Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

W dzień szczepienia wszystko było ok ale wczoraj był dzień marudy i nocka od czwartej też kiepska. Na szczęście już jej humor wrócił.
Od kilku dni Krasnal nie tylko się już uśmiecha ale też śmieje. Przedwczoraj rozbawiło ją zrobienie siku i zaczęła chichrać się jak wariatka a ja razem z nią. Aż mnie potem poliki bolały :D
Niestety wróciło też odparzenie na szyi. Poprzednio pomogło jednorazowe posmarowanie kremem na odparzenia Babydream więc i dziś spróbuję.
A dziś moje dziecko poraź pierwszy zasnęło samo, leżąc na podłodze na macie. Uśpił ją dźwięk odkurzacza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Eee dajcie spokój ile lekarzy tyle opinii jeden poleca to drugi poleca tamto i nie wiadomo kogo sluchac.mi z kolei 2 lekarzy powiedziało że jak dziecko śpi na plecach to jak mu się uleje to też zawsze odwróci głowę i sobie z tym poradzi tylko musi być trochę wyżej główka.ja tam nie wiem.moja na brzuchu niegdy nie spała nie no sory zdarzyło się raz jeden jak leżała na brzuchu na mojej cyce jak na poduszce.ona nie wylezy narazie 5 min na brzuchu więc o żadnym spaniu nie ma mowy.no i w sumie dobrze bo nie chciałabym żeby spała na brzuchu.byłabym się ja zostawić.
jo peonia dajcie jakieś fotki:)
jo czekam na ten moment jak moja zacznie śmiać się w głos....zajebiste uczucie:)

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Cosmicgirl moja skończyła w niedzielę 14 tygodni i pierwszy raz jak na zawołanie zaczęła się w głos śmiać! Myśleliśmy z mężem że się przesłyszeliśmy a ona cały dzień się chichrała!!! No i jej zostało tak do tej pory. Dziś zamiast iść spać o 18 to do 20 gadała coś do siebie i się z tego śmiała:) jest po prostu zajebista:)

Odnośnik do komentarza

mam pytanie całkiem z innej beczki! jak przewozicie maluchy w samochodzie? bo ja zawsze daję małą z tyłu i przypinam fotelik pasami nigdy nie było problemu gdy jechaliśmy we dwie osoby w samochodzie, ale wczoraj jechałam sama z małą na bioderka. Mała była z tyłu i nagle wypadł jej cumel dobrze, że staliśmy w korku i mogłam spokojnie jej go dać bo samochód jest mały ale gdyby to było na dłuższej trasie to co wtedy? podobno można przewozić dziecko z przodu powyżej 13 kg i przodem do kierunku jazdy gdy jest poduszka powietrzna. sprawdziłam to w wujku google i nie ma konkretnej odpowiedzi. jak powiedziałam moim rodzicom o jeździe Klaudka z przodu to mnie opieprzyli że mam nie narażać ich wnuczki! I bądź tu mądry!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny sorki. Jestem na urlopie w pl i nie pisze bo nawet nie mam kiedy. Jak wrócę do niemiec to postaram się wszystko nadrobić. Poprostu pierwszy tydzień tutaj był koszmarem. Mały tylko się darł i niechcial spać. A teraz czasu nie mam bo albo mały albo zakupy bo w niedziele chrzciny.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Aga jest zakaz jazdy niemowlaka tyłem do kierunku jazdy, czyli musi być przodem z nieaktywną lub wyłączoną poduszką powietrzną.
D3382 no nie strasz mnie! My w czerwcu wybieramy się na chrzest do polski i jedziemy samochodem ponad 1000 km... sama podróż mnie przeraża a co dopiero pobyt tam małej. ...

