Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmmadzia

Witajcie :)

REWOLUCJA ojej. Zdrówka dla Hanusi i Jasia.

U nas cały czas temp 39 i mój standardowy lek który używam przy dziewczynkach nie działa :/ Dziś zapodalismy z rana czopki izobaczymy. PPociesza mnie to że malutka pije i je. Przynajmniej tyle. Szkoda jej tylko bo słaba i chodzić nie ma siły ani się bawić. Oglądamy bajki no ale ile można. Może po dzisiejszej drugiej dawce antybiotyku się poprawi.

Buziaki :* I miłego dnia.

Odnośnik do komentarza

Ojoj:( Co to sie dzieje ze sie tak fasolki pochorowały:(
Mmadzia oby druga dawka tak jak mówisz pomogła i Żabcia odzyskała siły. Az nie chce sie wierzyć ze ten Twój mały wulkan energii nie ma siły chodzić. Zdrówka!

Rewolucja:( Jak to rota?:( Biedne maluchy:( Byliście juz u lekarza? Obu szybko przeszło! Wracajcie do zdrowia kochani. Daj znać będziemy sie martwić.

Mmadzia i rewolucja buziaki od cioci i Antosi dla naszych chorowitkow:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

JUSTYNKA ani mi nie mów. Aż serce ściska jak na nią patrzę. A tak by chciała a siły nie ma :/ No ale czopki zbily temp. Kaszka zjedzona a teraz śpi. Dziękujemy za życzenia zdrówka :*

REWOLUCJA i jak u Was? Mi mala raz zwymiotowala i dziękuję oby więcej nie.

MAMUSKA oj fotelik super no ale isofix czy jak to tam się nazywa :/

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki, Dziewczyny :)

Mmadzia, od nocy już dzieciaki nie wymiotowały. Hania wydaje się zupełnie zdrowa, za to Jaś leży bardzo słaby i przyplątała mu się biegunka.

Oby Maliźnie Twojej szybko się powróciło do zdrowia :*

No i co? Mnie chyba też wzięło, bo żołądek boli i niedobrze mi jest.
Do tego ten straszny upał...nie da się wytrzymać...

Odnośnik do komentarza

Hejka. :)

Mmadzia, Rewolucja, szybkiego powrotu do zdrowia dla fasolek, szczepiłyście dzieciaczki na rota wirusa?

Tak swoją drogą to mamusiom z Krakowa i okolic współczuję najazdu pielgrzymów.
Ja też zaczynam rozglądać się za fotelikiem, bo u nas jeszcze nosidełko w użyciu. Oczywiście mam straszny dylemat co wbrać, bo wiadomo finanse... Choć dziadkowie postanowili, że kupią wnusi na roczek fotelik, a ja mam go tylko znaleźć, tyle, że nie chciałabym ich zrujnować. Najgorsze, że trudno znaleźć tyłem do kierunku jazdy, a na takim zależałoby mi.

Przymierzam się też do zmiany spacerówki, ale nie mam pojęcia czym się kierować i kiedy jest najlepszy moment na zmianę. Moja teściówka upiera się, żeby wymienić ją na przyszłą wiosnę, ale do tej pory to Zuzik wyrośnie z dotychczasowej, ale nie przegadasz... Pewnie i tak postawię na swoim, ale ile nerwów przy tym stracę.
A i jeszcze się pochwalę, a co: Zuzia dzisiaj przyniosła mi pieluchę, jak zrobiła koopkę, mądra dziewczynka moja. I druga rzecz, zaczyna chodzić jak się ją złapie pod paszki.

