Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Rewolucja piję winko - oblewam egzamin Jasia :)
Ewelajna, MMadzia kroczek, to kroczek, a już pierwszy, to w ogóle!! cieszy ogrooomnie i czy chwiejny bardziej, czy mniej - zaliczamy :)) gratulacje !!
Mmadzia a ja czekam na nosidło :) co prawda to nie to samo, co chusta, ale jakoś nie mogę się już doczekać :D ciężko mi wyjść na zakupy gdzieś na ryneczek i nosić mojego małego klocuszka :)
Marta u nas smok rzadko używany... do zasypiania, a i tak nie zawsze... a jak ma, to szybko wypluwa :)
Ewelajna u nas za to nie wchodzi nic.... bunt jedzeniowy, który to już z rzędu... grudki?! co to takiego! też się tym stresuję :(
Agnez też mam takie wrażenie, że z dnia na dzień ten mój mały bąbelek coraz więcej rozumie :))) piękne to!

Padam, czyli u mnie nic nowego ;)
A wiecie o kim sobie jeszcze przypomniałam?! CZARNAMAMBA !!! Wyrwanazkontekstu też była... tak jakoś mnie naszło na wspominki :)
Buźki

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzięki :)
Egzamin poszedł w miarę dobrze. W poniedziałek wyniki :)
Ewelad, Jaś zdawał do szkoły muzycznej.

Justynka, dobrze, że katarek zaleczony, zanim się pojawił :)

Ewelajna, tęskniłam :)
Gratulacje Bartolinkowi pierwszych kroków :)

Mmadzia, Żabci również :)

Olga, dobrej zabawy :)

Mamuśka, ja też dziś piłam winko :)
Mam nadzieję, że będzie co oblewać... :)

Odnośnik do komentarza

MAMUSKA nosidełko też super sprawa byle dobrze zrobione. My mamy taką kiche ze szkoda gadać dlatego pozyczylam chustę bo za niedługo nad morze jedziemy i baaardzo się przyda.

REWOLUCJA szkoła muzyczna super. A to jaki instrument?

EWELAJNA to widzę podobnie :) Ja z tego wrażenia to chodziłam cały wieczór nakręcona :))) ciekawe czy dziś będzie powtarzać czy to tylko jednorazowy wyczyn był :)

AGNEZ czytałam gdzieś ze mały procent dzieci nie raczkuje tylko się właśnie na pupie przesuwa i ze to też prawidłowo.

Smoczek u nas jest do spania i na spacerze czasem. Przez dzień raczej omijam chyba ze marudna jest.

INEZ ale wysyp zabkowy. Nasz skład uzębienia prawie taki sam :) czekamy na drugą górną jedynkę która już do nas macha :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Rewolucja Jasiu zdolniacha na bank się dostanie. Kciuki oczywiście byly!

Mamuska01 jakie nosidko wybrałaś. Mi się ta tula marzy ale mąż sceptyczny. Noi I drogie to.

My dzisiaj jedziemy na roczek mojej siostrzenicy. Kiedy to minęło.

Tak patrzę na mojego maluszka i jego pierwsze zdjęcia i on już taki dorosły jest. Za szybko trochę.

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za miłe słowa.
Ja jestem strasznie dumna z każdego postępu nie tylko mojego Bartka ale wszystkich naszych Fasolek. A na punkcie mojego dziecka mam świra :) ale pewnie jak kazda z nas.
Mmadzia u nas się powtórzyło ale wczoraj cały dzień ćwiczył stanie bez trzymanki we wszystkich miejscach w domu. Slodko to wygląda bo stoi i strasznie się cieszy aż chce podskakiwać, ale wtedy traci równowagę. Tak ćwiczyliśmy ze wczoraj spędziłam 4 godziny na podłodze. Ale warto było.
Olga gratulacje dla Fabianka wiem jaka to radość:)
Rewolucja gratulacje dla Jasia. Duma Cię pewnie rozpiera. Buziaki dla Was.
Piszecie o chustach i nosidłach... Mam i to i to i Bartek nigdy ani w jednym ani w drugim niw chciał spędzić nawet chwili. Chustę kupiłam jak miał 2 miesiące. Może to za późno? Zawsze mnie rozczulał widok matki noszącej dziecko w chuście.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

