Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny ja juz po rozmowie nie było najgorzej ogólnie wracam we wrześniu ale powiedziałam tez ze chce mieć niedługo drugie maleństwo co w sumie pasuje mojej szefowej.

Byłam dzisiaj u lekarza po zaświadczenie do żłobka I mój prawie 11 miesięczniAK waży
9930 tak więc chyba całkiem nieźle.

Rewolucja ja bym jeszcze poczekał ze szczepieniami. Ja ogólnie sama nie wiem jak to rozegrać ze szczepieniami bo będę nosiła odra świnka różyczka pneumokoki i ospę ogólnie nie chciałabym szczepić za jednym zamachem dwóch ale musze to jeszcze pogodzić z praca.

Kasia jak masz możliwość i nie było aci źle tam to może warto wrócić. Doskonale rozumiem jak przewrazliwienie teściowej może wkurzać. Moja taka jest ma jeszcze dobre rady ale jak tylko cis trzeba zrobić to jej nie ma bo chyba się boi. Ostatnio zaproponowałam nakarmienie łyżeczka to strach w oczach. A ja bym była obok. Ogólnie nie wyobrażam sobie ze zamiast żłobka ona zajmowała by si młodym.

Mama Ewy wiesz ze ja znam dużo takich historii ze zguba wróciła do właściciela. Ludzie nie są chyba tacy zli. Super ze roczek udany.
Justynka u nas z zasypianiem tez było ciężko przez zęby juz jest lepiej więc na jakiś czas trzeba się uzbroić w cierpliwość

mmadzia Czy Ty już powrocilas? Jak było?

Odnośnik do komentarza

Rewolucja biedna Hanulka :-( moze jrdnak warto by z nia do lekarza pojsc zeby sie nie odwodnila
Co do szczepien to ja bym poczekala az odzyskacie juz w pelni sily bo nie wiem jak Wasza lekarka ale nasza by pewnie uznala ze skoro jest dobrze to tak jest i mozna szczepic. No a wiadomo ze w Polsce ewentualne skutki szczepien nie sa nigdzie rejestrowane a cala odpowiedzialnosc spada tylko i wylacznie na rodzicow

Marta a co za zaswiadczenie do zlobka zalatwialas? Bo mi nikt nic nie mowil czy cos takiego potrzebne. Dobrze ze rozmowa przebiegla pokojowo :-)

Justynka moze rzeczywiscie przyczyna Waszych koopek jest malo wody. A z rurki Tosia pije wiecej? Bo Ewa od kiedy z rurki pije to chyba 3razy wiecej wypija niz z niekapka
Torcik z pszczolka musi byc super. My mielismy z Zabka bo Ewa to w domu taka mala Zabka wlasnie :-)

I jeszcze na koniec chcemy zyczyc z Ewunia samych pomyslnosci dla Naszych wspanialych mezczyzn co razem z nami swietuja dzis roczek. Najlepszego i mnostwo buziakow dla Krzysia i Piotrusia :-*:-*:-*:-*

Odnośnik do komentarza

Cześć Piękne!

Teściowe już takie są... moja dzisiaj zajmowała się Olkiem bo miałam trochę spraw do załatwienia i już po przyjeździe mnie wkurzyła, bo dała w dzień Olkowi mleko - niby to nie jest takaś zbrodnia ale staram się dawać w dzień coś innego chyba że Oli tak woli, a ona podała bo pewnie nie chciało jej się nic zrobić - A zła jestem bo mi wygaduje, że On już może jeść wszystko, zrób mu to, ugotuj to... srele morele! A sama poszła na łatwiznę.

Ja zarejestrowałam się jako bezrobotna przyznano mi zasiłek, mam nadzieje że żadnej oferty dla mnie nie będzie. :P

Kupiłam już balony, świeczki, girlandę, koronę, czapeczki na sobotę :D już doczekać się nie mogę, a szukam jeszcze rzutnika bo mam filmik a nie mam na czym odtworzyć, taki numer!

