Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

cosmicgirl stereo jest najgorsze :-) na dodatek pierworodna ma charakterek i tez czasami mi nerw puszcza a najbardziej wtedy gdy jest zmęczona marudzi strasznie j o wszystko wyje a sama nie umie położyc się i zasnąć i to mnie doprowadza do szału Milenka to jest na prawdę grzeczna jak chce jej się spaç i ma za duźo bodzców to miauczy jak kotek biorę já wkładam do łózeczka pogłaszcze po główce i wychodze.

przy karmieniu dziś zauważyłam zadzior prxy paznokciu u Mileny i czerwone i nie wiem czy to przemywac czy zostawic

cosmicgirl a te zapiekanki z pieczarkami jadłas??? bo nie wiem cxy można pieczarki chociaz jsk byłam u teściowej to jadłam w jakims daniu

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

oligatorka ciężko jest dzielić czas miuedzy dzieci.bo jak bawię się z nim i ona się obudzi to muszę fo zostawiać i wtedy on czuję się poszkodowany ze zakończył zm zabawę i potem zamin nie zrobię wszystkiego przy niej będzie chodził i gadał zrobiłaś już to chodź się pobawić itd.a o tym żeby sam poszedł spać to zapomnij.trzeba siedzieć z nim w pokoju zanim zasnie.mimo wszystko to jest jeszcze też małe dziecko.które potrzebuje dużo uwagi caluskow i przytulania:)nie ruszaj tego zadziorka przy paxnokciu.przemywaj rivanolem i rób okłady na noc.ja tak robię jak mi tu dziewczyny na forum poradziły bo moja też palec miała czerwony i spuchniety i zdecydowanie pomaga.mogę już to stwierdzić po 2 dniach.
zapiekanki oczywiście że z pieczarkami:)mówię Ci ja jem wszystko.naleśniki z pirczarksmi jadłam przez 2 dni.nie unikam niczego no bez przesady chipsów o smaku wasabi już nie jem ale tak to jem wszystko.
inferno jestem w wielkim oczekiwaniu na kolejną serię serialu Gry i tron.żałuję że książki czytać nie zaczęłam bo wiem że różni się od filmu.Ale serial jest zajrbisty.

Odnośnik do komentarza

Jestem pełna podziwu ze sobie tak genialnie radzicie z dwojka dzieci. No mi to rece opadają i nerw od razu bierze jak mi Maly placze tak nagle bez powodu. A jeszcze żebym miala jedno co by czegos ciagle chcialo to ja nie wiem czy bym sie ogarnęła.

Kalinka,
A moze te plamy to tylko podrażnienia po soku kapuscianym? Mi kiedys takie sie pokazaly jak pracowałam przy pomidorach i ciekł z nich sok. Moim zdaniem powinno zejsc. Bo chyba uczulenia od kapusty nie mozna dostać.

Cosmic,
Jestem w połowie pierwszego tomu i rzeczywiście jest kilka roznic. Gdybys chciala wszystkie tomy, poszukaj na Allegro. Pojedynczo wychodzi drogo. W Empiku jedna ksiazka kosztuje okolo 50 zl. Na Allegro, jak kiedyś patrzylam,
za caly komplet wychodzilo 10 zl taniej na kazdej sztuce. Nie udalo mi sie kupic od razu kompletu bo pierwszy tom i drugi dostalam w prezencie. Więc nie bylo sensu juz kupowac.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Co do ksiazki, polecam jeździec miedziany, genialna książka. Wojna, mlodosc, miłość.

Czy waszym pociechom dzieje sie juz cos z ząbkami? Albo czy macie jakies doświadczenia? Bruni od 2 dni cale pięści wklada do buzi, lezy grzecznie i nagle cos mu sie nie podoba. Trochę się slini. Czy to moze byc oznaka zabkowania? Chyba jeszcze troche za wczesnie prawda?

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Dzieki za slowa wsparcia. U nas juz troszke lepiej, ale obie jeszcze mamy potworna chrype, katar troche mniejszy.

aga u mnie tez pokarmu bylo coraz mniej i po kilku dniach sam zhpelnie zanikl.

Gloomcia moja robi dokladnie tak samo, tez o tym pisalam i z tego co pamietam kilka dziewczyn potwierdzilo, ze u nich jest podobnie wiec to chyba jeszcze nie zabalki tylko fascynacja raczkami. Moja wpycha rece i tez nie raz sie krzywi, przewaznie dlatego ze za gleboko wepchnie. Tez okropnie sie slini, ale na szczescie jeszcze nie ma zadnych krostek od tego.

