Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Ewelad ucaluj Dawidka od cioci i Ewuni :-* :-* :-*

Ania właśnie o powstawaniu chciałam napisać :-D no więc Ewunia już od paru dni kucajac tak jakby na jednej nożyce chciała się podnieść no i wreszcie dzisiaj się udało! Na środku pokoju, nie trzymając się niczego wstała sama 2razy i jeszcze na stojąco sobie brawo biła ;-)

A ostatnio też się tak nauczyła (wcześniej było tylko nie) i uwielbiam jak pytam jej czy chcę cycusia to mówi ta ta kiwajac przy tym główka i od razu mi koszulkę podnosi- czyli ewidentnie wie o co kaman :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Ania125 6 tygodni to rzeczywiście niewiele czasu. Ja muszę wrócić w połowie września bo mam taki plan żeby zamiast wykorzystywać urlop pracować 6 godz. Tylko mój pracodawca o tym nie wie jeszcze. Muszę w najbliższym czasie udać się na rozmowę która mnie stresuje. Noi Jasiek idzie do żłobka i wczoraj obudził się z płaczem z drzemki bo czasami tak ma i mi się smutno zrobiło ze nikt go wtedy nie przytuli...

Mamuska01 to nosidko mola rzeczywiście dobra opinię. Ja najbardziej nie chce kupić wsiadla a to Twoje jest ok. Mam mętlik w glowie bo nie wiem czy Jasiek w ogóle będzie chciał się nosić.

My wczoraj mimo ciągłego deszczu poszliśmy na spacer bo inaczej bym zwariował w domu. Maz wrócił dopiero po 21 a czas mi się wczoraj okropnie ciągnął.

Janek jadł dzisiaj jajeczniczke i krzyczał ze za mało tak mu smakowała.

Odnośnik do komentarza

Ewelad, spóźnione życzenia dla Dawidka :*

MamaEwy, gratki dla Ewuni :)

Mamuśka, no widzisz? A nie mówiłam? Musisz wszędzie w domu porozstawiać piloty, to Kaziu będzie śmigał :)
Gratki :)
A co z tą nazwą apteki? Podziękowałam komuś innemu? Swoją drogą, masz niezłą pamięć do poprzednich postów. Ja to zaraz po napisaniu, zapominam. Złapałam się też na tym, że zapominam, że już odpisałam :)

Tak dla odmiany, powiem Wam, że w Krakowie była wczoraj bardzo przyjemna pogoda :) Był urodzinowy spacerek, pizza, więc pomimo choroby, udało nam się spędzić miło czas. Co prawda z watą w uszach, ale co tam....

Jutro Jaś pierwszy raz urządza swoje urodziny ( przychodzą znajomi z dziećmi na grilla ), więc błagam, trzymajcie kciuki za pogodę :)

Dobrego dnia :)

Ania, jeszcze Tobie a propos prezentu. Krzesełko uczydełko. Nie zajmuje dużo miejsca, a edukacyjnie fajne.

Odnośnik do komentarza

Hejo:)

My tez msze na roczek dla Tosi mamy juz zamówiona:)

Jak czytam dziewczynki jaka pogoda u nas jest to az żal mi stad wyjeżdżać:(

Marta owszem plaza kamienista i nie ma tak mięciutko jak na piasku. Konieczne sa tu karimaty i materace. Tu gdzie ja jestem plaże sa wysypane takim drobnym kamyczkiem. My mamy taki podwójny materac i fajnie sie sprawdzał jako miejsce zabaw dla Tosi. Rozkładaliśmy go w cieniu i Antosiek sobie tam siedziała.
Jakby nie było dziecka trzeba pilnować, wiadomka:) Ale mysle ze to wszędzie:)

Mamuśka wielkie gratulacje dla Kazia za te starania zdobyczne:D Zaraz po pilota pobiegnie z drugiego pokoju:) hihi:*

Marta wiem co czujesz. Ja tez muszę pojawić sie po powrocie w pracy wypisać urlop zaległy i poinformować o wychowawczym. Szef nie będzie zadowolony. Beda chyba szukać osoby na moje miejsce.