Byłąm w tesco i zaszalałam na wyprzedaży ciuchów dla Aleksandra.

Taki smutny dzień, pogoda do d*** ja kolejny dzień latania po urzędach mam dość. Oli śpi powinnam z NIm, ale pewnie zaraz się obudzi.

17.08 szczepienie

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

MARTA no dopiero jesteśmy w drodze powrotnej niestety. Z przyczyn od nas niezależnych zostaliśmy do dziś. Babcia daje radę tylko ja strasznie steskniona. No ale jeszcze dwie godzinki około i będziemy w domu. Ogólnie było ok ale to nie do końca moje klimaty i moje towarzystwo :)

REWOLUCJA KASIA biedne maleństwa. Że też się im przytrafiają takie problemy. U Hani widzę ze ciąg dalszy więc już wogole :/

Ciekawa jestem co Żaba będzie robić bo 4 dni nas nie widziała...

My roczek w pn robimy a nawet jeszcze pomysłu nie mam. No ale będę już w domu to będę myśleć.

Buziaki dla roczniaczkow :*

I dla całej reszty też :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Witam się :-)
Przede wszystkim zdrowia dla Hanusi i Zuzi :-*
Nie wiem jak nauczyć córkę jeść normalnie... Ona wpycha za duże kawałki do buzi i wymiotujee, grudek nie toleruje... Jak uczyłyscie jedzenia swoje dzieci? Bo już się martwię :-(
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, kiedy muszę złożyć wniosek o urlop wychowawczy? Od 2 sierpnia jestem na urlopie zaleglym do października.
Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie i dzidziusie
Zacznę od najlepszych życzeń dla Ewuni- samych wspaniałości! Krzyś wczoraj skończył roczek a ja dalej nie mogę uwierzyć że tak to zleciało. Miło spędziliśmy te urodzinki- łącznie z wypadem do aquaparku.
A Krzyś zaczyna chodzić! Czasem po trzy kroki a zdarzy się już ze po dwa metry :-) i całych ćwiczy - a mama dumna!
Niestety mnie jakieś zatrucie dopadło i od wczoraj wieczór albo biegam albo leżę bez siły. ..
Mam nadzieję że Hania i Zuzia juz lepiej się czują!
Ciężko mi się odnieść do starszych postów bo wypadłam trochę z obiegu przez inne sprawy ale zaglądam kiedy mogę. ..
Tylko chciałam do Kasi napisać że dziewczynce po stracie mamy koniecznie trzeba pomóc choćby wbrew jej ojcu- bo są rzeczy ważne i ważniejsze....

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :)
Na początek życzę Ewuni, Piotrusiowi i Krzysiowi samych wspaniałości.
Wczoraj wieczorem nie mogłam wejść na forum.

Co u nas? Hania biegunki już raczej nie ma. Od wczorajszego popołudnia nic już nie było.
Dziś byłyśmy u lekarza, bo i tak miałyśmy termin na szczepienie. Szczepionkę zostawiłam w domu na wszelki wypadek. Hania pomimo licznych koopek, wcześniejszej temperatury jest bardzo dobrze nawodniona, waży równe 10 kilo.
Termin na następne szczepienie za tydzień. Przy okazji bilans.
No, ale żeby nie było tak różowo, to Jaś ma zapalenie obu uszu. Wróciło po miesiącu i znów antybiotyk. I jak tu nie zwariować? Za 10 dni wyjeżdżamy nad morze i mam nadzieję, że do tego czasu dzieci się wykurują i nic nowego się nie przypląta :/

Mamaama, 3 tygodnie. Ja jednak złożyłam wcześniej dla świętego spokoju.

Mmadzia, jak Żabka zareagowała na Wasz widok? Ona też musiała bardzo tęsknić :*

Idę robić obiad, bo mała zasnęła.
Dobrego dnia Mamusie i Dzidziusie :*

Olga, wróciłaś już?

