Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Olga, wrzuć jakieś fotki małego modnisia :) No i z wyjazdu coś fajnego, bo tam piękne widoki :)

Ewelajna, Twój synuś wymiata :)
Mam wrażenie, że piszesz o małym dwulatku :)

Justyka, dobrze, że to 3 dniówka, bo jeszcze sporo zębów przed Tosią i szkoda by było, gdyby maleńka tak się męczyła. A tak to macie już za sobą :*

Haneczka miała dziś pierwszy swój torcik w gronie naszej czwórczki i powiem Wam, że śmiać mi się chce z mojej córy, bo zamiast zdmuchnąć świeczkę, rozpłakała się rzewnie, bo tak bardzo chciała zjeść malinkę z tortu, a tu trzeba było poczekać aż rodzice z bratem skończą śpiewać 100 lat :)))
W końcu dostała swoją upragnioną malinkę i reszta popołudnia przebiegła w radosnej atmosferze.
Jaś rano wstał i namalował Hani piękny rysunek. Na rysunku był aniołek, mnóstwo serduszek i Hania robiąca kupę na całą dupę :)))
Mój synek ma w głowie niepoukładane:)))

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki.

Na początek najlepsze życzenia dla Hanusi i Fabianka, niech rosną zdrowo.

Ewelajna, jestem pod wrażeniem ilości ząbków, toż to Bartuś wyrobił normę prawie dla trzyletniego szkraba, bo przecież około 3 r. ż. dziecko ma 20 zębów. Ostatnio myślałam o tobie.

Olga, fajnie, że wczasy się udały, jak się okazuje to samolot nie taki straszny dla maluszków.

Rewolucja, w kwestii gorączki poszczepiennej u mnie doświadczenia brak, bo Zuzieńka nie miała.

Ania, wcale nie dziwię się, że masz obawy, bo ja też miałabym i pewnie przeżywałabym niesamowicie, szczególnie, że moja niunia to taki cycuś mamusi.

Justynka, u nas próby dobierania się do dokumentów też się zdarzały, więc coś o tym wiem.

Mmadzia, nie wypowiem się co do wzrostu stópek u maluchów, przeczytałam gdzieś ednak, że raz w miesiącu powinno się sprawdzać czy nóżka urosła i czy obuwie jest jeszcze dobre.

A my musiałyśmy skrócić o 1 dzień pobyt u moich rodziców, bo jutro muszę iść do ZUSu, żeby wziąć zaświadczenie, że jestem na urlopie macierzyńskim, bo pani z opieki stwierdziła, że jednak jest ono potrzebne. Masakra jakaś, tłumaczę kobiecie, że mój zasiłek zaraz się kończy, a ona, że wniosek składałam 12 sierpnia, a na ten dzień jestem jeszcze na urlopie macierzyńskim i zaświadczenie jest potrzebne. No dobra, niech tam...

Zuzia dziś niesamowicie nieznośna była, zganiam to na zęby. Dolna czwórka przypuściła frontalny ataki przebiła się, pewnie za kilka dni wyjdzie druga.

Poza tym coraz śmielej sobie Zuzik chodzi i zaczęły u nas pojawiać się prezenty na roczek. Dziś pojawiło się autko, taki jeździk, ale Zuzia jak na razie wykorzystuje go jako pchacza.

Na dziś to chyba tyle, więc mamusiom i dzidziusiom życzę dobrej nocki. :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

Na początku buziaki dla kolejnych roczniaczkow :***

REWOLUCJA dobrze ze Hani szybciutko minęło. A Jaś to ciągle nas zaskakuje :)

Kochane w kwesti powrotu do pracy to wierz w to ze na pewno dacie radę a dzieciątka szybko się przyzwyczaja do nowej sytuacji.