Mamaewy kochana Ewunia:) Brawo dla niej za samodzielne wstawanie:)!
Ania dla Krzysia rownież:)! Tosia im bije duże brawo brawo!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Powitanko:)
Rewolucja ojj, bo nazwałaś mnie "Maamaaą", a ja Mamuśka przecież :D jak dziś imprezka?? Kurde, kiedyś to urodziny były dniem, na który się tak czekało... kochałam to! Przychodziły koleżanki, czułam, że to mój dzień :) teraz też lubię dzień swoich urodzin, ale już nie wyczekuję aż tak niecierpliwie i nawet nie chodzi o to, żem coraz starsza:P Fajnie, że wczoraj pogoda dopisała :) ciekawe, czy dziś też!
Mmadzia jak szafka? :)
MamaEwy no pięknie!! brawooo dla Ewci :* hmm... ojjj, nie zganiaj już winy na mnie!! ;)
Ewelad ode mnie też nieco spóźnione najki :*
Mar86ta właśnie na to zwracałam uwagę na zdjęciach tego nosidła u innych mam - żeby nie było wisiadło!! Widziałam kiedyś takie "nosidło" i było mi tylko żal dziecka...
Justynka korzystajcie póki możecie :)) ja po każdych wakacjach łapałam małego doła, że już koniec tego dobrego :P

Co do chodzenia jeszcze napiszę cosik, bo dziś byliśmy u rehabilitantki na sprawdzeniu i cóż ona na Kazika rzekła? Silny chłopak z niego, prosty, ale źle wstaje i siedzi :))) tak przypuszczałam, ale wolałam się upewnić :) Powinien wstawać tak z klęku, najpierw jedna nóżka (tak jakby klęczał na jednym kolanie) i potem zaraz druga, a Kazio wstaje jakoś po chińsku :P no ale mamy z nim to ćwiczyć, załapie :) podobnie z siedzeniem - jak siedzi nóżki powinien mieć wyciągnięte, a on lubi układać w kształcie literki "w", to normalne u dzieciaków, ale warto go poprawiać, bo po takim siedzeniu na dłuższą metę mogą krzywić się stópki i kolanka :) z tym już dziś fajnie załapał, bo w domu już pięknie sam poprawia nóżki :)
Cóż jeszcze? Wykańcza mnie nocne jedzenie.... chyba na serio muszę przysiąść do lektury na ten temat, bo zaraz powrót do pracy (:(((), no a wtedy to już w ogóle będzie ciężko!

Wiecie co... przeraża mnie to wszystko co dzieje się na świecie - znowu zamachy :/ nie można być pewnym niczego/nikogo.... to straszne:(

Zakończę jednak optymistycznie: z uwagi na to, co dzieje się na świecie, warto cieszyć się dniem obecnym :)) Ja tak się nim cieszę, że zaraz zakończę go melodyjnie - chrapaniem w łóżku :)

Spokojnej nocki :)))

Odnośnik do komentarza

hej Mamusie :-)
wysłałam moich chłopaków na długi spacer bo u nas ostre pakowanie :-) wyjeżdżamy jutro ok 3 rano, do Zakopanego ok 6 h drogi . Juz się nie mogę doczekać. Ciekawe czego zapomnimy ;-)
Co prawda pogoda ma się poprawić w polowie tygodnia ale i tak myślę że będzie fajnie :-)
pozdrawiam wszystkich!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśko, niewybaczalny błąd. Poprawię się :*
Co do imprezy urodzinowej, to odbyła się dziś. Miał być grill, więc mięso zapeklowane dzień wcześniej, szaszłyki podrobione i deszcz :)
Wszystko zostało pięknie upieczone w piekarniku :) i wesoło wszyscy się bawili :)

Ania, oczywiście życzę Wam dobrego odpoczynku i super pogody :)

Mamuśka, dzięki, że wspomniałaś o rehabilitancie, no bo nawet nie zwróciłam ( wyrodna matka ) uwagi, jak moje dziecię wstaje.
Co gorsza, siedzi również z nóżkami pod poopką. Zawsze wiedziałam, że to źle ( nawet siostrzenców 15 lat temu
" upominałam " ), a teraz nic. Patrzyłam na Hanię i zastanawiałam się co źle robi....
Kaziczek szybciutko załapie.

Jak przysiądziesz do lektury a propos nocnego niejedzenia - podziel się wiedzą, bo ja też już wymiękkam :/

Bywajcie :)

Odnośnik do komentarza

A . my juz 3 h w drodze :-) ruszyliśmy o 3 zgodnie z planem.
oddałam kierownicę mężowi i czytam internet :-)
mały jest grzeczny ale spał tylko 40 minut. Liczyłam ze jak jak nocy to będzie spał cały czas...
rewolucja o tym słoneczku to było głośno parę lat temu... ale dalej uważam że to margines i patologia - nie chce mi się wierzyć że normalne dzieciaki coś takiego robią. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Aniu cudownego wypoczynku!:) Czy Krzys dzielnie zniósł resztę podróży?

