Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Mój w 30tc też ważył ok 1500g ;)
Wg to tak dzisiaj sobie z ciekawosci sprawdzałam kiedy w listopadzie i grudniu będzie pełnia, bo podobno wtedy rodzą "na potęgę". W oba miesiące wypada 25. także całkiem możliwe, że i na naszym forum wtedy sie zacznie szał ;) stwierdziłam, ze jeśli moje przeczucie co do wcześniejszego rozwiazania się nie sprawdzi, to pewnie padnie 25.12. Akurat dzien przed przylotem rodziców ;)
Ogólnie to od dwóch dni zastanawiam się do jakiego lekarza sie wybrać teraz z moim bólem bioder i rwa kulszowa. Meczy mnie ona od wczesnej ciąży, ale teraz to już jest koszmar. 5 min w jednej pozycji i się ruszyc nie mogę. Czasem wolę nawet nie siadać. Trochę mniento martwi, bo z każdym dniem jest coraz gorzej. Juz nawet mąż "żartował", że jeszcze pół miesiąca i będę leżeć i robić pod siebie.. Swoja drogą fajne zarciki sie go trzymaja..
Co do powrotu do pracy to ja na pewno ide na roczny macierzynski. Jeśli zalapie sie na wysoki zasiłek, to mam w planach odkładać część kasy, żeby pozniej jeszcze troche posiedziec na bezpłatnym, bo jakos przeraża mnie myśl oddania rocznego dziecka np do żłobka..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane mamuśki i te nowe i "stare" :) przepraszam za wyrazenie. Miałam napisać wcześniej ale bie chciało mi dodać posta.
Wczoraj pojechałam do Lublina. Dotarłam koło godziny 9:30. Ja ide na oddział ginekologii a tam mi mówią, że to nie jest skierowanie do nich tglko do poradni. Byłam zdziwiona i pomyslalam ze pewnie musze wracac 70 km do domu bo trzeba sie umowic na wizyte. Poszlam do rejestracji w poliklinice i zapytalam czy jest mozliwosc zalatwic to od razu. Na szczescie przyjmowal jakis ginekolog... pan z 50-letnim stazem ale konkretny facet. Dlugo u niego siedzialam, zrobil mi badanie ginekologiczne ktore okropnie bolalo i w koncu dostalam skierowanie na oddzial. Tam na samym przyjeciu znow badanie ginekologiczne tez okropnie bolesne. Dziecko ze zlosci sie przekrecilo i lezy poprzecznie. :/... ogólnie jestem zadowolona mimo ze przyjmowac skonczyli mnie o 14:30 a w kazdym miejscu zadawali duzo pytan... ciagle sie powtarzaly. Mialam robione ktg, badanie w kierunku hiv, krew, mocz... to wczoraj a dzis usg. Wyszlo, ze jest wszystko ok. Torbielka ma niecale 2 cm i nie musze rodzic tam jesli sie nie powiekszy. Prawdopodobnie sie wchlonie a jak nie to po porodzie u pediatry trzeba o niej powiedziec i bedzie wiedzial co robic. Teraz juz jestem w domu i strasznie sie ciesze bo bylo tam okropnie goraco, nie moglam spac... a od dzis bede spac spokojnie wiedzac ze z mała jest ok. Wazy juz 2001g. Dostalam zakaz prowadzenia auta i bardzo drogie witaminy omegamed optima forte. To tyle. :)

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

tym razem ja wypisałam pieknego posta i mnie wykasował serwer wrrr chyba trzeba kopiowac tekst zanim kliknie sie "opublikuj"

Nika fajnie że wszystko wygląda coraz lepiej, chociaz szkoda że tak cie wymeczyli