EWELAJNA gratulacje dla Bartusia :) U nas chodzenie po polu za rękę po domu sama. Dalej robi to nieostroznie niestety i latam za nią ciągle... Na temat zębów to aż nie wiem co powiedzieć :)

Dalej nie wiem co z tymi butami zrobić bo to mają być wogole na wiosnę przyszłego roku... ale chyba wymienię na większe tylko nie wiem o ile.

Dziękujemy za życzenia zdrówka. Nos przytkany trochę. Już nie leci z oczu i nosa woda na szczęście. Szczepienie się jednak odsunie troszkę.

Buziaki dla was i milego dnia :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuska0001

Maamaama nie wiem, ile ma cm, ale dziś z ciekawości mierzylismy emelki (elefanten nie było ani sztuki :(( ) i wyszedł nam rozmiar 21 :) nie kupiliśmy, bo mila pani ze sklepu nie kazała poki mały nie zacznie pewnie chodzić :) a mnie tak korcą takie małe tuptuśki :)
Rewolucja wzruszylam sie Waszym rodzinnym swietowaniem.... :)

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
Na dzien dobry (a raczej juz dobry wieczor ;-) samych wspanialosci dla kolejnych roczniaczkow :-*:-*:-*

Kowalska dobrze ze juz rozpoznane i walczycie z tym dziadostwem. My tez mielismy takie buciki jako pierwsze tylko ze rozowe

Mamuska Ty masz w domu Diabelka, ja mam Diablice :-D a do tego indywidualistke ktora wszystko musi zrobic sama. SYbkiego powrotu na dobre tory dla Kazia. Ja juz przestalam w to wierzyc :-)

Mmadzia ja bym wymienila te buciki na 2 rozmiary wieksze bo 1 to zdecydowanie za malo

Olga z jakiego biura lecieliscie? I jaki mieliscie wozek tzn nprmalna sqcerowke czy parasolke? I mozesz podac w razie co nazwe hotelu? Bo my chyba tez do Grecji we wrzesniu polecimy ale jeszcze nie wybralismy gdzie

A my mamy kolejnego zabka czyli juz w sumie 7:-)

A tak poza tym to ostatnip bylam na cgwile w pracy i oczywiscie sie wkur...am bo juz jakies pretensje ze karmie i ile jeszcze zamierzam to robic. Aaa no i oczywiscie bede miec zmiany 12godz rowniez a ja na to ze mam prawo zeby odmowic wiec znowu pretensje. Kurcze nie chce nic poza tym co mi sie tylko nalezy ale to tez jest dla niektorych za duzo. Najlepiej to tylko pracoeac za najnizsza krajowa, cale dnie i jeszcze pracodawce po nogach calowac :-(

Spokojnej nocy Mamusie i Dzidziusie :-)

Odnośnik do komentarza

ojej Kowalska dobrze że szybko wyszło ze to robaki, oby tez szybko poszły precz!
mmadzia wymień buciki na sporo większe to najwyżej będą na lato czy jesień...
ewelad mam nadzieję że fajna imprezka!
A Krzyś był dziś u fryzjera :-) miałam kupować maszynkę ale w ostatniej chwili umówiłam go do dziecięcego salonu :-) jestem bardo zadowolona choć grzywka nie do końca równa ;-) ale ja bym nie umiała ściąć tak i wycieniowac. A tak to całkiem fajnie wyszło. Fryzjerka się nie mogła nadziwić ile on ma włosów :-)
Juz taki dorosły ten mój chłopczyk...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

I po imprezie - udało sie , królewna robiła jak zwykle hałas i bałagan, a królewicz czarował gości - uśmiechy, bicie brawo i buziaki na zawołanie oraz tańce, bo mi rośnie w domu jakiś jukendensowiec normalnie haha

Ania no nie zaskoczę Cie chyba, jak napisze, ze Dawid zaliczył fryzjera wczoraj - pełna kulturka i tez jestem zadowolona z efektu- taki dorosły teraz z ta zaczeską śmieszna

Mamaewy niech spadają na drzewo, ja także będę korzystać z godziny na karmienie, ze u nas butelka a właściwie bidon, to nieistotne- należy sie , a co

Mamuśka a żebyś wiedziała - jutro Kinder party znowu u chrześnicy męża , no nie pomieszka człowiek w domu hihi, a Kazik powróci - kiedyś , jakoś ... Haha głowa do góry

Rewolucja buziak i dziękujemy !!!