Tego posta to już chyba z godzinę piszę, bo co do kompa usiądę to Zuzik od razu przybiega i domaga się uwagi, ale jak siedzę na kanapie to wszystko jest ok, chyba zazdrosna o komputer jest moja niunia, :) pewnie temu urządzeniu Zuzik też nie ufa. :)

Za nami trudny wczorajszy wieczór, mała, mimo, że chciała spać to nie mogła zasnąć, a usypianie trwało coś koło 2 godzin, a ja zaczęłam tracić cierpliwość. :( A jeszcze moje zdenerwowanie wzrastało kiedy Zuzia wyrzucała smoczek i mówiła "bam", w pewnym momencie robiła to z premedytacją, a a oczywiście początkowo z dumy pękałam, bo mała taka mądra, ale ak to trwało za długo to cierpliwość zaczęła mi się kończyć.

Życzę miłego wieczoru mamusiom i dzidziusiom.

Odnośnik do komentarza

Kasia, ja nie szczepiłam ani Jasia, ani Hani. Za bardzo boję się tych szczepionek, żeby coś nadprogramowo robić.

Hania od dawna w spacerówce jeździ. Zdecydowanie powinnaś postawić na swoim, bo z roku na rok, dzieci coraz mniej korzystają z wózka.
Dla przykładu, mój Jasiek jako dwulatek wózek miał od wielkiego dzwonu. Tak to na nóżkach. Wózek tylko na wakacjach nad morzem, bo cały dzień poza "domem".

Jeśli chodzi o pielgrzymów, to mi oni zupełnie nie przeszkadzają. Lubię patrzeć na szczęśliwą, rozśpiewaną młodzież :)
Zuzu jest naprawdę mądrą dziewczynką. Brawo. Może czas na nocniczek, skoro wie o co kaman ? :)

Co do naszego paskudnego wirusa, to złapał nas na dobre. Szczególnie mnie i Jasieńka. Okropny ból brzucha i biegunka. Mnie mąż zapodał wódkę z colą, więc trochę ułożyło, ale Jasieniek musiał poprzestać na samej coli, więc biedaczek męczy się bardzo. Do tego temperatura mu się przyplątała.
Modlę się, żeby Hani nie złapało ( mam nadzieję, że wczorajsza nocna niedyspozycja, to było już wszystko )

Dobrych snów.
U nas burza :)))

Odnośnik do komentarza

Kasia co do fotelika tyłem to spójrz na joie stages. Co prawda bez testu plus...ale tyłem:) I cena najnizsza za fotelik rwf.
Spacerówkę wg mnie jak najbardziej możesz zmieniać. My tez juz dawno zmieniliśmy. Przy wyborze kieruj sie praktycznością i dostosuj do potrzeb. Przede wszystkim czy ma być lekki bo np znosisz go ze schodów, czy koła duże do jazdy w "trudnym" terenie czy wystarcza małe "miejskie":) , czy duża torba pod wózkiem bo np często robicie zakupy na spacerach itd itd:)

Rewolucja oby Jasiowi szybko przeszło. Wyglada to na grypę żołądkową. Jeśli tak to jutro powinno juz być lepiej. Trzymam kciuki i pozdrowienia wysyłam. Dobrze ze Tobie juz lepiej. W końcu musisz mieć sile do opieki nad młodzieżą.
Mnie tez sie Ci kolorowi młodzi ludzie podobają:) Sasiedzi wlasnie goszczą:) Ale tez ciesze sie ze nie mieszkam w Krakowie, który poniekąd został sparaliżowany na te kilka dni.

Aniu ja rownież dołączam sie do życzeń imieninowych:)! Spełnienia marzen:)

I dla Hanusi naszej malusiej tez wszystkiego co najlepsze! I zdrówka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Powitanko tak na szybko, bo mi głowa pęka :((
Przede wszystkim ZDRÓWKA dla chorowitków!!!! :***
Rewolucja ale Was wzięło :((( dobrze, że Hani już nie męczy!! Współczuję ogromnie :( wszystkiego naaaajsłodszego dla Malutkiej :*
Ania i ode mnie najserdeczniejsze życzenia :* :))
Mmadzia mam nadzieję, że Żabcia już dziś, no najpóźniej jutro, będzie miała więcej sił :**

Dobrej i spokojnej Wszystkim :)))

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

ANIA ode mnie też buziaki ;*

Dla Hanusi również :* I moja Ancia też miała imieninki :)

JUSTYNKA czy Ty masz ten fotelik joie ?
Ja mam dwa w sumie małe samochody i się boję ze tę wszelkie tyłem się nie zmieszczą. Te z nozka na pewno nie.

