Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ze w poprzedniej ciąży piłam glukoze w domu, ale to było 9 lat temu... Ogólnie nie było tragedii. Wypilam grzecznie glukoze w laboratorium (cytrynowy smak spoko!), mąż przyniósł mi gazety i czas jakoś zlecial. Czułam się bardzo dobrze po tej glukozie, a młody w brzuchu tańczył. Ciekawa jestem wyników, bo poprzednio miałam cukrzycę ciazowa (w pierwszej ciąży nie). Zobaczymy wieczorem jak będą wyniki

Odnośnik do komentarza

Elana daj znać jak wyniki koniecznie :)
Ja w dwóch ciazach nie miałam, teraz mam cukrzycę, ale lekarz dziś powiedział, że póki co sama dieta i kontrolowanie cukru godzinę po każdym posiłku i na czczo. Oczywiście sporo rzeczy wykluczone zupełnie z diety. Rafalek waży ok 740gram, wszystko ok, siedzi główka w dół póki co :) kolejna wizyta 20 sierpnia czyli za 5 tygodni :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Ewinka83 oczywiście dam znać. W poprzedniej ciąży rzeczywiście jadłam dużo słodkiego i nie patrzyłam by było chudo. Gdy wyniki na cukier wyszły źle świat mi się zawalił..poszłam na kilka dni do szpitala i tam dieta i się unormowalo (przestraszylam sie wizji jeżdżenia do poradni diabetologicznej). Na początku miałam wrażenie że nie mam co jeść - bo to nie tylko o słodkie chodzi ale i tłuste, a ja nieznosilam drobiowych wedlin czy gotowanego miesa. Dieta na szczęście wystarczyła i było ok. W tej ciąży teraz dopiero czasami zjem jakiegoś slodycza. Nie ciągnie mnie do nich wcale. Jem dużo owoców i warzyw. W sumie to ta ciąża taka wege bo mieso jem bo trzeba, ale specjalnie mi nie smakuje. Nie wiem czy to taka ciąża czy moja głowa od początku ograniczyla cukier i tluszcze:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Hej, mam do Was pytanko. Jestem teraz w 24tc i ostatnio mecza mnie takie kłucia po bokach brzucha, blisko kolcow biodrowych:/ gdzies wyczytalam ze to rozciaganie maciczy czy jakis wiezadel. Wizyte u lekarza mam za 5 dni.
Nie wiem czy to cos niebezpiecznego czy spokojnie moge z tym poczekac do kontroli.
Moze ktos sie z czyms takim spotkal?

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Hej dziewczynki widzę , że wszystkie już robią badania krzywej cukrowej a u mnie lekarz się nie spieszy i dopiero za miesiąc dostanę skierowanie na to badanie .
Ale do rzeczy w poniedziałek miałam wizytę i mały zdrowy tylko akurat ułożony jest pośladkowo .Wiem wiem jeszcze malutki i się przekręci a jestem obecnie w 23+1 TC .

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Ciąg dalszy , bo się bałam , że posta utnie .Chodzi mi o to czy możliwe jest ,że przez to ułożenie małego boli mnie jak chodzę i czasami takiego dostanę kopniaka ,że prawie padam na kolana i mam takie uczucie jakby mały kopał mnie na samym dole i miał zaraz wyjść ??

Odnośnik do komentarza

Margaret mnie przy chodzeniu boli cały czas spojenie łonowe od jakiegoś czasu, mój główka w dół ale czasami jak przy wali w szyję macicy nie wiem czy główka czy ręką, to też mam takie dziwne uczucie :) to chyba stety/niestety normalne :) poprzedni synowie od 30tc siedzieli głową w dół i już się nie zmienili :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Widzę że już większość po badaniu cukru, ja mam za 3 tygodnie dopiero i obawiam się czy dam radę :(
Ja jestem po prenatalnych polówkowych i po wizycie u ginekologa - dzidzia zdrowa, pięknie rośnie z ciążą też jest wszystko dobrze.
Czekam właśnie na wyniki prób watrobowych- myślałam że mam uczulenie bo wyszły mi plamy na brzuchu i swędzi mnie skóra chyba wszędzie a gin mnie uświadomiła że to może być wątroba :( oby nie bo już się naczytałam w necie i jestem przerażona...

Odnośnik do komentarza

Franciszka spokojnie może to zwykle swędzenie przez suchość i rozciąganie skóry. Mnie w poprzedniej ciąży dopadło okropnie uporczywe swędzenie rąk i stóp. Próby watrobowe złe - cholestaza. Lekarz kazał brać esentiale forte i bylo ok. A co do krzywej..sama okropnie się bała ze mnie zemdli. Nic takiego, kupiłam tą cytrynową i weszła ze smakiem! Nic strasznego

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Ja tez piłam ta glukoze cytrynowa i nie jest taka zła.
A ja mam pytanie raczej do pierworódek czy zamierzacie chodzic do szkoły rodzenia?
I mam jeszcze pytanie do was bo podobno swoja polozna środowiskowa mozna wybrac po 21 tc i normalnie w czasie ciąży sa wizyty na NFZ czy to prawda? Bo jesli tak to moze wybrac tylko polozna ktora pewnie odpowie na wszystkie pytania?

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Ja mam tą krzywą cukrową w następną sobotę, tak ustaliłam z lekarzem..
Też zbieram informacje o szkołach rodzenia - u mnie są chyba tylko trzy.. ta dla mnie bezpłatna jest w samo południe więc bez sensu jak chciałabym chodzić z mężem... wiec pewnie pójdziemy tam gdzie jednak trzeba będzie zapłacić... Z tą położną to teoria - chyba ze to zależy od miasta i placówki... U nas to jeśli chodzisz do lekarza i wszystko jest ok to raczej nie pofatyguje się przed porodem - dopiero po... chyba ze cos sie zmieniło - dowiem się jutro bo też się wybieram podpytać o tą położną środowiskową...

Odnośnik do komentarza

Witam :) Na szczęście próby wątrobowe wyszły dobrze więc raczej mam na cos uczulenie.
Glukozy się tak boję bo mam w pamięci jak wymiotowałam po niej w pierwszej ciaży... nie udało mi się wtedy zrobić tego badania bo kończyło się to tak samo...
Jeśli chodzi o szkole rodzenia to w pierwszej ciazy nie uczęszczam nigdzie i teraz też się nie wybieram

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...