Odnośnik do komentarza

Dziś rano miałam ochotę zerwać się z łóżka wcześniej niż zwykle, nie wiem czy to przez czekolade którą żarłam w nocy czy przez to jak magiczny dziś dzień... otóż rok temu o 6.35 na świat przyszedl On, wymarzony, wyczekiwany mój Aleksander :D Obiecałam sobie, że dzisiaj wszystko dla niego nie będę sprzątać no gotuje obiad, ale to wiadomo też dla Olka, i poświęcam mu tyle czasu ile zapragnie...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

A wszystkiego najlepszego dla roczniaków.

Ania125 zdrówka. Niech szybo przejdzie to cholerstwo .

Mama Ewy nam w żłobku powiedzieli ze potrzebne jest takie zaświadczenie od pediatry ze dziecko zdrowe i może uczęszczać. Nie wiem czy to jest wymóg bo zlobek jest dofinansowany z urzędu miasta ale wiem ze w państwowym tez trzeba. Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła i dppytala bo u nas kierowniczka tal tylko o tym napomknela ze można by tego nie wyłapać albo jeżeli będziesz u lekarza na jakimś bilansie to poproś przy okazji żeby nie musieć się później w ostatniej chwili stresować.

Mmadzia taka odskocznią to jest potrzebna od czasu do czasu żeby się pożądanie stesknic. A jak dzieci w dobrych rękach to już w ogóle.

Ja ostatnio jakąś wyprawa jestem. W domu sajgon aż wstyd jakby ktoś przyszedł a myśl i powrocie do pracy i żłobku nie napawa mnie optymizmem. Od grudnia będziemy się chyba starać o drugie dziecko i mam nadzieje ze w miarę szybko się uda. Ktoś jeszcze planuje w najbliższym czasie powiększać rodzinę?

Rewolucja mam nadzieje ze i pogoda i zdrowie dopisza nam nad morzem ;)

Odnośnik do komentarza

100 lat dla Olusia :-*:-*:-*

Ania zdrowka :-* no i gratki dla Krzysia :-) Ewa tylko kilka dni robila po 2,3 kroczki a potem jak poszla to ciezko byla ja zatrzymac. Zreszta nadal nie da rady :-) tak wiec Krzys pewnie tez za chwile juz bedzie wszedzie i ciezko bedzie za nim nadazyc :-

Rewolucja kurcze cos Was nie chca te chorobska opuscic... No ale norze juz blisko, nawdychacie sie swiezego powietrza i bedzie super :-)

Marta ja jeszcze jestem w ciemnej doopce z planowaniem rodzenstwa dla Ewy ale jakby cos poszlo nie po mojej mysli to tez w listopadzie bedziemy nad tym intensywnie myslec ;-)

Moja juz nie niemowlaczkowa :-) corcia wlanie spi wiec chyba za jakis obiad trzeba sie brac. Chociaz z drugiej strony lepiej jak leze z nia bo przynajmniej pospi godzinke lub dwie a jak tylko wyczai ze mnie nie ma to nawet po 15minutach potrafi wstac

A w ogole to za niedlugo wyrzuca nas z noworodkow i nienowlakow i przerzuca w jakas inna grupe :-)

Odnośnik do komentarza

Całuski dla Aleksanderka :*

Mar86ta, no bo Ty też jeszcze przed urlopem....Dziś właśnie uświadomiłam sobie, że przydałoby się Hani kupić kurtkę przeciwwiatrową, bo przecież nie będziemy siedzieć w domu.
Macie jakieś fajne kurtki godne polecenia?

