu mate, juz nie moge sie doczekac zeby zobaczyc czy mu sie spodoba. Mezowi krem do twarzy i ciacho co by mu przykro nie bylo. Czuje sie jak czlowiek znowu, ciekawe jak dlugo :)
Tylko mleko bede musiala odciagac bo cyce eksploduja po 5 godzinach

Odnośnik do komentarza

anawee ja za takimi spontanicznymi akcjami to tesknie od dawna ale swiadomie zdecydowalam sie na dzieci. Hmm ostatnio widzialam zdjecie chlopaka z ktorym sie spotykalam, on sie dalej bawi i luz, tak jak kiedys ze mna wszystko na hurra, ja z moim mezem wszystko odrazu na powaznie, w 5,5 roku 2 dzieci heh ale w zyciu bym nie zamienila tego na inne zycie, jestem padnieta ale szczesliwa. Tez sa dni ze tak jak wczoraj nagle jedziemy gdzies na zakupy itd. Wiadomo z 2 wiecej rzeczy do zabrania i ta gondola to duzo miejsca ale jeszcze pol roku i koniec. Heh.

Jeju ja przez ta pogode mam zawroty glowy, pewnie mam niskie cisnienie ale kawy nie wypije. Jade na ince.
Wogole czuje sie jak w ciazy bo mam zachcianki. Ostatnio tort mi sie marzyl ale nie jadlam, dzisiaj mam ochote na grilla ale pada. Jesli corka pojdzie spac normalnie to maz mi upiecze kielbaske na grillu. Wczoraj byly kabarety tak sie cieszylamze sie posmieje ale corka miala jakies koszmary o 20 kladlam sie do niej a maz pilnowal czy nie budzi syna. Eh to sie posmialam ze poszlam spac bo dzieci od 5 nie daja polezec.

Atasa cos wspominalas o seksie. Zdecydowalas sie? Bo mi o seks chodzi czy tam zagojone bo szwy niech sobie sa ale po corce mi szybko wypadly a tu 6 tyg zaraz. Boje sie eksu troche heh po 1 porodzie bez obaw a teraz eh. Synus mame wymeczyl na porodowce i sie boje :D

Ja karuzele mam z fisher price no kupilam w 1 ciazy w zabawkowym ale na allegro 50zl taniej tylko pozniej zobaczylam

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48321.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Malaga wtakim plastiku grozne dla dziecka sa ftalany i bisfenol A a na badania moczu nie maja one wplywu.. do zywnosci latwo migruja z opakowania... nie wiem jakie pojęcie farmaceta ma o bezpueczenstwie opakowan. Szczerze to dopoki nie zaczelam ich badac to tez nie myslalam wten sposob..,
Melly probowalusmy tyszien temu ale szew mi mocno dokuczal wiec szybko zrezygnowalismy. Chcialam teraz ale sie nie dalo. Za tydzien konczy mi sie połóg.. dopoki czuje jakikolwiek bol ze strony rany wstrzymuje sie przed kontrola gin. Jesli bede miała zielone swiatlo a bol dalej taki bedzie to bede probowala mimo to.

Odnośnik do komentarza

ehh moje młode nie chce dzisiaj spać za skarby narodów... do 11 jeszcze jakoś poszło, ale potem maruda na całego. chwilę poleżała sama, ale zaraz ryk i tylko na rękach szło ją uspokoić. w końcu tatuś przyszedł i przysnęła już chyba ze zmęczenia u niego na klacie. i tak sobie śpią obydwoje na kanapie, a ja mam chwilę dla siebie :D

