Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Aga
Z angielskiej służby zdrowia trzeba umieć wyciskać soki;)
Ja np na początku ciąży udałam bóle i pojechałam na Emergency, tam mi zrobili usg, betę i progesteron, potem odesłali na kolejne usg za 2 tyg. Było podejrzenie ciąży ektopowej a nie chciałam znowu prywatnie płacić. Teraz miałam już 2 kolejne dodatkowe usg.
Także da się tylko trzeba kombinować ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór mamusie:)
Byłam dzisiaj w ostatnich już przed porodem odwiedzinach w moim miejscu pracy. A tam zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Aż się boję co ja tam po powrocie zastanę. Miło było zobaczyć te mordki, zwłaszcza że samymi komplementami sypali:)
Faith przypomniała mi o naszej tabelce, zajrzałam tam i stwierdzam, że sporo grudniówek się nie odzywa. Tak więc dziewczyny dajcie znać co u was.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

A ja dzis probowalam umowic się na luxmed do okulisty. Termin najbliższy 23.11. Wiec pojde prywatnie, bo 23 to moge już nie być cieżarną :) paranoja, że na nfz sie czeka w ch.... dlugo to rozumiem ale prywatnie.
Podpowiem wam co mi mama doradziła. Żeby jak wyjdziemy ze szpitala zasłonić małemu buzię tetrowa pieluszką. Tak jakby okryć by przez ten moment na dworze nie nawdychał się zimnego powietrza.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ja wczoraj na zajęciach sr byłam z moim mężem. Położna uczyła nas kąpać i przewijać a potem kazała każdemu z tatusiów pokazać czy się nauczyli. I powiem wam że jak mojego widziałam jak tą lalkę kąpie to mnie takie wzruszenie chwyciło że ledwo się powstrzymałam żeby się nie rozbeczeć ( ach te hormony). Kąpanie mogę mu spokojnie zostawić... da radę. Z przewijaniem też nie było najgorzej. Jak go po zajęciach pochwaliłam to niby coś tam pobąkał jak to facet ale widziałam że był zadowolony z siebie.
A dzisiaj męczyłam się z goleniem. Pomyślałąm że jak jakiś lepszy dzień się zdążył (ostatnio przegięłam w sobotę ze sprzątaniem więc niedziela i poniedziałek śnięta byłam) to spróbuję gimnastyki w wannie. Masakra! Że się nie zacięłam to jakiś cud. Następnym razem mój będzie musiał bo dla mnie to za wiele.
Ja mam kombinezonik też coś w ten deseń. Jak będzie mroźno to jeszcze mam taki bardzo ciepły kocyk to dodatkowo się przykryje. A w samochodzie to już ciepło będzie. A pod kombinezon własnie myślałam o zwykłym body i welurowym pajacu.
U nas do szpitala dla małego tylko ubranka i pieluchy jednorazowe. Resztę mają.
Ostatnio częściej mi brzuszek twardnieje. Co prawda gin mówił że jak nie więcej niż 10 razy dziennie i nieregularnie to nie mam się co martwić ale powiem mu jutro na wizycie. I trochę spojenie chwilami ciągnie ale jak czytam o waszych problemach to moje pobolewania to pikuś. Trzymajcie się cieplutko, chore niech zdrowieją, leżące odpoczywają i zaciskają jeszcze chwilę nogi. Jeszcze tylko troszkę. Chociaż chwilami mnie to przeraża. :P

Odnośnik do komentarza

Megomega-
to dobrze że korzystasz na siłę bo Ty jesteś kobieta której naprawdę zależy, ale nie powinno być tak że kombinujesz aby sprawdzili czy wszystko jest ok, to powinien być ich obowiązek.
jeżeli chodzi o picie i palenie w ciąży to dla mnie istna masakra ja też paliłam zanim zaszłam w ciąże ale jak zobaczyłam dwie kreski to priorytety się zmieniły. u mnie w pracy też jest dziewczyna która paliła będąc wysoko w ciąży straszny widok nosić pod sercem maleństwo i już mu szkodzić.
Igness - też słyszałam że jak są mrozy to żeby zasłonić buzię maluchowi.
Mokka - w moim dziale którym pracuje już prawie 3 lata nie było tyle zmian co wciągu tych kilku miesięcy odkąd jestem na "L4, ale ja sie tym nie przejmuje bo jak urodzę biorę roczny macierzyński a potem zaległy urlop a będzie tego prawie 60 dni więc się nazbiera zanim wrócę do pracy.