Ania, gratulacje dla Krzysia. Możesz powiedzieć, że zaczął chodzić na swój roczek :)
Dla Ciebie też zdrówka :)

Odnośnik do komentarza

hej Kochane!!
My już w domku oczywiście, ale wraz z powrotem do codzienności wróciła nieco nieogarnięta mamuśka :/ no coś okropnego - wieczorami padam jak stonka!! na wczasach cudnie, uwielbiam morze i ten beztroski czas spędzany razem, więc jak zwykle - za szybko to minęło :) pogoda w kratkę, ale wiecie co? w odróżnieniu od moich przyjaciół, nie marudziłam, bo każdego dnia można było wyjść na plażę!! bo każdego dnia pojawiało się słonko, bo każdy dzień spędzony wspólnie, z dala od zmartwień i niepotrzebnych sytuacji był wspaniały :))) Już tęsknię! i zazdroszczę tym, którzy mają urlopik przed sobą :) a! Olga, a Wy wróciliście? Jeśli pisałaś coś, to doczytam jutro :)

Jednak!
Przede wszystkim I : ZDRÓWKA dla chorujących - i dzidziusiów, i mamuś!! zatrucia, gorączki i inne bolączki precz!! :***
Przede wszystkim II : nadal zdrówka, ale i szczęścia, i pomyślności Bożej, i radosnego dzieciństwa dla naszych rocznych fasolek :)) coraz większe grono roczniaków, to takie niesamowite!! naprawdę!! nie mogę w to uwierzyć.... zarówno w to, że nasze dzieciątka są już takie duże, jak i w to, że tak długo jesteśmy na forum, razem :)
Co jeszcze - poczytam wkrótce dokładniej, co tam się u Was działo!! i pewnie odniosę się po czasie do Waszych postów, cóż - taka przeterminowana mamuśka będę :) wybaczcie!! :)
Rewolucja my mamy większość rzeczy z odzysku, mamy jakąś kurtkę, ale nawet jej nie brałam, wzięłam taką lżejszą :) nie pomogę więc.
Marta o Tobie myslałam za każdym razem jak braliśmy Kaziutka do nosidła - a więc bardzo często na wyjeździe :)) świetna sprawa!! nie wyobrażam sobie tego wyjazdu bez nosidła!! Kazio też je zaakceptował, teraz już mogę to w 100% stwierdzić :) Spotkałam na plaży dwie inne mamy, które miały to samo nosidło i również sobie chwaliły :)

buziaki i spokojnej nocki od potrzepanej mnie :D

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Rewolucja zdrówka dla Was!! Mam nadzieje ze nic nie powraca do Hani..
Dla Jasia całuski i moc uzdrowień:* Trzymam mocno kciuki aby do wyjazdu juz wszyscy zdrowi i pełni sił byli:)
Kurtki fajne maja w Decathlonie takie przeciwdeszczowe i nieprzepuszczające wiatru ale nie wiem czy dla takich malusich tez są. Musiałabyś zerknąć na stronę. Ja wczoraj Tosieńce kupiłam taką przejściówkę w Coccodrillo bo żywcem nie miałam jej co założyć. Jak masz czas to w krk w factory jest ten wyprzedażowy salon:)

Aniu gratulacje dla Krzysia pierwszych kroczków! A dla Ciebie dumna mamo zdrówka! Co byś miała sile za Krzysiem biegać:)

Ja tez chciałam samych pomyślności dla roczników życzyć!:* Niech dalej tak pięknie i zdrowo rosną!

Mamuśka jak cudnie ze Wam sie urlop udał!:) Czyki mówisz ze z Ciebie to nie typowy Poloczek co tylko narzeka?:D I bardzo dobrze! Wlasnie o to chodziło głownie aby wypocząć i sie zresetować! A pogoda?-przeciez zawsze "jakas" jest:)

Mamaama my budowaliśmy standardowo z ytonga. Wiem ze coraz to więcej tych nowinek. Pianki zamiast wełny, płyty zamiast pustaków itp ale my poszliśmy w stare i sprawdzone:) O keramzytobetonie nie słyszałam, nie doradzę.

Madzia my śpimy na takim:
http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/00150184/
Jestem zadowolona: nie odkształca sie, Tosia sie na nim nie poci i jest wg mnie odpowiednio twardy.
Tu przy materacach znów co człowiek to opinia... Sama myślałam ze zwariuje jak zaczęłam czytać jeszcze przed zakupem. Eh.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Mamaama, niestety nie pomogę.