Inferno ja mam dokladnie tak samo jak Ty- pelen podziw dla mamusiek z dwojka i czasem nerw, brak sil przy placzu bez powodu, ot tak po prostu. Totalnie nie wiem jak wtedy zadzialac bo nic jej nie pomaga heh.

Sluchajcie dziewczyny, wizyte u ortopedy mamy 5 kwietnia wiec podpytam wtedy o to, ale moze Wy cos poradzicie. Kazali na poczatku klasc Mala tak, by miala glowe na prawa strone. I teraz praktycznie jak spi to prawie zawsze na tej stronie, w druga nie bardzo chce. Co zrobic by sie odwracala w druga strone? Nie chce zeby bylo tak ze mialo sie wyrownac, a teraz znow bedzie zle bo tylko na jednen stronie lezy. No i po prostu non stop sie budzi prawie w poprzek lozka. Wstajemy w nocy i ja przekladamy z powrotem na prosto, wzdluz lozeczka, ale po 5 min juz lezy tak samo, wiec glupiego robota. Nie wiem co z tym zdzialac. Czy po prostu to nie szkodzi i moze tak spac.

Odnośnik do komentarza

Witam z rana

MMK nie wiem może wałeczek podłóż przy głowie cjociaz teraz ciężko bo swobodnie ruszają główką a jeśli chodzi ze leży w poprzek to moja pod wpływem gazów czy báczków zwija się i rusza się dlatego zjeżdza já ją trzymam jeszcze w beciku przupinam rzepy i zawiązuje luźno wtedy leży prosto tylko czasami zsuwa się w dół

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

MMK w nocy niech śpi na tej, na której jej wygodnie ale może w ciągu dnia zachęcaj do patrzenia w drugą stronę. Krasnal też na początku ciągle w prawo tylko miała głowę i nawet prawa rączka była silniejsza (jak podnosiłam lewą to prawie żadnego oporu nie było) ale naprostowałam ją i teraz nawet w nocy śpi z głową zwróconą raz w jedną a raz w drugą stronę i lewa ręka też silniejsza więc już się nie martwię.

Co do zaniku laktacji to mnie położna mówiła, że jak chcę przestać karmić piersią to żeby raz na dobę odciągać bo inaczej mogą się pozapychać kanaliki i rozwinąć zapalenie.

Kalinka ja miałam raz taką zaczerwienione skórę ale to właśnie od zapchanych kanałów. Po dwóch dniach okładów kapuścianych zniknęła. A czujesz, że te miejsca gdzie masz te plamy są cieplejsze?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie :)
Uff cały tydzien marudny. Leczę sie z nerwicy wylegując sie w łożku.
Sh ja podawałam przez 5 dni 4-5 razy dziennie po 1,5-2 ml tylko w dzień bo w nocy jak śpi to jeszcze nigdy nie ulewal. 6 dnia jakoś mi nie było po drodze bo taki był marudny ze az mnie kurwicy brała i zauważyłam ze juz noe ulewa i tak jest do dzis. Podawałam razem z floraktinem (5kropel rano) bo niby sa zatwardzenia. Zrobił kupkę dwa dni pod rząd ale to chyba dlatego ze zjadłam bigos pewno go trochę przepchalo ale brzuszek go nie bolał :) odstawiłam wszystkie leki.
Kalinka ja jeszcze ta kapustę mocno zmrozilam i rozbiłam tłuczkiem. Moze masz uczulenie na te substancje którymi pryskają te warzywa?
Aga i grudniowa mama ja mieszkam pomiędzy wami w Tychach :) wiec do każdej mam taka sama drogę.
Mmk jak mały dawał głowę w jedna stronę to kładłam go przed tv w ta co nie patrzył i sie nauczył. A w poprzek łóżka to czasem mu sie zdarzy ale przyczyna jest ze sie wierci bo musi sie ułożyć. Lubi dotykać buzia o ochraniacz bo sie przytula do niego. Z nami jak śpi nad ranem to tez zajmuje najwiecej miejsca bo śpi na rozgwiazde.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

