Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się opuściłam w tym naszym pisaniu, ale czytam co wieczór

Osłona cudowne wieści, z całego serca gratuluję:-)) gdybys potrzebowała namiary na dobrych specjalistów w Poznaniu, daj znać - sama noszę fartuch;-) znamy się tutaj. O.Trojanowska to naprawdę fachowiec - jesteś w dobrych rękach.

Waga - no ja tez już +6kg a dziś równe 19 tyg. W pierwszej ciąży na tym etapie było już +14kg. Nie martwcie się dziewczyny, opieka nad dzieckiem i karmienie pożera sporo kcal. Przeginać tez nie ma co bo wtedy dziecko tez rośnie duże i cieżko je urodzić.

Jestem już pogodzona z faktem, że będę miała synka (po 3 córkach). Wczoraj koleżanka dała mi ubranka po swoim synku i zwariowałam, rzeczy dla chłopca tez mogą być śliczne. Po prostu w sklepach takich nie widziałam. Moja córcia najmłodsza 4,5 roku oczywiście się oburzyła, jak taki mały może dostać tyle ubrań na raz he he he

Odnośnik do komentarza

mimi86
pauuulalala a gdzie masz tego lekarza ja tez mam dzisiaj wizyte. Moze sie spotkamy?

Chodzę do Kiełpina do dr Niedźwieckiej..
I wiecie co.. Byłam dziś na wizycie i położna zmierzyła mi ciśnienie i zaczęła panikować, ze takie wysokie i że natychmiast muszę jechać do szpitala... (163/147) I zamiast mi za jakiś czas znowu zmierzyć to gin mi wypisała skierowanie i kazał natychmiast jechać.. Jedna wielka panika i nerwy dla mnie i maluszka.. Czułam się dobrze, mierzę ciśnienie 2 razy dziennie i mam w normie, dziś rano było nawet niższe niż książkowe. Nikt nie dał sobie tego wytłumaczyć a w szpitalu lekarz zmierzył mi ciśnienie itd. wyszło lekko zawyżone. Ale bez powodu do paniki. Odniosłam wręcz wrażenie że byli lekko wkurzeni że im głowę zawracam. Po godzinie czekania na owego lekarza badania i rozmowa trwały 5 minut. Lekarz z uśmiechem stwierdził, ze nienormalne jest nie powtórzyć przy takim wyniku badania ciśnienia.. Jestem zła na moją lekarkę, bo tylko nerwów się niepotrzebnie najadłam ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3ygoj4oht.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

gozdzikowa
Troszke sie uspokoilam tym ze niektóre z was przytyly podobnie. Pod zadnym pozorem nie zamierzam sie odchudzac ale nadwaga rowniez moze zaszkodzic.
Dziekuje za odpowiedzi i w tym pięknym dniu zycze wszystkim mamusia zdrowych i rozbrykanych pociech ;-)

w pierwszej ciązy w 20 tc miałam juz praktycznie 7 kg. zaczynałam ważąc 63,5 a do porodu szłam z wagą 82 kg. jadłam na początku dużo potem normalnie. Czasem jabłko czasem pizza ale bez obżerania. po porodzie na nast dzień waga pokazała -5 kg, (córka ważyła 4) po roku wyglądałam tak samo poza nadmiarem skóry. teraz mam 20 tc i ważę 2,9 dokładnie więcej od początku. nie wiem czemu tak malutko przybieram bo staram się jeść regularnie, nie żąłuje sobie, jem to na co mam ochotę. Gin się śmiała, że niektóre mamy tak mają rodząc syna ale dziwi ją to że to moja 2ga ciąża i tak marnie ją zaczynam :p (to żarty) każda z nas jest inna i ażda ciąża jest inna. Głowa do góry!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

4mama
Trochę się opuściłam w tym naszym pisaniu, ale czytam co wieczór

Osłona cudowne wieści, z całego serca gratuluję:-)) gdybys potrzebowała namiary na dobrych specjalistów w Poznaniu, daj znać - sama noszę fartuch;-) znamy się tutaj. O.Trojanowska to naprawdę fachowiec - jesteś w dobrych rękach.

Waga - no ja tez już +6kg a dziś równe 19 tyg. W pierwszej ciąży na tym etapie było już +14kg. Nie martwcie się dziewczyny, opieka nad dzieckiem i karmienie pożera sporo kcal. Przeginać tez nie ma co bo wtedy dziecko tez rośnie duże i cieżko je urodzić.