Mamuśka, witaj w końcu :) Mam nadzieję, że teraz nie będziesz nas zaniedbywać :)

Mmadzia, Hania ma materac z trawy morskiej. Co prawda Hania w ogóle nie śpi w łóżeczek ( służy jako dostawka ), ale u Jasia się sprawdził :)

Kasia8309, jak Zuzulinka?

Justynka, jak koopki Tosiaczka?

U nas Hania super, tyle, że zmagamy się z uszami Jasia, ale leczenie przynosi pozytywny skutek :) Szkoda tylko, że nie udało się uniknąć antybiotyku :/

Buźka do dobry dzionek :)

Odnośnik do komentarza

Jak sobie pomyślę, ile czasu jesteśmy tutaj razem, wszystkie! Tyle pomocy, pytań ale i odpowiedzi, to się wzruszam! Chyba będziemy musiały się kiedyś spotkac :D

Aleksander od niedzieli na nowym mleku Bebiko pro +, żanych znam nie ma, smakuje!

Nie budowałam się, więc też nie pomogę.

Materac mam z jednej strony kokos, z drugiej pianka. Nie odkształcił sie jakos specjalnie chociaż mam wrażenie że supełnie prosty nie jest.

Buziaki i zdrówka dla Fasolek! Cierpliwości dla rodziców :P

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie.

Chyba z godzinę tego posta piszę, bo moja pannica postanowiła się przebudzić i ponownie usypianie trwało dość długo.

Rewolucja, zdrówka dla jasia i profilaktycznie dla Hanusi, a co.

U nas już lepiej, biegunka poszła sobie precz i mimo, iż koopek jest sporo to są już ładniejsze.

Mmadzia, my mamy materac chyba z pianki i jakiegoś ziarna, ale nie pamiętam z jakiego, w każdym razie jest ok, nie odkształca się i co istotne dla kręgosłupa naszych fasolek jest odpowiednio twardy.

Mamaamaaa, ja też nie pomogę w kwestii budowy.

Mamuśka, fajnie, że już wróciłaś do nas, super, że urlop udany. Nasze morze jest cudne i to bez względu na pogodę, tak, tak wiem, znów wychodzi do wierzchu mój patriotyzm lokalny, w końcu jestem rodowitą Pomorzanką. :)
Justynka, czy ta kurtka z Coccodrillo jest bardzo cienka?

Ja dziś oglądałam kkurtki w Pepco i na taką pogodę to są całkiem fajne, z resztą moja Zuzia na wiosnę miała taką jak teraz są, jednak obawiam się, że późną jesienią będzie ona za cienka, dlatego szukam dalej.

Ach i oczywiście najlepsze życzenia dla rocznych już fasolek. Boże, jak to zleciało... Aż nie mogę uwierzyć...

No i pochwalimy się coraz to pewniej stawianymi kroczkami, Zuzia pokonje coraz to większe odległości samodzielnie, ale nie przepada za prowadzaniem pod paszki, woli podejmować próby chodzenia bez niczyje pomocy.

Ania, gratulacje dla Krzysia, to ci prezent synuś na roczek zrobił.

Pozdrawiam was cierplutko i serdecznie kochane i spokojnej nocki życzę.

P.s, pytanko jeszcze, jakie rozmiary bucików noszą wasze maluszki?

No to teraz już się żegnam, dobranoc.