Odnośnik do komentarza

megomega to tez zalezy od poloznej bo mojej nawet jak podkoloruje ze cos jest nie tak to dla niej i tak wszystko jest normalne.wizyte mam w czwartek i zobaczymy co mi powie na temat obciazenia glukoza...pewnie ze dziadek to nie taka bliska rodzina i dlatego mnie nie skierowala :/

Wlasnie skonczylam gotowac zupe szczawiowa bo taka mnie naszla ochota ze musialam :) zaraz bedziemy sie zajadac a na deser gofry:D oj kocham te zachcianki a dupa rosniee

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Aga u mnie niestety rosnie i dupa i cycki. tak jak juz kiedys pisalam cycki z rozmiaru ss (same suty) do rozmiaru C sie powiekszyly i mam wrazenie ze znow zaczely rosnac :/staniki wymienialam juz dwa razy a teraz to po domu najwygodniej mi bez.ubieram tylko jak wychodze i zdejmuje jak tylko wroce.

Megomega
Ja gofry robilam sama bo w koncu po wielu latach obiecywania sobie kupilam gofrownice

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Hej grudnióweczki!
Nie zagladałam ostatnio bo musiałam troszkę przyłożyć się do gastroenterologii, żeby nie zostawiac sobie nic na później. Jutro czekają mnie tylko jedne zajęcia i zaczynam weekend i nie mam najmniejszego zamiaru nic robić. Pełen relax i odpoczynek ;)
Grzecznie biorę spazmolinę i brzuszek nie szaleje,nchociaż jak junior za mocno boksuje i kopie to troche się stawia, ale raczej niegroźnie. W niedzielę w nocy musiałam znów oddać męża armii na 2 tyg :( jeszcze w dodatku zapomniał przepustki i musiałam wracać po nią do domu 50 km w jedną stronę... W efekcie w nocy z niedzieli na poniedziałek spałam aż od 23 do 1... A potem od 1 do 4.30 podróżowałam :/ nawet nie bylo sensu normalniee się kłaść - zjedliśmy z Olkiem sniadanie i dopiero poszliśmy kimać :D

Renatko, jeśli boli Cie gardło to spróbuj moze płukania wodą utlenioną (na pół szklanki ciepłej wody 2 łyżki). Mnie przewlekłemu anginowcowi bardzo to pomaga (zdecydowanie bardziej niz tantum verde itp. Mam niestety paciorki w gardle i stałe infekcje).

Ale mnie naszła ochota na fasolkę po bretońsku! Wiem co jjtro na obiad, mniam :D z moją sprawnoscią coreaz gorzej, czuję się jak słoń i tak wygladam :( rozmiary mojego brzucha przechodzą najśmielsze oczekiwania, muszę na niego bardzo uważać bo zdarza mi się noim o coś zawadzić ;p

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5ezpa8sqa2.png

Odnośnik do komentarza

Ja chyba pójdę do esotiqa i tam kupie. Przynajmniej przymierze. Pamiętam ze jak kupowałam przy Larze na allegro to musiałam wymienić bo w obwodzie były za duże. A po porodzie to nawet ten wymieniony okazał się luźny a miseczka jednak za mała. Teraz wiem ze wezmę mniejszy w obwodzie i o rozmiar większą miseczkę. A drugi kupie jak juz będę w takie karmienia i ten rozmiar będzie w miarę ustabilizowany.

