Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Mamaamaa w domu mleko podaję na poduszkach na kanapie, na spacerach w wózku a jak się wizytujemy to i na rękach...także Tośka je w różnych miejscach.
Wy tu już o roczku a ja nawet się jeszcze nie zastanawiałam...to takie odległe jeszcze mi się wydaje...;-))
Dałyście mi do myślenia i sama nie wiem i muszę sprawę obgadać z mężem...
Co do spania Tosia zasypia sama w łóżeczku ale nie jest to już takie płynne i bezproblemowe...trochę z nami walczy nie zawsze ale zdarza się...myślę że jest to spowodowane tym że nie do końca trafiam z momentem w którym powinnam ją położyć i wtedy ona siada w łóżeczku i się bawi i czasem trwa to pół godziny zanim się podda tzn. leży bawi się pieluchą i wiem że teraz to już zaśnie...a do tego czasu no cóż- nie trafiłaś na dobrą chwilę matka to się trudź i czas stracony bo trzeba chodzić co chwilę i ją kłaść...na początku jej tłumacze że na siedząco lub stojąco nie da się spać i kładę...po kilku razach już robię to w ciszy i za każdym razem wychodzę z pokoju i przymykam drzwi...Potem nawet jak siedzi to wydłużam czas nieobecności a jak sobie dalej nic z tego nie robi to kategorycznie zapowiadam że teraz już nie przyjdę długo i ona będzie tak sama siedzieć zmęczona do póki nie przyjdę i wiecie że jeszcze się nie zdarzyło żeby po tym nie odpuściła...także nie jest źle. No i jak ją przeciągnę że spaniem to jest przy tym płacz a jak za szybko położę to gadanie i jęczenie...no ale jak ją położę to klamka zapadła- nie zmieniam zdania. Konsekwencja.
Jak położę w porę to sama pięknie zasypia. Ostatnio tylko mamy problem z nóżkami bo niby Tosia śpi bez przerwy ale przebudzenia się albo raczej przez sen zaczyna popłakiwać czy stękać co mnie oczywiście wybudza... podanie smoczka lub łyka wody załatwia sprawę no ale czasem zdarza się że to powtarza się co godzinę...no masakra, a czasem ładnie śpi całą noc...sama nie wiem może to wrażenia...
Śpi w pałacu bez przykrycia inaczej się wierciła i kręci.
Ania, ewelad Tosia nadal bezzębna a też przechodziła ten czas słabszego apetytu...trwało to ok 3 tygodni i wróciło do normy...także może maluszki mają taki czas...
No i po drzemce porannej...chyba będę tak gonić to odpisywanie...
Ach tylko jeszcze gratki dla Jasia za szkołę muzyczną...jaki pierwszy instrument?

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Maz wczoraj odebrał badania i zaniósł lekarze i alergia wykluczona. 3 dniowa to to tez moim zdaniem nie jest bo raz miał stan podgoraczkowy a ta wysypka to moim zdaniem z gorącą. On tak ma ze jak jest ciepło to poliki całe czerwone a tym razem jeszcze przeszło na klatkę piersiową ale jak pobylismy w domu to tej wysypki juz nie było także to tylko katar chyba Noi i gardło zaczerwienione. Mam nadzieje ze nic więcej nie będzie i za 2 dni zapomnimy o sprawie. A poza tym w nocy obudził się raz na jedzenie i spał do 7:30. A wcześniejsza noc spał znam bo się co rusz wybudzal . a i w dodatku kaszkę z owocami ładnie zjadł łyżeczka.

Rewolucja gratulacje dla Jasia! A po kim on taki uzdolniony?

Ewelajna niby mogę zrobić jak mi się podoba ale też chcę żeby Jasiek miał kontakt z dziadkami a żeby tak było musze jeździć do teściów. Noi I u mnie nie jest tak super jak u Ciebie ze 3 h i po sprawie tylko conajmniej 3 dni. Teraz mają remont wiec od świat mam spokój ale to już niedługo.