U nas tyćke lepiej. Temp utrzymuje się na poziomie 37 a nie 39 stopni więc jest postęp w leczeniu. Cieszę się się Żaba ma apetyt i ze o picie się sama upomina. Wczoraj jeszcze słabo chodziła a dziś już lepiej. Noc przespana cała :)
REWOLUCJA oby Was szybko puscilo. Biedny Jasiu. I oby Hani się nie powtorzylo :*

KASIA ja nie szczepilam na nic poza tymi podstawowymi.

Ściskam Was mocno. Miłego dnia :*

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzia, dobrze, że Żabka zdrowieje :*
No i wszystkiego najlepszego dla Anulki :*

Dzięki za życzenia zdrówka. Jaś jeszcze niestety chory. Brzuszek go bardzo boli, ale i tak jest lepiej niż wczoraj. Najbardziej martwi mnie temperatura, którą bardzo trudno zbić.

Hanulka tylko mleko i jogurt toleruje. Zupa i kaszka są be. Myślę, że to też kwestia wirusa.
U mnie podobnie, ale mnie to akurat na dobre wyjdzie :)

Buziaki :*****

Odnośnik do komentarza
Gość MamaEwyy

Hej Mamusie.
Ja nadal bez telefonu...
Mmadzia, Rewolucja zdrowka, zdrowka i jeszcze raz zdrowka.

Kasia Ewa tez nie lubi komputera. Jak tylko siade blisko niego to od razu mi na kolana i niezadowolona.

Mi wlosy juz nie wypadaja ale ja caly czas witaminy biore bo kp.

Mamuska, Justynka nie ma sensu zloscic sie na facetow ;-) oni sa chyba tak zaprogramowani zeby nie slyszec co sie do nich mowi i nie myslec zanim sie cos zrobi lub powie. Moj ostatnio wpieral mi ze ja cos zrobilam (a nawet mnie w tym miejscu nie bylo) i jedzczr focha strzelil ze mowilam ze to on zrobil...

Kochane moje dzieckp to straszny gryzon! Ostatnio ugryzla mnie 4razy w noge raz przy razie i mam 4 siniaki! Ona gryzie na potege, wystarvzy ze jej cos nie pasuje. Ciekawe co to bedzie jak do zlobka pojdzie
A ostatnio wpada w takie histerie jak jej sie cegos nie da lub zabroni ze juz nie wiem co robic. Dzusiaj az ja na chwile zosyawilam w kojcu zeby sie uspokoila bo na rece sie wziac nie dala bo sie tak rzucala a jak jej mowilam zeby sie uspokoila to jeszfze bardziej plakala. Czy to jakis bunt roczniaka? Macie jakies sposoby jak sobie z tym radzic?

I jeszcE na koniec napisze tylko ze u nas chodzenie na calego! Nawet na rece nie da sie wziac bo ona tylio sama i ttlko na nozkach. I oczywiscie gwizda przy tym caly czas- jakby to byl staly element chodzenia :-)
Aaa a jak nie chodzi to tylko raczki i najlepieh mamy, taty sa bee- taka corcia mamusi sie zrovila.