Roksi nie wahaj sie pisac, z autopsji wiem, że nieraz łatwiej odetchnąć pełną piersią, jak sie troche spuści powietrza, też przecież mam nieciekawie, więc potrafię sobie wyobrazić twoje nastroje :( jesli wolisz, zawsze możesz pisac na maila ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie. Ja dziś po wizycie. Hania waży ok 1980g, czyli można powiedzieć 2kg :-) Jest to 32tydzień. Bardzo się cieszę że jest już taka duża dziewczynka.Nadal jest ułożona główką w dół. Oby wiercioch się już nie przekręcił. Na moją infekcję (świąd i opuchnięcie warg sromowych) dostałam globulki Macmiror complex. Oby przeszło jak najszybciej. Przed następną wizytą mam zrobić to badanie na paciorkowca plus morfologia,mocz standardowo. Uprałam już prawie wszystkie rzeczy. Zostało prasowanie, a później już tylko spakować się i czekać godziny zero ;-)
Roksi nie martw się. W ciąży przeżywamy wszystko mocniej. Będzie dobrze. Laurka jest z Tobą na dobre i złe. Jak Ci się zrobi smutno to zrobi Ci puk puk z brzuszka i powie "mamusiu jestem ". To zawsze poprawia humor

Dodam Wam dwie stronki, z których korzystam od początku ciąży- odnośnie średniej wagi dzieci i taki kalendarz ciąży tydzień po tygodniu
http://ciaza-i-porod.wieszjak.polki.pl/kalendarz-ciazy/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html http://dzieci.pl/tydzien,31,kalendarz-ciazy-tydzien.html

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Dalej cierpie na bezsennosc w nocy .W dzien moglabym spac non stop w kazdej pozycji jest mi wygodnie a w nocy ...wrr istny terror.
Probowalam juz przemeczyc sie w dzien i nie robic drzemki zeby w nocy spokojnie spac ale gdzie tam:/nic to nie daje a przez zmeczenie jestem zlosliwa i niepotrzebnie sie czepiam mojego Daniela :(

Bylam wczoraj u poloznej.
Livci serduszko pieknie bije
Wedlug centymetra krawieckiego jest odpowiedniego wzrostu jak na 31tydzien
Anemia ustapila :)
Pytalam polozna o to badanie obciazenia glukoza i owszem potwierdzila ze w uk wykonuja je tylko wtedy jesli w bliskiej rodzinie sa przypadki cukrzycy.Gdybyscie nie wiedzialy to dziadek to daleka rodzina dlatego mi badania nie wykonano...pozostawilam to bez komentarza.Nastepna wizyta za 3tygodnie czyli w 34tyg. a moja polozna wciaz nie przerabiala ze mna planu porodu.Pytanie do kobitek mieszkajacych w uk-wy przerabialyscie juz plan porodowy z poloznymi?
To tyle z wizyty u poloznej .
Dzis mialam jakis placzliwy dzien.
Czekalam na kuriera z polski bo mama wyslala mi paczke.Firmie kurierskiej dwa razy podawalsm informacje ze gdy bedzie pod drzwiami domu to konieczny jest kontakt telefoniczny poniewaz dom podzielony jest na mieszkania i niestety dzwonka ani domofonu nie posiadamy ...i co kurier zostawil piekne awizo i paczke mam odebrac z poczty ,ktora jest otwarta w godzinach kiedy moj Daniel pracuje:/dzwonilam do tej firmy ale rozkladaja rece.powiedzislam im ze wiecej u nich kuriera nie zamowie bo jsk kobieta w 8miesiacu ciazy ma odebrac paczke 10kg z poczty-samochodu niestety nie posiadam a nie po to zamawialam kuriera zeby teraz tracic pieniadze na taksowke :/strasznie mnie to wyprowadzilo z rownowagi a jeszcze swoje 3grosze dorzucil moj Daniel stwierdzeniem ze przeciez moze mi siostra pomuc i msm nie przesadzac ...nosz k*** ja w ciazy a ona chudzina z przepuklina i mamy ta paczke do autobusu jakos dotaszczyc eh. Dla niego wszystko jest takie proste a mnie to wszystko juz psychicznie meczy ,bo od zawsze wszystko na mojej glowie:(
Wiem nie powinnam narzekac siedze w domu jak ksiezniczka a on ciezko pracuje tylko on nie widzi tego ze to ja o wszystkim musze myslec i pamietac -o placeniu rachunkow ,o kompletowaniu wyprawki ,o gotowaniu ,praniu,sprzataniu...a jeszcze zakupy.Najgorsze jest to ze on czasem potrafi otworzyc lodowke (w ktorej sa potrzebne produkty ) i stwierdzic ze znow nic nie ma i na co on pracuje :( wolalabym isc do pracy zamiast miec to wszystko na glowie.
Daniel jest cudownym facetem nie wyobrazam sobie zycia bez niego ale czasem potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi.Jest typem czlowieka ktory w niczym nie widzi problemu ,bo wszystko sie z czasem ulozy a ja znowu wszystkim sie przejmuje i tu powstaja zgrzyty bo on uwarza ze ja panikuje :/.
Wybaczcue za ten post ale zawsze troche lzej jsk sie czlowiek wygada.

