Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze pamiętam ze któraś z naszych rękodziełowych mam robiła własne albumy na zdjęcia. Nie pamiętam która heltine ? Vena? Secondary? Kurcze to gdzieś na początku forum było eh na pewno nie znajde...
Chce coś kupić na zdiecia dla malej ale dużo fajniej było by zrobić własny. Tylko nie wiem jak :D może ktoś mi podpowie albo podeślę jakaś instrukcje ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Melly- to nie ciekawie u Ciebie z tymi odchodami. Musisz sie wiecej oszczedzac. Wiem ze madrze mi mowic, ale Twoje dzieci Ciebie bardzo potrzebują. Pamietaj, ze Twoje zdrowie jest rownie wazne jak ich!
Jesli chodzi o tesciowa i reakcje mojego N, to trzymal moja strone. Pozniej jeszcze tesciowa dzwonila ze przyjdzie na dzien dziecka, to jej powiedzialam w prost ze nie przyjdzie i wyslalam zdjecia Jagody na pocieszenie. Wiem ze po tym N rozmawial z rodzicami i im wytlumaczyl ze lepiej nie ryzykowac. Jak juz kiedys wspominalam, N pracuje za granica, wiec moze mnie tylko tak wesprzec...

Magda2600- wpisz w wyszukiwarce "scrapbooking album krok po kroku", to Ci wyskoczy co trzeba. Na allegro w zakladce rekodzielo-> scrapbooking znajdziesz potrzebne rzeczy. Uwazaj bo przepadniesz ;)
Jesli stwierdzisz ze wolisz kupi, to tez piwinny byc na allegro gotowe.
szczepienia mamy we wtorek. Zdecydowalismy sie na nfz i dodatkowo rota i pneumo (te drugie w innym terminie ze wzgledu na ilosc ukluc)
antykoncepcja- i ja musze pomyslec, ale mam jeszcze troche czasu, bo N dopiero na wakacje przyjedzie
Noszenie dzieci a przyzwyczajenie- ja zawsze odpowiadam, ze mala przez 9 miesiecy przyzwyczajala sie do bliskosci, noszenia i kolysania. Wiec kak ja mozna bardziej do tego przyzwyczic.

Cos jeszcze mialam napisac, ale nie wiem juz co. Uciekam spac, bo mala juz zasnela przy cycu ;)
PS: spimy razem bo mamy duze lozko dla siebie. Tak nam teraz wygoniej, pozniej bedziy sie martwic co z tym fantem zrobic :)

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Nat dziekuje, moze po ndz bo teraz antybiotyki wapno pije i zelazo to za duzo a potem zostanie samo zelazo.

Dupa, dobrze ze nie ma zapalenia, tesciowa miala i tydzien w szpitalu z bolem brzucha.
Cathleen to super ze maz Cie wspiera to najwazniejsze. Kurcze dopiero w wakacje? Szkoda bo tyle go omija.

Dziewczyny, ktore maja mezow za granica, podziwiam bo ja bym oszalala z tesknoty zlosci i niepewnosci o nasz zwiazek. Moj tata wyjezdzal (wojskowy) ile mama sie nawkurzala przez inne kobiety, sie krecily, teraz jedna spotkala to zapr mame na kawe-myslala ze tam padnie haha.
Oj ta wkladka by byla super bo ja nie lubie prezerwatyw. Ah byle nie zajsc w ciaze. Boze glupio mi bo 2 razy chcialam i zaszlam a teraz byle nie zajsc.
Mi tez mowila ze odrazu mozna zajsc a nie tak jak po tabsach. No ja niestety glupio.zrobilam i zaszlam odrazu po.tabsach, pozniej sie balam czy dziecko zdrowe ale corka ok a na wczesniejszy porod to chyba nie mialo wplywu.
A smiesznie bo niby bo tabsach odrazu jest duze prawdopodobienstwo blizniakow, u meza w rodzinie tez sa a my pojedyncze ciaze ,heh moze dlatego, bo sie bysmy cieszyli za bardzo to nam nie przyszlo miec 2 naraz.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

anawee Ja uzywalam Kali Przy odparzeniach. I to mylam tym roztworem przy każdej zmianie pieluchy tylko trzeba pamiętać że jak są odparzenia to po przemywaniu czymkolwiek trzeba dokładnie osuszyć to miejsce żeby się bardziej nie odparzalo no i ja po wytarciu do sucha normalnie nakładalam krem na odparzenia no ale akurat nie sudocrem.;)