MMK tak jak piszą dziewczyny musisz ja stymulować żeby sama przechylala głowę w która stronę chcesz.a jak leży w łóżeczku i do niej podchodzisz to na która stronę wtedy patrzy?połóż ja w łóżeczku tak żeby patrzyła na tą stronę która chcesz jak do niej podchodzisz.jak przewijasz czy bawisz się to od tej strony na która chesz żeby patrzyła.plus jak widzisz że jak śpi na jedej stronie to odwracać jej głowę na drugą stronę.ja tak robię i teraz coraz mniej preferuję jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

MMK główkę dziecka ustawiaj zawsze w stronę okna. Mała na pewno będzie chętnie zerkała na światło. Poza tym pstrykaj palcami/ grzechocz grzechotką/ kleszcz w ręce w stronę w którą ma się odwrócić. Kładź zabawki z dobrej strony. Układaj często na brzuszku i siedź po dobrej stronie tak aby na ciebie zerkała. Jak ją nosisz to pamiętaj żeby główka była w dobrą stronę. Ja jeszcze zakrywam ręką z lewej strony twarzy dopływ światła wtedy automatycznie główkę kieruje w dobrą stronę. Jak będzie ciężko tzn. dostanie kręczu szyi to musisz iść na fizjoterapię. A jak spłaszczy jej się głowa tak jak u nas to polecam poduszkę korygujacą. To chyba tyle:)

Odnośnik do komentarza

Dzieki Wam dziewczyny za rady! :*
Lezala to usiadlam z lewej strony i patrzyla na mnie, teraz spi z glowka w lewa strone takze moze bedzie latwiej niz sie spodziewalam. A z tym lezeniem na brzuchu to tez jest jazda. Kiedys lubila i tak wysoko podnosila glowe, a teraz polozy sie i lezy albo placze:p leniuch..
MamaStasia wlasnie ona tak samo buzka do ochraniacza sie przytula

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Maluszki lubią się przytulać a raczej wtulac twarz:)dlatego pieluszka tu się super sprawdza.i MMK w takiej sytuacji też możesz ja zmotywować do odwrócenia głowy w lewo twojej małej.połóż jej pieluszek przy lewym policzku i jak lubi się wtulac to odwróci główkę do pieluszki wtuli nosek i będzie jej P rzytulniej zasypiac:)ja tak czasami nawet sprawdzam czy mała chce spać.jak marudzi to daje smoka i przykladsm pieluszke do buzi jak się odwróci do niej wtuli nosek i przymknie oczy to wiadomo że już załatwiona i spać czas:)

Odnośnik do komentarza

Nareszcie Inferno! Jak miło Cie zobaczyć! I Kacperka Slodkiego Misia tez :)
Czerwień na włosach jest, tak jak sobie wyobrazalam. Do twarzy Ci w tym kolorku, ładnie wyglądasz :)

Cosmic, pytalas co jem. Ech no niestety bardzo uwazam na to co jem. Mieso tylko gotowane, z owocow tylko jablka i banany, z warzyw marchewka, salata, buraki. Z nabialu tylko zolty ser. Dzemy, wedliny, ryby, jajka tez jem. Nie tykam czekolady. Ziemniaki i kluski nie polewam zadnyn sosem. Masakra co? Dla Was jedzacych wszystko brzmi to zapewne strasznie i dziwnie ;) No ale co zrobic, juz nie raz przekonalam sie ze moja jest bardzo wrazliwa. Bo tez nie jest tak ze z gory zalozylam sobie ze wprowadzam diete i koniec. Nie, ja probuje roznych rzeczy, ale do tej pory zawsze potem byly problemy z niunia. Sama juz nie wiem, musze tez zapytac o to pediatre czy to normalne zeby ona tak zle reagowala. Moze to cos innego, troche sie martwie, bo niby juz 3 miesiąc minal i powinno byc lepiej. Z drugiej strony każde dziecko jest inne. Może moje potrzebuje wiecej czasu żeby układ pokarmowy dojrzal?
Jedyny pozytyw tej mojej obecnej diety to fakt ze odzywiam sie zdrowo (w porównaniu z moimi wcześniejszymi nawykami zywieniowymi sprzed ciąży i w czasie ciąży w sumie tez). To taka troche dieta oczyszczająca dla mojego organizmu ;)

Chyba podobnie jak MMK, skorzystam z Waszych rad dotyczących układania główki w jedną stronę bo moja też upodobala sobie prawa stronę, czy to jak spi czy jak lezy na macie. Już wcześniej to zauważyłam ale przyznam ze zaniedbalam temat i nic z tym nie robiłam :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...