Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Lencia dzieki jutro sobie poprzegladam te sklepy ktore polecilas jest wiele fajnych rzeczy ladne na zdjeciu,ale z doswiadczenia wiem ze to co zamowimy nie zawsze jest takie jak bysmy chcialy...

Drozdzowka to moje pierwsze dziecko i jak narazie to zadnego porownania nie mam ,ale sporo osob z ktorymi rozmawiam wychwala albo zelazna,albo inflancka..moja ginekolog jest moja klientka dlatego tez mam z nia dosc dobry kontakt chodze do niej na nfz ale prywatnie przyjmuje w sw.Zofii stad tez jej zapewnienia,ze tam bede przyjeta dostarczy tam moje dokumenty itd..tez slyszalam o tym ,ze tam warunki swietne ze super opieka,ale wlasnie ten nacisk na porod naturalny..mam nadzieje,ze jak tylko cos ich zaniepokoi to zdecyduja o cc..

Odnośnik do komentarza

Agatka83 to w końcu mąż był z Tobą? Ja w piątek mam wizytę u mojego gina i przy okazji zapytam o tę szkołę rodzenia w medeorze bo dodzwonić się tam to jakiś koszmar. I od razu zapiszę się na wizytę kwalifikacyjną. Na razie mam wolne od jazd, bo instruktor pojechał sobie znowu na urlop, dopiero od 24go kontynuacja, egzamin będę zdawać chyba rodząc! Ale ogólnie coraz lepiej mi idzie :)
Mój mały albo tak urósł przez ostatnie dni, albo się przekręcił bo zupełnie inaczej czuję ruchy, takie mocne się zrobiły, czuję nawet te najmniejsze, i jak pływa z jednej na drugą stronę, niestety nie jestem w stanie określić jego położenia, jak przyłożę rękę to czuje pod nią wszystko, ale nie wiem czy to rączka, nóżka, głowa czy pupa. Ale akrobata z niego niezły :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Agatka83
Witajcie!
To co sie dzieje na zewnatrz to jakas pomyłka kurde, a w domu mam 31 stopni!!! W czwartek jedziemy po klimatyzator bo nie daję już rady :(

Klimatyzator fajna sprawa, kupiliśmy w piątek i tylko dzięki niemu jako tako się trzymam jeszcze. Choć przy tych upałach nawet jak idzie cały dzień to schładza o kilka stopni, ale różnica jest na tyle odczuwalna, że warto. Trochę oczy szczypią z suchego powietrza, ale wolę suche oczy niż wszystko mokre.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julia36982

Zazdroszczę wam. U mnie to teoretycznie 30tydz. Zero brzucha. Zero ruchów. Spadek wagi. Co jest? Mam na bilet do Warszawy, są jakieś postępy.. Wiem, że każda z was skrytykuje mnie za moje zachowanie Ale nie ma co ukrywać dni lecą nieubłaganie, codziennie inna rzecz do zalatwienia, nawet nie ma czasu usiąść.. Choroba mojej mamy zaprowadziła mnie dziś na oddział ginekologiczny. Zastanowiłam się co ja właściwie robię. Zajmuje się sprawami, które nie powinny być ważniejsze od dziecka. Nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy na usg. Czy nie sensowaniej byłoby udać się znow do ginekologa? I dowiedzieć się, czy ciąża jest ciążą..

Odnośnik do komentarza

Kasiaaa7989
Lencia dzieki jutro sobie poprzegladam te sklepy ktore polecilas jest wiele fajnych rzeczy ladne na zdjeciu,ale z doswiadczenia wiem ze to co zamowimy nie zawsze jest takie jak bysmy chcialy...

Drozdzowka to moje pierwsze dziecko i jak narazie to zadnego porownania nie mam ,ale sporo osob z ktorymi rozmawiam wychwala albo zelazna,albo inflancka..moja ginekolog jest moja klientka dlatego tez mam z nia dosc dobry kontakt chodze do niej na nfz ale prywatnie przyjmuje w sw.Zofii stad tez jej zapewnienia,ze tam bede przyjeta dostarczy tam moje dokumenty itd..tez slyszalam o tym ,ze tam warunki swietne ze super opieka,ale wlasnie ten nacisk na porod naturalny..mam nadzieje,ze jak tylko cos ich zaniepokoi to zdecyduja o cc..


Ja prowadziłam ciążę u lekarki, która tam pracowała (nie wiem jak teraz). Lekarka super swoją drogą - dr Jagoda :)
Nie miałam planu tam rodzić. O 5 tej rano byłam w Bielanskim, gdzie nie było miejsc. Obdzwonili Wawę i okazało się ze nigdzie nie ma miejsc! Wysylali mnie do Mińska Mazowieckiego jak dobrze pamiętam i wtedy sobie o tej Żelaznej przypomniałam. Zadzwonili raz jeszcze i jak podali moje nazwisko - cud, miejsca nie było a się znalazło. Żeby było ciekawiej niby taki tłok, a przez moje 13h porodu urodziło się jedno dziecko, drugie bylo w trakcie. Długo byłam tam sama ...

