Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Kasia ja właśnie kupowałam buciki w sobotę i wzięliśmy rozm 20. Wybrałam markę Elefanten - sprzedają je w deichmanie. Skórzane i ładne no i takie jak każe Zawitkowski ;-) kto się rozgląda za butami to polecam zajrzeć bo są teraz o połowę przecenione i tak zapłaciłam 70 zł :-) zamiast 150.
Za to mam jeszcze dla Krzysia trampki - kupiłam kiedyś używane to mają rozm 19 wiec pewnie kwestia firmy...
Kurtki nie mam jeszcze - no co wy- przecież jest lato!!! ;-) ale pewnie poszukam na OLX bo tam sporo my wybór i tanio :-) na wiosnę kupiłam za 10 zł i dobrze się sprawiła. Ale już za mała. ..
Krzyś nagle przeszedł na rozm 86. Połowa bodziaków nagle za mała!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Na szybko ja. Dziękujemy za życzenia. U nas impra w niedzielę.
Dzieje się,bo.dostałam ofertę stażu w MOPSie 3 km ode mnie. Muszę zdecydować do wtorku. Chciałabym,ale sie boję. Do końca sierpnia zostanie bratowa z Natalka, a później ciotki może ,nie wiem. Taka szansa może się już nie powtórzyć, ale z drugiej strony nie tak sobie planowałam. I cieszę się i płakać mi się chce. To chyba jeszcze pociazowe hormony ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,

U nas wstawanie na calego, zeby ida dwojki gorne i dolne, obrazilismy sie na jajka w kazdej postaci (nie i juz, jak tylko widzi, ze ide z jajecznica czy jajkiem na miekko to odruch wymiotny)... Bartek tez nie je ciagle grudek, ale to nie moja wina :-) ja mu dawalam coraz to wieksze grudki a on nie chcial jesc, wiec co innego mi pozostawalo jak nie miksowanie. Nie czuje sie winna :-)

Co do cukru... Ja tez pozwalam malemu wsadzac palec do cukierniczki. To takie zle? Czy to chodzi bardziej o to, ze tesciowa pozwolila wbrew zakazowi:-) bo mnie tez by to wkurzylo:-)

Bartek nosi sandalki i adidaski w rozmiarze 19 (troche za duze, ale podobno noga ma byc od 1.5cm do 0.5 cm mniejsza niz but i tak jest). Zdecydowalismy sie na firme Bartek, ale mialam problem z podjeciem decyzji.

Rewolucja a dlaczego masz swoja szczepionke? Ja kupowalam 6w1 i rots i pneumo, ale lekarka mowila, ze ta na odre itd co jest miedzy 13-14 miesiacem to bezplatna i nie trzeba kupowac, bo na recepte to to samo co ja nfz.
Szczepicie na meningokoki C i D?

U nas roczek 16 sierpnia, a impra za tydzien w sobote. Tylko najblizsza rodzina, dziadkowie i chrzesni. Tort zamowiony juz miesiac temu z postaciami z baby tv :-) robie obiad i deser :-) zamowilam tez msze jednak :-)

Pozdrawiam wszystkie fasolki i zycze zdrowka.

PS na zaparcia lekarka polecila lactuloze. Pomoglo nam od razu tego samego dnia. A pare tygodni byl problem z kupka.

Odnośnik do komentarza

Hejo:)

Rewolucja jest lepiej:* Dziekujemy:)

Iwcia Lactulosum znam i mam ale staram sie podawać w krytycznych sytuacjach. Wiem ze niby nawet długotrwałe przyjmowanie go nie powinno zaszkodzić ale jednak wolałabym zeby nam sie to dietą unormowało..
Cukru nie daje Tosi w żadnej postaci. Nic dobrego nie wnosi, a wręcz przeciwnie. Dopóki sama sie nie żywi będę sie tego trzymać:)

Kowalska twardy orzech do zgryzienia masz.. Nie dziwie sie ze jestes skołowana. Życzę duzo mądrości w podjęciu dobrej decyzji:)