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. :)

Mamaewy, ja to czasem myślę, że pracodawcy to ucieszyliby się gdyby to im pracownik za sam fakt, że może pracować płaciłby.

Mamuśka, wiem o czym mówisz, w Zuzika też jakiś diabeł wstąpił, bo od kilku dni tylko u mnie na rękach najchętniej siedziałaby i płacze niemal cały czas, a ja chwilami tracę cierpliwość i mam dość, ale jakoś muszę to przetrwać.

Ewelad, wszystkiego najlepszego dla dzieciaczków.

Kowalska, dobrze, że diagnoza w miarę szybko postawiona, to teraz dezynsekca cię czeka. :(

A jMmadzia, w kwestii bucików trudno mi się wypowiadać, ale chyba lepiej wymienić na większe, bo n óżka pręczej czy później osiągnie rozmiar bucika, więc ryzyko mniejsze.

A ja wczoraj musiałam odwiedzić ZUS, więc zgarnęłam do siebie siostrę, żeby mi pomogła i wybrałyśmy się do rzeczonej instytucji, oczywiście we 3, bo jeszcze Zuzik. Ja, niczego nieświadoma matka, zapakowałam moje dziecię w wózek i ruszyłyśmy na wycieczkę krajoznawczą. Na przystanku autobusowym Zuzik zrobiła mi taką awanturę, darła się masakrycznie. Nie ma chyba nic gorszego niż wrzeszczące na mieście dziecko. Zazwyczaj zaraz rodzic jest oceniany, że nie radzi sobie z dzieckiem, jak reaguje nerwowo to jest złym rodzicem i nieważne, że rodzic to tylko człowiek, który na dodatek, czując presję, chciałby czym prędzej uspokoić dziecko, a tu nic z tego. Takiego nerwowo reagującego rodzica najłatwiej zlinczować, a nikt nawet nie próbuje go zrozumieć i choć na chwilę wejść w jego buty, żeby poczuć dokładnie to samo. Kolejna sytuacja, po południu wybrałyśmy się do galerii, żeby kupić Zuzi buciki (niestety przecenionych elefantenków w Deichmannie już nie było). Po wszystkim poszłyśmy do Tesco na zakupy. A tam rodzice z rozwrzeszczanym maluchem, dodatkowo rodzice nie zwracali uwagi na wrzaski, za co ich podziwiam, na co pada komentarz:;: "to dziecko tak płacze, a oni w ogóle uwagi nie zwracają". I po co to komentować? Najłatwiej jak zwykle wyciągać sądy stojąc sobie z boku.

Dodam tylko, że na zaświadczenie z ZUSu będę czekała tydzień, bo mocy urzędowej musi wniosek nabrać.

Dziś musiałam jechać do MOPSu uzupełnić coś tam we wniosku na dofinansowanie do kompa i byłam mądrzejsza, bo zabrałam Zuzię w chuście i to był strzał w dziesiątkę, tak więc chusta jeszcze długo nie wyjdzie z łask.

W opiece pani urzędniczka z dużą życzliwością patrzyła na śpiącą w chuście malutką i gratuliwała, że tak pięknie ją noszę, a mi tak miło się zrobiło. :)

Ale największą furorę i tak robią rude włoski mojej niuni, choć póki co mało ich jeszcze na główce to jednak wszyscy zachwycają się ich rudym kolorem.

To na dziś tyle, pożegnam się, dobranoc mamusie i dzidziusie.