Odnośnik do komentarza

Magda ja robię albumy, jak cos potrzebujesz, jakies sklepy z których zamawialam to pisz smialo, tylko te zasrane wiadomości tutaj nie dzialaja. Jesli chodzi o chusty szkoda ze sie dzien wcześniej nie odezwalas bo wczoraj byla super chusta tkana uzywana za 100 i to z Krakowa, sama zalowalam, ze wczesniej znalazlam bo ta mi sie bardziej podobala, jak chcesz to moge polowac Ci na jakies na fb, a do krk to siostra moja by Ci nawet wziela :-) daj znac

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

przyzwyczajenie do noszenia ja sama znam 3 przypadki gdy dziecko 2 letnie chce byc noszone na rekach i robi dzikie awantury. I to mnie przeraza.. owszem dziecko potrzebuje bliskosci i czułości, ja staram sie to głównie okazywac tonem głosu, dotykiem, obecnoscia, przy roznych czynnosciach, sa sytuacje gdy jest noszony ale staram sie by to byl taki punkt dnis gdy chodzimy po mieszkaniu i poznajemy rozne zakamarki o ktorycj opiwiadam dziecku, plus zabawy z tatusiem. Nie wiem jak to będzie dalej, denerwuje mnie to ze wszystko odbywa sir na zasadach eksperymentu ale coz...

Odnośnik do komentarza

Nat i chyba Ewee byla zainteresowana pieluchami wielorazowymi. Moje puerwsze wrazenia sa różne.. ns pewno problematyczna jest organizacja i samo przewijanie. Wg mbie dziecku jest niewygodnie lezec w nich bo objetosciowo jest wiecej tej pieluszki. Skora wyglada dobrze przy przewijaniu ale tez trudniej dopasowac optymalne zapięcie.. no i niektore wkłady zwijaka mi sie w srodku szczegolnie jak juz pojda jakies siuski. Jal zrobi sie kupa to nie mam prblemu z wyplukaniem jej z pieluszli ale peoblem nam czy samo umycie rak wystarczy skoro zaraz mam karmic i dziecko sie niecierpliwi.. a zostawienie tego na pozniej to tez slaby pomysl.. mam tez wkladki do lapania kupy tj baby one takie bibulki. W zaden sposob bibułki nie przypominaja a sa z jakiegos sztucznego g.... i w tym upale klei sie do pupy. Nie woem jak takie wynalazki innych firm.. ale tez złączenie tego z wkladem jest uciążliwe. Poki co moje odczucia sa mieszane. Na raxie testowalam tylko dwa otulacze babyetta i milovia i na raxie babyetta prowadzi z racji podwojnych gumek przy nóżkach.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Ataa za pierwsze wrażenia z wielorazowych pieluch :)

Rzeczywiscie nadsl mysle nad tym i pewnie bliżej 3 mc zaczne sie ogarniać z tematem.

Przeraza mnie ilosc smieci ktore generujemy z Aniela. Z jednej strony pieluchy, ale z drugiej moje wkladki laktacyjne ktore tez szybko schodza. Tak wiec tez zastanawiam sie nsd wielorazowymi. Czy ktoras z Was uzywala?

noszenie ja mam podobne podejście co kingullek. Zreszta do 3 mc Aniela bedzie blisko mnie :) pozniej bedziemy powoli myśleć nad nawykami.