OLGA gratulacje !!! To teraz się zacznie :)

EWELAJNA dokładnie to samo :) A najbardziej lubi stać przy kuchni Ani i bawić się wszystkim co tam jest :) A czasem stoi i brawo bije i szczerzy wampirzy uśmiech :) ze też sama wtedy jestem bo nawet zdj zrobić nie mogę bo asekuruje ciągle :)
A co do noszenia to może od dziecka zależy. My się wczoraj zawiazalysmy pierwszy raz i pół dnia Żaba w chuscie spędziła i było ok :) A u nas 9,5 m-ca jest. Widocznie Bartus ma temperament :)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!!!
mmadzia, ewelajna gratulacje! Pierwsze kroczki muszą być extra :-D Ewa od jakiegoś czasu się puszcza jak stoi i coraz dłużej jej to wychodzi ale za każdym razem jak ma zrobić krok to mocno za ręce łapie

Rewolucja czekamy w takim razie na dobre wieści w poniedziałek. Twój pierworodny muzycznie uzdolniony? I jak to tak się wcześniej nie chwalilas?!

Mamuska nagle wyszło z rozmowy ze ona chciała mnie spytać czy ja chcę być ta chrzestna bo się mało widujemy itp :-\ no to rozumiem ale ze tak nagle? Po tym jak powiedziała to czego niby nie powiedziała :-| Aj mam ochotę odciąć się od tego wszystkiego na jakiś czas bo za dużo już się nadenerwowalam...

A my nadal katarek mamy :-( niby już z noska nic nie leci ale w środku coś charczy :-( tak też z pierwszym katarkiem było, długo coś było słychać. No ale całe szczęście ogólnie dziecko zdrowe i zadowolone :-)

No i dobra passa jedzeniowa nadal trwa. Dzisiaj to obiadek nawet nie podgrzany Ewa jadła bo jak tylko zobaczyła że do miseczki przekładam porcję to już musiała dostać :-D

I nie wiem jak to wyszło ale wróciliśmy do spania w naszym łóżku... Ewa tak się wierci w nocy ze co chwilę się wybudza. Lata dosłownie po całym łóżku aż ostatnio skulilam się jakoś w nogach i "udawalam" że śpię bo resztę mojej połowy zajęła. A gdybym ja miała do łóżeczka odkładać to byśmy chyba obie nie spały. Już nie wiem czemu takie problemy ze spaniem. Może ząbki? Katar? No nic, mam nadzieję że niedługo minie

Ewunia śpi i ja chyba tez już się poloze bo męczący dzień dzisiaj mialam. 23stopnie w domu a ja się za prasowanie wzięłam. Ponad 3godz przed zelazkiem- jak skończyłam czułam się jakbym z sauny wyszła. No ale w pogniecionych chodzić nie będę- takie moje zboczenie :-D

Aaa przypomniało mi się jeszcze. gorąco się zrobiło i Ewa teraz też się poci. Czasami to ma całą główkę mokrą po spaniu.

Miłych snów :-* :-* :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
Słonko wstaje, ptaszki śpiewają, dzień się zaczyna :-)
Na zegarku 5.30 a ja nie śpię! I to już od ponad godziny :-\ jak dziecko zachciało dac mamusi troszkę odpocząć i zrobiło pobudek na jedzenie po 4dopiero (wow) to ja teraz oka zmruzyc nie moge. Za 2, Max 3godz Ewa wstanie gotowa do buszowania a ja podnieść się nie będę mogła...

