Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny mam do was takie pytamie może troche na wyrost ale prosze o podpowiedz termin cc mam na 19 .11 bedzie juz zimno ogladam juz ubranka i bede musiala kupic zapewne jakis kombinezonik zimowy tylko zastanawiam sie jaki rozmiar kupic mysle że by byl troszke wiekszy ale na ile kupic?Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam mamuśki :)
Dawno mnie tutaj nie było...
Czuje się już lepiej, już nie pamiętam co to mdłości i angine też już wyleczyłam (bez antybiotyku się jednak nie obyło :( ), zostały "jedynie" migreny.
U nas na 95% córcia, jutro badania połówkowe zobaczymy czy potwierdzą. Z imieniem mamy kłopot - mąż powtarza Anastazja a ja sama
nie wiem...

Jeśli chodzi o wyprawkę to jeszcze o tym nie myślę - ciuchy mam po synku ale raczej dużo nie wykorzystam bo kolory chłopięce ale sporo już dostałam od kuzynki która ma półroczna córeczke. Pewnie coś dokupie ale raczej nie będę szaleć bo takie dziecko szybko rośnie. U syna cześć nowych ciuchów nawet nie zdarzyłam ubrać bo wyrósł :(

Kombinezon 62 myślę że byłby chyba ok - rozmiarówka jest 56 najmniejsza a potem 62. Gdyby kupić 56 a dziecko urodzi się większe to będzie za małe.
A gdy będzie mniejsze niż do 62
rozmiaru to chwila i podrosnie (ja
tak sobie mysle).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Franciszka gratulacje dziewuszki :)
Co do kombinezonu to myślę że lepiej większy niż mniejszy. Ja mam po synkach chyba 68 jest taki z pełnymi nóżkami tzn. Nie ma nogawek tylko taki,, worek,, w całości :) urodzili się obaj po 53cm długości i spokojnie dali radę mimo, że jeden w zimie urodzony, a drugi zima miał pół roku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Franciszka gratulacje dziewczynki i trzymam kciuki za połówkowe :))

Ja myśle ze nie ma przeciwwskazan zeby korzystać z basenow. Lekarz mi to samo powiedzial na poczatku ciazy bo kobiety czesto go o to pytaly:)
Ja nie korzystam dlatego ze przed ciaza mialam problemy z pecherzem.

No i w takim razie postawie na rozmiar kombinezonu 62:))

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Mi najpierw pobrala z opuszka sprawdzila czy nie ma glukozy na czczo powyzej 140 chyba bo wtedy nie mozna wykonac badania. Jak jest nizej pobiera z zyly na czczo potem sie pije glukoze i pobiera sie dwukrotnie po godzinie i po dwoch. Wyniki wysyłają do laboratorium, od razu nie ma wyniku :) przynajmniej u mnie tak bylo.

Ja myslalam ze ta glukoza jest gorsza, kolezanki mnie nastraszyly ze sie wypic nie da i wgl a mi to nawet smakowalo, troche slodkie ale moze byc ;))

Odnośnik do komentarza

Mam wyniki na czczo 82, po godzinie 192 po dwóch godzinach 102. Czyli po godzinie za wysoka (norma do 140)ponoc w ciąży wystarczy że jeden z tych trzech wyników jest powyżej normy, aby zdiagnozować cukrzycę ciążowa :(zobaczymy co powie gin we wtorek, do tego leukocyty mam w moczu i to pewnie od tej mojej infekcji co mnie dręczy id kilku dni, tzn. dyskomfortu w pochwie, powtórzę sam mocz chyba w poniedziałek :) toksoplazmoza ujemna a morfologia bez większych zmian :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Margarett

Hej dziewczynki mam do was pytanko .Jak często w ciągu dnia czujecie ruchy swoich dzieci ? Czy może być tak, że maluch w jeden dzień jest aktywny, że co jakiś tam czas się rusza i kopię a na następny dzień jest cisza i tych ruchów jest parę na cały dzień ? Już dostaje dzisiaj chyba depresji , normalnie jakby mi dziecko podmienili w brzuszku (śpi cały dzień )

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było... Ale dużo się u mnie ostatnio dzieje... Dzieci mają wakacje więc i czasu nie ma.. Moje maluchy sobie spokojnie rosną... Ważą już 320 i 346 g są bardzo ruchliwe jeszcze nie wiem co noszę w brzuszku. .. Co do glukozy jeszcze badania nie miałam ale możliwe że za 2 tyg mnie lekarz skieruje... Kiedyś z córkami wypiłam to bez problemu z Synem mi się słabo zrobiło .. Teraz nie mam pojęcia ale boję się bo od słodkiego mnie odrzuciło

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3kw7igcl1gxlq.png

Odnośnik do komentarza

Elena nic z tego, siedzieć trzeba nawet chodzenie zabronione, aby glukozy nie spalać. Ja po pierwszej godzinie od wypicia glukozy prawie zasnęłam, nie mogłam sobie poradzi z ziewaniem i opadajacymi powiekami, no ale cukier po godzinie miałam prawie 200, potem druga godzina zleciala nawet nie wiem kiedy :) Powodzenia, ja się zbieram na wizytę powoli :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Szanowne Panie,
Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Zwracam się do Pań z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która jest całkowicie anonimowa i umożliwi mi napisanie pracy magisterskiej pt. „ Wiedza przyszłych matek na temat diety dziecka w pierwszym roku życia”.
Udział w ankiecie jest dobrowolny, a jej wyniki posłużą wyłącznie w celach naukowych. Proszę o zaznaczenie jednej lub kilku odpowiedzi lub wpisanie odpowiedzi w miejscu kropek.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.

Poniżej zawarty jest link do ankiety

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxL8dpoRWW-mArJCmO7Zaq03iXTb6A6SDIwO4qOACSUWJxpA/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...