Odnośnik do komentarza

Sluchajcie, no a jak maluch jedzie z tylu to chyba tylem do jazdy nie? My mamy jakis holenderski fotelik i wozek zresztą tez, dostalismy od brata lubego w prezencie. No i nawet nie ma innej opcji zeby dziecko jechalo nie inaczej jak tylem do jazdy. Wszelkie zabezpieczenia i zaczepy na pasy bezpieczeństwa przy probie zainstalowania ich przodem do jazdy nie zdalyby egzaminu w razie gwałtowego hamowania.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Dziewczynki :)

Wczoraj byliśmy na wizycie kontrolnej u lekarza. Lena wazy 6250, czyli przez ostatni miesiąc przestała tak intensywnie przybierać na wadze jak to było wcześniej. Ale wazy prawidłowo, lekarka stwierdziła ze mamy dorodną córę ;) Inferno, a możesz mi przypomnieć ile Twój Kacper ważył teraz na szczepieniu? (chcialam porownac bo sa z jednego dnia:)

Moja jeszcze w głos się nie śmieje, czekamy niecierpliwością kiedy to nastąpi, może na dniach? :) Za to upodobala sobie ostatnio zabawę głosem przerywanym krzykiem, jest krzyk pisk i cisza. I znów to samo. Zaczyna od cichego pisku kończąc na tak glosnym ze uszy bolą ;) Moja mała krzykaczka już od początku glosisko miała, nawet zaraz po wyjęciu z brzuszka był donosny płacz.

Moja też nie lubi leżeć na brzuszku. Musze ją czymś zainteresować np tabletem to wtedy polezy dluzej ale też bez szału.

U nas w samochodzie montujemy fotelik na tylnym siedzeniu i tyłem do kierunku jazdy.

D3382, to życzę udanych chrzcin i żeby Twój Synek miał dobry dzień i nie płakał w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Gość Amelka31

Hej dziewczyny,my wlasnie jestesmy na etapie wyboru fotelika. W nosidelku dziecko moze byc przewozone z przodu,ono jest do 9kg ,z wylaczona poduszka powietrzna i oczywiscie TYŁEM do kierunku.
Potem przy wyborze fotelika jest opcja by dziecko jezdzilo na tylnym siedzeniu przodem lub tylem. Zaczelam ogladac crash testy i okazuje sie,ze male dzieci powinny byc przewozone tylem jak tylko dlugo sie da,bo jadac przodem maja 5 razy wieksze szanse,by doznac powaznych obrazen. Wstawiam wam link do filmiku mezczyzny,ktorego 18 miesieczny wnuczek ulegl wypadkowi i pomimo,ze fotelik zadzialal jak trzeba to sila z jaka polecial do przodu po prostu zlamala mu szyje. Kiedy zaczelam sie temu bardziej przygladac okazalo sie,ze w Australii czy Szwajcarii dzieci jezdza tylem az do 3-4 lat. Znalazlam tez foteliki,ktore umozliwiaja przewozenie dzieci tylem,az do 18kg. Poczytajcie troszke przed podjeciem decyzji o kupnie. Pozdrawiam i milego dnia

Odnośnik do komentarza

Aga1987, można przewozić dziecko do 13kg na przednim siedzeniu ale tyłem do kierunku jazdy i tylko wtedy gdy poduszka jest wyłączona. tutaj znalazłam trochę informacji o fotelikach i przewożeniu dzieci: http://fotelik.info/pl/news/zmiany-w-kodeksie-drogowym-dotyczace-fotelikow-samochodowych,493.html
Do tej pory też tylko dwa razy jechałam sama z małym i miałam go z tyłu, spał sobie grzecznie ale ciągle się martwiłam czy nic mu się nie dzieje i teraz chyba będę go zapinać z przodu.

Też czekam z niecierpliwością kiedy mały zacznie się śmiać w głos, na razie coraz częściej i głośniej sobie guga, szczególnie jak się wkurza :)

Co do leżenia na brzuszku to zauważyłam, że znowu mu się to podoba. miał czas, że tylko go to wkurzało a teraz jest coraz bardziej zainteresowany tym co ma wokół siebie i już coraz dłużej tak sobie leży