Teraz bylam mniej na forum bo wczoraj goście a dzisiaj i jutro jestesmy u moich rodzicow.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Melly Oj to nie dobrze z tymi krwawieniami . No upały tez robią swoje . Dbaj o siebie , oby maz jak najszybciej mógł zmienić to stanowisko .
Ja po porodzie dostałam zastrzyk , który podobno zmniejsza to krwawienie .
Pieluchy wielorazowe ja tez sie zastanawiam nad nimi . Tylko kurczę tu pieluchy sa dość tanie plus dziecko pójdzie do przedszkola jak bedzie miało 16 miesięcy to nie wiem czy by mi nie kazali na normalne znowu przejść .

Eweemu mamy wielki kosz na śmieci i zawsze było ok a teraz same pieluchy w koszu i już miejsca brak na normalne śmieci . Tak wiec zgadzam sie , duzo sie generuje tego .
Wkładki wielorazowe duzo dobrego słyszałam o takich z wełny (!) nie wiem , nie próbowałam ale tu w szpitalu takie polecali .
Miłego dnia ! Jedziemy nad wodę ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ewee Groszek ja właśnie myślałam że tak będzie z zapytaniem kosza dlatego od razu kupiłam osobny kosz na pieluchy ( tommee typpee sangenic) i jestem bardzo zadowolona. Pieluchy wynosimy max 2 razy w tygodniu i nawet jak mała robi bardzo śmierdzące kupy to naprawdę w mieszkaniu wcale nie czuć ze leżą brudne pieluchy. Kosz ma system zwijania każdej pieluszki osobno i dzięki temu nie roznosi się zapach. Sam kos zmiana kupić za 50 zł używany wkłady są drogie ale też można to obejść wystarczy kupić jeden orginalny a potem można kupować samą folie i samemu uzupełniać wkład. A co do wkładek to koleżanka poleca muszle laktacyjne. Ja sama nawet wkładek nie używam... eh jak ja bym chciała mieć tyle pokarmu żeby się sam lał ;( pije inke i herbatki szukałam tez tej kozieradki ale jak na razie nie mogę jej dostać w aptekach. Jeszcze mam jedną do sprawdzenia może tam będzie bo mają sporo ziołowych produktów. A jak nie to zamówię.
Kumi dzięki wielkie za podpowiedź z tymi albumami ;) jak coś wybiorę to się poradzę z kad najlepiej zamawiać bo chciała bym jednak już zrobić zakupy to u jednego sprzedającego. A co do chusty to bardzo chętnie ;) chciała bym Tkaną i chyba taka ok 5 m. Bo my oboje z mężem dość wysocy jesteśmy ( 176 mam ja a maz186 wiec trzeba by mi m albo l w zależności chyba od firmy). Jak by ci coś wpadło w oko to dawaj znać ;) dzięki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Dziś zrobiłam pranie, rozwiesiłam je na dworze, poszłyśmy z córką na lody, na mega długie zakupy, po drodze wstąpiłam do optyka i kupiłam okulary słoneczne, rozwiesiłam drugie pranie, obrałam warzywa na zupę j ją ugotowałam ba nawet ją zjadłam a ona wciąż śpi w chuście to już 4 h jestem w szoku!!!Jak tu nie kochac tej dlugiej szmaty ?

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat co za super dzien :) ja mam problem z ulewaniem Wiktorka i ciezko mi jest go w tej chuście nosić bo zaraz oboje jesteśmy umorusani w mleku. Nie wiem czy czytałyście wczesniej ale ostatnio cos mi cześciej ulewa.. Ale i pierś ssie inaczej, zaczal cmokac tak co jakiś czas. Chwile ssie dobrze, chwile tak cmokajac i tak w kółko. Czasem sie zakrztusi, czasem odbije podczas jedzenia i przez to chyba łyka powietrze i stad te ulewania.. Nie wiem czy mu sie zaburzyło cos ze spaniem czy co? No ale u 3 miesięcznego dziecka? Chociaż teraz chętniej ssie smoka, wcześniej była walka a teraz ze smoczkiem ładnie zasypia. Hmm. Help!

