Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

pulkita witam i gratuluje oraz zdrowka zycze i zachecam do zapisania sie do naszej tabelki pazdzernikowych mamusiek tabelka

wrocili mi prad ufff juz myslalam ze bede musiala znajlezc inne zajecie niz film.
Wlasnie byli u mnie po smieci, z racji tego ze mieszkam na totalnym zadupiu gdzie droga sie konczy i sa 4 domki i jeden letniskowy to nasz teren jest uznany za trudno dostepny i jest malo miejsca zeby zawrocic duza smieciara to przyjezdzaja jakims kurduplem z siatka zamiast kipy i wrzucaja doslownie wszystko do jednego w locie worki sie rozwalaja o kratki i tak wlasnie wyglada segregowanie smieci. A wyszlam do nich bo juz od dwoch miesiecy workow do koszy nie dawali i dzisiaj laskawie mi zostawili 5 szt.

adonis_25 a wlasnie dlugo cie nie bylo pisalas cos wczesniej ze idzies do lekarza czy na IP z tym bolem glowy i cisza sie juz zestrachalam, ze w szpilatu lezysz. A jezeli chodzi o traktowanie ginki to ja mialam to samo dlatego zmienilam, poszlam do jedej i powiedzialam ze jestem w ciazy i mam goraczke i kaszel itd. i ze bylam u internisty i dala mi leki ale mam sie z gin skonsultowac czy moge to brac wogole to mi pani wyskoczyla ze nie jestem zapisana dzisiaj do niej na wizyte to mnie nie przyjmnie.... i wtedy to jeszcze mi cisnienie skoczylo...
Niestety takie nasze leczenie na NFZ jest ze maja cie gdzies, gdyby nie to ze do internistki chodze znajomej to pewnie tez by mnie odeslali z kwitkiem... i tak w przzychodni maja pretensje ze nie bylam zapisana a mnie przyjela...
Kobitka wporzadku wziela jakas ksiega lekow i szukala co mozna stosowac w ciazy.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

adonis wczoraj właśnie myślałam o Tobie, co z tym bólem głowy, ale dobrze, że już po wszystkim :)

izabela rozbawił mnie ten dowcip maksymalnie! :D zwłaszcza, że dziś śniło mi się, że hasam do sklepu po największego arbuza, bo taką miałam ochotę :P

pulkita witamy! cieszę się, że nowe Mamuśki dołączają :)) i oczywiście trzymam kciuki za wyniki krwi! :) a jak tam na prenatalnych? masz zdjęcie Maleństwa? :)

Odnośnik do komentarza

Fobianka - niestety nie mam i nawet nie widziałam malucha na prenatalnym :( pan doktor był bardzo niemiły, a ja denerwowałam się czy wszystko jest dobrze więc czekałam tylko na informację że wszystko okey. Ale dziś moja pani doktor się ulitowała i zrobiła mi dodatkowe usg i mam chociaż z monitora zdjęcie :) uroki chodzenia na nfz niestety...

Odnośnik do komentarza

Lubię ten kalendarz :) wychodzi dziewczynka i takie też mam przeczucia od początku. Już niedługo sie dowiem. Szczerze to dla chłopca nawet imienia nie mam wybranego , nawet szczególnie o tym nie myślałam ;) Ale oczywiście , ze bede sie cieszyć jak okaże sie facecik, bo u mnie w rodzinie to same baby! Ostatni chłop urodził sie 50 lat temu!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mój dzisiejszy dzień za czas się masakrycznie... Wieczorem zjadłam takiego pysznego pomidora i zaszkodziła mi jego skórka... Męczyłam się całą noc, do tego Hani obudziła się o 2 i miałyśmy przerwę w spaniu do 5... Nadal czuję tego pomidora i jestem zdechła od rana... Zaraz zmobilizuję się po Coca-Colę i może mi przejdzie... A to miał być taki piękny dzień, tym bardziej, że pogoda dopisuje...
Dziewczyny, trzymam kciuki za wasze badania i wyniki! Bądźcie dobrej myśli, ja jestem! :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wea8hfr.png

Odnośnik do komentarza

Sa już podobno krople które zmieniają smak spermy u faceta może o dzieciach w brzuchach też pomyślą :D masakra haha swoją drogą jestem ciekawa jalby wyglądało zainteresowanie ze strony mam.