Magda z tym karmieniem to jest tak, że ja przed porodem też nie rozumiałam, jakie to może być ważne dla kobiety. wiedziałam, że będę karmić, ale miałam podejście typu "jak nie to nie, trudno, po co się męczyć". dopiero teraz wiem jakie to ważne i dla mnie i dla Wiki, bo doświadczam tego na własnej skórze. a faceci nasi, mimo, że naoczni świadkowie, to nie kumają tego w ten sam sposób. ogólnie nie mam jakichś wielkich pretensji, po prostu przykro mi się zrobiło...
Karolina to fakt z tym zmęczeniem, zwłaszcza wieczorem, kiedy marzę już, żeby mała zjadła i poszła spać, żebym też się mogła położyć. a tu takie afery... no nic, trzeba chyba w sobie poszukać jeszcze większych pokładów cierpliwości ;)
Melly czemu nie pijesz kawy? u nas też krótki staż, we wrześniu będą 3 lata, ale od początku na poważnie i niczego nie żałujemy. wkurza mnie jak ktoś mówi, że straciłam całą młodość, że jeszcze się powinnam bawić itd. trochę się różnię charakterem od znajomych studentów, którym tylko imprezy w głowie, ja to bardziej domowe ognisko, imprezy w klubach nie dla mnie i dobrze mi z tym :) ja dzisiaj jem jak nigdy, normalnie nie mam hamulców.

a z tymi szwami, to one nie przeszkadzają w seksie? czy trzeba czekać aż wszystkie wypadną?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!
U nas dziś zimno i deszczowo. Byliśmy w Hadze w ambasadzie złożyć wniosek o paszport tymczasowy dla Tymusia, bo na początku lipca chcemy jechać do Polski. Sami dajemy radę w 10 godzin, z malutkim pewnie dłużej i mam nadzieję, że się nie umęczy. Rozmawiałyście o wakacjach, my co roku jeździmt nad morze, zwykle do Dziwnowa, bo jakoś tak upodobaliśmy sobie to miejsce. W tym roku odpuszczamy, przeraża mnie wizja wiatru, tego piachu wszędzie, no jakoś tego nie widzę. Pojedziemy nad jezioro blisko domu, ale to tak ze względu do synka mojego męża, bo zawsze czeka na te wspólne wakacje.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa hmm to sie.odwazylas;).ja bez.opinii gina nie.podejme sie seksu;) nawet po opinii gina po 1 porodzie nie.czulam zeby.mi.sie.zagoilo.ale sie.zagoilo, teraz czuje.ze juz dobrze kto wie. Nie chce zeby.maz tam.teraz zagladal eh. Moje szwy sa biale.
kingullek nie pije bo nie chce tak na poczatku karmienia a przy corce pilam.raz kiedys albo latte i to odrazu po karmieniu o mialam.3h.do.nastepnego. Kawa na sama mysl mnie odrzuca jeszcze. Nie wiem czy sobie.nie.odpuszcze calkiem. Zaczelam pic na 2 roku studiow i dawala kopa a teraz to picie.dla picia bylo.

Heh tak.bardzo chcialam.grilla ze maz jak polozyl.corke to przyszedl i.mnie.obudzil (odlecialam z synem) ze robi kielbaske hehe. A ja padam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

unatu ja tez, jednak wiadomo maz ma potrzeby a mi sie pewnie zachce w trakcie;) ja teraz zyje od karmienia do karmienia od jedzenia corki do nastepnego zabawy itd nie mysle o seksie nawet draznilo mnie.jak wczoraj znajomy schodzil ciagle na ten temat. Ja nie lubie gadac na ten temat publicznie zarty itd ze znajomymi ja jak mam gadac to z mezem o potrzebach itd. Duzo gadaja Ci co malo robia:) no zobaczymy jak to bedzie, teraz juz nie.planuje dziecka (w przeciwienstwie do meza marzen) takze bede miala w glowie zebysmy nie "wpadli". Pokochalabym bardzo ale boje sie 3 porodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly podoba mi się ta twoja karuzela i fani ze można ją tak "przerobic". Jutro się wybieram na zakupy to poszukam czegoś podobnego.
Co do sexu to pomimo że ja po cesarce to tez się bałam na początku. Niestety zbyt wielu okazji nie mieliśmy ale jak już się uda znalesc czas że mała śpi to chętnie korzystamy :) ostatnio niestety jak juz mała zaśnie to ja jestem tak padnięta ze nie mam siły na nic. Przemęczenie daje się we znaki i faktycznie libido spada za to w nocy nadrabiam snach ;) chyba mój mózg kreuje to czego mi brakuje. Eh żeby tak mieć więcej czasu dla siebie. Bardzo mi tego brakuje. Tak chociaż z 2 h w tygodniu żebym na spokojnie coś sama dla siebie mogła zarobić. Bardzo bym też chciała wyjść na randkę z mężem. Musimy popracować nad naszym związkiem i go pielęgnować żeby oprócz rodzicielskiej miłości do corki była też ciągle ta chemia między nami.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