Rewolucja my dzisiaj na noc juz wyjeżdżamy:(
Co do zabawy w słoneczko tez juz kilka lat temu o tym słyszałam i było dla mnie nie do pojęcia. W ogole to wyszło na jaw bo kilka z dziewczyn okazało sie być w ciąży:/ Cos strasznego!
Fajnie ze imprezka sie udała!:) buziaki dla Was:*

Mamuśka mnie tez ten świat i to co sie na nim dzieje coraz bardziej przeraża:( Czy można sie gdziekolwiek czuć bezpiecznie?:( eh

A pochwalić sie jeszcze musimy ze Tosia na wakacjach ruszyła z kopyta i sama siada i podciąga sie do stania:) Na razie kończy na etapie kleku ale dla mnie ważne ze próbuje:) Wiem ze w porównaniu z reszta to my daleko w tyle ale ja taka dumna jestem!!!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Niedzielne Po:)
Justynka kolejny raz okazuje się, że podróże kształcą ;-) brawo dla Tosieńki!! Pisałam o tym wstawaniu, to może warto zwrócić zaraz na początku na to uwagę :) Kazio robi to źle, bo on tak: klęczy i podnosi się jednocześnie na obu nogach (a przy tym bardzo angażuje - tak dziwnie "wygina" jakby - stópki) - nawet źle to wygląda... no ale jak patrzę na inne bobaski w otoczeniu, to robią to dobrze, więc może akurat tylko Kazimierz nauczył się po swojemu :)
Kończy się Wasz chorwacki sen, ale wspaniałe wspomnienia to coś, czego nikt Wam nie zabierze!! Wracajcie szczęśliwie!! i szczęśliwi!! :***
Rewolucja Kazik to jak siedzi to te nóżki ma nawet nie pod pupą, ale tak po bokach jakoś (ja nie wytrzymałabym w tej pozycji ani minuty :)), więc już w ogóle... ale minie mu, będę mu pokazywać i tłumaczyć :)
Co do słoneczka.... no ja też już dawno o tym słyszałam, a wyobraź sobie, że mój znajomy - wychowawca, na wycieczce szkolnej, przyłapał swych uczniów na innej zabawie - bodajże "ciasteczko" - nie wiem, czy jest to w necie opisane, ale równie obrzydliwe...... :/
Mmadzia no i fajnie!! mała zmiana a cieszy, dobrze że dałaś radę z m :)
Ania no nie, juz urlopik :)) mam nadzieję, że dotarliście w spokoju na miejsce i Krzysio będzie dzielnym turystą :)) udanego pobytu!!

A my troszkę imprezujemy z rodzinką, ale Kazik grzeczny i stateczny, tylko czasem marudeczny ;) jest fajnie!!
Rewolucja bym zapomniała - dwie ostatnie nocki były z 1 pobudką nad ranem!!! szok :))

Miłej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza

Witamy się popołudniowo!

Rewolucja fajnie ze urodziny udane. Zazdroszczę Ci możliwości zrobienia grill. Marzy mi się chociaż niewielki ogródek. A mięso w piekarniku tez pewnie było pyszne.

Mamuska01 czy to znaczy ze juz nie będziesz się edukować w kwestii nocnego jedzenia. A trochę szkoda bo u nas znowu są 2 nocne a wczorajsza noc była ciężka ale byliśmy wczoraj na 7 urodzinach sistrzenca i możliwe ze się to na to złożyło. Za dużo szumu i ludzi i trochę późno wróciliśmy.

Dzisiaj byliśmy w zoo i w afrykarium. W syd się przyznać ale we wroclawiu mieszkam juz jakieś 11 lat a w zoo ostatni raz byłam wi ki temu jak trzeba było specjalnie przyjechać do Wro. Dziewczyny jakby któraś byka niedaleko to polecam afrykarium. Jaskowi się bardzo podobało.

Ania udanego wypoczynku. Obyście mieli idealna pogodę.

Justynka wakacje się zawsze za szybko kończą ale chociaż trochę podladowalas baterię.

Miłego popołudnia!

Odnośnik do komentarza

Czołem.