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Olga ogromne gratulacje :))) doczekałaś się, Kochana!! i powodzenia dla Ciebie :***
MamaEwy współczuję nocki/poranka bez snu :(
Ewelajna ja bym dziecko zabrała i wyszła na trochę :))) no ale mimo wszystko trzymam kciuki - nie zazdroszczę takiej "miłej" niedzieli.
Marta o tuli nie było mowy, bo cena przeraża, tym bardziej, że nie wiem, na ile przydatne okaże się to nosidełko u nas :) wybrałam ergobaby - zakupiłam na alie i czekam :) czytałam na różnych grupach i miało naprawdę dobre opinie! Zobaczymy :)

Dziewczynki, ja teraz będę chyba ciutkę mniej obecna na forum, może tylko przez kilka dni, zobaczymy. Muszę podjąć pewną decyzję, która niestety kosztuje mnie sporo nerwów, nie umiem skupić się na niczym innym, denerwuje mnie ta niepewność i w ogóle... no ciężko. Wybaczcie więc :*

Duuużo słoneczka, zdrówka!! i uśmiechu, Mamusie i Dzidziusie :**

Odnośnik do komentarza

Mamuśka wiem jak to jest... Trzymaj się i wracaj jak będziesz miała wolniejszą głowę.
Wyszłam dziewczyny na pół godziny ale oczywiście teściowa miała pretensje że na 2- 3 godziny przyjeżdżamy a pól godziny spacerowałam. Powuedzian jej ze przecież może ona do nas przyjeżdżać a ona na to że tak daleka podróż ją męczy. (120 km) Bartka na pewno nie męczy... :/ ale nic już jesteśmy w domu. Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Ewelajna, dobrze ze juz w domu. Moja tesciowa meczy dojazd na drugi koniec miasta hahaha wiec... Ale jak dla mnie to i dobrze bo bywa rzadko a my u niej wcale bo pala w domu.
Ale cisza na forum... Wszyscy się pewnie pogoda cieszą. My same w domku bo mąż w pracy wiec tylko spacerujemy po okolicy. Ale w sumie i tak odpoczelam psychicznie bo fizycznie to chyba za sto lat jak kiedys odeśpię zarwane nocki :\

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie i dzidziusie. :)

Gratuluję postępów wszystkim fasolinkom.

Rewolucja, trzymam kciuki za Jasia.

Mmadzia, jaką chustę macie? Ja jak już wspominałam próbowałam motać Zuzę i efekt był taki, że nie bardzo jej się to podobało, ale ona miała już ponad 3 miesiące i być może dlatego, choć chusta leży i kto wie, może na dniach spróbuję jeszcze raz, w końcu do nosidełka na dworze właśnie się przekonała, więc kto wie... A i jeszcze które wiązanie zadebiutowało? Ja umiem przyzwoitą kieszonkę zawiązać, ale ponieważ nie było potrzeby zgłębiać tematu to nie zgłębiałam.

Mamuśka, niech moc będzie z tobą !!!!!! :)

U nas zadebiutowała dziś młoda kapusta, Zuzu wcinała ugotowaną przeze mnie zupkę aż miło. Trochę bałam się o brzuszek, ale bezpodstawnie ak się okazało. Oczywiście kurczakiem z maminego talerza też nie pogardziła. :)

Ewelajna, ja mam za sobą wizytę teściowej... Gdyby nie fakt, że do szkoły musiałam iść w piątek, a mąż był w pracy to nie przyjechałaby. Przyznam, że mam już dość jej nadgorliwości, bo ileż można, upał a ona diecko chce ubierać jakby z 10 stopni mniej było, wrrrr.

Dzisiaj pojechaliśmy nad morze i jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że nad morzem jest strasznie zimno, a niby tylko 20 km odległości. Dobrze, że wzięłam Zuzu spodnie, bluzkę i skarpetki do torebki, bo zmarzałaby niechybnie w samej sukienusi.

Od piątku testujemy pieluchomajtki z Baby Dream, jak na razie mogą być.