Dziewczyny czekamy niecierpliwie na wyniki waszych badań ;)

Ja jak byłam na nfz potraktował mnie tak samo... musiałam iść wczoraj prywatnie żeby zmieścić się w terminie prenatalnych. Nie żałuję wydanych 200zl. No ale wiadomo, że robić wszystkie usg prywatnie to trzeba kasy a z tą kiepsko. Teraz boję się iść znowu na nfz na usg po ostatnim mam słabe wspomnienia...

Co do żartu super ja od kilku dni wszędzie wokoło widzę arbuzy i mam ochotę kupić kawałek i tak go ugryźć mmmmm chyba wieczorem kupie bo popołudniu idziemy do rodziców moich na obiad hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

magalena3

adonis_25 a wlasnie dlugo cie nie bylo pisalas cos wczesniej ze idzies do lekarza czy na IP z tym bolem glowy i cisza sie juz zestrachalam, ze w szpilatu lezysz. A jezeli chodzi o traktowanie ginki to ja mialam to samo dlatego zmienilam, poszlam do jedej i powiedzialam ze jestem w ciazy i mam goraczke i kaszel itd. i ze bylam u internisty i dala mi leki ale mam sie z gin skonsultowac czy moge to brac wogole to mi pani wyskoczyla ze nie jestem zapisana dzisiaj do niej na wizyte to mnie nie przyjmnie.... i wtedy to jeszcze mi cisnienie skoczylo...
Niestety takie nasze leczenie na NFZ jest ze maja cie gdzies, gdyby nie to ze do internistki chodze znajomej to pewnie tez by mnie odeslali z kwitkiem... i tak w przzychodni maja pretensje ze nie bylam zapisana a mnie przyjela...
Kobitka wporzadku wziela jakas ksiega lekow i szukala co mozna stosowac w ciazy.

ja chodzę prywatnie, przychodnię omijam szerokim łukiem.

moja jest spoko, ufam jej i poważam. nie miałam wogóle gorączki dlatego mówi ze nic mi nie poradzi. wkurzyłam się bo czułam się jak zwłoki ale potem mi przeszło. w sumie co moze mi dac? no nic nie może. gardła mi nie bedzie badać bo ona ma specjalizacje z drugiej strony :D

a na ip nie strafiłam, tzn pojechałam w niedz i pon ale była lekarka która 3 razy o mało mnie nie uśmierciła (dziwie się, ze jeszcze pracuje). teraz siedzę i powoli mi przechodzi.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ale mi narobiłyście ochoty na arbuza...
Ja ostatnio jak dzwoniłam rejestrować się do rodzinnego to spytałam panią czy jak jestem w ciąży to mogę poza kolejnością. Powiedziała, że oczywiście. W przychodni przepuściłam 2 osoby żeby nie było za dużo krzyków i weszłam. Trzeba korzystać z przywilejów :-)
Magalena3 czy w tym kalendarzu patrzy sie na wiek rocznikowo czy skończone lata?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k7h3v8d7d.png

Odnośnik do komentarza

magalena3
ja mam wlasnie przeciucie na chlopca i z kalendarza tez wychodzi ze chlopiec ale z poprzedniej ciazy niby tez mial byc chlopiec wedlug kalendarza a byla dziewczynka :)

moja zoska też wychodziła jako chłopiec.
teraz raz myślę, że 'boję' się chłopca a pewnie i tak będzie dziewczynka :) jakoś będzie. mąż sie śmieje ze jak bedzie chłopak to wróci nie w lipcu a w październiku bo trzeba bedzei zarobic na całą nową wyprawkę (choć i tak mam dużo uniwersalnych ciuchów i niebieski wózek).

zdecydowałam,ze teraz nie kupuje nwego wóżka tylko spacerówkę sobie kupie nową ( to i tak 800 zł) ale wiecej użyje ze spacerówki. nasza jest w fajnym stanie ale stelaż się zacina.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

pulkita
Fobianka - niestety nie mam i nawet nie widziałam malucha na prenatalnym :( pan doktor był bardzo niemiły, a ja denerwowałam się czy wszystko jest dobrze więc czekałam tylko na informację że wszystko okey. Ale dziś moja pani doktor się ulitowała i zrobiła mi dodatkowe usg i mam chociaż z monitora zdjęcie :) uroki chodzenia na nfz niestety...

Kurcze, przykro, że Cię tak potraktowali :(

Ja mam to szczęście, że znalazłam super lekarza na nfz, bo niestety nie stać nas na prywatne prowadzenie ciąży.
Co prawda muszę dojechać kawałek, bo przeszło 20 km, ale i tak z paliwem wychodzi taniej niż tu na miejscu prywatnie.
A prenatalne miałam też na skierowanie i dostałam taki sam opis ze zdjęciami jak prywatni pacjenci, więc nie mogę narzekać.

