Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny!
Relacjami w poprzednich pokoleniach nie ma się co martwić. To żadna klątwa tylko kwestia charakteru i starań.
Wczoraj byłam na prenatalnych. Ledwo w sumie zdążyłam bo te pierwsze się podobno ciut wcześniej powinno robić, no ale sie udało. Udało się też skierowanie - moja astma jest wystarczającym powodem do robienia badań, więc miałam i usg i pobrali krew na pappa. Wprawdzie Pani pobieraczka nie wykazała się zbytnio i mam dwa ogromne siniaki na rękach, ale w końcu jej wyszło :-) usg - super. Dzidziuś zdrowy i silny, ma 8,5 cm, tętno 155 i na 70 procent jest chłopcem. Mój chłopak wprawdzie twierdzi że się nie nastawia jeszcze, ale widać po nim że cieszy się jak dziecko. A ja razem z nim, bo tak naprawdę to jest mi obojętne jakiej będzie płci. Jak to w filmie Lejdis kiedyś było powiedziane: ja to bym od razu chciała trójkę - z każdej płci po jednym :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

A jeśli chodzi o smarowanie suchej skóry, za namową przyjaciółki (mającej termin już na maj <3) zdecydowałam się na całkowicie naturalne metody. Kupiłam olej kokosowy i nim smaruję brzuch, nogi (masakrycznie suche!) i piersi (naturalne niestety nie małe a rosną w zastraszającym tempie). Olej jest bezzapachowy i nie zawiera żadnych sztucznych składników mogących zaszkodzić dziecku :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)
Mam pytanie do tych co "teoretycznie już znają płeć". Czytałyście te artykuły o babcinych sposobach rozpoznawania? Bo ciekawa jestem czy u was się to sprawdza. Ja mam więcej na chłopca, ale nie wszystkie, a nie za prędko się dowiem.
Wgl dzisiaj leżąc na plecach zdałam sobie sprawę jak duży i twardy jest już mój brzuch i miałam podobną sytuację jak Adonis nisko piłka, a potem na wysokości żołądka dołek :D

Odnośnik do komentarza

Kaszka i adonis25 właśnie chciałam napisać dokładnie to, co moni40.. To my budujemy nasze relacje z dziećmi i to tylko od nas zależy, jak te relacje będą wyglądać. Moja teściowa nigdy nie okazywała uczuć mojemu M. Nigdy nie mówiła mu, że go kocha, że jest dla niej ważny. Na początku znajomości mieliśmy duży problem, bo on nie był w stanie okazywać uczuć, ukrywał je pod maską a ja myślałam, że zwyczajnie się mną bawi. Kiedy poznałam jego matkę zrozumiałam, w czym jest sedno... Po dłuuuugiej rozmowie faktycznie przyznał się, że nie umie rozmawiać o uczuciach, a tym bardziej ich okazywać. Zarówno w stosunku do mnie jak i wtedy, kiedy urodziły się dziewczynki (z moją pomocą) nauczył się mówienia o tym, że kocha, że mu zależy, że jesteśmy dla niego najważniejsze. Najlepszą nagrodą dla niego jest widok dziewczynek kiedy np witają go w drzwiach mówiąc "Tatusiu, tak bardzo za Tobą tęskniłyśmy!", kiedy mówią mu "kocham Cię" same z siebie itd.. Kaszka, więc to nie kwestia klątwy, tylko Twojego podejścia. Jeśli będziesz myślała "czuwa nade mną jakieś fatum i NA PEWNO nie uda mi się zbudować dobrej relacji z córką" to nie będziesz się nawet starała tego robić. Nieważne, jaką płeć będzie miało dziecko - to będzie Wasze ukochane Maleństwo, które już teraz odczuwa Twoje emocje i Twoją miłość do niego lub jej brak.. Przemyślcie to kochane, bo naprawdę warto popracować nad sposobem myślenia :)))) Trzymam za Was kciuki!

