Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Mamaama od kiedy zaczęło się robić ciepło to za każdym razem jak wychodzę na dwór mam problem jak ubrać małą i chyba jakąś cię msza czapkę muszę kupić bo i tak d kombinezonu jest kaptur więc to jakoś też grzeje.

Mamuska miało być tak pięknie a jest do d... PRZESPALAM SIE !!! I nic mi nie idzie, na nic nie mam czasu i wszystko mnie drażni. Już bym chyba wolała niedospac bo to mam opanowane do perfekcji :-D

Czy Wasze maluszki wytrzymują cały posiłek bez marudzenia? Bo Ewa je pięknie do połowy porcji a potem jej się nudzi. Muszę ją z fotelika wyciągnąć, dac na kolana, pokazać psa, potem podgrzewam znów jedzenie (bo zimne jest be) i później albo zje albo marudzi. Już nie wiem co zrobić żeby ją jedzeniem zainteresować.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Mamaama moja Tosia jeździ w zasadzie cały czas w cieńszej bawełnianej czapce bo przy ocieplanej od razu była spocona główka. Jak na spacerku jesteśmy to kapturek ma od kurteczki wiec nie marznie. Poza tym osłonięta od wiatru w gondoli.

Mamaewy u nas zależności od dnia i poziomu głodu:D Czasami je szybciutko i ładnie. Czasami trzeba się nagimastykowac:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

MamaEwy też czasem tak mam, że jak za długo pośpię to gorzej mi wszystko idzie niż jak po niedospaniu.... Co do jedzenia, to Kazik też w zależności od dnia, ale z reguły - tak jak Ewcia - połowę butli zjada ok, a po połowie zaczynają się nasze wędrówki po domu :))) co do obiadków i kaszkek, to np. dziś zjadał super!! apetyt miał i otwierał raczej chętnie buźkę, a niekiedy to otwiera dopiero jak się czymś zainteresuje....
Olga, Rewolucja Kobietki, jak Wasze dietki? U mnie w poniedziałek szału nie było (+0,5kg), ale dziś już o wiele lepiej. Słabsza jestem, więc na ćwiczenia nie mam siły i ochoty, ale za to jedzenie też jakoś nie kusi..... Jeszcze "tylko" -10 kg i będę czuła się lepiej, a za -15kg to mnie mąż chyba nie pozna, a za -18 to sama siebie nie poznam :D hahaha to takie marzenia, nie do spełnienia jak się okazuje, bo już od dawna są, i są, i są.... Cel nadrzędny: do lipca i wakacji ze szczypiorkami zrzucić 11 kg :-)
Mmadzia dzięki :)) u nas podobno początek uszka, dziś już o wiele lepiej, ciekawe jak nocka....
Dobrej!!!

Odnośnik do komentarza

Ewelajna, biedny ten Bartuś... nie pomogę Ci, bo nie znam się na tego typu wysypkach, ale trzymam mocno kciuki, żeby jak najszybciej przeszło ;)

Mar86ta, ja się tak dokładnie nie trzymam tych 3h. Hania czasami zje tylko 100ml, a czasem najzwyczajniej w świecie ma ochotę na jeszcze troszkę mleczka...

Mamuśka, nie miej wyrzutów. Przecież to nie Twoja wina, że Kaziulek jest chory.
Sama zauważyłaś, że małego boli ucho?
Zdróweczka dla Kazimireczka :)

Justynka, ja obieram ze skórki cukinię :)
Dlaczego to humorek Ci nie dopisuje?
Uśmiechnij się, Kochana :)

Mamaama, moje dziecię ma dopasowaną, cienką kominiarkę i w zasadzie nosi ją przez całą zimę.
Co do dalszej części garderoby, to rajstopy(ew.getry), na to spodnie, a na górze body z dł rękawem, kamizelka i kurtka ( misiu obszyty polarem). Jak zawieje lub jak zaśnie - kocyk.

MamaEwy, Hania też traci zainteresowanie jedzeniem mniej więcej w połowie, więc trochę ją rozśmieszam. Jak otwiera dzióba, siup do buzi :)
Albo też daję jej popić zupkę lub daję jej małą łyżeczkę do zabawy...nie wyjmuję z fotelika.

Dziś też miałyśmy długi spacer, a Jaś na rowerze oczywiście :)
W ogóle to muszę go pochwalić, bo kilka dni temu nauczył się stać na głowie :)
Tak z 10 sekund postoi.
Jutro Wam podeślę zdjęcie mojego mistrza :)

Bass.....zamilkłaś...czyżbyś po przeprowadzce miała problem z netem?
Daleko od Krakowa jesteś?

