Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiaczek

Ewelajna, octanisept odstaw od buzki... kiedyś chyba RudaMaruda wrzucala artykuł nt octaniseptu i to nie zbyt dobre jest..
Mojej siostry syn miał takie coś (lub podobne bo oczywiscie tez lekarz ze mnie zaden) na buzce i Ona robiła octaniseptem i rozniosła na całą buzię ;/ okazało się ze to od śliny. Jak zaczęła częściej Go wycierac wacikiem z przegotowanej wody to zeszło...
Ale obserwuj....

Odnośnik do komentarza

Misiaczek moja też tak opowiada, zwykle cały ranek słucham opowieści ;-) też to uwielbiam żebym tylko jeszcze to rozumiała ;-)Rose u nas mała robi węszącego pieska haha
Moja nie mlaska ale pierdzi buzią co chwilę i wszystko przy tym opluje oczywiście.
Dziś mieliśmy dzień marudy ... Oby jutro było lepiej.

Odnośnik do komentarza

cześć Kobietki,
Rose, MamaEwy dziękuję!, życzenia zdrówka się przydają, bo u nas kiepsko - chore uszko :(( ciężka noc, ciężki dzień, póki co śpi....
Mmadzia gratulacje dla Żabki :)

I gratuluję kolejnych ząbków!!, u nas wciąż pusto.

O postępach niektórych Fasolek to się nawet nie wypowiadam - szczęka opada jak czytam :D

Film "Pokój" to dramat, nie horror. Mnie bardzo wciągnął, choć oglądaliśmy późno, to nie zasnęłam (co mi się zwykle zdarzało), mimo że miałam z napisami :P

Ewelajna niestety nie wiem, co to może być :/ Latopic, który polecała Rose, podobno dobry, ale akurat u nas się nie sprawdził.

Mamaaa Kazio też bije brawo :)) a jaki zadowolony!

Ewelad gratki dla Dawidka :)) trochę spóźnione, ale ja ostatnio jakaś niezaczajona chodzę :/

Co do jedzenia, to Kazio uwielbia chwytać za łyżeczkę i niestety kończy się to różnie :)) ostatnio miał zupkę w fałdkach na szyjce :D dziś jadł głównie mleczko, bo łyżeczka nie jest już taka extra - zaczyna kojarzyć ją z lekiem :/
A! Mlaskał kiedyś, ostatnio przestał - trochę kultury liznął :P hahaha Lubiłam jak mlaskał, zdarza się, że teraz też czasem "mlasknie", ale rzadziej niestety :)

MamaEwy krzesełeczko dotarło, rodzicom się bardzo podoba, Kaziowi mniej, ale pewnie to przez jego stan, dziś miał naprawdę ciężki dzień.

Dobrej nocki!!!

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie krostek. Octenisept poleciła mi farmaceutka w aptece, ale wcześniej używałam go do pępka - nie wiem o jaki artykuł chodzi ale wierze Wam, że nie powinnam go więcej używać :/
Spróbuję nic z tym nie robić przez parę dni a jak nie zejdzie to w poniedziałek do lekarza. Nie będę też natłuszczać bo gdyby to jednak okazał się trądzik niemowlęcy to tylko pogorszę. Myślę jeszcze o tym selerze o którym Rose wspominała. A ile od odstawienia takiego alergenu może być poprawa?? Jak zwykle jesteście niezastąpione :)) :* Dzięki :*

Mamuśka01 zdrówka dla Kazia oj uszko to udręka dla dziecka bo podobno i boli i szczypie :( oby jak najszybciej przeszło !

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Ile dajecie wit D3? My od początku 400uj. Troche mnie to martwi, bo w sierpniu gdy ważył połowe mniej i słońca było od czorta dostawał tyle co teraz. Martwie sie ponieważ jeszcze nie mamy ząbków a mój Oskar jest najstarszy na forum. Nie chodzi o same zęby, tylko o to, ze może być to objawem niedoboru. A jak wykazały badania niedobór D3 w tym okresie może sprzyjać nie tylko krzywicy, ale cukrzycy, nadciśnieniu i jeszcze bóg wie czym. Nie moge odnaleźć tego artykułu zeby Wam pokazać. Był chyba opublikowany w the americal jurnal of medicine

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71378.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,

Ewelajna, tak że trzy dni schodziło z buźki uczulenie po selerze. Teraz znowu coś się pojawiło, a że karmię piersią to pewnie albo czekolada albo pomidor albo orzechy. Taka uroda.