Ze ślubem fajna sprawa ale ja bym zaprosiła jeszcze rodziców. Nie obraz się ale wiesz od kiedy jest Jasiek to nie wyobrażam sobie ze mógłby mnie nie zaprosić na swoi ślub . Chociaż to ze on będzie brak ślub to jakaś jeszcze niewyobrażalne dla mnie.

Mama mój może jeść mleko i w wózku i w krzesła do karmienia i na rękach. Nie robi mu to żadnej różnicy.

I trochę zazdroszczę wam tych wychowawczych tez bym trochę chciała ale boję się o finanse. Chociaż może tak być ze pracodawca mi zasigeruje ze mam iść i wtedy jakoś to pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza

My dziś obchodzimy zakatarzone 10 miesięcy :( leci jak z kranu, odciągnąć sobie nie da, a w nocy taki płacz, bo oddychać ciężko :( wczoraj trochę przepełzła i jak jest w pozycji do raczkowania to obraca się, żeby podać jej rękę i siada, a później cieszy się jak woła się brawo :)

Gratulacje dla Jasia.

Życzymy zdrówka chorowitką, bo nie ma nic gorszego niż chore dziecko. No jeszcze faceci, ale czasami dobrze się patrzy jak stękają ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska najlepszego dla Natalii no i zdrówka oczywiście :-* :-* :-*

Zresztą zdrówka.również dla.Wszystkich innych chorowitkow :-*

Ewunia właśnie zalicza drzemkę a ja nie mogę od niej odejść bo co chwilę się wzbudza. To chyba od tego ze bardzo gorąco dzisiaj jest. Ale ja przynajmniej chwilę spokojnie mogę na necie posiedzieć i os razu nie muszę lecieć obiadu gotować :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Ewelajna wybór jest masz rację. Z tym ze ja mam durny charakter i robie tak żeby zawsze wszystkich zadowolić a tak się nie da i to ja zawsze na tym cierpię.

A ja mam takie Pyt z jakich skoczków wasze dzieci piją mleko. My pijemy z tych po 3 mcy i zastanawiam się czy to juz nie pora zmienić na te po 6.

I jeszcze jedno tak czytam ze wasze dzieci dość późno chodzą spać. Moj pada tak o 19:30. Czasami tak jak dziś jeszcze walczy bo go dziąsełka swędza.

Odnośnik do komentarza

Marta mój synek juz nie pije ze smoczka- mleko z bidonu, a wodę z kubka lovi 360, z otwartym kubkiem tez sobie radzi, a ostatnio pił wodę z butelki z dziobkiem i był mokry, bo połowa wylatywała , ale zachwycony, spać kładziemy go 19.30- 20.30, zależy o której zawiniemy do domu i jak było z drzemkami

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hejka :)

MamaEwy, jak telefony do żłobków? Udało Ci się coś załatwić?
Jak Ewunia zniosła przekłuwanie uszu? Płakała? Na pewno wygląda ślicznie :) no i gratki dla ząbka :)

Ewelad, Justynka, byłam u lekarza. Osłuchowo czysto. Dała mi skierowanie na podstawowe badania i rtg klatki piersiowej. Dziś udało mi się zrobić to prześwietlenie, ale do wtorku czekam na wynik.

Justynka, jak łosoś? Smakował Tosi:*? Kupiłaś w Ridlu?

Marta, Kowalska, dużo zdrówka dla Miniatur :)

Tosio, wybraliśmy fortepian. Przede wszystkim dlatego, że mamy pianino w domu, więc nie trzeba będzie instrumentu kupować :)

Cieszę się, że Fasolinka rośnie ładnie :) Oby wszystkie dolegliwości szybko zniknęły. I podoba mi się Twoja konsekwencja. Przy dwójce małych dzieci to niezbędne ;)

Mar86ta, jak to po kim? Po mamusi :)
Kiedyś moja mama była u wróżki, która jej przepowiedziała, że jej młodsza córka będzie artystką :) no cóż, na razie czekam :)))

Kowalska, gratki 10mc :)