P.S, jutro robimy przedroczek, więc szykuje się mała imprezka. :)

Odnośnik do komentarza

MamaEwy, Ewelad no ja nie tracę nadziei :D tym bardziej, że niedługo powrót do pracy.... a tu maruda za dnia, w nocy głodomor jakich mało :/ i jak ja będę funkcjonować jak już teraz nieco gorzej ze mną :P
MamaEwy gratulacje kolejnego zębolka :) my też mamy taką kolekcję :) co do pracy..... szkoda gadać :( ciekawe jak to będzie u mnie, ale frrrruuuu - poleciały wszelkie myśli - jeszcze ostatki wolnegoooo :D
Ania125 eeee noooo :) u nas fryzjerem jest tata (dziecięcych niestety nie ma), ale jemy to nawet wychodzi :P ja kiedyś próbowałam swych sił na Kazikowych włosach, ale okazałam się "nieco" nierówną fryzjerką :D
Ewelad zainteresowałaś mnie tą zaczeską.... pokażesz Dawidka? :)
Kasia ojjj, więc łączę się w bólu - miejmy nadzieję, że nasze dzieciaczki mają tylko taki etap :)) współczuję tych wycieczek po urzędach, ja w ogóle nie ogarniam urzędowych spraw, u nas wszelkimi wnioskami zajmuje się mąż :)) i tak np. niedawno wpłynęło becikowe na jego konto, no bo podał swój numer, więc jestem stratna na mojej niechęci do urzędów :P

U nas jutro goście, więc jeszcze musze poogarniac trochę, co by jutro ze wszystkim zdążyć :) Na szczęście ciacho (aż mnie korci....) i sałatka już są :D
Spokojnej nocki :))
ps. Kibicujemy dzisiaj :P już niedługo :))

Odnośnik do komentarza

Oj rosna nam dzieciaczki, rosna:-) i juz nawet do fryzjera chodza :-D teraz pewnie chlopaki bardziej dorosle wygladaja po scieciu :-)

Kasia dobrze ze TYLKO tydzien musisz czekac na dokumenty a nie np miesiac.
Ewa od kiedy nauczyla sie chodzic to w wozku prawie w ogole nie chce siedziec i tez robi awantury a mi tez od razu jest glupio. Ale dopoki nie drze sie w nieboglosy to powtarzam jej zeby nie plakala bo nie ma powodow- zazwyczaj guzik sobie z mojefo gadania robi :-\

Ewelad super ze impreza udana. Najwazniejsze zeby dzieciaki byly zadowolone. Nagraj swoich tancerzy, bedzie na pozniej zeby sie posmiac ;-) moh maz ostatnio uwiecznil jak Ewa z odkurzaczem sie kloci- 5minut na niegovkrzyczala :-D

Kasia Ewa tez jest ruda :-) po mamusi :-) taka jasno ruda no ale jednak ;-)

Zmykam spac bo do 8 juz coraz mniej czasu a Ewa od 21 jak poszla spac juz 2 razy sie na cyca obudzila wiec nie wiem co mnie czeka...

Odnośnik do komentarza

MamaEwy wiec tam :):

Wycieczke kupilismy w Travel Planet orag. Itaka wozek mielismy parasolke - lecielismy ze znajomymi w 10 osob i jedna parka miala 2w1 wozek i nic sie nie stalo bo my balismy sie ze porysuja itd ale nie ma o co sie martwic :) a co do miejsca to my bylismy w Grecji na Zakynthos hotel Gardelli Resort - rewelacja, jeszcze lepiej niz wyglada w katalogu,4 gwiazdki. Polecamy :) teraz w pazdzierniku chcemy sie wybrac znowu na wakacje, maz wymyslil Dominikane ale wybijam mu pomysl z glowy bo to za duzo godzin lotu z maluszkiem. Mysle nad Fuertaventura lub Kreta - w obydwu miejscach juz bylismy ale ponoc idealna pogoda jak na ten miesiac.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...