U mnie połóg dobiega końca. Jeszcze wizyta U pani ginekolog i temat zamknięty.
Naszło mnie dziś na podsumowania połogu . po Cesarce od razu czułam się świetnie. Teraz muszę zająć się blizna I ćwiczeniami na brzuch. myślałam że długo długo będę mieć brzuch ciążowy I ciążowe kg A tu pozytywna niespodzianka. Obawiałam się też że nie będę umiała zająć się mała A tu rzeczywiście wszystko przychodzi samo . instynkt matki o tak:)takie coś istnieje. ona jest cudowna śliczna kochana:)

Wiecie może co z pieluchami dada 2? Nie ma ich W żadnej z trzech biedronek U mnie A U Was?

Magda ja mam karuzele ficher preis z projektorem. Trzy melodie W tym szum plodowy. Jest I ładna I mała zaczyna zwracać na nią uwagę.

Dziś mam małe domowe spa. Kąpiel maseczki regeneracja stop. tego mi trzeba było.

Odnośnik do komentarza

Takaona u mnie sa bo kupowalam ostatnio w pt.
A wiesz tyle sie dzieci teraz rodzi heh ale serio co wejde na fb to dziecko lub ciaza.

Moj synek tez patrzy na karuzele i jak minie czas to placze bo sie nie kreci a melodia gra ale tez zasypia bo jest tryb szybszy i spokojniejszy.

Magda padasz bo sama wszystko. Pewnie z mezem latwiej by bylo ale i tak byscie padali ze zmeczenia. Gdyby nie tesciowa to ja bym randki w domu robila. Od 20 do 21 mamy czas od 2 dzieci apotem oboje spac. No u nas to bedzie smiesznie bo.maz bedzie szefl do mojego lozka i peenie tesciowa uslyszy ze wraca. Heh.tylko u nas czesto rozwijalasie akcja w nocy a tu trzeba narazue wieczorem kombinowac.

Ja zmeczona ale szczesliwa. Nie mozna narzekac nie wszyscy maja tyle szczescia. Eh sledzilam takiego malego Wojtusia na fb mial chyba 2 mies i chore sersuszko, juz byl w swoim lozeczku bujaczku i sie usmiechal jak moj.Wczoraj odszedl. Ja swojego Wojtusia tule a im nagle to szczescie sie urwalo. Ja korzystam z 1 zmian meza i tule synka bo na 2 zmiansch juz 2 dzieci calu dzien w biegu.
Gadalam teraz z kolezanka ktora stracila dziecko po walce miesiac po porodzie. Ona zyje dalej choc ciezko, pyta o moje dzieci i mowi ze nie zaluje tego miesiaca bo poznala ta jedyna najsilniejsza milosc matki do dziecka. Zycie okrutne jest.
Ja tez dzieci kocham mocno tsk bardzo inaczej niz meza wiadomo, nie mozna porownywac ale z dziecmi to milosc nieskonczona nierozerwalna a maz choc jedyny to jednak milosc choc wielka to ta ktora moze kiedys sie skonczyc zniszczyc itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

U nas dady2 tez sa. Ale mi sie wydaje strasznie duzy przeskok w rozmiarze 2 i 3
Ciezko sluchac o smierci dziecka. Wnuk od poloznej z przychodni do ktorej chodzilam umarl nagle w.nocy w swoim lozeczku jak mial 2 miesiace. Czesto o nim opowiadala i dla mnie szok byl jak to uslyszalam. Bo on mial sie urodzic jak moj tylko wczesniak byl. I tak sie boje tego drugiego miesiaca i ciesze sie z nocnych pobudek. Siedzi to we mnie bo niby slyszalo sie o smierci lozeczkowej ale nie znalam osobiscie przypadkow...