A z tym kalendarzem chińskim to ktoś na początku wątku pisał, że to sobie trzeba lata zwykłe na jakieś chińskie księżycowe przeliczyć, ale nie wiem jak to się robi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

to ile płaciłybyście za prywatne wizyty?

u mnie usg, badanie i 20 minut u lekarza z czego 10 to usg to koszt jakichś 100 zł , z cytologią zapłaciłam 120 zł . cała ciąża to dużo, ale 100 zł miesięcznie daje radę odłożyć na gin. tym bardziej, że nie przejadam już tej kasy tak jak w poprzedniej ciąży :D hyhy

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za kciuki! Odezwę się jak będę już po :)))

jeśli chodzi o gina to ja chodzę na nfz, bo nawet 100zł miesięcznie przez całą ciążę to prawie 1000zł, a to już sporo i wolę tyle kasy przeznaczyć na wyprawkę dla Dzidzi :) na szczęście znalazłam prześwietnego gina na nfz, dlatego tym bardziej nie opłaca mi się chodzić prywatnie, ale prenatalne niestety już płatne. Mam nadzieję, że nie będę żałować wydanych pieniędzy, bo słyszałam same bardzo dobre opinie zarówno o lekarzu, jak i o sprzęcie, przekonam się wieczorem :)

Co do chińskiego kalendarza to bierze się pod uwagę skończone lata w momencie zapłodnienia, nie rocznikowo :)

Uciekam na szkolenie, tak wieje, że chyba mi łeb urwie..
a Wam życzę miłego dnia: mniej wiatru, więcej słoneczka! :)))

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Z tymi wodami płodowymi, czytałam gdzieś że jak wprowadzili do nich glukozę to dziecko połykało je o wiele częściej, a jak coś gorzkiego to rzadko :D
Ewelina dzięki za odpowiedź, tez myślę że jest tam napisane zadowalająca i czysta :D
Jay, jak tam wasze wyniki? Czekam z niecierpliwością! Mamy ten sam termin porodu z USG :)
Dziewczyny, powaznie co sadzicie z tą główką? Mały ma 6.5 cm a wymiar BDP to 2.5 cm.
Martwi mnie też bardzo taka mała anomalia ...
ja ostatnią miesiączkę miałam od 20 do 26 grudnia i wiek dziecka z OM a z USG różni się o prawie 2-3 tygodnie..
Jak to w ogóle możliwe? Jajeczkowanie miałam jakoś bardzo późno? Tak że zaraz przed nastepnym okresem czy co? :(

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Ania777
Wizyta z usg to ok. 150 zł, cytologia jakieś 30 zł, a prócz tego dochodzą jeszcze badania krwi, za to co miałam na pierwszym skierowaniu zapłaciłabym ok. 170 zł.
Gdybym nie znalazła dobrego lekarza na nfz, pewnie bym poszła prywatnie, ale skoro nie muszę to wolę pieniążki dołożyć do wyprawki.

no tak, badanie robię też osobno. mam ich masę, ale byam też przygotowana na to po poprzedniej ciąży.

ważne, że dzieci zdrowe :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMiśka
Hej :)
Z tymi wodami płodowymi, czytałam gdzieś że jak wprowadzili do nich glukozę to dziecko połykało je o wiele częściej, a jak coś gorzkiego to rzadko :D
Ewelina dzięki za odpowiedź, tez myślę że jest tam napisane zadowalająca i czysta :D
Jay, jak tam wasze wyniki? Czekam z niecierpliwością! Mamy ten sam termin porodu z USG :)
Dziewczyny, powaznie co sadzicie z tą główką? Mały ma 6.5 cm a wymiar BDP to 2.5 cm.
Martwi mnie też bardzo taka mała anomalia ...
ja ostatnią miesiączkę miałam od 20 do 26 grudnia i wiek dziecka z OM a z USG różni się o prawie 2-3 tygodnie..
Jak to w ogóle możliwe? Jajeczkowanie miałam jakoś bardzo późno? Tak że zaraz przed nastepnym okresem czy co? :(

mogaś mieć później owu, a dziecko po prostu wolniej się rozwija. nie trzeba się martwić. moje 1-wsze też tak miało na początku. potem nadrobiła wielkościowo i wyszła jako 4 kilo :) usg też wskazuje termin orientacyjny :) może maluch będzie drobny? może podrośnie i wyrówna termin z om?:) spokojnie.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...