Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna96

U mnie cukru były w normie.
Ewinka to dobrze ze te cukry kontrolujesz, no to niezle wakacje a tu szyna na nodze, biedny.
U mnie ten mały w brzuchu tez cos mniej ruchliwy. A ja sie przeziebilam, katar, gardło boli, masakra, bede probowac domowych sposobow na przeziębienie:(
Ja mam brzuch taki w miare mały nawet, myślałam ze w 24 tc bedzie duzo wiecej mi przeszkadzal a nawet zadnych ubran ciazowych jeszcze nie potrzebuje, tylko w spodniach gumke zmienilam;))

Odnośnik do komentarza

Justyna ja mam na przykład mega brzuch tak sądzę w obwodzie 116cm :) przed ciązą co prawda nie byłam szczupła, a teraz to taka fajna duża piłka :) hihi no i na plusie 9kg mam :) Maz właśnie pojechał do domu nad morze, a ja z dziećmi i psem u rodziców zostałam na południu Polski jeszcze na 3 tygodnie, a upal straszny ufff :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Tak mówicie o tych obwodach w brzuchu, że aż sama poszłam się zmierzyć. U mnie 25tc+3 i 99 cm. Nie powiem, bo już mi z nim ciężko. No ale najważniejsze by maleństwo było zdrowe. Dzisiaj pobolewa mnie wysoko z prawej, ale zwalam to na nagromadzone gazy. Mój synek dość intensywnie bawi się w brzuchu, zwłaszcza jak chcę zasnąć. A co do spania, to coraz częściej budzę się ok 4 rano i czekam na sen, czego do tej pory nie było. I w ogóle jak cały czas bylam przeciwnikiem szykowania zbyt wcześnie wyprawki, tak widzę że włączył mi się tryb wicia gniazda i mam ochotę zacząć prać, pracować, układać i kupować...i niech ktoś powie, że hormony nami nie rządzą! Muszę powiedzieć że nic nie kupilam jeszcze a mam tyle ubranek że nie muszę w sumie kupować (dostałam i odzyskalam swoje) i jest mi z tym trochę źle, bo mam wielką ochotę na nowe, inne, takie tylko dla tego dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

Martini generalnie każdy szpital ma swoje wytyczne, choć teraz chyba dla dziecka wszystko przywozi się właśnie z domu:ubranka, pieluchy, kosmetyki itp. Jak rodziła 8 i 10lat temu wszystko w szpitalu dawali. Laktatora nie miałam w szpitalu ani razu i nie był mi w ogóle wtedy potrzebny, ale to właśnie wszystko zależy. Też myślę nad torba bo jeszcze do niej niczego nie mam, a powiem Wam szczerze, że po 30tc chciałabym mieć ją już spakowana w razie czego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Mi też laktator nie był potrzebny. Za pierwszym razem za to potrzebowałam silikonowych nakładek na sutki, bo córcia nie radziła sobie z cycem. Za drugim juz nie było takiej potrzeby. Ogólnie to na pewno dwie koszule nocne (na wszelki na zmiane), stanik do karmienia i wkładki laktacyjne. Łapcie i klapki pod prysznic, recznik, swoje kosmetyki, majtki (po cc najlepiej z wysokim stanem - sa takie specjalne poporodowe w aptekach), podpaski, szklankę i sztućce (tak przynajmniej u mnie pisze na stronie szpitala), telefon i ładowarkę. A dla maleństwa...pampersy, chusteczki do pupy, pieluche tetrowa, smoczek. Co do ubranek to trzeba zapytać lekarza (no mój pracuje w szpitalu więc pewnie wie). Poprzednio bralam tylko ubranka na wyjście, bo w szpitalu ubierali maluszka w ich kaftaniki. Najważniejsze te podstawowe rzeczy, resztę zawsze ktoś może donieść.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Ja laktator kupilam najwyzej sprzedam ale wydaje mi sie ze w szpitalach mozna wypozyczyc jak jest potrzeba a potem sobie kupic. Ja zamowie wszystko z jednej apteki gemini tak wlasnie po 30tc, majtki, podklady, podpaski, dla dziecka płatki, waciki wszystko tam jest :)
A ja czytam od jakiegos czasu jakiej firmy kupic kosmetyki dla dziecka i okazuje sie ze tyle ile firm tyle opinii...macie jakas sprawdzona firme?
Ja lubie nivea a podobno maja beznadziejny sklad.

