Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Martynika słodkie te Twoje Maluchy!! :)) a brzusio uroczy :)

mona co do wózka - jeśli mieszkasz w bloku z taką standardową (starszą=małą) windą to faktycznie chyba lepszy będzie jeden za drugim, bo mój się nie mieścił :P musiałam maluchy brać na ręce i wózek złożony (!) bokiem wkładać :)
akurat ja w moim bloku nie miałam windy i mieszkałam na 4 piętrze (ostatnim), ale że miałam piwnicę to wózek zawsze do piwnicy pakowałam, a dzieci w gondolkach do góry i już :)

kamiodka bardzo wiele dzieci rodzi się zdrowych, mimo niekorzystnych wyników na badaniach prenatalnych, czy PAPP-a. Tak, jak dziewczyny piszą - to nie wyrok, więc głowa do góry ;) stres na pewno nie pomoże Maluszkowi, trzymam kciuki!!! :)

Odnośnik do komentarza

Kamiodka nie martw się ją to przeszlam mam 40 lat(skończyłam we wrz) usg było super a pappa krew źle...zalecono amniopunkcje, z mieszanymi opiniami genetyczna radziła zrobić,mój gin odradzal podjęłam bardzo trudna decyzję skonczyc stres,wyczytywanie w internecie bo do końca ciazy to nie do wytrzymania.amniop.miałam w czwartek 9. 04 wykupilam opcje podobna do Fish 650 zl i już wczoraj dowiedziałam się że wykluczono trisomie i że to chłopczyk

Odnośnik do komentarza

Motyleczek prenatalne USG trzeba wykonać do 13t6d ponieważ po tym czasie już nie można stwierdzić jaka jest przezierność karku... Dlatego też poszukaj lepiej gdzieś indziej innego terminu, bo to stanowczo za późno. Ja jestem teraz w 11t5d i mój lekarz stwierdził, ze najoptymalniejszym terminem będzie przyszły tydzień, u nas nie było juz miejsc, więc sam dzwonił i załatwiał mi termin na poniedziałek, choć nie jestem w żadnej grupie ryzyka ;) taki on już zaangażowany jest w prowadzenie swoich pacjentek :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/wea8hfr.png

Odnośnik do komentarza

Ale się rozpisałyście. Ja właśnie wróciłam do domu z uczelni. Wykończona tak, że ledwo na oczy patrze i tez po przebojach z boleściami głowy.
@crispnlight Płeć powinno już być widać, ale na ostatniej wizycie (15tygodni) było bez USG, bo lekarz stwierdził, że sprzęt w tej przychodni nie jest na ty;le czuły, żeby było widać pleć i tylko słuchałam serduszka, a następne dopiero połówkowe, więc myślę, że nie na następnej wizycie (to będzie 18 tygodni) tylko kolejnej.

Teraz uciekam do wanny może trochę zmęczenie zejdzie i spadam spać. Miłej nocy :)

Odnośnik do komentarza

Nie doczytuje waszych wszystkich wypowiedzi, więc bardzo mnie interesuje Zuzia czemu jesteś w szpitalu? :(
Ja byłam w 10 tygodniu.. tak mnie brzuch rozbolał i mnie chłopak posłał, no na miejscu okazało się że fasolce nic nie jest ale ja mam zapelnie.. miejsc intymnych.
Trochę mnie denerwowało bo leczyli mnie clotrimazolem dopochwowo a on nie jest zalecany dla kobiet w ciąży..

http://s4.suwaczek.com/201510187251.png

Odnośnik do komentarza

Cześć. My też szykujemy się na październik:). Chciałam się przywitać i poradzić.
W czwartek miałam usg (12 tc). Trochę zgłupiałam. Po pierwsze badanie było robione dopochwowo (słyszałam ze to badanie powinno się robić przez brzuch), trwało zaledwie kilka minut. Lekarz powiedział ze jest w porządku. Pytałam czy mam zrobić dodatkowe usg. Powiedział, że nie widzi wskazań, ale to moja decyzja.
Lekarz cieszy się BARDZO dobrą opinią, Jak u Was wyglądało badanie między 11-14 tc? Wiek ciąży zgadza się z wiekiem na usg.

Odnośnik do komentarza

zabłocka
Cześć. My też szykujemy się na październik:). Chciałam się przywitać i poradzić.
W czwartek miałam usg (12 tc). Trochę zgłupiałam. Po pierwsze badanie było robione dopochwowo (słyszałam ze to badanie powinno się robić przez brzuch), trwało zaledwie kilka minut. Lekarz powiedział ze jest w porządku. Pytałam czy mam zrobić dodatkowe usg. Powiedział, że nie widzi wskazań, ale to moja decyzja.
Lekarz cieszy się BARDZO dobrą opinią, Jak u Was wyglądało badanie między 11-14 tc? Wiek ciąży zgadza się z wiekiem na usg.

Ja miałam usg prenatalne przez brzuch, 23 min na monitorze, ale na normalnych wizytach mam dopochwowe tylko. Wiek ciąży CRL i OM różni się o 1 dzień.
Miałaś skierowanie na prenatalne?

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3k1m7gu7hd.png

Odnośnik do komentarza
Gość zuzia..be27

ZjemCiMiska jestem w szpitalu bo w srode rano przy porannej toalecie zauwazylam krew i szybko do szpitala...i tyle z plamienia wiecej nie bylo...badania wyszly idealnie...prawdopodobnie przy sprzataniu cos i strzelilo i wylecialo....oczywiscie lekarze mowia ze to fakszywy alarm ale beda mnie trzymac do poniedzialku bo sxpital musi miec jakas kase heh...fakt przestraszylam sie bo to juz 14 tydzirn a tu taka atrakcja.

Odnośnik do komentarza

Kamiodka
Ja robiłam prenatalne usg, wyszło super, ryzyko zmalalo z 1:59 na 1:456. Wczoraj odebrałam wyniki testu Pappa i jestem załamana. Za wysoki poziom bhcg, nie wiadomo dlaczego i ryzyko wzrosło do 1:5 :-( jestem załamana od wczoraj nie mogę sobie znaleźć miejsca. W poniedziałek zapisze się na amniopunkcje i 5 tyg nerwów przede mną :-(

Kamiodka,moja droga,wiem że bardzo się martwisz ale musisz być silna. Wszystko jest dobrze,najpierw zrób wszystko badania...nie zamartwiaj się na zapas. Często o Tobie myślę,jak poznaliśmy się na forum poczułam że mamy wiele wspólnego. Pewnie wiek i dzieci w podobnym wieku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...