Ja rodziłam 13h, od polowy tego czasu skakalo tetno, a ja sama mialam podawany tlen... CC miałam, cytuję lekarza który mi je robił "qwa w ostatniej chwili".

Jeśli wszystko ok i poród przebiega książkowo to to naprawdę świetny szpital. Tosiek był tak okrecony pepowiną ze nie miał szans na SN.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~Julia36982
Zazdroszczę wam. U mnie to teoretycznie 30tydz. Zero brzucha. Zero ruchów. Spadek wagi. Co jest? Mam na bilet do Warszawy, są jakieś postępy.. Wiem, że każda z was skrytykuje mnie za moje zachowanie Ale nie ma co ukrywać dni lecą nieubłaganie, codziennie inna rzecz do zalatwienia, nawet nie ma czasu usiąść.. Choroba mojej mamy zaprowadziła mnie dziś na oddział ginekologiczny. Zastanowiłam się co ja właściwie robię. Zajmuje się sprawami, które nie powinny być ważniejsze od dziecka. Nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy na usg. Czy nie sensowaniej byłoby udać się znow do ginekologa? I dowiedzieć się, czy ciąża jest ciążą..

Julka, brak widocznej ciąży w 30 tygodniu i brak ruchów to rzeczywiście dziwne ...
Może zrób zwyczajnie test zanim zdecydujesz czy najpietw lekarz czy usg?
Tak czy inaczej lekarz byłby wskazany, bo jeśli byłaś w ciąży a nie jesteś dla Twojego dobra musisz sprawdzić czy wszystko ok.
Poza tym będziesz mogła porozmawiać o ewentualnej antykoncepcji.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Paula, jakoś wolę rodzić w Polsce niż w Chinach, a gdzieś muszę przemieszkać do porodu a potem do załatwienia formalności.

Julka, Ty weź rób swoje i na forum może się przyjdź pochwalić co osiągnęłaś, zamiast doskakiwać raz na parę miesięcy i podjudzać kobiety, które naprawdę się martwią. Bardzo to samolubne z Twojej strony.

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Rolsi udanych wakacji :)
Jak dzisiaj bym spala to musialam wstac, wyprawic mame do osrodka na zajecia, to moje duze dziecko, ktorym sie zajmuje.
Mialam pominac wpis Julki, ale tylko wspomne, ze wedlug mnie to czysta prowokacja by rozpetac kolejna burze...w tym wieku sama potrafilam zadbac o siebie na ile to mozliwe.
Sprobuje zaraz jeszcze sie zdrzemnac, zobaczymy.
Milego i troche chlodniejszego dnia!

Odnośnik do komentarza

Drozdzowka moja siostra rodzona 6lat temu i 2,5 lata temu rodzila w Bielanskim i ona wlasnie jest za tym szpitalem ,bo mniejszy tlok,bo odrazu Cie przyjma..a jednak zalezy od dnia godziny itp..
Ja chodze do dr.Joanny
Na Zelaznej to jesli masz oplacona polozna,chodzilo sie tam prywatnie do lekarza ,lub do sr. to te osoby maja pierwszenstwo ..;\ niestety,ale takie glupie realia..nie wyobrazam sobie rodzic i uslyszec bym jechala do Minska Mazowieckiego.. ;o nie dosc ze stres spowodowany porodem to jeszcze zastanawianie sie czy wogole gdzies mnie przyjma..Moja gin.mowi,ze jest sporo przypadkow gdzie kobiety maja przepukliny i rodza normalnie ze sa dobrze obserwowane i jesli cos by kogos zaniepokoilo to wtedy cc..no nic ufam jej mam nadzieje,ze wszystko bedzie szlo pomyslnie.
Czeka mnie jeszcze jakos w 32tyg badanie dna oka i wtedy juz na 99% bede mogla napisac czy bede rodzila sn czy tez przez cc.

Odnośnik do komentarza

Daga81
Magdalena3, ja rożek używałam może 2 tyg, jak brałam dziecko na ręce, bo wydawało mi się bezpieczniej. A tak leżała sobie bez rożka. Bardziej wykorzystałam go do przykrywania w wózku.

No wlasnie ja dumalam ze nie chce dziecka owijaw w ten rozek i nawet nie kupowalam tylko dostalam po bratanicy ona miala dwa i jeden jest prawie nie zniszczony. Ale piszecie ze trzeba owijac tak stwierdzilam ze trzeba :) Dziekuje za informacje :)

rolsi udanych wakacji i szerokiej drogi :)

julka to jak masz na bilet do Warszawy to jedz do lekarza, zbada cie i bedzie wiadomo. Albo za ten bilet kup sobie test w aptece, rossmanie gdziekolwiek. Bo piszesz ze sie martwisz a tak naprawde to masz "zlewcze" podejscie do sytuacji. Po co nam piszesz jak sama nie chcesz sprawdzic??
Powodzenia.