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Smierc dziecka czy nswet choroba to zawsze trudny ciezki i smutny temat. Dlatego każdego dnia dziękuję Bogu za mojego synka.

pieluszki mi dada nie podpasowala. Podobne do pampersow za krorymi nie przepadam. Rosmanowskie uzywamy. A wctym tygodniu postanowilam wejsc na wyzszy level i zabrac sie za wielorazowe w koncu. Ktiras z dzuewczyn juz korzysta? Jak wrażenia?
Brakuje mi tylko bawelnianych chusteczek dada. Te tami z rismana sa identyczne ale za paczke placilam 9 zl. Super mi sie sprawdzaja. Mam tez takie duze platki kosmetyczne baby ono i sa do d... zostawiaja wloski na dziecku.. chusteczki nawilzane mialam takie premium z dada i sa slabe. Ciezko wytrzec tym pupe z kupki i wyciagaja sie po kilka sztuk co juz calkiem mbie irytuje..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

pieluszki ja używam dada. Na noc czasem pampersy zielone bo kupiłam paczkę. Troche sa jak ceratą, nieprzyjemne w dotyku, ale chłonność siusikow lepsza niż dadzie. Chociaż u mnie małe ma to znaczenie bo nawet dziś w nocy 3 kupki więc pampers i tak do wymiany.
Rozmiar 2 dada. Używałam do maximum czyli 6kgi ledwo się dopinały. Zostało mi pól opakowania.
Rozmiar 3 dada używam od dwóch tygodni. Teraz Szymek waży 7 kg i są w sam raz. Myślę że na 9 kg będą już ciasne, a mam 4 opakowania i więcej nie kupuję bo jak mój brzdąc nie przestanie tak szybko przybierać na wadze to znów nie zdążę użyć.
Uwaga: Zaczynamy nosić ubranka na 74. A to niby na pół roczne dzieci. Mój ma dwa miesiące...
chusteczki nawilżane te najwyklejsze z biedronki są najtrwalsze i najlepiej się wyjmują. Jakieś te ich nowe lepsze rodzaje faktycznie wyciąga sie po kilka sztuk. Fajne są te hipp, ale dość drogie. Tak czy inaczej ja używam sporadycznie.
Za to mam kilka opakowań chusteczek pampersa takich próbek po 12 sztuk. I to jest porażka. Twarde jak diabli.
płatki kosmetyczne używam do mycia buźki z biedronki nie tych dla dzieci tylko takich w przezroczystym opakowaniu po 60 sztuk. Są jak te ręczniczki tylko cieńsze złożone na cztery.
ręczniczki bawełniane od czasów kiedy pojawiły się w biedronce byly u mnie caly czas a w niedzielę wzięłam w sklepie dwa ostatnie opakowania. Oby dowieźli, no nie umiem się bez nich obyć.

Odnośnik do komentarza

Czytałam na srokao, że spoko są te chusteczki z Biedronki Fitti ale patrzcie przez kogo robione bo ecocosmetics czy coś ma dobry skład a tez jest inna firma robiąca pod nazwa fitty i iuz sklad szajsowy.Sa super tanie 9 zl za 3 opakowania.

Ataa, ja uzywam juz wielorazow ale wciaz wykanczam zapasy eco jednorazowek bo mam w rozmiarze 2 i juz sa takie na styk a szkoda wyrzucic bedzie bo tanie nie były.

Czarna, szok jak twój synek odstaje od reszty wagowo, bedzie z niego wielkie chlopisko :D Wy duzi jestescie?

Ja dzis na kontrol do ginki i moze uda mi sie na jakies zakupy skoczyc, tu problemen nie jest dziecko tylko mąż...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

PIELUCHY
My używamy dada 2 tylko W mieście się skończyly. 3 są tak jakby sporo za długie. Mała waży pewnie ok 4600G.
Rosmanowychmiałam paczkę też były ok. Lidlowe Mam te przed ich innowacyjna zmiana dla mnie porażka wszystko pływa wylatuje.

PŁATKI
Ja pupe i buzię myje płatkami kosmetycznymi z biedry. Takimi jakich używam dla siebie zwykle okrągłe. Mam też te bawełniane ręczniki są super. Nawilzanych husteczek bardzo rzadko używam-zwykle poza domem.
Też miałam te płatki prostokątne które tak się rozwarstwialy.

