Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Moj brzuch ciągle jest napiety, tak jak by skóry bylo za mało. Nie mogę za dużo porobić bo wtedy czuje jak robi się twardy. Ale widocznie taka moja uroda, bo w poprzednich ciazach też tak było. Biorę luteine (w sumie by głowa była spokojniejsza) i magneb6 3*2. W sumie czasami zazdroszczę tym ciezarnym ktorym brzuchy nie przeszkadzaja, ale nie ma co narzekać, każda z nas jest inna. Ważne że dzidziuś zdrowo rośnie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie u mnie samopoczucie ok... czasami czuje taki napięty brzuch , ale tylko czasami... Dzisiaj byłam na tej krzywej cukrowej - myślałam, ze tego nie wypije ale jakoś dałam radę - dla mnie zdecydowanie za słodkie - nawet ta glukoza o smaku cytrynowym... przez pierwsze pół godziny myślałam, ze to zwrócę, ale jak przetrwałam ten czas to później było coraz lepiej... teraz tylko czekam na wynik i tym tez się denerwuje

Odnośnik do komentarza

Ja jak byłam na wizycie i pan doktor oglądał moje wyniki z krzywej to powiedział ze udało mi się (pierwszy pomiar miałam 5,05) bo dla kobiet w ciąży to górna granica 5,1 a dla pozostałych 5,6....
Tak czy siak mogę opychac się dalej. Na razie waga 4 kg do przodu czyli bardzo podobnie jak w poprzednich ciazach. Wiem ze to strasznie daleko ale zastanawialyscie się już jaki długi urlop bierzecie po porodzie. Mi wypada wrócić od września. .. niby nikt mnie nie zmusi ale wiecie jak to bywa z praca....

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Ja do swojej starej pracy nie wroce, bo dzisiaj sie dowiedzialam ze likwiduja sklep w ktorym pracowalam ;)) Mam nadzieje ze macierzynski i rodzicielski bedzie mi ZUS placil jesli likwidują zaklad pracy w czasie macierzynskiego?
MigotkAn ale super, gratulacje :)))

Odnośnik do komentarza

A wszystkim wam które przybrałyście na wadze po 2- 4 kg powiem zazdroszczę i nie wiem jak to robicie ,bo ja jestem na diecie od dietetyka i już ostatnio popłakałam się jedząc kolejny raz sałatę ,a jakoś waga i tak swoje . W poprzedniej ciąży lekką ręką poszło 30 kg + to była masakra .... i nie chce tak skończyć ponownie ( co prawda w 5 miesięcy diety i siłowni zrzuciłam jeszcze na minus do wagi z przed ciąży ,ale to było bardzo duże wyzwanie )

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Domi trzeba byc na czczo. A w miedzyczasie nie mozesz ani jesc ani pic. Najlepiej tez jak najmniej sie ruszac (chodzic, spacerowac).
Najpierw pobiera Ci krew, potem pijesz glukoze (ktora mi smakowala xD pilam cytrynowa), po 1 h pobieraja Ci drugi raz krew a po 2h trzeci. Ja wyniki mialam na drugi dzien.
Nie mdlilo mnie ani nie bylo mi slabo. Pozniej czaly czas chcialo mi sie slodkiego;p
Narazie mam 4 kg w przod bez zadnych ograniczen;)

Odnośnik do komentarza

Do krzywej cukrowej trzeba być na czczo, bo najpierw robisz badanie poziomu cukru we krwi właśnie na czczo. Potem (przynajmniej tak było u mnie) Pani w laboratorium zrobiła mi pyszny napój z glukozy (którą miałam ze sobą). Nie kazała mi nigdzie się ruszać, tylko czekać na poczekalni. Powiedziała że gdybym poczuła się źle mam się do niej zgłosić a jak by mnie mdlilo mam się napić wody. Po godzinie kolejne pobranie krwi i po 2 godzinie ostatnie.

Odnośnik do komentarza

Do krzywej cukrowej trzeba być na czczo, bo najpierw robisz badanie poziomu cukru we krwi właśnie na czczo. Potem (przynajmniej tak było u mnie) Pani w laboratorium zrobiła mi pyszny napój z glukozy (którą miałam ze sobą). Nie kazała mi nigdzie się ruszać, tylko czekać na poczekalni. Powiedziała że gdybym poczuła się źle mam się do niej zgłosić a jak by mnie mdlilo mam się napić wody. Po godzinie kolejne pobranie krwi i po 2 godzinie ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Tez jestem ciekawa co u was:)
U mnie dobrze, czuje sie tez super. Tylko malutki sie mało rusza u mnie w te upały.
Ja kocyki juz kupiłam, jeden w biedronce taki ciepły, jeden polarowy, wafelkowy on jest cienki i bambusowy z firmy lullalove w promocji bo one sa dosyc drogie ;))
Poszalalam chyba z kocykami ale uwielbiam koce;))

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Według opisu przędza bambusowa posiada właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu utrzymuje komfort cieplny, zapobiega przegrzaniu, oddycha i świetnie odprowadza wilgoć. Zobacze jak sie sprawdzi ale material w dotyku jest super:)

Odnośnik do komentarza

Co do kocykow to ja zwykle polarowe kupuje, u synkow się sprawdziły. Mam też jeden z biedronki taki ciepły, bo był na promocji :)
Jak u Was te krzywe cukrowe powychodzily, bo ja się dietuje i w miarę ten cukier między 70-90 na czczo po posiłkach do 120 czy 130 utrzymuje :) Syn skręcił srodstopie i od soboty noga w szynie gipsowe, byliśmy z nim na SORze w szpitalu. Teraz kontrola u chirurga dziecięcego jak mi się uda zarejestrować bo podejrzenie pęknięcia kości jeszcze było. Rafał też mniej ruchliwy jakoś ostatnimi czasy, no ale już większy jest dlatego teraz to ja takie bardziej przeciąganie czuje, nie mam już stukan czy jakichś,, kopniaczkow,, :)
Ciężko mi jest już z tym moim brzuchem, a tu jeszcze 3 miesiące do końca o ile dotrwam do terminu :)
Dziś kolejny ciepły dzień się zapowiada :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...