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Doradzcie!
Przed chwila mialam w domy "maly wypadek" :/
A mianowicie potknelam sie i polecialam do przodu. Wyladowalam na czworakach, oparta na rekach i kolanach. Brzuch przy tym nie zostal nawet dotkniety.
Zastanawiam sie czy zglosic sie do lekarza i zobaczyc czy z moja mala jest wszystko ok?
Niby nic sie nie stalo, ucierpiala przede wszystkim moja duma, ale z drugiej strony mala jakis wstrzas zaliczyla plus ja sie sama troszke przestraszylam.
Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza

Martini jeśli nie uderzyła brzuchem myślę że jest ok. Sprawdź czy mała się rusza jak dotąd i czy nic złego się nie dzieje tzn bóle brzucha itp. Do lekarza możesz zadzwonić zapytać, ale pewnie też Cię uspokoi i ewentualnie na usg zaprosi jeśli jest taka możliwość, żeby sprawdzić czy wszystko ok :) z dzieckiem na pewno, bo chronione jest dobrze, ale np łożysko sprawdzić można. Daj znać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Martini ja tez mysle ze jesli upadłas na dlonie to nic sie nie dzieje. No wlasnie moze zjedz cos slodkiego i zobaczysz czy dzidzius sie rusza jesli tak i nie masz zadnych boli to wszystko powinno byc w porzadku:)
Ale do lekarza zawsze mozesz tez zadzwonic.

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Dziekuje Wam za odpowiedzi;)
Mala sie wierci wiec troche spokojniejsza jestem.
Poszlam za Wasza rada i skontaktowalam sie z lakarką.
Powiedziala zeby sie nie stresowac i obserwowac, ale raczej nie ma powodu do niepokoju.
Troszke sie uspokoilam, ale wiem ze dzisiejszy dzien bede przeczulona na wszystko...

Odnośnik do komentarza

Hej ale macie super ze tak mało Tybecie ja to bombka taka już jestem ponad 10 kg :/
W poprzednich ciążach dziewczyny bardzo polecały blog „sroka-o” , ja kupowałam wszystko dla dzieci co inni polecali i na blogach i na forach i znajomi ,mega dużo tego miałam , kremy pampersy husyeczki przeszłam wszystkie firmy . Kilka lat temu modne były do pielęgnacji emolienty. Po problemach ze skóra dzieci i wizyty u dr roszkowskiej -znanej dermatolog mówiła ze jak najzwyklejsze mydło używać , moje dzieci akurat mydło dla dzieci szczypie to poleciła Syndety i u nas wiele lat się sprawdzają, ja tez używam bo miałam sucha skore. Krem najlepszy chyba Bepanthen, jak problemy to zwykła maść cynkowa za 2 zł a Przerobiłyśmy wszystkie kremy chyba. Pampersy marki pampers. Latkator to był mój wybawiciel , już w szpitalu potrzebowałam chociażby zeby wyciągać sutki bo miałam wklesniete. Husteczki do pupy to lubimy najbardziej Wickies z Kauflandu :) ewentualnie pampers

https://www.suwaczki.com/tickers/34bws65gbp38oe7x.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jjw4t5lff.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8rib16tqpdu1.png

Odnośnik do komentarza

Laktator laktator ...ja mam pytanie raczej o jakiś sensowny,bo miałam z Avent i niby dobra marka ale nie mogłam nim ściągnąć pokarmu .....później dostałam od znajomej mojej mamy taki stary szklany szło jak talala ....ale trzeba było się namachać ....więc może macie jakieś typy żeby się nie namachać, a ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Ulusia87 mysle ze nie bedzie problemu z tym jak zrobisz pozniej,
ja mam termin na 17 listopada;))

Bylam dzisiaj u lekarza Ja +3kg, mały wazy 715g a dzis 24t+4d wiec wazy tak dosyc juz ale wymiarowo tez jest o tydzien wiekszy. Termin z usg na 12 listopad. A pozatym wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Hej dziewczyny, jak sie czujecie?
Ja dzisiaj piewszy raz ode do szkoly rodzenia! Jestem jednoczesnie podekscytowana i zestresowana ;p
Niestety dopalo mnie jakis przeziebienie:/ macie jakies sprawdzone sposoby lub bezpieczne leki na katar i bolace gardlo? Slyszalam o tantum verde i piciu cieplej wody z miodem i cytryna na gardlo, potwierdzacie?

Odnośnik do komentarza

Martini jak najbardziej miód, cytrynka, tantum verde można bo działa miejscowo, do ssania na pewno chlorchinaldin ja zawsze się nim ratowalam zalecenie gina :) ja jeszcze sama zawsze sobie robilam herbatę z pomarańcza, imbirem, gozdzikami, anyzem i miodem jak nie coś w ciazach brało i piłam literami, przynajmniej póki cukrzycy ciążowej mi nie wykryto :(
Niestety cukier mi szaleje, dziś rano cukier po raz pierwszy ponad normę, chyba dieta nie pomaga do końca :( moja waga jedynie od miesiąca stoi w miejscu, więc jest dobrze, no i z wizytą i w toalecie nie mam większego problemu teraz :) hehe bo normalnie to ja mam mega zatwardzenia, więc plusy też są :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...