adonis25 co do brzuszka to moje razem ważyły 4kg więc nie masz powodu, żeby było Ci głupio! :D

Odnośnik do komentarza

A ja i tak uparcie będę twierdzić że dzisiejsze wątpliwości i domniemane fatum minie po porodzie. Wszyscy będą kochać maleństwo i zaczniecie wychowywać je po swojemu, dacie im tyle miłości ile tylko macie w sercu i wyrobicie takie relacje o jakich zawsze marzyłyście. Mój ojciec też nie uczestniczył w moim wychowaniu i tak wielką radość daje mi teraz patrzenie na mojego narzeczonego i to jak już kocha nasze dziecko. Nie wiem jak powinny wyglądać relacje ojciec-dziecko ale wiem że on sprosta swojemu zadaniu i przynajmniej ono będzie miało zdrowy dom.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Kaszka, to wy będziecie rodzicami tej małej kruszynki i to od was będzi zależało jakie relacje zbudujecie :)
A nie od dziś wiadomo, że nastawienie jest baaardzo ważne! Nie opieraj się na poprzednich pokoleniach .. w twojej rodzinie.
To dziecko będzie "w połowie" tatusiem :) Może to przebije tę waszą klątwę :)
Justyna u Ciebie nie uczestniczył ojciec u mnie matka...
Tam zostawiła mego tatę zaraz po porodzie, a sąd jakiś cudem przyznał opiekę dla ojca :) znaczy zaraz po porodzie.. oni się tak kłocili z dwa lata, aż w końcu doszło do rozprawy..
Sędzia zrobił mediacje .. dobrze mówię? Posadził mego ojca i matkę po dwóch krańcach stołu i czkali do kogo pójdę.. poszłam do taty i tata wygrał :) od tamtej pory matka się z nami nie kontaktuje.
Zuzia, może te plamy to ta 'ostuda ciężarnych" .. no, ale widzę ze nie ja jedyna męczę się z problemami skórnymi :( Ja zacznę walkę z mym trądzikiem od próby wydalenia toksyn z organizmu :D kiedyś słyszałam, że wieczorem powinno się kłaść szklankę wody z cytryną na parapecie, a rano po obudzeniu wypijać taka przestałą wodę.. i że świetnie wypłukuje toksyny. No zobaczymy :)

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

To fakt, to my będziemy tworzyć nową wartość i rodzinę po swojemu:-) możemy uczyć się na błędach rodziny i swoich. Nawet teraz jeśli są jakieś obawy,u mnie też, to wierze,że po porodzie miną i z mężem razem damy radę :-)

Mam też do Was pytanko. Zaczynam 12 tydz. Mdłości jakby mniejsze, ale też piersi mało bolą. Jak z Waszym samopoczuciem? Zmniejszyły się objawy?

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMiskAaaa

Oj czyzbym pomylila osoby do ktorych pisam? Bardzo przepraszam to przez pospiech. Mi mdlosci ustapily w 10 tygodniu, a teraz powrocily... piersi bola, zaczely sie problemy z tradzikiem jak pisalam wyzej i kiedys baaardzo duzo chodzilam a teraz zauwazam ze szybko sie mecze :)
Dziewczyny bylam w rossmanie w poszukiwaniu czegos na rozstepy, i nic nie wybralam!
Slyszalam ze oliwka dla niemowlat jest najlepsza i tania :) widzialam gdzies urywkami zeo tym pisalyscie ale tyle stron jest tu naskrobanych....
Czego wy uzywacie? Przeprasam za bledy ale pisze na okropnie dzialajacym tablecie.