Rewolucja, fajnie, że urodzinki Jasia udane. Co do zabawy to o rzeczonym słoneczku czytałam już dość dawno temu, obrzydliwe, ale cóż... Tak to jest jak pozostawia się dzieciaki samym sobie, jednak czasem zadziwia mnie fakt, że takie i inne rzeczy się dzieją na tym świecie. Często też zastanawiam się po co? W jakim celu? I nie znajduję żadnej odpowiedzi, więc albo nie nadążam za tym światem, albo, co bardziej prawdopodobne, ludzie próbują prześcignąć się w robieniu szumu wokół siebie i to nieważne jak, nieważne gdzie, ważne, że szum jest.

Mamuśka, pokazuj Kaziowi prawidłowe nawyki i pewnie szybko uda się sprowadzić go z manowców. :) W sumie to Zuzia też dość często siedzi z nóżkami podwiniętymi pod pośladkami, choć częściej jest to jedna nóżka, ale do niedawna jeszcze były dwie. Co do wstawania to wszystko jest ok.

Justynka, zazdroszczę Chorwacji, a gdy przeczytałam twój opis na prywatnym to zamarzyły mi się takie wakacje i mam zamiar nakłonić męża do spełnienia tej mojej zachcianki, a co... :)

Ania, jak pierwszy dzionek w górach?

Chyba coś jeszcze miałam pisać, ale jak zwykle zapomniałam. :)

I tak, miałam odnieść się jeszcze do roczku, otóż u nas imprezka w domu, dla dziadków i chrzestnych i myślę o takiej nieoficjalnej jeszcze, to już bardziej dla ścisłego grona przyjaciół, ale to ewentualnie jest dopiero rodzi się w mojej głowie, więc jakiegokolwiek planu brak.

My dzisiaj wróciliśmy od teściów. Ogólnie wyjazd uważam za udany, palmiarnia i zoo były cudne, na prywatnym zostawiłam jakieś tam fotki.

Zuzu co prawda kiepsko sypiała i to niezależnie od pory dnia, jednak była dzielna.
Od wczoraj nasiliło się marudzenie, co zganiam na wyżynającego się ząbka.
A i na koniec zestaw pytań: jakie buciki polecacie na początek? Bo mam nielada dylemat w tej kwestii.
Jak czyścicie uszka swoim fasolkom?
I o coś jeszcze miałam zapytać, ale... Zapomniałam... :(

Jednak mi się przypomniało, jaki rozmiar ubranek noszą wasze maleństwa?

Mam poczucie, że jeszcze o czymś zapomniałam, ale nic to. Pożegnam się już, dobranoc mamusie i dzidziusie.

Odnośnik do komentarza

Hejka,
Mamuśka, u nas też po bokach poopki :) źle się wyraziłam ;)
Zdradź tajemnicę przespanych nocek.
Co podałaś Kaziczkowi? :))

Justynka, bezpiecznej podróży. Dla Tosieńki słodkich snów w foteliku :*
Gratki oczywiście nowych umiejętności. Gdzie tam daleko w tyle? Tosia nadrabia intelektem :)

Ania, odpoczynku i słonka ;)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
Meldujemy się już poniedzialkowo:-)

Mamuska dzięki za dokładny opis z tym siedzeniem itp. Widzę z niego ze Ewunia na szczęście robi to dobrze. A Kaziu już za chwilkę wszystko zalapie i będzie git :-)

Ania udanego wypoczynku :-*

Justynka już w domu? Cieszę się ze wyjazd Wam się udał i ze Tosia nauczyła się nowych rzeczy. Wielkie gratki dla niej :-)
Aaa jak tam Wasze nocne karmienia? Bo ja coraz częściej zauważam że Ewa już nie tyle co w nocy jest głodna co po prostu chce się do cycusia przytulić

Kasia Ewunia chodzi w bucikach Lasocki Kids. Wiem że to żadna rewelacja no ale nie stać mnie na kupno butików za 150zł...
A uszka czyścimy patyczkiem tak jakby z wierzchu tylko, nigdzie głębiej nie pchamy oczywiscie

Dziewczyny nie wiem czy pisałam (a ba pewno chciałam :-) o Ewuni nowej umiejętności. Otóż skubana nauczyła się gwizdac :-D któregoś razu jak brałam prysznic oba się nudzila w lezaczku więc zaczęłam jej gwizdac jakaś piosenkę. Tak mnie nasladowala że po całym kolejnym dniu ćwiczeń już wie jak to zrobić :-) oczywiście nie zawsze wyjdzie no ale technikę doskonali codziennie :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...