Mam nadzieje,ze chociaz wy smacznie spicie i nie budza was pecherze :)

My idziemy cos zjesc i podejmiemy setna probe zasniecia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Uff już po pracy i w końcu wyczekany weekend

Ausia mnie też jakoś łatwiej się śpi w dzień (ale u mnie to może kwestia trybu pracy) a już w ogóle najlepiej jak czas wstawać do pracy D
O teście obciążenia glukozą wiedziałam, że mi go nie zrobią w UK więc nawet nie pytałam pomimo, że mój tata miał ale to był ten typ związany z wiekiem więc też się nie liczy.
Ja w tej chwili (32 tygodnie i 4 dni) wizyty z położną mam już co dwa tygodnie, każda wygląda praktycznie tak samo. Za każdym razem daję próbkę moczu, mierzą mi ciśnienie, od drugiej wizyty słuchają bicia małego serduszka, od przedostatniej wizyty również do akcji wkroczył centymetr krawiecki i to właściwie tyle. Wizyta zazwyczaj trwa 15-20 minut. Może ostatnia trochę dłużej bo ja się rozgadałam na temat mojej wizyty u lekarza w PL i ogólnie jak w PL wygląda opieka nad ciężarną. Komentarz mojej wspaniałej położnej był taki, że oni po prostu chcą zaoszczędzić przyszłym mamom niepotrzebnych wydatków. Na moją uwagę, że w PL te wszystkie rzeczy są robione w ramach ubezpieczenia już nie miała żadnego komentarza do dodania.
Na wizycie w 29 tygodniu zapytała mnie czy się zapisałam na szkołę rodzenia. Jak odpowiedziałam przecząco to stwierdziła,że teraz to i tak już za późno :/ Szkoda, że nie zapytała na wizycie, ktorą miałam 3 tygodnie wcześniej bo może wtedy nie byłoby za późno jeszcze.
O głupie zważenie mnie musiałam się sama upomnieć a później po prostu kupiłam sobie wagę do domu.
A najbardziej mnie wkurzyła jak na siłę chciała mnie na grypę zaszczepić pomimo mojej jasnej odpowiedzi, że nie chcę. Wrrr głupia baba, mam wrażenie czasem, że jestem bardziej wyedukowana w temacie ciąży niż ona

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

My kupiliśmy wózek używany Bebe confort high trek. Szukałam tylko stelaża bo gondole i fotelik mam po Larze ale kupiłam cały komplet w super stanie.
Jeśli chodzi o rozstępy to za czasów nastolatki mi zostały a teraz nic nowego nie widzę. Brzuch narazie czysty. Cały czas smaruje się dexerylem.
Polecam dla Was jak i Maluchów. Super krem dla dzieci w super cenie do skóry bardzo suchej, atopowej, alergicznej. Jak juz wspomniałam o emolientach to ide dalej moze kterejs sie przyda. Zapiszcie tez sobie serię mediderm. Odkryłam ja stosunkowo niedawno ale też bardzo dobrze się sprawdza szczególnie przy różnych historiach skórnych dzieci. Do kupienia w aptekach. Przy Larze używałam tez dermedic baby. Fajne ale już droższe. Cethapil tez sie sprawdza. Mam nadzieje ze nie weźmiecie tego jako reklamę..

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...