Aneta, ja podaję od miesiąca 600 jednostek Wit D. Nie denerwuj się, bo objawy, które wskazałaś to występują przy zupełnym braku podawania witaminy. A jeżeli chodzi o zęby, to mój mąż dostał ząbki w 9 miesiącu i do tej pory nie ma ani jednej plomby. Mojej siostry córeczka ząbkowała dopiero na roczek. Tak się martwili i jeździli po lekarzach i niepotrzebnie. Więc ja się nie denerwuje, bo u Agaty też zero objawów ząbków.

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

dziękujemy za gratki 7-msczne:-)

ewelajna musisz obserwować, życzę żeby to nie był trądzik- u mojego synka bujamy się z nim od 1 msca życia, mam chyba z 10 kremów i efekty słabe, raz lepiej, raz gorzej, a miało zniknąć samo po kilku tygodniach

Mamuśka zdrówka dla Kaźmirza!!!

Rose jaką postać ma u was ten trądzik, tzn jakiego rodzaju zmiany i od kiedy macie?

agnez ja na własną rękę po 6 mscu zwiększyłam wit d do 600, u nas też brak zębów, córka miała pierwszego w wieku 8 mscy i teraz w wieku prawie 6 lat ma całkiem fajne ząbki-porównując do rówieśników

mój synek zaczął od kilku dni potrząsać głową, jak siedzi w bujaku i tak kminię o co to chodzi, jak gdyby zaprzeczał, robi tak któryś smyk?

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi pediatra powiedziała że ilość wit d zależy m.in od wielkości ciemiączka jeśli się zmniejsza to 400 j.m. jeśli tak jak u nas ciągle jest duże to po 6 msc zwiększa się do 600 a nawet 1000 jm po roku życia - także ja bym zapytała pediatry. My dajemy tran (200 j.m. ) i wit D (400 j.m. ) w sumie 600 j.m. tak zadecydowała pediatra i tego się trzymamy.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Hej ho w ten słoneczny przynajmniej u nas dzień!

Dzięki za informacje odnośnie inhalatora. Już chyba najwyższy czas zakupić.

Odnośnie ciemiączka to mi wczoraj pani dr kazała podwoić dawkę bo tak jak pisze Ewelajna ciemiączko nie zarasta.

U nas dzisiaj wyczułam, że idzie dolna jedynka i może dlatego synuś ostatnio daje bardziej popalić. Mnie się tam akurat nie pali z tymi zębami.

Mamuśka dużo zdrowia dla Kaziutka!

Odnośnie jogurtów naturalnych ostatnio korzytsam ze strony http://czytajsklad.com/jogurty-naturalne/ i tutaj jest ten co pisała Ewald oznaczony jako ten z dobrym składem. i Ja zamierzam podać ten albo któryś z wymienionych.

Dziewczyny a czy wy pilnujecie, żeby dziecko nie dostawało mm szybciej niż po 3 h. Ja się do tego stosuje bo tak mi mówili w szpitalu ale się zastanawiam teraz nad tym.

Jeżeli chodzi o jedzenie to ja też cała jestem w zupkach bo młody uwielbia pierdzieć buzią, kichnąć albo kaszlnąć podczas jedzenia. Tak więc potrzebuje jakiegoś śliniaka/zasłonki dla mam, że też żadna firma niczego takiego nie wypuściła;-)

Miłęgo dnia i dużo zdrowia!

Odnośnik do komentarza

Agnez ibuvit d też jest 600. My wcześniej mieliśmy kapsułki a ostatnio pani w aptece zaproponowała krople i muszę przyznać ze o wiele lepiej się je daje

Dziewczyny my miałyśmy pobudek ok 9.30, pół godz zabawy i Ewie znów się spać zachciało tak więc dopiero wstajemy. Jestem MEGA wyspana :-) mam nadzieję tylko ze dzień nam się za bardzo nie poprzestawia...