Kasiu ta jurta z cocodrillo jest troszkę nawet ocieplana. Delikatnie ale jednak:)

Ja dziś o 12:45 wspominałam ze rok temu o tej porze Tosia wlasnie przyszła na świat:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy wszystkim bardzo:*
Jasne, my zdjecie wrzucimy z jutrzejszej imprezki:) Może takie z tortem..;)

Dziś juz padam dziewczyny. Bieganinę miałam bo pranie, sprzątanie, zakupy i jeszcze do spowiedzi, zeby w niedziele komunie przyjąć na mszy za Tosienke. Jutro od rana jeszcze gotowanie i znów sprzątanie:) Ale warto dla tej mojej małej kosmitki:)

Dobranoc mamusie i dzidziusie:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Wszystkiego najlepszego dla kolejnych roczniaków! Udanych imprez urodzinowych.

Mamuska01 to jak tak często myślałas o mnie to ja się czuję jakbym tam z Tobą byla; )

Kowalska ciężka decyzja ale ja bym chyba spróbowała pójść do tej pracy. Sama piszesz ze taka możliwość się może nie powtórzyć i z tego co piszesz Natalia będzie w dobrych rękach. A zawsze możesz z tej pracy rezygnować jak będziesz niezadowolona. Ja jestem zdania że lpiej nie żałować ze się czegoś nie zrobiło. Chociaż bardzo Cię rozumiem bo sama chciałabym posiedzieć na wychowawczym ale ze względów finansowych musze go oddać do żłobka I wrócić do pracy której nie lubię. Decyzja bardzo trudna ale Ty znasz najlepiej sytuacje i wybierzesz to co dla Was najlepsze.

Iwcia ja się zastanawiam nad szczepieniem nad menoningokoki ale jeszcze nie wczytywalam siw w ten temat. A ktoś jeszcze myśli o tych szczepieniach.

Czy któraś z Was daje dziecku rumianek do picia. Próbuje jakoś zagl bić ten temat bo wczoraj dałam trochę Jaskowi jak nie mógł zasnąć z powodu zebow razem z wodą i zasnął i spał spokojniej.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!

Iwcia my narazie ograniczamy Ewie slodycze dopoki jeszcze mamy na to wplyw wiec dlatefo ta sytuacja z tesciowa tak mnie qkurzyla. Tym bardziej ze skoro ja jako mama mowie NIE to ona ppwinna to uszanowac. A jeszcze takim zachowaniem sama doprowadza do tego ze 2razy sie zastanowie czy kiedys Ewe u niej zostawie bo skpro przy mnie robi takie rzeczy to ciekawe co jej da jak same beda...

Maamaa my tez budujemy w standardowy sposob wiec nie pomoge. Zreszta ja o naszym budowaniu nie za wiele wiem bo moj maz sie tym zajmuje a ja sie nir wtracam. Bashia jeszcze sie buduje. No wlasnie a gdzie ona w ogole jest???

Buciki my mamy z lasockiego 20 ale juz sa takie na styk. Na jesien juz 21 kupilam. Ania elefantenki sa super. Sama nie kupowalam ale dotykalam w sklepie. Takie mieciutkie ze szok. Tylko niestety drogie :-( ale skoro miwisz ze promoche sa na nie to musze sie do sjlepu wybrac.

Dla Tosienki ciut spoznione najlepsze zyczenia urodzinkowe i mnostwo caluskow od cioci i Ewuni :-*:-*:-*

Mamuska witaj w domu :-)

A my dzusiaj wybieramy sie na urodzinki do mojego chrzesniaka. Juz 6 lat skonczyl a pamietam jaki malutki jeszcze niedawno byl...