Buźka

Odnośnik do komentarza

Mamuśka, ja miałam 2 dni wyjęte z dietkowania, bo w niedzielę imieniny mamy, a w poniedziałek obrona doktoratu znajomej. Tu i tu obżera.
Nadal jestem na minusie, nawet kilogram spadłam dodatkowo. Idzie mi to jednak bardzo ociężale, ale zaraz okres, więc pocieszam się, że nadmiar wody robi swoje... zobaczymy w najbliższym czasie....
Ja bym chciała do wakacji wrócić do wagi sprzed dwóch ciąż...
Tyle, że ja nadal nie ćwiczę....

Odnośnik do komentarza

Rewolucja co tam 2 dni wyjęte z dietkowania, jakby tak się przyjrzeć, to ja cały tamten tydzień miałam jakoś nieszczególnie oszczędny, jeśli chodzi o mój apetyt:P na początku było ok, ale im dalej, tym gorzej! a w sobotę mąż zrobił pizzę na kolację, bo mieliśmy znajomych i zajadaliśmy ją po 22, a dla mojej wagi to najgorsze przestępstwo :P Ja chciałabym najpierw osiągnąć wagę sprzed ślubu, czyli jakieś -7 kg jeszcze :)
Co do uszka, to nie poznałam niestety :/ Wiedziałam, że coś poważniejszego go męczy niż tylko kaszel, bo wczoraj nad ranem trzy razy wybuchał takim płaczem, że trudno go było utulić :( Nocka była ciężka, ranek też - non stop płacz, a wcześniej przy katarku/ kaszelku to aż tak nie rozpaczał.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry małym i dużym!

U nas nocka przespana :) - nie chwalę...
Słonko świeci :)
Dużo energii :) - zobaczymy jak długo...

Fabiankowi- bliźniaczkowi życzę dziś wszystkiego najpiękniejszego, no i oczywiście mojej Hanulce :)
( jeszcze jakiś dzieciaczek ma dziś swoje małe święto, ale nie pamiętam :)

Cudnego dnia :) i chorusim dużo zdrówka :)

papa :-)

Odnośnik do komentarza

To i ja się dołączam do życzeń dla Hani i Fabianka duuużo zdrówka i uśmiechu :)
U nas też dzień zapowiada się słonecznie i ciepło więc i tego słońca Wam wszystkim życzę :)
Olga a co Ty tak zaniedbujesz forum? Tak wiem, znowu będzie że się stęskniłam - przyznaj się lepiej z kim nas zdradzasz???
Ruda coś o żółtych kartkach już było ! gdzieś Ty ?
Madzik pochłonęła praca, ale może znajdziesz chwilę??
Karolek jesteś gdzieś tam??
Truskawka?? Co z Wami dziewczyny !
Bass, Bashia co u Was?
Ania wróciłaś już z wyjazdu? Odpoczęłaś?

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla 7 miesieczniaków!!!:)

Jestem i czytam was caly czas ale jak wiekszosc dziewczyn,mam ciezko z odpisywaniem :/

Rewolucja do Myslenic sie przeprowadzilismy. Teraz mamy blizej gor ktore kochamy. Bylismy nawet tydzien temu na wycieczce w Szczawnicy i bylo super. Jak juz dokarmiam Emi pokarmami stalymi to jest mi o wiele latwiej,ciesze soe bardzo ze juz nie sam cyc,bo troche moge oddech zlapac ;p
Rozszerzanie diety idzie nam calkiem nie zle,tylko nie mam pojecia jak podac chleb Emilce,bo ona ma juz dosc duze zeby i kiedys jak dalam jej skorke to tylko odgryzala kawalki a ja oczywiscie cala w stresie,to samo mamy z chrupkami ;/ jedynie owoce w siateczce ciumka sobie.

Jestesmy od dwoch dni u moich rodzicow i tutaj tez sloneczko pieknie swieci,mam nadzieje ze juz przyjdzie na dobre ta wiosna bo juz mam dosc ubierac sie zimowo!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Aaaa wiecie ze dostalam po 48 dniach moj drugi okres!??!! Oczywiscie dwa testy wczesniej zrobione, wizyta u gina zaliczona i w koncu przyszedl. Ale jakos nie panikowalam ze to moze byc ciaza,w sumie to moglabym byc w ciazy, bo przynajmniej bysmy nie pozapominali jak sie zajmowac takim malenstwem, ale ja po cc wiec to za wczesnie troche. W ogole z tego co czytam tu na forum to wiekszosc mamusiek wraca do pracy, czy planuje ktos zostac na wychowawczym?Ja mam taki plan ale powiem wam szczerze ze chcialabym jakos zarabiac bedac w domu, juz teraz czuje potrzebe jakiejs samorealizacji ale brak mi pomyslow ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Witam moje dziewczynki :*