Ewelad, z jakiego to bidonu Dawid pije mleko? Wrzuć coś :)
Długo małemu zeszło, zanim nauczył się pić z Lovi 360? Ja kupiłam Hani wczoraj ten kubek, ale na razie obgryza go na wszelkie sposoby :)

Buźka

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Jakoś tak ciągle brak czasu żeby coś napisać, a to goście a to ciągle coś do zrobienia...Piotruś coraz sprawniej przesuwa się na pupie i gdzie chce dotrze i trzeba teraz uważać. Dzisiaj uparł się na kominek, a on taki otwarty wiec jakieś brudy z niego wyciągał i niczym innym nie chciał się zainteresować tylko tam ciągnął. No ale cieszę się że stał się taki mobilny, mój mały kochany odkrywca. Obiady to je w zasadzie nasze bo te jego i słoiczkowe zostały odrzucone. Po prostu nasze zupy robie takie jałowe a i ziemniaka i mięsa trochę dziubnie. Dzisiaj furorę zrobiła zupa botwinka, tak mu smakowała ze ciągnął mnie za reke i zloscil się ze mam mu szybciej dawać. Nie chciałam mu dawać jeszcze solowych potraw ale cóż...
REWOLUCJA dużo zdrówka dla Ciebie i gratulacje dla Jasia. Mi pierworodny ostatnio tak delikatnie zarzucił ze żałuję że nie umie grać na żadnym instrumencie i ze nie stworzyłam mu takiej okazji. No ale jakoś nie wyrażał nigdy takiej gotowości. Mam kuzynki mniej więcej w moim wieku no i one jako dzieci chodziło do szkoły muzycznej ale to bardziej z woli rodziców i pod przymusem i jedna z nich w końcu strasznie się zbuntowala na to. No i jakoś tak jak pamiętałam ta historie to sama nigdy nie proponowałam zdecydowanie moim dodatkowych zajęć chyba że sami mówili że chcą a tu masz baby placek...
MAMA EWY malutka musi przeslodko wyglądać w kolczykach. Mam nadzieje ze udało się załatwić coś ze zlobkiem. U nas na prowincji takowych placówek nie ma. Pozostaje poszukać opiekunki, to dopiero będzie wyzwanie... Ciesze się ze to jeszcze trochę czasu.
TOSIO gratuluję maluszka, niech rośnie zdrowo, duży, okrągludki. No i podziwiam i trochę zazdroszczę tego usypiania. U nas póki co nie zabardzo widzę taki sposób... musi być cyc i tyle.
ANIA tez bym chciała takie urodzinki, my małego najbardziej kochamy bo i on byłby chyba najszczesliwszy. Z drugiej strony jest okazja żeby się spotkać i uczcić w większym gronie roczek. Wszystko ma plusy i minusy...
MART 86 no ja też trochę ulegamy presji żeby innym było dobrze. My ostatnio zasypiam 20.30. Zdrówka dla małego.
KOWALSKA calusy dla Natalii i dużo zdrówka.
JUSTYNKA u nas tez łosoś na parze cieszy się uznaniem a myślałam że nie bedzie lubił ryb bo te słoiczkowe (jak jeszcze w miarę jadł "gotowce") nie smakowały absolutnie.
EWALD u nas obiadki " wchodzą" teraz dobrze, ale dla odmiany wszystkie kaszki są teraz nie dobre...
Uciekam kochane, pozdrawiam Was wszystkie, dobrej nocki pa :)

Odnośnik do komentarza

Witam :-) pytanie za sto punktów :-D czy ktoś ma dziecko, które je tylko przed telewizorem lub bawiąc się? Wiem wiem zaraz będzie krytyka... Otóż moja córka je tylko przy bajce, mleko też przy bajce. Na rękach już nie chce pić. Wiem, że nie trzeba było tego uczyć,no ale cóż...ktoś też ma taki "problem "?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hejo

Kto chory, niech zdrowieje szybciutko

Rewolucja u nas tez jest pianino- M gra, ale czy bachorzęta wyrażą chęci oraz przejawią zdolności - czas pokaże , bidon jest zwyczajny z pepco za 10 zeta, kubek lovi kupiłam dawno i próbowałam po 6 msc i nie załapał , dopiero msc temu ponowiłem próbę i teraz od razu zassał, bidon załapał w 3 sekundy, badaj sie i raportuj dobre wieści

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Och! Współczuję katarów, angin i innych chorób w taki upał...wracajcie szybciutko do zdrowia i hartujcie się żeby te paskudztwa nie wracały!!