Milej i slonecznej soboty od nas dla Was :-*

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuska0001

Marta chyba nawet widać Cie na jednym zdjęciu :P hihi
Co do meningo, to ja kiedyś myślałam, ale również nie zaglebialam tematu... My poki co szczepilismy te obowiązkowe + rota i wiem, ze na pewno po roczku weźmiemy ospe... Ospę łapie większość dzieciaczkow, a powikłania tez sa straszne.
Zaciekawilas mnie tym rumiankiem... u nas ostatnio mega maruda, kłopoty ze snem i jedzeniem. Moze warto sprobowac!
Kowalska doczytałam o Twojej sytuacji, ale moje zdanie trafnie ujęła Marta :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. :)

Na początek wszystkiego najlepszego dla Tosieńki, malutka, rośnij zdrowo i bądź szczęśliwa.

Mamaewy, wiem o czym mówisz odnośnie teściowej, bo moja, mimo, iż Zuzi cukrem nie karmiła to próbuje decydować za mnie o wszystkim co ma związek z Zuzią, począwszy od tego, co zje, a skończywszy na tym kiedy pójdzie spać. Plus jedyny kest taki, że ona mieszka dość daleko od nas i przyjeżdża raz na jakiś czas. Właściwie w tej sytuacji to zastanawiam się czy chcę, żeby została z Zuzią kiedy podejmę jakąkolwiek pracę.

Marta, ja dawałam Zuzi rumianek jak miała kolki, a z tego co wiem to rumianek ma właściwości uspakajające i odkażające.

Kowalska, orzech do zgryzienia masz bardzo twardy, ale może warto spróbować? Jestem takiego samego zdania jak Marta: lepiej żałować, że się spróbowało niż żałować, że nie zrobiło się nic. Jeśli natomiast masz zaufane osoby, z którymi możesz zostawić Natalkę to jest to kolejny argument nad spróbowaniem. Oczywiście decyzja należy do ciebie i zapewne ty sama będziesz wiedziała najlepiej jak postąpić.

Ja wczoraj musiałam odwiedzić opiekę społeczną, celem złożenia wniosku na dofinansowanie do nowego kompa, kto wie, może dostanę, bo nie powiem, że po cichutku na to liczę.

Zuzia coraz śmielej poczyna sobie z chodzeniem i aktualnie spanie nam się poprzestawiało.

I tak z dwóch drzemek zrobiła się jedna, która trwa od pół do 2 godzin, choć to drugie to raczej do rzadkości należy.

Sobotnie popołudnie planujemy spędzić nad morzem, a w związku z tym idę ogarnąć dziecia i siebie.

Miłego dzionka mamusie i dzidziusie.

Odnośnik do komentarza

kowalska ja bym też raczej spróbowała - łatwiej zrezygnować potem niż czekać na kolejną okazję :-)
My też cukru nie dajemy Krzysiowi- ze słodyczy jedynie ciasteczka Hipp ryżowe bez cukru. Ale jak upieklam ciasto to dostał kawałeczek spróbować ale tylko tak dla ciekawości. No i urodzinowego tortu dostał kawałek ale mu się smakował - pewnie za słodki ;-) Ze słodyczami będę zwlekać ile się da.
Nam immunolog zalecił szczepienie na meningo ale się waham bo są bardo drogie - wychodzi chyba 1200 (żeby zrobić komplet na wszystkie typy) a szansa na zachorowanie bardzo mała. .. wiec jeszcze zobaczę.
Ale na pewno chcemy na ospę.
w ogóle za tydzień szczepienie mmr - mam nadzieje że dobrze zniesie. A przy okazji bilans roczniaka.
Mama Ewy na stronie deichmana tez przecena tych butów choć były inne niż w sklepie. Ale też za pół ceny.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję mamuśki. Tak chyba zrobię. Ewentualny koszt rezygnacji to badania lekarskie itp.