Ewelajna, kochana obiecuje poprawe :D :* bede juz grzeczna tzn. bede starala sie byc czesciej :) ja Wam powiem dziewczynki, ze doba za krotka. Czas tak szybko leci, malutki tyle czasu i uwagi potrzebuje, ze szok. A ja lapie kazda chwile z nim i takaaaa szczesliwa jestem, ze go mam :) jeju kocham tak tego skrzata malego, ze on sie non stop smieje i ja tez. On ma non stop usmiech na buzi. Marudzi nocami ale od 6 taka pociecha z niego i zadziwia mnie z dnia na dzien. Tak pelza fajnie, w calym lozeczku sie przemieszcza, zabawki ma wsadzone miedzy lozeczko a sciane i wszystko wyciaga. Kopie w taka plastikowa pozytywke przywieszona do szczebelka i tak mnie budzi rano :) zaczal kiwac na pozegnanie ludziom :) a jak rozrabia i mowie do niego "ojoj" to sie cieszy i rozrabia bardziej :) w ogole wczoraj bylam ze starsza siostra na zakupach z 4h - oczywiscie maly z nami byl i poszlysmy do zary. Byla tam taka dziewczyna co obslugiwala sklep i taka ladna byla a Fabian wpatrzony w nia jak w obraz i usmiechali sie do siebie i gadal do niej po swojemu - wiecie jaka bylam zazdrosna? :D haha pozniej poszlismy do pizzy hut na obiad a malego wsadzilam do fotelika i jaki dumny siedzial :) podalam mu deserek i Wam powiem, ze te nasze dzieciaczki takie dorosle sa juz, takie kumate :)

Dzis konczymy 7 mcy - dziekujemy za zyczenia i innym bobaskom, ktore juz po ukonczeniu zdrowka oraz samych pieknych dni zycze :*

Ewelajna Ty tesknotko moja :D Wy nam ukradliscie nasze zabki :P my nadal bezzebni.

Rewolucja Twoja siostra Hania - blizniaczka mego syna :D naprawde jest podobna do niego. Gdybym Ci pokazala zdjecia to bys w szoku byla porownujac je do swoich :D bo wiadomo, ze duzo zdjec troszke inaczej wychodzi, ale jak zobaczylam malutka Hania to w szoku bylam jacy podobni :)

Mamuska duzo zdrowka zycze! Kazimierz zaraz bedzie zdrow! :) jak foteczki? Juz przygotowana na pokaz :D?

MamaEwy spac do 9.30? Wow! Corcia Cie kocha :D

Marta u nas posilki co 3h bo predzej nie zje taki uparciuszek o budzik na jedzenie ma w tyleczku.

Dziewczynki a jak wygladaja u Was drzemki w ciagu dnia? Bo maly od urodzenia zaliczal 15minutowki. A teraz juz 2 tydzien ma dwie drzemki. Jedna ok 9.00 a druga ok 14.00 tak po 1h lub 1,5h.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

heja, hej!!!
100 lat dla Hanusi, Fabianka i.....?! Ja niestety nie wiem, ale jeśli jakaś Fasolka dziś świętuje, to ja jej szczerze winszuje :))) :D

Dziewczynki, dziś nocka o niebo lepsza!! Nie kasłał, nie budził się co chwilkę, raz jedzonko..... - wow!! Co prawda ja po pobudce jedzeniowej nie mogłam zasnąć przez godzinę :/ no ale najważniejsze, że go nie męczyło :))
Kontrol zaliczona i...... uszko ok, gardełko też..... oby nie wróciło, ale przeszło w tempie ekspresowym (tym bardziej zastanawia mnie ten antybiotyk, ale dobra, nie czepiam się)!! Jeszcze kaszelek jest, ale inhalacje robimy i nie damy się!! :))