Jestem już pogodzona z faktem, że będę miała synka (po 3 córkach). Wczoraj koleżanka dała mi ubranka po swoim synku i zwariowałam, rzeczy dla chłopca tez mogą być śliczne. Po prostu w sklepach takich nie widziałam. Moja córcia najmłodsza 4,5 roku oczywiście się oburzyła, jak taki mały może dostać tyle ubrań na raz he he he

ja dzisiaj kupiłam kolejne ciuchhy dla Iwa i córka się tak samo wkurzyła- mnie tylko 2 bluzeczki?:(

moja skończy 4 w sierpniu :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Mój lobuzek dzisiaj był mało aktywny :( może dlatego, że się nie wyspałam:(
Też tak macie, że maluch czasami nie daje znaków żadnych? Mam wrażenie że za bardzo zaczęłam się cieszyć tą ciąża i coś pójdzie nie tak...

Dostałam dziś od znajomej 10kg ubranek na różny wiek dla maleństwa i musze zrobić miejsce w szafie w weekend zeby to wszystko pomiescic ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

Pauuulalala ja rowniez chodze do lekarza do Kielpina do dr Konderaka ale dzisiaj bylam na polowkowym badaniu u dr Dlugosza w Chmielnie
Ja przytylam na razie 3 kg i zaczelam 22 tydzien. W poprzedniej ciazy bylo podobnie, na poczatku malutko a potem doszlo mi prawie 20 kg, wiec nie ma reguly.
Lekarz potwierdzil, ze bedzie chlopiec. dostalam super prezent na dzien matki od lekarza bo po szczegolowych badaniach stwierdzil, ze synek jest zdrowy.

Odnośnik do komentarza

A ja dziś weszłam do sklepu z ubrankami dziecięcymi z zamiarem rozgladniecia się i nie mogłam się powstrzymać i coś kupiłam. Oby się potwierdziło za tydzień że to chłopczyk ale na wszelki wypadek zapytałam czy mogę je wymienić więc w razie czego wezmę coś uniwersalnego żeby się nadawało i na chłopca i na dziewczynkę. Jak mi się uda to dodam zdjęcie. A jeśli chodzi o wagę to ja już przytyłam 5-5.5 kg i też się nie objadam nie jem też nic słodkiego i sama nie wiem z czego ta waga. Pocieszam się że nie jestem sama dziewczyny ale i tak najważniejsze żeby wszystko z maluszkiem było dobrze a dodatkowe kilogramy powoli zrzucimy

http://s8.suwaczek.com/201509291578.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałam wizytę u ginekologa,kolejny raz stwierdził,że będzie dziewucha :-)) malutka jest duża,wg obliczeń waga 470 gram,tak na 21 + 6 dni ( tydzień starsza).Lekarz stwierdził,że nie ma bardziej przebadanej pacjentki niż ja:-)wyszłam z gabinetu z bananem na twarzy,wyniki są dobre,normy ciążowe są inne,więc nie sugerować się normami,obciążenie glukoza spoko,zapisał mi jednak dopegyt na nadciśnienie, bi miałam 150 \ 90 e 2 próbach,a jestem w 2 połowie ciąży, więc mamy kontrolować ciśnienie, 2 x dziennie pomiar.Syn zabrał mnie wieczorem do kina:-) miło.Nie śpię od 4 bo kocury pod oknami się nam drą..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Oslonka no same dobre wiesci :)
Ty masz za oknem koty a ja na gorze sasiada co lubi o 4 odkurzac, prac i krzyczec na kota:)

Moni tak milo, ze caly czas z nami jestes:)

Co do kg to ja mam+1 a ze schudlam to w sumie +4 u mnie to juz 20tyg:) ale nie ma co sie przejmowac, dziecko,wody, lozysko itd tez musza cos wazyc:)

Pogoda dzis okropna a czeka mnie rajd po lekarzach z dziecmi mam nadzieje, ze przestanie padac...