Kolorowych snow Mamusie i dzieciaczki :-*

Odnośnik do komentarza

Czesc, nie wiem czy Wy mnie jeszcze pamietacie w ciazy udzielalam sie aktywnie a od 4 msc nawet nie mam czasu napisac i nadrobic zaleglosci. Mam nadzieje ze wybaczycie:) Gratuluje wszystkim dzieciaczka nowych umiejetnosci. Pamietam jak rok temu liczylysmy dni do terminu porodu a dzisiaj odliczamy czas do pierwszych urodzin. Chyba mialysmy tez mamy ktore urodzily w lipcu wiec serdeczne zyczenia dla Waszych pociech a dla Was ogromne gratulacje. W kolejnym poscie napisze co u nas:)

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja od msc wrocilam do pracy a w zasadzie znalazlam nową wiec wraca trzeba bylo do rzeczywistosci. Hania w tym czasie na zmiane maz/babcia/ciocia a od wrzesnia babcia 2 dni zlobek 3 dni bo babcia pracuje i innego wyjscia nie bylo. Zobek prywatny w panstwowym 0 msc a kolejka taka ze nie wiem czy przed zerowka sie doczeka:) Grupa mala 12 dzieci moja najmlodsze. Mam nadzieje ze Hania i moje serce jednak wytrzymaja pobyt w zlobku. Chetnie bym zostala z dzieckiem do 3 r.z i szczerze zazdroszcze mama ktore moga sobie na to pozwolic. Cora juz chodzi przy meblach, po wczorajszej kontroli u ortopedy jest ok tylko dalej miesnie brzucha za slabe i dalsza rehabilitacja. Ząb ma 1 jakos pozno jej wychodza, gadula straszna, kiwa sie do muzyki, robi papa, przybija 5. A roczek robimy 20-21 sierpnia. Pochwalcie sie co szukujecie

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

REWOLUCJA u nas całkiem inna choroba a temp też taka przez trzy dni ze nnie dało się zbić. Zlamalam się i podałam paracetamol choć wiem ze starsze dziewczyny nie tolerują i małej tak samo twarz zsypalo i ma czerwone plamy. No ale ten jeden raz temp zeszła prawie od razu.

MAMAEWY gratulacje dla Ewuni :) wiem jak to jest. Jak złapała chodzenie to teraz nic innego robić nie będzie chciała :) Ale z mojej perspektywy to teraz jak Żaba chodzi jest mi o wiele lepiej i łatwiej :)

LOLKA no faktycznie długo Cię nie było :) Uszy do góry :) dacie radę ze zlobkiem. Nie ma się co zadreczac. A że na zmianę z babcią to super :) Jak przy meblach chodzi to już też niedługo sama będzie :)
Na roczek ja myślę kawa tort i jakiegoś małego grila :)

Moje dziecię obudziło mnie o 5 a teraz śpi w najlepsze a ja to chyba padne dziś :/
Już u nas lepiej. Gorączki nie ma. Czasem zakaszle tylko. Apetyt super. Martwia mnie tylko te wspomniane plamy na twarzy :/ Jutro na kontrolę to zobaczymy co dr powie.

Miłego dnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaEwyy

Mialam wczoraj pisac i zapomniqlam. W Pepco na przecenione ciuszki niemowlece dodatkowo 50% rabatu ale nie wiem do kiedy. Moze ktos skorzysta

Lolka my roczek tak jak mmadzia- torcil i grill

Mmadzia mi tez wlasnie sie wydaje ze niby uwagi wiecej muszr Ewie poswiecic ale i tak jest jakos lepiej. Przynajmniej plecy troszke odpoczywaja.
Hmm moze te plamy to jakas chwilowa reakcja alergiczna? Oby zeszly szybciutko

Odnośnik do komentarza

Wysypka objęła już i brzuch i plecy więc pobieglysmy do lekarza. Mamy przerwać antybiotyk. Dostaliśmy zyrtec. Kąpać się mamy w krochmalu. Wysypka jest taka nie do określenia co i z czego więc trzeba obserwować. Bidulka strasznie wygląda. Najgorsze ma pod pampersem no i plamy na powiekach i buzi :/ Że też się nam takie przytrafiają rzeczy. No ale musi w końcu być lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja tak na szybko bo mały śpi a ja powinnam nas pakować bo jutro do teściów trzeba jechać..