Rewolucja a pod kątem astmy polecam jeszcze sprawdzić, jestem astmatykiem i objawy pasują jak ulał choć wiadomo że te same objawy mogą dotyczyć różnych dolegliwości. Spirometria jest szybka i prosta a daje obraz.
Fortepian...super!

Mamaamaa no nie pocieszę... Tosia je obiadki tak jak Bartek ewelajny tylko i wyłącznie w krzesełku do karmienia i to przy stole. Muzyka (jak można to tak nazwać;-)) to moje śpiewanie jak już jest opór przy jedzeniu... Wogole jak jesteśmy w restauracji (każdy niedzielny obiad) to też ją sadzamy w krzesełku i dajemy albo coś z naszych talerzy jak się nadaje albo mamy w zanadrzu jakąś bułę i ciumka z nami...a co niech nabiera nawyków...;-) Mleko pije różnie- rano w ciszy jeszcze w sypialni, a popołudniu często przy teleexpresie...także nie stronie bardzo od telewizora chociaż przez większość dnia u nas wyłączony, a wieczorem przy bajce na abc ale to nie reguła i w ciszy też zje.

http://fajnamama.pl/suwaczki/fijqsye.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ei0rt0s.png

Odnośnik do komentarza

Hejo!

Marta moja Tosia w ogóle nie pila ze smoczka tylko cyc:) Wodę czy sok pije z kubeczka.

Rewolucja o tak! Łosoś z ridla smakował bardzo, do tego były ziemniaczki ze szpinakiem. Pierwsze kęsy z zachwytem....Niestety cos ewidentnie jej przeszkadza w jedzeniu bo w połowie jedzenia płacz i kiwa główka ze nie nie nie i buzia zaciśnięta. Jakoś dobrnelismy do końca ale cieżko było.
U mnie maz grał na perkusji i chce Tosię tez nauczyć:D haha, a ja tam bym wolała skrzypce:)
Fortepian tez pięknie:) Taki dostojny instrument:) Fajnie ze Jaś będzie sie uczył.
Trzymam kciuki za badania!

Mamaama moja córcia je posiłki zawsze w krzesełku do karmienia jedynie daje jej do rączki druga łyżeczkę lub inna zabawkę i jemy. Ostatnio trzyma kubeczek i sama popija:) Tv nie oglada wcale a piosenki na yt włączam jak np złości sie w samochodzie lub jest bardzo zmęczona a nie chce by zasnęła.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim!

Mamaamaa jak czytam Twoje wpisy to mam wrazenie, ze czytam o swoim Bartku :-) raczkowanie i siadanie samodzielne nadal nie, ale pelza wszedzie, a jak widzi kotato mam wrazenie, ze biegnie a nie pelznie, bo tak szybko potrafi sie przemiescic. Siedzi sam bardzo ladnie i z siedzenia przechodzi na brzuch ciagle. Z poceniem to roznie, jak bardzo goraco to kark i pod paszkami, po kapieli jak wychodzimy z lazienko to na nosie widze kropelki potu. W nocy raz spocony a raz chlodny, ale do tego zaraz wroce.
Mleko pije ze smoczka po 9 m-cy a kaszke ze smoczka do kaszki cross cut. Niedawno przeszlismy ze smoczka po 6 i nie bylo zadnych problemow. Tv wlaczone u mnie prawie caly czas. Raz bajki, a raz cos dla mnie. Maly oglada, jesli go cos ciekawi a jak ma ochote na buszowanie po domu, to tv olewa. Nie widze w ogladaniu tv nic zlego. Przy jedzeniu tez oglada.
Plan dnia:
7-8 pobudka
9 kaszka
11-14 spacer w tym ok 2h drzemka
14.30 obiad
16-18 drugi spacer i czasami 30min drzemki
19 kapiel
19.30 mm z kaszka
20 spanie
W nocy 2 pobudki na mm.