Odnośnik do komentarza

Justynka ojj tak, staram się nie narzekać, choć wiadomo - czasem mi się zdarza (np. na męża hihi), ale ogólnie uważam, że mimo wszystko jestem wielką szczęściarą!! i grzechem byłoby marudzić, a wiadomo jak to jest - chciałoby się więcej (w portfelu), czy mniej (w biodrach) hehe, ale jak Ania ostatnio pisała - są rzeczy ważne i ważniejsze, i te drugie trzeba przede wszystkim dostrzegać :) a co do pogody, to mimo, że codziennie popadało (dłużej, czy krócej), to jednak było cieputko (oprócz jednego dnia:)), może gdyby lało od rana do wieczora, to bym jednak ponarzekała ;))
Mmadzia ja tu pisałam już po Twoim pytanku kiedyś tam, że my mamy też ten Hilding, co Krzyś Ani :)) dałam za niego 159zł i jestem zadowolona!!
Rewolucja chyba czasem zdarzy mi się zaniedbywanie, bo! już piszę: sobota, niedziela, poniedziałek = imprezki rodzinne i znajomkowe :) a poza tym mój mąż wymyślił, że wygipsuje jeden pokój, a co za tym idzie? trwa wynoszenie, upychanie, itp. itd. - jeszcze dziś muszę skończyć upychanie, bo w sobotę przyjeżdżają goście i wstyd byłoby przyjmować ich w takim rozgardiaszu!! :) Dobrze, że choróbska odchodzą, współczuję uszka.... Ja niestety też na nie często cierpię i rozważam wizytę u porządnego laryngologa (w końcu!). Aktualnie boli mnie prawe :/
Mamammaa u nas budowa w sferze marzeń :) nie mam pojęcia o co pytasz :))
Kasia ja nie zapomnę tego uczucia, gdy zobaczyłam po raz pierwszy nasze polskie morze..... Byłyśmy z siostrą i mamą na wakacjach - na Helu. Mimo że widziałam już inne, także piękne, to jednak do naszego mam ogromny sentyment...i do zachodów słońca :) Gratulacje dla Zuzulka za te kroczki... :)) a to, że nie lubi prowadzania, to nawet lepiej :) co do bucików, to mamy spadkowe, ale te pierwsze chcielibyśmy kupić nowe, no ale nie mam pojęcia jaki miałby Kazio rozmiar, bo nie mierzyłam mu nawet stópki, u nas dopiero chodzenie przy meblach, więc póki samodzielnie nie będzie w stanie przejść sporego kawałka ;), to bucików nie kupujemy :))
Ania125 dołączam nasze gratulacje za pierwsze kroczki dla Krzysia :)) fajnie tak: pierwszy kroczek na pierwszy roczek :)) aż jestem ciekawa jak to u nas będzie, wydaje się, że jeszcze daleka droga... ale wiadomo jak to jest u dzieci - jednego dnia może się wiele zdarzyć :)

W ogóle muszę pochwalić Kaziczka, bo on naprawdę każdego dnia wydaje się coraz więcej rozumieć..... Próbuję uczyć go mówić moje imię haha i wiecie co - kilka razy udało mu się coś podobnego wymówić :)) wiem, wiem, że to przypadek, ale i tak cieszy serce :) Ostatnio gorzej mamy z jedzonkiem, ale nie załamuję się - to minie :) Dzisiejsza nocka była.... bardzo kiepska :(( ale widzę, że pojawiła się dolna dwójka, więc może to jest powodem.

No nic, idę upychać dalej :) Nie wiem jak ja jutro ze wszystkim się wyrobię!
Spokojnej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

MAMUSKA ten materac już właśnie wtedy sprawdzałam bo o nim napisałaś :)
Dziękuję kochane za odpowiedzi :)

Moja maruda wstała wcześniej niż zwykle i ledwo na oczy patrzę. Do tego mam dom rozwalony bo w pn roczek i się za porządki wzięłam. Tak więc pewnie się odzywać za bardzo nie będę.

KASIA my buty mamy 19 lub 20 zależy jaki model. Mam wrażenie ze powoli 19 ma ciasne.

Buziaki i miłego dnia :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hejo

Ja wakacjuje dalej na działce z 3 dzieciaków , wiec nie ma nudy

Życzenia dla roczniaków- samych pięknych dni!!!

Materac mam z ikea i jestem bardzo zadowolona

Buty póki co attipas i rozm 21,5, ale one są specyficzne i kupiłam trochę większe

Kurtki bardzo lubię z Lidla - superwytrzymałe i na każda pogodę w sumie

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...