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Dziekuje Wam. I Tobie Grudniowa Mamo za zyczenia z okazji rocznicy.
My rowniez wozimy Mala z tylu, tylem do kierunku jazdy.
Dzisiaj poszlam z nia na kontrole do lekarza, bo strasznie zaczela odwracac glowe na boki w czasie jedzenia, wyczytalam gdzies w internecie, ze moze to miec zwiazek z zapaleniem ucha, a ze byla teraz chora to wolalam sie udac przed swietami i to sprawdzic. Wszystko jest w porzadku. Uszy czyste, zeby jeszcze nie ida, ale pani dr powiedziala, ze byc moze zaraz zaczna i stad takie zachowanie.. nie wiem sama, chyba troche za wczesnie na to, bo dopiero za tydzien w niedziele konczy 3 miesiace. Chociaz tesciowa uprzedzala ze u meza w rodzinie tak bylo ze bardzo wczesnie zeby zaczely wychodzic, ale za to dluugo to trwalo. Mam nadzieje, ze nie bedzie tego miala po tacie, bo cos czuje ze beda niezle wrzaski przy tym.
Moja Lena tez jest spora, dzis ja wazyla i jest 6300 tak wiec w 5 tyg. przybrala niecale 1,2 kg. Ale lekarz powiedziala, ze jest ok. Ogolnie znowu praktycznie z dnia na dzien wyrosla ze spiochow.
Tez czekam na ten dzien, w ktorym uslysze glosny smiech. Tymbardziej, ze u mojej Leny tak jak i u Lenki Grudniowej Mamy glosik jest donosny. A usmiecha sie tak fajnie szeroooko. Takze czekamy na smiech. Ale dopiero konczymy 12 tydzien tak wiec pewnie jeszcze ze 2-3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Źle mnie zrozumiałyscie. Odpowiadałam Adze na pytanie o jazdę na przednim siedzeniu. To nie były moje słowa ale cytat ze strony www.policja.pl. Jeszcze raz go przytoczę: ''Aktualny pozostaje zakaz przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu, z tą jednak różnicą, że przepis ten dostosowano do postępu technicznego. Nie jest już istotny sam fakt wyposażenia pojazdu w poduszkę powietrzną dla pasażera, co dotychczas wykluczało możliwość przewożenia dziecka w taki sposób, lecz to, czy jest ona aktywna. Ponadto - w odróżnieniu od dotychczasowego brzmienia - przepis ten umożliwia przewożenie dziecka na przednim siedzeniu pojazdu z wykorzystaniem zarówno fotelika bezpieczeństwa, jak również innego urządzenia przytrzymującego''.
A na siedzeniach tylnych oczywiście fotelik musi być tyłem do kierunku jazdy. Według statystyk najbezpieczniej zamontować go po środku. Potem od strony pasażera a na końcu od strony kierowcy

Odnośnik do komentarza

Na codzień poruszamy się z Krasnalem komunikacją miejską lub pieszo ale jak już jedziemy samochodem to ona i tak śpi. Najpierw drze się podczas wsadzania do fotelika ale jak tylko się go podniesie i Krasnal poczuje ruch to od razu odpływa. Ze smokiem nie mamy problemu bo używamy wyłącznie do zasypiania wieczorem i to też nie zawsze.
aga1987 zawsze możesz zaopatrzyć się w lusterko, które zakładasz na zagłówek tylnego siedzenia i wtedy widzisz co się dzieje no i zawsze możesz się po prostu zatrzymać jeśli jest taka potrzeba. Dla mnie sens przewożenia dziecka na tylnym siedzeniu jest jeszcze taki, że wtedy człowiek jest skupiony na prowadzeniu samochodu a nie na ciągłym patrzeniu i zabawianiu malucha obok.
A tak jeszcze na przyszłość, gdy nasze dzieci będą już większe i trzeba będzie się zaopatrzyć w większy fotelik to nie kupujcie tych z poprzeczką (tzw półką lub osłoną tułowia) zamiast pasów. W crash testach wpadają tragicznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

TheKalinka84
Powiem szczerze wspolczuje jechała 1000 km. Ja mam 450 km i mały raz tylko mi się budzi zje i troszkę poplacze i śpi dalej. Mój mały tydzień czasu darł się niechcial spać. Mówią mi ze Poprostu nowe miejsce i dlatego. Dziecko wyczuwa ze nie jest u siebie. Pierwszy tydzień był dla mnie naprawdę koszmarem. Teraz jest troszkę lepiej.

Mój mały tez nauczył się piszczec he he i to tak głośno ze chyba wszyscy obecni w domu go słyszą. Śmiać jeszcze się nie śmieje w głos a już ma 3 i pół miesiąca. Nawet jeszcze nie kontroluje swoich rączek ale widzę ze juz próbuje bo łapie grzechotki wiszące nad nim. Pisze z doskoku bo roboty mam ful. Jak będę miała czas poczytam o czym pisalyscie wcześniej. .