Odnośnik do komentarza

Bejbik81 mi ok 12 tygodnia przeszlo wszystko, teraz koncze 14 i moge gory przenosic. W 3 trymestrze pewnie nie bedzie tak rozowo, wiec trzeba korzystac z zycia:-)
Mi w aptece farmaceutka polecila krem pharmaceris zapobiegajacy rozstepom. Uzywam od niedawna, poki co moge powiedziec tylko tyle, ze zapach ma neutralny i szybko sie wchlania. Rozstepow na razie nie mam, ale i brzucha tez nie.

Odnośnik do komentarza

Ja w koncu odetchnelam, mialam dzis usg i na szczęście wszystko w porządku, malec ma 6.7cm i rozwija się prawidlowo. Bardzo balam sie tej wizyty, ze uslysze ze cos jest nie tak. Niestety plci dziecka nie poznalam a jestem w 12t i 6dniu, moze dlatego ze nie bylo to usg dopochwowe i bylo mniej widac. W moim przypadku wszelkie dolegliwości również ustępują, ale zeby nie bylo tak kolorowo to wysypaly mnie okropne krosty, tragedia:-/

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMiskaaaaa

na te pryszcze i krochy wyczytalam ze maseczka drozdzowa moze zadzialac ;) 1/3 drozdzy lyzka cieplego mleka i gotowa :),jezeli masz tlusta cere to jeszcze kilka kropel soku z cytryny, a jezeli sucha to kilka kropel oliwy :) Ja dzis bede pierwszy raz probowac potem napisze jak efekty :)
Agatka super ze maluch zdrowy :) ja sie zdecydowalam na oliwke w zelu dla niemowlat kupilam sobie rowniez peeling nawilzajacy i gabke do masazu bede se masowac delikatnie brzuszek uda pupe i piersi hehe :) jak maja sie pojawic rozstepy to moze tym je chociaz zlagodze .... :)

Odnośnik do komentarza

Ja dziś znowu walcze z migreną,apap w tym wypadku g.... Wart...łeb boli,jak bolał,wymiotowałam tak mocno jak już dawno się nie zdarzyło...czuję się beznadziejnie,a tu cud pogoda i nawet nie cieszy, przespalam juz popołudniu 2 h,marzę by leżeć i mieć ciszę u spokój...a tu na złość do dzieci pozjeżdzaly sympatie,duży obiad trzeba robić,mąż pracuje...znowu mnie mdli z bólu,pełno śliny w buzi...buuuuuu

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

osłona
Ja dziś znowu walcze z migreną,apap w tym wypadku g.... Wart...łeb boli,jak bolał,wymiotowałam tak mocno jak już dawno się nie zdarzyło...czuję się beznadziejnie,a tu cud pogoda i nawet nie cieszy, przespalam juz popołudniu 2 h,marzę by leżeć i mieć ciszę u spokój...a tu na złość do dzieci pozjeżdzaly sympatie,duży obiad trzeba robić,mąż pracuje...znowu mnie mdli z bólu,pełno śliny w buzi...buuuuuu

Ja wyszłam z zajęć bo mam to samo.
Umieram. Do tego brzuch boli...

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Kamiodka bardzo mi przykro:( ta amniopunkcja jest konieczna? Z papa na jaka chorobe te ryzyko bo tam na 3wykazuje. Mam nadzieje ze bedzie dobrze,na pocieszenie moge Ci napisac ze pacjentka moje doktor tez mialy zly wynik PAPA a urodzila zdrowe dziecko pamietaj, ze to jest tylko prawdopodobienstwo nie wyrok. Jestem z Toba calym serduszkiem a w sumie dwoma:)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny podpowiedzcie mi coś. Lekarz mi dał skierowanie na usg żeby zbadać przezorność karku itp. Takie typowe genetyczne usg. Ale zapisałam się dopiero na 30kwietnia i według wieku ciąży z ostatniego usg będę wtedy w 15tygodniu i boje się czy nie za późno ? Bo w zeszłym tygodniu maluch mial w 11tygodniu 4.34 cm

Czy te tygodnie ciąży maja duże znaczenie przy tego typu badaniu?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...