A ja dzisiaj tez sie odziwo wyspalam. :D CHlodniej i pewnie dlatego. Ale juz sie robi powoli parowa. I chyba tez sie zdrzemne jeszcze bo jakas nie mrawa jestem :P

Dziewczyny dajcie znac jak po wizytach :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Milko ja też chciałam jechać ale mój pracuje a sama się boję. Gdybym nie dojechała to liczę na relację. Mi zostanie jeszcze 3 sobota września.
Julka zrób test bo dla mnie to jest niepojęte jak w 30tc możesz nie czuć ruchów. Rozumiem dziecko spokojne ale zawsze zdarzy się taki jeden dzień że brzuch skacze na wszystkie strony.
A propo wczoraj myślałam że mi flaki porozrywa a ona się po prostu obróciła pośladkowo. Wiem bo nagle czkawkę czuję pod żebrami a nie w pęcherz.
U nas dzisiaj wcale nie lepiej. Nie mogę się podnieść bo w głowie mi się tak kręci że szok...
Powodzenia na wizytach ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!Ja właśnie czekam na usg, jeszcze w osoby przede mną. A dzisiaj rano miałam mega stres bo mała zawsze kopie ok 5 tej rano a tu cisza. Jakoś po 15 min udało mi się ja obudzić ale pewnie samie wiecie jakie myśli przychodzą w takich momentach do głowy. Jeszcze parę minut i będę wiedziała czy na pewno wszystko ok.
Trzymam kciuki za wasze wizyty, nie tylko ginekologiczne ! :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Ja też należę do tych które wcześnie wstają :)
Może po części wynika to z tego, że w dalszym ciągu nie chcę skorzystać z L-4 i dzielnie wstaję codziennie na 7 :)
Jakiś czas temu Asiek pytała mnie o to dlaczego odesłali moją znajomą podczas porodu z Madalińskiego, dopiero doczytałam ostatnie dni z forum, więc mam nadzieję, że się nie obrazisz jak dopiero teraz odpiszę :)
E. pojechała na Madalińskiego, bo zaczęły jej się regularne skurcze, a że była z 5 dni po terminie, a dzidziuś był już mega duży i jest to jej pierwszy poród to wydawało jej się tak tak powinna zrobić. Z stamtąd ją odesłali i trafiła na Inflancką. Urodziła dopiero 24 h po tym jak tam dojechała, bo podobno nie robiło jej się rozwarcie. I może dlatego Madalińskiego ją odesłało, bo wiedziało, że to szybko nie będzie, a że mieli pełne obłożenie to tak wyszło. Pytałaś czy kogoś tam miała- chodziła na Madalińskiego na szkołę rodzenia i miała swoją położną. Też mnie to wszystko wystraszyło, bo też zamierzam tam rodzić, co prawda mam tam lekarza prowadzącego i szkołę rodzenia zaczynam we wrześniu i liczę na to, że te tłoki na porodówkach są spowodowane tym upałem, a w październiku raczej to nam nie grozi :)
Kolejny wątek w którym chciałam zabrać głos :) to pytanie o św Zofie. Te znajome które rodziły były zachwycone. To były nie tylko porody naturalne, cesarkę też sobie chwalą. Moja bratowa pierwsze dziecko rodziła w Orłowskim, drugie w św Zofii, obydwa porody-cesarka- powód Tokofobia czyli po prostu lęk przed porodem naturalnym. Wg jej oceny zdecydowanie św Zofia jest lepsza. Dzień po cesarce wyszła ze szpitala- żadnych problemów i komplikacji, a bliznę poprawili jej tak, że jej nie widać, jest tak nisko i taka cienka, że "chowa się w najmniejszych majtkach" ")

Odnośnik do komentarza

Nie przejmujcie się wizytami na pewno wszystko będzie ok :)
Ja mam wpaść do mojego gina po te skierowania, ale nie idę dzisiaj wcześniej tylko pojadę jak będzie kończył przyjmować na spokojnie.

Co do rożków, to ja mam 3 które dostałam. 2 miękkie od kuzynki i jeden taki wypasiony usztywniany, który wezmę do szpitala. W domu to zobaczę jak będę się czuła pewnie z noszeniem małej, ale na sr nam mówili, żeby unikać długiego i ciasnego sznurowania dziecka, a żeby dać swobodę ruchów nóżkami, żeby się panewki wycierały jak należy. Także w łóżeczku to raczej będę o prostu kocykiem nakrywać. Wyjdzie w trakcie wszystko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...