My dziś mamy imprezę. Na 11 w kościele. Właśnie udało mi się Małą uśpić,żeby na mszy nie marudziła :-) od rana wyczuwa powagę sytuacji,bo grzecznie siedziała w łóżeczku i słuchała piosenek. :-)

Idę wieszać balony ;-) całe szczęście dziś u nas słońce,bo my wszyscy kreacje letnie :-)

Życzymy cudownej niedzieli.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Hej, Dziewczynki :)

Dziś Haneczka postawiła pierwsze swoje samodzielne 4 kroki w kuchni :)
W sumie to tylko Jaś to widział, więc traktowałam to z przymrużeniem oka :)
Później w sypialni 2 kroczki, no i popołudniu w Smyku aż 14 samodzielnych kroczków :)))
Jasiek ją cały czas dopinguje, duma go rozpiera i wszystkim wokół się chwali :)

Poza tym byłam w Deichmannie z zamiarem kupna bytów polecanych przez Anię i wiecie co? Same chłopięce przecenione!!! Buty rzeczywiście super, więc będę szukać dalej.

Kowalska, mam nadzieję, że imreza udana :) a malutka zadowolona :)

Kasia8309, trzymam kciuki, żebyś to dofinansowanie dostała, bo co jak co, ale komp Ci niezbędnym jest :)

U nas też ok kilkunastu dni pojedyncze drzemki. Mnie to pasuje, bo można coś zaplanować, no i wcześniej położyć bąbla spać.

Mamuśka, jak fryz? Pięknaś?

Justynka, a jak u Was impreza? Jak Tosiak?

Odnośnik do komentarza

Witam się cieplutko. :)

Rewolucja, gratulacje dla Haneczki i muszę powiedzieć, że Jaś jest cudnym braciszkiem dla niej, no ale to rodziców w tym zasługa. :)

Bucików też będę poszukiwać, ale szczerze mówiąc to cena mnie przeraża, nawet po przecenie, choć akurat na tym oszczędzać się nie powinno.

Kowalska i Justynka, jak tam imprezki, udały się?

U nas niespodziewanie roczek trzeba rozbić na 2 razy, bo moi rodzice przyjechać na 27 sierpnia nie mogą, a teściówka urlop już wzięła, a ponieważ tym razem nie będę złą synową to się dostosuję do nich, niech tam... Raz nie zawsze, dwa razy nie wciąż, jak mawiają.

Co do drzemek to mi też taka opcja nawet pasuje, ale dziś na przykład Zuzia odpadła podczas jedzenia deserku, usnęła jak tatuś ją karmił, w związku z czym poszła spać dopiero przed 22.

Jutro z Zuzią jadę do moich rodziców, więc pewnie będę zaglądać na forum, ale skrobnę coś dopiero po powrocie do domu, bo tam zasięg jest słaby, a ja nie mam tyle cierpliwości, żeby czekać aż strona mi się otworzy.

No to uciekam, dobranoc, trzymajcie się cieplutko mamusie i dzidziusie. :)

Odnośnik do komentarza

Oj, Rewolucja - jaka ja piękna byłam!! ;) hihi a tak na serio, to rzeczywiście fryzurka naprawdę udana i zamiast strzelić fotę z moimi chłopakami, to nie pomyślałam :)
Ogromne gratki dla Hani :)) spryciula też zdążyła przed roczkiem :) a jak Wasze nocki? yhm, znaczy się Hani nocki :) ? nie myśl, że pytam o pikantne szczegóły pożycia małżeńskiego ;)
W tym tygodniu jedziemy pobrać małemu krew, to może uda nam się wstąpić do Deichmanna - skusiłyście mnie :))
Kowalska super, że impra udana :D u mnie w rodzinie też zwykle są poprawiny takich imprez ;) hihi A z tym stażem... szkoda jednak :/ no ale na to akurat wpływu nie miałaś.
Kasia udanego pobytu u rodziców :)) dobra z Ciebie synowa!

Dziewczyny, zaczęłam czytać książkę: "Każde dziecko może nauczyć się spać", o której już Wam wspominałam :) Jak skończę i zacznę stosować metodę, to dam znać.

Spokojnej nocki :*

A tak czasem myślę jeszcze - co u Tosio??? Jak samopoczucie? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...