UBRANIA Mała ur się 57cm- nie wiem ile ma teraz ale ucieramy się jeszcze W te pierwsze ubrania które szykowalam 56\62 I one często są za duże jeszcze. A drobna ona nie jest..:)

Kapie ja codzień A W faldkach pod szyjka ciągle są jakieś farfocle taki mały brud jakby. Smarujecie te wszystkie faldki jakimś pudrem czy czymś?

KREM NA SŁOŃCE mamy Ciało Solutions Baby spf 50 od 1 miesiąca życia.
Miłego spokojnego dnia

Odnośnik do komentarza

Czarnamoze rozmiarowka inna. Moja corka 74 skonczyla nosic w 8 miesiacu nie wiem kiedy zaczela a syn jest wiekszy od niej wiec tez szubciej zmiany garderoby. Narazie nosimy 62 niektore idealne niektore na styk ale 68 to duzy przeskok wiec by wisialy za mocno.
Chusteczki bambino uzywam, nie sa za bardzo nasaczone, corce na spacery biore dada newborn i sa bardzo mokre.
Platki tez z biedronki i do oczek i do noska bo sa po 3 pakowane czesto a duzo ich idzie. A sa lepsze niz te niemowlece.

Nata co z mezem nie pasuja mu zakupy czy ze musi dzieci ogarnac?
Mowilam, ze kupilismy znowu cos do domu tym razem zelazko, dzis maz odbiera auto od mechanika takze 500 sobie polecialo, czesc uzywana tyle dobrego. Tyle wydatkow ze glowa mala. Goscie przynosza ciuszki w prezencie na rozm 62 wiec na zmiane garderoby u nas wszystko kompletujemy od nowa.

A mam taki dylemat. Brat stara sie o kolejne dziecko. My mamy wozek po corce dla syna bardzo zadbany i modny, pelno takich "na miescie", lozeczko bedzie do 2 roku. Tak sie zastanawiam czy ja powinnam dac bratu ten wozek bo glupio sprzedac rodzinie ale my zainwestowalismy kase w ubranka dla dzieci i rzeczy wozek itd i tez nie chce tak oddac o za darmo tym bardziej ze oni dali kurteczke tylko i taka ktora dostali od mojej mamy. Glupia sytuacja. Stoja u mnie kartony ciuchow po corce ale nie mam kiedy wystawic na sprzedaz. Im dawalismy rzeczy a mala nie nosila to teraz zal mi im cos dawac. Co innego moja siostra ona to by byla wdzieczna i by skorzystala z radoscia a nie schowala i z lenistwa nie zakladala dziecku (jak bratowa).

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Pupcie tez wycieram platkami kosmetycnymi zwyklymi. Wazymy pewnie troche ponad 5 kg a dady 2 ciasne a 3 za duze. Fajnie mi one od 4 kg. Rozmiar 62 jest juz troszke ciasnawy. 68 glownie nosimy tylko garderoba skąpa. Trzeba uzupelnic. 74 tez dzis ubralam bo reszta sie pierze i nawet nie jest za duze bardzo :p.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ohhh ja tez czekam na te ręczniki Dada. Nam bardzo szybko schodza :/

Co do mokrych chusteczek uzywamy rzadko... a jak juz to Tami. Wg mnie bardzo fajne - nie za mokre i sklad w miare ok.

Pieluchy, niestety tylko pampersy i to te premium care. Przy innych jest plac zaraz jak tylko zrobi siku. Później jak wsiaknie to ok, ale w dadach byl caly c z as ryk.

Takaona mi wczoraj pediatra powiedziala by stosować zasypke alantan plus. Ale przyznam ze ja przemywam woda i osuszam. Ew. Kąpiele z nadmanganianem potasu.
Stosowala ktoras z Was?

Nat ojjj to musiało po kieszeni pojsc ;-)
Ja tez musze kupić nowa chuste bo mam pożyczone 4.6 i nie idzie sie samemu zamotac w to.

Dzieki za cynk o chusteczkach z biedry.

No i powodzenia na zakupach :)

heltinne hop, hop. Odezwij się

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...