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza

Co do infekcji to przerabiałam to jakieś 2 tygodnie temu, leczyłam się syropem z cebuli, wieczorem mleko z miodem i czosnkiem, dużo cytryny i soku z malin i przeszło, a najważniejsze to dużo odpoczywać, żeby organizm miał siłę do walki z zarazkami.

Co do staników to nie kupiłam jeszcze, zrobię to tuż przed porodem, bo biust jeszcze może się zmienić. Koleżanka polecała mi babyono, oglądałam je i są całkiem przyjemne i ponoć się nie rozciągają. Położna zwracała nam uwagę, żeby taki stanik do używania na co dzień nie miał fiszbin, bo jak gdzieś będzie taka fiszbina ugniatać to często w tym miejscu może zrobić się zastój.

Dziewczyny miałam dzisiaj przedziwny sen.,
Byłam w jakiejś dużej luksusowej rezydencji razem z Paris Hilton- i najeżdzałam na nią, że jest nieodpowiedzialną trzpiotką (sic), a najciekawsze było to, że cały dom znajdował się jakby na takiej wielkiej kręcącej się platformie, a dookoła były najróżniejsze postacie z bajek Disneya w takich ludzkich rozmiarach, i jak platforma się zatrzymywała mogłam sobie wybrać kogo zapraszam do zabawy. :0 Nieźle co? Chyba moja kruszynka daje mi znać, że za mało bajeczek jej czytam, ostatnio to głównie kołysanki je puszczałam.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Dziś w nocy nie mogłam spać, tak więc poczytałam sobie o zasilkach dla matek. Slyszalyscie o zasiłku rodzicielskim? Wchodzi on z dniem 1 stycznia 2016roku. O zasilek mogą starać sie studenci, osoby bezrobotne oraz zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych. Jest to 1000 zl miesiecznie przez pierwszy rok życia dziecka. Myślę, ze to bardzo mi pomoże, nie spodziewałam się tak wielkiej pomocy ze strony państwa ;d
Poza tym jest becikowe, jednorazowo ale zawsze, co do reszty nie wiem pewnie nie skorzystam bo mysle ze nie można łączyć zasiłków.
Co wy o tym myslicie? Czy jest w ogóle mozliwe az tak duze dofinansowanie? Bo az wierzyć mi sie nie chce!

Co do przeziebienia to leżałam pod kocyczkiem, duzo witaminy C i czosnek, polecam :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :)
Dawno mnie nie było, ale staram się wszystkie wpisy nadrobić.

Gratulacje i zdrówka dla tych co zostały już mamami.
U mnie remont za remontem dlatego nie było czasu pisać.
To teraz tak w skrócie co u mnie:
Wczoraj byłam na wizycie pessar się trzyma, brzuch troszkę twardnieje więc mam brać nospe.
W piątek idziemy na usg i w końcu zobaczymy naszą Tośke.

Co do wyprawki mam prawie wszystko oprócz kremów i co dla mnie najtrudniejsze wózka bo nie wiem jaki wybrać.
Może mamusie pomożecie i napiszecie z jakiej firmy wy kupiłyście.

Mamusie poprzyziębiane zdrowieć tam szybciutko.
Pozdrawiam cieplutko w deszczowy dzień.

Odnośnik do komentarza

Mnie wybieranie wózka przyprawiało o ból głowy już ale w końcu kupiłam i mam spokój. A zdecydowałam się na Stokke Scoot V2 bo ważne dla mnie było abym nie musiała kupować gondoli i żeby składał się łatwo wraz z siedziskiem (mieszkam na drugim piętrze więc nie chcę biegać milion razy w tę i we w tę za każdym wyjściem z małą z domu)

Staników do karmienia na razie też nawet nie oglądam bo raczej nie ma sensu w tej chwili. W ogóle to nie wyobrażam sobie noszenia takiego bez fiszbin bo mój biust nawet bez pokarmu jest ciężki dość i potrzebuje porządnego wsparcia ale zobaczymy jak będzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...