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

heja, hej!!
Dzięki, Dziewczyny, za życzenia zdrówka!!! Niestety dostaliśmy antybiotyk, który za bardzo nie smakuje Kaziowi, jutro kontrol - zobaczymy jak będzie.... Wczoraj miałam doła, że może to przeze mnie to uszko, że przewiało, że ten antybiotyk, a chciałam go uchronić, ale poczytałam o uszku i już nie ubolewam nad antybiotykiem - tutaj podobno naprawdę trzeba! tak się pocieszam. Wcześniej miał kiedyś tam kaszelek, katarek - oczywiście szkoda mi było go wtedy bardzo, bardzo, ale dopiero wczoraj poczułam, co to znaczy mieć chore dziecko :((( Nie wyobrażam sobie nawet, co muszą czuć rodzice, których dzieci są poważnie chore!!! Nocka do połowy ciężka, bo męczył kaszel, później lepiej. Mnie też coś bierze, czuję się słabiej, ale u nas wkoło wszyscy chorzy, jakieś wirusisko panuje - u mojej siostry i dzieci, i rodzice przymusowo leżakują :/
Dziś mamy wiosnę, wczoraj była zima - zwariować można przez te pogody! Szkoda, że na spacer nie pójdziemy.
Dziś Kaźmierz (:D) w lepszym humorku póki co, wczoraj był strasznie smutny momentami, a jak wstawał w z drzemki (które były na moich rączkach), to normalnie żal mi go było, bo przez długi czas to tylko się przytulał i patrzył załzawionymi oczkami gdzieś.... No ale dziś z rana sobie pomlaskaliśmy, pociągnął mnie kilka razy za włosy i uśmiech był, więc jest nadzieja, że będzie lepszy dzień :-)
Mamaaa Kazio nie poci się szczególnie, ja też nie zauważyłam, żeby był słony :)
Ewelad ojjj tak, z tym kręceniem na nie, to u nas również się zdarza!! Czasem bardziej energicznie, czasem mniej..... Nie że jakoś non stop, ale bywa, bywa :) I podobnie jak u Rewolucyjnej Hani - również jest klepanie :)
Uciekam ogarnąć pokój póki Kaziutuś ma drzemkę - dziś już w łóżeczku.
Miłego dnia :))

Odnośnik do komentarza

MamaEwy wow, zazdroszczę wyspania :)
Mar86ta ja raczej pilnuję tych 3h, czasem uda się dłużej, ale zdarzy też krócej... W zasadzie wszystko zależy od Kazia. Ostatnio Kazio je mniej mleka w ciągu dnia, więc jak już marudzi i widzę, ze głodny, to dam wcześniej - wychodzę z założenia, że małe odstępstwo nie zaszkodzi, w końcu to nie robocik, tylko człowieczek, który może być wcześniej, czy później głodny, niekoniecznie wg harmonogramu :))

Odnośnik do komentarza

Hejka

Anetka my wit D dajemy wciąż w dawce 400. Jak będziemy u pediatry to zapytam czy pozostajemy czy zwiększamy.

Ewelad moja Antosia często robi nie nie nie:) Najbardziej lubi w bujaczku bo pocięta glowaka o ten materiał i on jej dodatkowo szeleści wiec może dlatego:)

Mamuśka oby Kazmierz szybciutko ozdrowiał. Współczuje bardzo choroby i podawania tych antybiotyków:( ale jak mus to mus. Trzeba zrobić wszystko aby jak najszybciej mu ulżyć i pomoc. Biduś kochany!:*

Mamusie gotujące dla maluchów cukinie gotujecie i blendujecie w skórce czy obieracie?;)

My właśnie na spacerze. Pięknie słońce swieci i zero wiaterku. Idealnie;)
Gdyby jeszcze tylko humor dopisywał..
Pozdrawiamy:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj byliśmy aż 2h na polu :) Żaba przespała większość, potem standardowo przywitanie z pieskiem i oglądanie ogródka :)

weszłam sobie dziś na majówki (bo tak je lubię podczytywać czasem) a tam widzę zę była zażarta dyskusja na temat fotelików samochodowych. Ja nadal jestem nie w temacie, nasz do 13kg i zapas nad głową jeszcze spory. Do tego czekam aż się mi kuzynka sprecyzuje czy fotelik od niej dostaniemy :) źródło 100% sprawdzone :)

MAMUSKA ojej :/ zdrówka dla Kaziutka! Biedaczek :***** przesyłam moc uścisków dla Was. MAsz rację co do uszka, to okropieństwo trzeba antybiotykiem bo ważne żeby szybko przeszło i żeby maluszek nie cierpiał.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...