Jeszcze się pochwalę, w piątek błysnęłam intelektem, co zaowocowało 5 w indeksie. Za tydzień jeszcze tylko 1 egzamin, akceptacja pracy przez promotora i zabieram się do wrzucania jej w APD.

Moja córka za to coraz lepiej mówi "mama" o coraz częściej, jest to takie rozczulające. :)

To na tyle, dobranoc mamusie i dzidziusie. :)

Odnośnik do komentarza

EWELAJNA nie odpisalam ale uwierz wspieralam Cię w trakcie wizyty u teściowej :* A jak tam wasze kroczki? U nas dalej jeden w porywach do dwóch :)

KASIA mamy tkana z lenny lamb chyba. Wiążemy się w kruszonkę z przodu póki co tylko. Ale myślę żeby coś jeszcze pokombinować :)
Powiem wam ze najlepsze były miny ludzi jak na parkingu się wiazalysmy. Patrzyli jak na ufo a przecież chusty są popularne raczej teraz...

Z kolejnych nowości to od wczoraj w moim domu piękne mama rozbrzmiewa :) A Żaba coraz śmielej bierze się za "dorosle" obiady. Dałam jej już jajecznicę i klopsa na drugie danie :) rozkrecamy się powoli.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki;)

W końcu mam chwile zeby cos naskrobać bo weekend w rozjazdach mieliśmy.

Ewelajna współczuje tych "miłych odwiedzin"... Ty sie teściowa nie przejmuj, ja na pocieszenie powiem tylko to co zawsze;D ciesz sie ze mieszkacie osobno:D

Rewolucja i jak egzamin Jasia? Czekamy na wyniki i kciuki zaciskamy od piątku:) Ja Tosie tez marze zapisać w przyszłości:) Zobaczymy jakie beda jej chęci i zainteresowania:)

Mamaewy Tosia tez rzuca sie w podczas snu na wszystkie strony:) Czasami dostanę takiego kopniaka w twarz ze wszystkie gwiazdy widzę. Ale spiąć z nami przynajmniej sie nie wybudza. Dam cyca pociumka minutę i dalej śpimy:)

Inez super ze odpoczęłas w weekend:) Tobie z racji tego ze juz pracujesz należy sie podwójnie!:)

Mamuśka trzymam kciuki za podejmowane decyzje! Powodzenia i czekamy:)

Mmadzia gratulacje pierwszego "mama":)! Teraz juz ciagle będzie wołanie:) Przynajmniej u nas tak jest:)

Ja w chustach zakochana byłam juz od czasów ciąży. Jakoś tak sie złożyło ze nie kupiłam jej przed urodzeniem Tosi a jak juz sie urodziła to okazało sie ze w sumie nie było by nawet okazji do jej użycia. Wiadomo jakie upały były wiec Tosia nie lubiła sie nosić, nie płakała, nie miała kolek, ładnie spała w łóżeczku. Może w przyszłości przy drugim sie ponosimy:)

Kasia gratuluje piąteczki w indeksie! :)
Zazdroszczę bliskości morza:) uwielbiam polskie morze!

Miłego słonecznego dnia kochane mamuśki i maluszki:)!