Odnośnik do komentarza

Magda2600 a ile wypijasz płynów dziennie? Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest przyjmowanie dużych ilości płynów, na drugim miejscu stawialabym to co się pije (kozieradka itp). Ja pije ok 3 litrów samej wody, nie licząc soków i innych napojów

Odnośnik do komentarza

Myślę ze Bbbb ma rację z tymi napojami. Wtedy co miaalam kryzys to wróciłam do normalnych ilosci picia czyli 1 litr na dobe. A teraz pilnuje sie z tym piciem. Podobno minimum to 4l. Nie wiem czy tyle mi sie udaje wypic ale zdecydowanie zwiększyłam to picie. I jest lepiej. I faktycznie podowanie mm zaburza laktacje. Udalo mi sie troche zejsc z ilosci jednak wciąż podawac musze :(

Odnośnik do komentarza

Kurde, mam jakis spadek formy. Pewnie przez malo przespana noc, bo syn o jeden raz wiecej wstal na karmienie, a ja jak na zlosc ogladalam film z mezem zamiast spać. Do tego Robek nie chcial nad ranen spac, wiec probowalam, go uspic, karuzela nieco pomogła. cycki nie byly gotowe na ten dodatkowy raz, dzis duzo sprzatalam i upieklam tartę ktora nie bardzo wyszla i na niej sa truskawki ktore sa za bardzo dojrzale i boje sie ze zepsuja sie do jutra a jurro mam gości :( do tego teraz siedze na kiblu z biegunka zamiast karmic dziecko :( no brak słów... i padam strasznie...

Odnośnik do komentarza

Fuksem udalo nam sie go wykapac. I po kapieli zasnal a ze jadl troche nie tak dawno wiec pewnie chwile pospi. A ja zamiast spac spedze ten czas.. malo pryjemnie :(
Jeszcze taka ciekawostka bardzo zaczal bolec mnie brzuch w zwiaxky z biegunka a ostatnio taki paskudny bol czulam podczas porodu.. wrocily wspomnienia.. fuj..

Odnośnik do komentarza

O boziu, to już wieczór! Ale mi dzisiaj poleciało ;)
Mała dala mi w kość w nocy, obudziła się o 2.30 i o 6, ale miałam wielki problem żeby ją uśpić w nocy po karmieniu, aż mi w pewnym momencie łzy ze zmęczenia poleciały. Na szczescie po karmieniu o 6 poszlysmy jeszcze spać, do 10 :D pozniej szybki ogar, śniadanko i na zakupy. Wiki grzeczniutka, na zmianę przysypiala i uśmiechała się rozglądając ;) obiad, sobotnie sprzatanko, kąpiel Kurdupelka i bum, koniec dnia... w kuchni czeka na mnie jeszcze góra mięsa do poporcjowania, bo siostra Nieślubnego zrobiła mi zakupy w Szwecji, hura, w końcu jakieś jadalne mięsko :D
picie wody a laktacja mi się wydaje, że z tym piciem to bardziej dla naszego zdrowia niż na produkcję mleka, no bo w sumie z jakiej paki? No ale może się mylę, ja często zapominam o piciu :/

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek wydaje mi się że woda jest potrzebna bo samo karmienie z nas ta wodę wyciąga w sensie pokarm jest płynny wiec woda z organizmu jest zabierana. No ja na pewno wypija 2 litry ale ja jakoś nigdy dużo nie piłam. Musze zacząć zwracać na to uwagę.
Moja kluseczka po szczepieniu na rota ma jakieś problemy z brzuszkiem. Krzywi się czasami podczas snu i budzi z krzykiem albo ni z tego ni z owego zaczyna potwornie płakać. Do tego strasznie się jej w brzuszku przelewa. Moja bidulka;(
Atta trzymaj się. Pewnie to twoje chorubsko tez daje ci popalić. Może ciepła kompiel i mały relaks skoro mały śpi ? Ciepła woda rozluzni brzuch i powinien mniej cie boleć a i trochę czasu dla siebie ci się przyda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...