Brak ostatnio czasu bo mały miał okropny katar. Jak kichal to cały był w gilach. W nocy się budził co godzinę a cześć i tak przespal na moim ramieniu ale po 2 ciężkich dniach juz jest super. Tak więc podejrzewam zęby .

Mmadzia biedne Wy. Trzymam kciuki żeby jak najszybciej zeszło. Rewolucja dużo zdrowia dla Was.

Lolka ja to Ci zazdroszczę ze masz jeszcze babcie na kilka dni. Jasiek niestety musi iść do żłobka na pełny etat ale my mamy miejsce z dofinansowaniem wiec z takimi kilkoma dniami robiłby problemy. Tak czy siak powoli oswajanie się z myślą że koniec tego dobrego i coraz częściej myślę o drugim dziecku;) ale to chyba już poczekam do przyszłego roku.

Kasia nie słuchaj teściowej z tym wózkiem. Za rok już może w ogóle nie będziesz używać a na bank nie tal często jak teraz.

Ja na roczek nie mam jeszcze koncepcji ale Jasiek jest z września wiec jest jeszcze czas. Ale na bank będą dwa dla jednej i drugiej części rodziny .

Dziewczyny bo tak się zastanawiam. A mam duzi butów dla młodego po kuzyna. Niektóre jak nowe ale się naczutalam ze to nizdrowe dla stóp. a Wy jak będziecie robić ? Wszystkie buty nowe? Musze kończyć bo Szefuncio się obudził

Odnośnik do komentarza

No babcia pracuje wiec tylko dorywczo ale za zlobek za pelny etat musze zaplacic i tutaj niestety az 750zl bez wyzywienia no ale co moge zrobic. W panstwowych miejsc nie ma, dofinansowania tez nie ma i nawet jak nie bedzie chodzi bo bedzie chora to i tak zaplacic trzeba:( Duzo zdrowka dla chorujacych. Ja grilla nie mam gdzie zrobic bo na balkonie to chyba karalne:) ale tez mysle ze tort i jakies przystawki obiadu nie bede stawiac bo tak na 17-18 planuje.

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!!!!

Calusy z przepieknego Zakynthos! Jest rewelacja! Malutki szaleje i non stop sie pluska. Od soboty ma byc tu przeszlo 40 stopni w cieniu ;) ja juz opalona. Odpoczywamy, zwiedzamy, spacerujemy, pluskamy sie w morzu i basenie. Lot maluszek prawie caly przespal. Robi wszedzie furrore :) ludzie szaleja za nim :) ja juz troszke opalona :) pyszne jedzonko tu :) oliwki, arbuzy ahhhhh :) raj na ziemiiiiii!!!!!

Buziaki!!! I zdrowka dla maluszkow!!!! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczęta.

Olga, super, że wyjazd udany, fajnie, że malutki zaaklimatyzował się już, a na myśl o oliwkach i arbuzach aż ślinka mi cieknie. :)

Mmadzia, niech Żaba wraca do zdrowia, nie ma nic gorszego niż chorujące maluszki.

Marta, ja mam jedną parę nowych bucików i ze 2 czy 3 używanych, ale wszystkie i tak są za duże, no takie wrażenie robiią.

U nas dalej ząbkowe problemy, mała marudzi, szczególnie wieczorami, więc podaję paracetamol w czopkach, a do wczoraj podawałam camilię, która nam się skończyła. Drogi dość ten specyfik, bo za 10 minimsów zapłaciłam 30 zł, a zdarzało się, że musiałam podać camilię do 3 razy dziennie.

Dzisiaj przyjechała moja siostrzenica, więc mam dwoje dzieci, choć Wiktoria ma prawie 10 lat.

Jakieś 2 dni temu posadziłam Zuzię na nocnik, ale posiedziała na nim chwilę i uciekła, ale na to ma jeszcze czas.

Dobranoc mamusie i dzidziusie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...