Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martini2019

Ja na samym poczatku stracilam 4 kg, potem do 20 tygodnia nic, teraz jestem w 26 tygodniu i mam +4kg.
Mam pytanie, czasem moj brzuch robi sie twardy, i nie jest to w ogole bolesne a czasem robi sie twardy sie i kluje.
Nie wiem jak odroznic zwykle wzdecia od skurczy lub czegos powazniejszego:/
Nie wiem w ogole jak objawiaja sie skurcze?
a ze to moja pierwsza ciaza to wszystko jest nowe i nietypowe:/
Pomozcie!

Odnośnik do komentarza

Martini twardnienia brzucha bezbolesne u mnie też coraz częstsze. To normalne na tym etapie ciąży, macica ćwiczy do porodu. Jeśli nie są one regularne, nie krwawisz, nie wypływa z Ciebie dużo gęstego śluzu to nic się nie dzieje. Twardość powinna sama mijac w ciągu kilku minut. Ja kilka razy dziennie teraz miewam twardnienia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Ja właśnie na początku straciłam 6 kg a teraz już drugi miesiąc po 2 kg przytyłam ogólnie 3,3kg na plusie a 25+3TC i martwię się ci zemną będzie jak będę tak przybierać co miesiąc do porodu ...a czy to prawda ,że w 9 miesiącu najmniej się przybiera na wadze ? Ja również mam twardnienia brzucha zwłaszcza jak za dużo popracuje i do tego czasami taki ścisk brzucha jakby mnie ktoś tam w brzuchu złapał że wnętrzności przytrzymał chwilę i puścił i tak parę razy a potem ustaje nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Domi ja wiem ,że inne kobiety przybierają więcej z różnych powodów i tak nie narzekają jak ja ...ale rok temu chudłam 14 kg i teraz jest masakra co się z moim ciałem dzieje ...wiem najważniejsze zdrowie moje i małego ...ale przykro się słucha komentarzy innych typu "ale ty gruba jesteś " "a jeszcze tyle ci zostało jaka ty gruba będziesz " niestety nie wszyscy mają taki charakter ,że się nie przejmują tym co gadają inni

Odnośnik do komentarza

Margarett klucia mogą być, bo przecież tam różne rzeczy się dzieją w tych naszych brzuchach... Czy wzdęcia, pewnie moga być i wzdęcia. Mnie jak nadyma to też nie zawsze wiem, że to to, ale jakoś tam brzuch pomasuje czy się położę inaczej, i gazy uchodzą na szczęście :) hihi
Co do przyrostu wagi czy nawet samego brzucha, to nie mamy na to tak do końca wpływu. Ja przybrała sporo teraz od razu w I trymestrze, w drugim też szybko dosłownie 0,5kg na miesiąc. Rósł brzuch, bardzo boczki, uda i tam dużo cellulitu się pojawiło... Teściowa pytała,, czy z chłopcami też byłam taka potężna i gruba w ciazach,, :) wszyscy myśleli, że rodze niebawem, a to dopiero 6 miesiąc się zaczynał, ważyłam przed ciązą 76kg, 84kg w 24tyg. Teraz waga stoi od 24tyg, bo jestem na diecie cukrzycowej. Jasne, że każda z nas ma różna podatność na komentarze innych, ale musimy sobie to w głowach poprzerabiać jakoś same, każda na swój sposób :) ja mam plan np. Że mimo 36 lat po tej ciąży wezmę się za siebie w końcu i na tyle na ile dam radę to zadbam o siebie, a teraz no trudno, będzie jak będzie, ważne, że się nie objadam,, gownianym,, jedzeniem, a reszta zależy od organizmu i tyle :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Margarett doskonale cie rozumiem z tymi migrenami... od dziecka z nimi walczę a w ciazy niestety nie mam sposobu żeby sobie z nimi radzić. Lekarz każe dużo pić, odpoczywać, unikać jedzenia które wywołuje bóle (u mnie mocno działa czekolada i mietusy). Dobry może być basen na odprężenie. Musze kontrolowac ciśnienie bo mocno mi podsakuje przy bolu. Koniecznie porozmawiaj z lekarzem że maluda tak się wierci w czasie bólu. W pierwszej ciąży trafiłam z atakiem migreny do szpitala bo nie dawałam już rady, na drugi dzień lekarz mi się pytał czy nie czułam boli porodowych... to był 32 tydzień a ja oprócz bólu głowy nie czułam żadnego bólu brzucha tylko to że mały się mocno wierci. Na szczęście wstrzymali i mały urodził się o czasie.

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Franciszka powiem ci ,że troszke mnie wystraszyłas ale w przyszły poniedziałek mam wizytę więc zobaczę co lekarz powie ,bo mały chyba też się przekręcił bo tak nisko go czuje ,że mam wrażenie jakbym zerknęła między nogi to go zobaczę

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Franciszka ja znowu mam bardzo niskie ciśnienie .Jak byłam w ciąży z najstarsza córka to miałam na wizycie ciśnienie 82/40 to się lekarz dziwił ,że ja wg jeszcze siedzę i kontaktuje ale jak mam migrenę to mam takie uczucie jakby ciśnienie mi normalnie oczami biło też tak masz ?

Odnośnik do komentarza

Przy migrene zawsze mam podwyższone ciśnienie i rzeczywiście to czuję, nie dosyć że chce mi głowę rozsadzic to czuję jak mi całe oko pulsuje. Muszę leżeć wtedy nieruchomo bo jak się rusze to czuję jakby ciśnienie mi jeszcze bardziej wzrosło. Staram się unikać zmęczenia, niewyspania, czekolady i mietusow bo to wszystko wywołuje ataki u mnie ale nie jestem w stanie unikać pogody a strasznie reaguje na wiatr. Ostatnio też już panikowalam bo przy ostatnim bólu mocno twardnial mi brzuch. Moja gin twierdzi że przy bolu lepiej żebym brała apapy bo one są mniej szkodliwe dla dziecka niż te migreny czy te pożądne dawki dożylne już na pogotowiu. A jak brzuch mi stwardnieje to mam jeszcze nospe dołożyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...