Olga już mam zdjęcie z poniedziałku, teraz muszę jeszcze jakieś pojedyczne Kazikowe wyszukać :) U nas drzemki trzy w ciągu dnia: z reguły jedna dłuższa ok.godzinna, dwie po 30-40 min. :) i tak od daaaawna! Czasem zdarzały się dwie dłuższe, albo 3 krókie też.... Hmmm, czyżby Sułtan gustował w starszych? :P a może po prostu ma dobry gust, skoro Twoim zdaniem ładna była :D
Bass wow, 48 dni!!!!??!!! to ja bym chyba ze 48 testów zrobiła :P mi dwa dni później przyszedł i już się zastanawiałam, a teraz zaczął mnie boleć kręgosłup jak za czasów ciąży i .... nadal się zastanawiam hehe :) co do pracy, to ja też wracam i mam wielką nadzieję, że będzie do czego (dlatego wracam; liczę, że będzie!).... Ja daję Kazikowi kromkę do ciumkania, ale też boję się strasznie - wolę przy mężu :)
Lecę, bo Kazio wzywa :)
Słoneczy dzionek dziś, a my w domciu cały czas....
Miłego!!

Odnośnik do komentarza
Gość MamaAnitki

Witam, jestem tu nowa,postanowiłam dołączyć :-)
3 sierpnia urodziłam mała Anitke :-) zdrowa dziewczynka :-) nie ma zębów, nie siedzi.
Czytam Was od jakiegoś czasu i stwierdziłam że fajne jesteście to dołączę ;-)
Anitka wypija 4 butelki mm i je obiadek, czy to nie za mało?
Któraś z mam pisała o slonawym pocie, u nas jest lekki posmak powyżej czoła a jak jest u Was?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
House of cards - caly na netfixie- w radiu zet mowili :-)
WitD - od 6 m-ca powinno podawac sie 600jm dziennie. Mu dajemy 400 co drugi dzien i 800 co drugi. Tak nam zalecono.
Wysypka - moze nadmanganianem przemywaj? Moj Bartek kiedys mial na twarzy i bardzo mu sie roznosilo, a tez zaczelo sie od takich drobnych. Radzono przemywac nadmanganianem tak zrobionym zeby woda byla lekko fioletowa. Ale to nie pomoglo. Ostatecznie dostalismy masc, od ktorej wysypla zeszla po 2! dniach. Ponoc to bylo bakteryjne. Masc robiona w aptece wiec nie wiem co to bylo zeby poradzic :-/ chyba najlepiej sie wubrac do alergologa pediatry.
Zeby - u nas tez ciagle pusto. Dobrze, ze inne fasolki niektore oczywiscie tez bezzebne, bo bym sie martwila. A tak to bede czekac cierpliwie.
Siadanie- nie siedzimy, krecimy sie na macie w kolko i poruszamy tylko do tylu. Ciezko brzuszek Bartiemu oderwac, na rekach podnosi sie coraz wyrzej, ale tylko tyle. Ogolnie to niestabilny jest jeszcze i na pionowo lepiej jeszcze nie nosic.
Spacerowka- czy mozna sadzac w spacerowce, mimo ze dziecko samo nie siedzi
Moj je tylko wtedy jak chce i co chce. Czasami mleko, czasami kaszka do picia a czasami kaszka do jedzenia. Ciezko wyczuc i duzo jedzenia przez to marnuje. A maly sie drze i co mu zrobisz :-) a poza tym o wciskaniu nie ma mowy. Je je je otwiera buzke i nagle bach! I buzka zamknieta co oznacza koniec karmienia :-)

Odnośnik do komentarza

Mamaanitki moj tez zjada obiadek. Deserki od 2 tyg sa ble i uda mi sie wcisnac od 2 do 10 lyzeczek. Kaszke zjada raz dziennie ok 90g na sniadanie (czasami w ogole a czasami wcisne tez na podwieczorek). Oprocz tego wypija od 540-650ml mleka dziennie (chyba ze kasze drugi raz zje to wypije o 160ml mleka mniej). To na cala dobe. Ogolnie to rzadko zdarza mu sie wypic wiecej mleka niz 160ml na raz. Pare razy wypil 200ml ale to byl chyba glodny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moją córkę to też mam żółte ślady od główki a u Was też tak jest?
A jak dotknę językiem powyżej czoła to jest lekki słony smak i rączki pod koniec dnia też lekko słone, a Wasze dzieci jak. "smakują "?

Odnośnik do komentarza

Cześć! Taaaaaka długa przerwa, że szok nie próbuję nadrobić bo nie mam na to czasu... ale napiszę co u nas!

Zębów nadal brak, Olek obraca się, turla jak komandos przemieszcza się, co raz wyżej podnosi na rączkach, czasami przybiera pozycję do raczkowania i nie ruszając z miejsca przechyla się do przodu i do tyłu :D słodki widok!!!! Dużo mówi, buźka mu się nie zamyka.
Dieta super, na śniadanie kaszka, później obiadek, spacer, jakiś deser kaszka i w sumie kleik albo kaszka po kąpieli. Zasypia sam w łóżeczku, łóżeczko obniżone.