Odnośnik do komentarza

Sory dziewczyny ale musze się popalic. Nasza służba zdrowia jest nieźle pokurwiona (sory za slowa) poszłam z małym na aok i nawrzeszczaly na mnie ze tylko w nagłych wypadkach mogę z tym ubezpieczeniem przychodzić. Nawet jak mały by kaszlal to nie powinnam iść z nim do lekarza na aok. Oj jak ja się tam z nimi klocilam. No i za dwa dni mój mały dostał gorączki i ma silny katar. Nie poszłam do lekarza tylko do apteki i sama kupiłam leki. Teraz mam zamiar zadzwonić do NFZ i złożyć skargę. Może i maja poniekąd racje w przychodni ale w końcu mam kartę uni europejskiej a w końcu do niej nalezymy

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

D3382 my należymy do Ikk classic i jak na razie nie było żadnych problemów. Jeszcze nam zapłacili 200 Euro za badania kontrolne i recepty. Może zmień kasę chorych?
Aaaa dobra teraz ogarnęłam. W Polsce chciałaś skorzystać z lekarza mając ubezpieczenie niemieckie? To niestety nie pomogę bo jeszcze nie mieliśmy takiej sytuacji... 3 lata w Polsce nie byliśmy....

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Hej.moja mała przeziebiona fuck .chyba zarazila się od starszego.no ale żeby chuchac na zimne bylam dziś od razu w lekarza.gardło i płuca czyste ale katar i stan podgoraczkowy jest.najgorzej że w niedzielę chrzciny.Pani doktor kazała podawać czopek na noc przez 3dni nurofen więc mam nadzieję ze nic się z tego więcej nie wykluje.
Ja starszego wozilam z przodu bo miałam samochód bez poduszki oczywiście tyłem.i któraś z dziewczyn dobrze napisała że jak dziecko jest z tyłu bardziej skupiamy się na drodze.teraz samochód zmieniłam na bardziej rodzinny z dużym bagazniekiem:)i teraz fotelik jest z tyłu tyłem.narazie nid miałam zadych akcji ze zaczęła płakać czy coś ale zobaczymy jak będzie starsza czy będzie tak spokojnie.
dziewczyny robie rozeznanie w nosidelkach.czy któraś już korzysta i może mi coś napisać?jakieś uwagi?nie pr oponujcie mi proszę chust bo to nie dla mnie

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl dzięki tak dziewczyny lepiej Milena do jutra ma zażywać a Julka do poniedziałku ale Kulce jeszcze kaszel i katar się utrzymuje ja mam nosidełko pożyczone chicco ale nie wypowiem się bo jeszcze nie używałam
Cosmicvirl mam nadzieje ze uniknięcie infekcji

Inferno jak zażywasz mini pigułkę bo ja jak byłam u gin tez mi przepisała nie pamiętam nazwy bo jeszcze nie zaczęłam brać ale mam ją zażywać bez odstępu ( bo ja jeszcze nie mam okresu) i powiedziała ze będzie działać po dwóch tyg i max 3 godz poślizgu a tak to trzeba o tej samej porze a u ciebie jak to wygląda???

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka,
Ja mam Limetic przepisany. Tez biore bez odstępu, gin kazała brac od razu bo na okres karmiące moga czekać i czekac. Nie kazda z nas ma w trakcie karmienia. Ja akurat mialam. No u mnie poslizg czasowy max 2 godziny ale akurat w tym dniu nic nie było. Nasz pierwszy raz byl dopiero jak zjadlam wszystko z jednej paczki. Tez powinnam brac o tej samej porze chociaz w ulotce jest napisane ze do 12 godzin mozna sie spoznic z braniem.

Odnośnik do komentarza

dzięki Inferno okazało sie ze mam te same anty tylko nie moge sie przemóc zeby zacząc zażywać

Moja Milena dużo śpi i jezt spokojna i pogodna teoche martwie sie bo przeciwienstwo siostry Milena po cycku jest aktywna godz 1,5 i budzi sięna jsdzenie i tak praktycznie cały czas noc te,ładnie mi przesypia budzi sie na jedzenie i idzie spać albo druga opcja zd tak mocno spie ze jej nie słysze '-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...