Milego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

A moja Pani doktor chce mi zabronić pracować, powiedziała, że jak do następnej wizyty nie przybiorę 1,5 kg (w ciągu miesiąca) to mnie unieruchomi.
Trochę się wystraszyłam.
Wg Niej przytyłam 0,8 kg i to jest stanowczo za mało. Tak to się zgadza tylko, że Pani dr patrzy na moją wagę od pierwszej wizyty u niej czyli w 10 tygodniu, a mi do tego czasu przybyło prawie 5 kg, miałam mdłości, które przechodziły jak jadłam. To to się nie liczy? w sumie prawie +6 kg (a nie jak ona uważa + 0,8 kg ) w 18 tygodniu to chyba sporo? Po co mam się na siłę tuczyć?
Kolejny "problem" to to, że już chyba jako jedyna z nas nie czuję jeszcze ruchów dzidzi :(
Tak się cieszę, że ją mam i jednocześnie tak się boję cieszyć :(
Przytulam Was wszystkie

Odnośnik do komentarza

ja dzisiaj o 12 mam usg i tak się cieszę, że znowu zobaczę moją kruszynkę, która daje mi popalić nawet w nocy :). wierci się, kręci, puka i stuka! :).
Mam nadzieję, że usłyszę dzisiaj po raz kolejny, że to dziewczynka :).
Co do ruchów to i u mnie nie raz jest tak, że rusza się jak szalona, a raz nie daję mi w ogóle żadnego znaku. Czeka aż wygodnie się położę żeby uspokoić mnie kopniakami :).

Muszę się nacieszyć dzisiejszą wizytą bo kolejna dopiero 30 czerwca ;/ ja nie wiem jak wytrzymam.

Pozdrawiamyy!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjqq20qy17.png

Odnośnik do komentarza

AniAnka
A moja Pani doktor chce mi zabronić pracować, powiedziała, że jak do następnej wizyty nie przybiorę 1,5 kg (w ciągu miesiąca) to mnie unieruchomi.
Trochę się wystraszyłam.
Wg Niej przytyłam 0,8 kg i to jest stanowczo za mało. Tak to się zgadza tylko, że Pani dr patrzy na moją wagę od pierwszej wizyty u niej czyli w 10 tygodniu, a mi do tego czasu przybyło prawie 5 kg, miałam mdłości, które przechodziły jak jadłam. To to się nie liczy? w sumie prawie +6 kg (a nie jak ona uważa + 0,8 kg ) w 18 tygodniu to chyba sporo? Po co mam się na siłę tuczyć?
Kolejny "problem" to to, że już chyba jako jedyna z nas nie czuję jeszcze ruchów dzidzi :(
Tak się cieszę, że ją mam i jednocześnie tak się boję cieszyć :(
Przytulam Was wszystkie

AniAnka nie jesteś jedyna. Ja tez nie czuje. Nic. Wczoraj na jadłam się tyle słodkiego nie znoszę słodyczy było mi nie dobrze leżałam czekałam i nic. No trudno. Byle do jutra :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;) faktycznie dziś pogoda znowu nieciekawa. Wczoraj znowu złapał mnie potwony ból głowy i wymioty i zostałam unieruchomiona cały dzień leżakonia przed tv. Dobrze że mały co jakiś czas kopał już nawet pod ręką można go wyczuć. W dodatku mój niemąż ma nocki aż do niedzieli więc i weekend z głowy...
Aga ja unikam takich wkurzających ludzi. Szkoda twoich nerwów.
Czekamy na relację z wizyt ;) miłego dnia mimo wszystko.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Też nie czuje ruchów, a to 18 tydz. Za to ciągle boli mnie brzuch i biorę no-spe. Wczoraj lezałam cały dzień.

Mam prośbę, jakiś czas temu któraś z Was umieszczala link do poduszki do spania na allegro. Pidlinkujcie jeszcze raz, czas na taki zakup.

Kiepsko znoszę ciążę i jeszcze ciągłe myśli co z dzidziusiem :-/

Odnośnik do komentarza

aga22 tak, to te badania.
Ja mam dzisiaj te badania na 15 w klinice specjalistycznej, a pozniej wizyte u swojego gina, tak sie martwie, ze szok!
A swoja droga- Dziewczyny, czy Was tez czasami mecza jeszcze mdlosci? Zjadlam wlasnie sniadanie i myslalam, ze puszcze pawia, goraco mi sie tylko zrobilo. Dzisiaj konczymy 21 tydzien a tu takie sytuacje ;-) chyba, ze to juz z nerwow przed wizyta.
Prosze, trzymajcie za nas kciuki!
Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...