Nie ma żółtego śladu w miejscu, gdzie trzyma główkę. Ja nadal daję 400 vit D ale muszę dopytać skoro się zwiększa.
Nadal nie jest stabilny jak się go trzyma na rękach. Nie siedzi, więc nadal w spacerówce jeździ. Jak coś bardzo chce zobaczyć leżąc to potrafi się już wysoko podnieść.

U nas też od kilu dni pogoda super, po 2 godzin -3 godziny na dworze.

AAAa i potrafi się podnieść na jednej rączce i tak nawet chwilę wytrzymuje.

Koopki codziennie 2-3 szt., czasami jedna. KOnsystencja różna pewnie dlatego że różności jada.

mnie nadal boki w okolicy prawej łopatki, klatki piersiowej. robili mi ekg ale wszystko ok, dostałam leki i czekamy. jak nie przejdzie to rtg i usg.

nie pamietam co jeszcze mialam napisac

Odnośnik do komentarza

Hejka!
Miło mi, że ktoś o mnie pamięta :) Czytam w miarę na bieżąco, ale nie mam kiedy odpisywać! Podziwiam Was, że dajecie radę zająć się dziećmi i domem, i jeszcze być aktywnymi na forum. Ja niestety jestem chyba mniej ogarnięta :P
Co tam u nas... Za niedługo stuknie 7 miesięcy, a zębów nie ma! Pani doktor jednak ostatnio na wizycie powiedziała, że są już tuż tuż. Moze dlatego ostatnio Anielka budzi się w nocy co 2 godziny i domaga się cycusia swojego kochanego :). Równiutko co 2h! Czyli mamy ok 6 pobudek...
Rozsdzerzanie diety idzie nam baaardzo słabo. W sumie na razie Bąbel jest w stanie zjeść ok pół słoiczka obiadku i kilka łyżeczek kaszki z owocami na podwieczorek. Reszta to oczywiście mleczko :)
Co jeszcze... Anielka już praktycznie od miesiąca przyjmuje pozycję do raczkowania, dzisiaj pojawiły się pierwsze "kroczki" :) Często podnosi pupę wysoko, tzn stoi jak w pozycji do raczkowania, ale z wyprostowanymi nogami.
Olga, u nas też są dwie drzemki o identycznych jak u Ciebie godzinach :)
Aha, dzisiaj po raz pierwszy wsiadłyśmy do spacerówki i obie jesteśmy zachwycone. Coś czuję, że się zaczną kilkugodzinne wyprawy :)
Pozdrawiam Was wszystkie! Do reszty wątków może uda mi się wkrótce odnieść.tymczasem zmykam potarzać się trochę po podłodze z moją Gwiazdą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydovhwfxhp.png

Odnośnik do komentarza

Helo:)

Witamy się w piękny i słoneczny dzien. 2 godzinny spacer zaliczony:)

Rewolka dziękuje:* Humor nie dopisuje przez sprawy rodzinne:/ Ale juz przywykłam ze chyba dopóki się nie wyprowadzimy na swoje to jestem na to skazana. Była awantura bo maz stanął w mojej obronie..
Samych wspaniałości dla Hanulki najdroższej:*

Olga dla Fabianka rownież wszystkiego co najlepsze! A zabki na pewno juz podążają i bedą lada chwila! Oby tylko bezbolesnie!:)

Mamuśka o jak dobrze ze juz maleństwo zdrowieje!:) Superrr!:)

Iwcia znaczy ze Ty synka w poziomie nosisz? Tak na leżąco? U mnie by to nie przeszło. Moja Tosia w zasadzie od początku preferuje pozycje pionowa:/ Teraz ostatnio uwielbia być pleckami do mojego brzucha i wszystko wtedy oglada jak spacerujemy. Pręży się i denerwuje inaczej.

Joanna fajnie ze jesteście! Super wyglądacie!:) No i jaka piękną wiosna! Mam nadzieje ze problemy się szybko rozwiążą i wyjdziecie na prosta po tych wydarzeniach:(

Ewcia z tego co widzę to u Was idealnie! No pięknie! Oby tak dalej;)

Mamanitki witaj u nas:) U nas nie ma żadnych żółtych śladów. Ale nie martwila bym się bo to od potu pewnie:) Często robi się tak właśnie na czapeczkach lub przescieradelkach gdzie dziecko główkę trzyma.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...