KaroLu moj spal w pajacyku i w spiworku ale strasznie sie pocil, wiec obcielam nogawki, ale i tak sie pocil wiec obcielam rekawy tak do lokcia we wszystkich pajacach. Nadal spi w spoworku ale w nocy jest chlodny, wiec chyba juz nie przegrzewa sie.

Arbuza dajecie takiego zwyklego ze sklepu typu biedronka?

Odnośnik do komentarza

Ewelad dzieki! Czasami podawałam małej odrobine takiego zwykłego naszego np spaghetti lub nitki do rosołu przy okazji gotowania dla nas. Wlasnie tez mam ten pełnoziarnisty świderki wiec zapodam do zupki. Kroisz po ugotowaniu na małe kawałeczki? Czy widelcem rozdrabniasz Dawidkowi?

Iwcia wg mnie arbuz to arbuz. Czy ze sklepu czy z targowiska to kupujesz to samo bo i tak importowane. Ja daje takiego z ridla np:)
I melona tez próbowałyśmy. Zasmakował!:D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! Ania125 to czekam na opinie jak już dostaniesz..

Justynka ja mam makaron z hipp taki po 6 i 8 mcy był w lidl i jest fajny bo nie trzeba go drobnej kroić. Chociaż wcześniej dawałam ten co my i tez nie było problemu.

Iwcia tak z ciekawości to Twój w ciągu dnia je tylko 3 razy?

Mama a próbowałas trochę powalczyć aż w końcu zje. Tylko to mi przychodzi do głowy.

Rewolucja tak myślałam że po mamusi . mój Jasiek raczej nie ma szans na szkole muzyczna bo u nas same beztalencia muzyczne.

Ewelad super ze tak szybki wyeminowaliscie picie butelek ze smoczkiem. Zazdroszczę !

U nas niestety pojawił się kaszel. zdaje mi syrop i liczę ze przejdzie. Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki.

Moja doba niestety za krotka więc jedynie czytam A nie pisze :/

TOSIO Tobie chciałam podziękować za post o jedzeniu. Super ze tak dużo napisałaś :) Będę brać z Ciebie przykład :) Ja mam ogromny problem w ogóle z gotowaniem czy dla nas czy dla małej :/

Moje dziecko wszystko robi nie po kolei. Najpierw nauczyła się stać a potem siadać. A teraz najpierw kroki a stać samodzielnie za bardzo nie umie. Efekt taki ze chodzi tyle na ile jej rozpędu starczy a potem muszę ja w locie łapać. Nawet mrugnac nie można bo zaraz gdzieś sobą walnie :/

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza
Gość Julita28

Hej dziewczyny ;) ja w tym roku obchodzę swoją 30 stke i moja córka w ten sam dzien 1 :) musze pomyśleć co zrobic fajnego na nasz dzien . Co Do spania to zasypia przy cycu tak ok 19:30 i spi do ok 6:30 7:00 z pobudkami na cyca .
Je obiadki ładnie kaszke przed snem i do tego w ciagu dnia owoce na snaidanie jajecznicę ale ostatni cos jiz nie lubi ale bułeczkę lubi z masłem :) ser zolty jesCZe nie bardzo . Raczkuje od ponad tyg slicznie ' Wczesnjej to pełzala do tego ładnie sama siada ale jeszcze sie nie podnosi sama . Foteli samochwodywy mam besafe xcomfort jestem bardzo zadowolona z funkcja rozkładania ale przodem do kierunku jak juz pisałam jechaliśmy 700 km i Hania spała ładnie w nim .
Tosia dopiero przeczytałam ze będziesz miała kolejna dzidzie super gratuluje !
Aha mamy 6 zębów :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...