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny!
U nas też w dalszym ciągu M tylko w weekendy także cierpię na permanentny brak czasu dla siebie. Ewelajna skoro ja daje rade, to Ty tez dasz. Całe szczęście pogoda świetna, więc bardzo dużo czasu spędzamy po za domem (na dworze lub polu jak kto woli).
Ewelajna i Mmadzia gratuluję pierwszych kroczkow:) U nas od tygodnia raczkowanie na całego i już wymiekam, a co dopiero chodzenie...
Inez i Lidzi stan uzębienia taki sam jak i Ali i nawet kolejność wychodzenia podobna:D W ubiegłym tygodniu wyszły drugie górne dwójka i jedynka.
Lidka tez strasznie się wierci i rzuca w nocy. Myślę, ze to przez wychodzące zęby i wysoka temperaturę. W związku z tym też rano razem dosypiamy:) Choć ja strasznie się boje upadku z łóżka...
Kasia ja polecam pantsy z pampersa. Tylko chyba dość drogie są. Nie wiem, bo my mamy z darów jeszcze na chrzest:). Ja zakładam narazie tylko na dwór do sukienki. Wtedy nic się Lidzi nie ściąga mimo, ze przyjmuję najróżniejsze pozycje w wózku.
Marta i inne dziewczyny w tej sytuacji ja też strasznie przezywam oddanie Lidzi do zlobka. Na mojej prowincji sa tylko prywatne punkty dla takich maluszkow. Jednak cenowo nie wyglada to najgorzej.
Jeszcze dużo chciałam napisać, ale Lidzia się obudziła.
Milego dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja :)
Czytam na bieżąco, ale jakoś weny na odpisanie nie było...
wszystkim Maluszką gratuluję postpow i ząbków :)
A u nas, no cóż...nie raczkujemy, ale od wczoraj podnosi pupę na 5 sekund max, pelza po całym pokoju. Mamy dwa zęby i chyba idą górne jedynki. Nie siada sama ale już ładnie siedzi. Kupiliśmy taki duchany basenik z daszkiem i super sprawa dla dzieci mniej samodzielnych :D siedzi w tym bez wody w domu poki co i tam ma zabawki i sie bawi, jak sie przewróci to sie nic nie stanie bo amortyzuje upadki, także polecam :) Jesli chodzi o jedzenie to mamy 4 butle mleka i deserek oraz obiad. Grudki są ble nadal ;/ Jak teraz karmicie maluchy?? i jak Wam śpią? Bo ja dzisiaj robie eksperyment :D i chce ją troche przestawic bo ma drzemke miedy 19 a 20 i pozniej marudzi bo juz na noc by chciala isc spac. zazwyczaj wygladało to tak:
8 lub 9 pobudka i mm
12 - mm
14 - deserek (drzemka)
16 - obiadek
19 - mm (drzemka)
22 - mm i nocne spanie
dzisiaj sprobuje tak:
9 - mm
12 - mm
14 - obiadek
16 - deserek
18 - mm
21 - mm
zobaczymy jak wyjdzie, nie daje kszki jako osobnego posilku bo czasem jest obraza na butle i z reszty mleka lub nieraz z calego robie kaszke i zje wtedy. zazwyczaj wypija jednorazowo ok 200 ml mm.
Jak upały u Was? My jednak kupilismy klime bo mialismy w mieszkaniu 30 stopni i mala miala caly dzien mokra glowe. jak u Waszych maluszkow z poceniem?? Moja sie chwile pobawi jak jest tak cieplo i ma mokra glowe i nosek, tez sie noski pocą Waszym dziecią???
Dobra wiem że duzo pytan tak więc czy są dzieci ktore same nie siadaja i nie raczkują?? i jak z tym jedzeniem, spaniem i poceniem??
Niedlugo zbliża sie ten wielki dzien...ROCZEK :) macie juz jakies pomysly?? My robimy jednak w restauracji, chcrzciny byly w domu wiec roczek już zrobimy poza domem.
Dobra kończę bo sie rozpisałam :)

Odnośnik do komentarza

My roczek tez w restauracji. Olek siada, siedzi, raczkuje wstaje i w boj robi kroki. Idzie tez jak sie go pod paszkami trzyma. Gadaaa duzo, je wszystko... tzn. To co moze w jego wieku. Wczoraj pierwszy raz jajecznice na parze i borowki. Arbuz nie smakuje, za to truskkawki i ogorkowa tak.
Je sam biszkopty, kromke, bulke i chrupki.
Zęby tylko dwa.
Wczoraj pierwsza kąpiel w basenie byl zachwycony, jak ryba. Zasypia sam, albo u mnie na ramieniu. Zaakceptował kojec.
Je mleko raz w nocy i w dzien 2_3razy, a tak to inne potrawy. Nadal grzecZny. Cale dnie na dworze.
Buziaki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...