Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Ewinka83 też myślę że ta pogoda ma duży wpływ na nasze samopoczucie.

Żeby było mało mój mężuś w zeszłym tygodniu przyniósł angine do domu... unikalismy się cały tydzień, on w jednym pokoju ja z synem w drugim, okno często otwarte żeby te zarazki wypuścić i nic to nie dało :( obudziłam się dzisiaj z białymi migdałami, nie będę opisywać jak się czuje... masakra

Odnośnik do komentarza

Franciszka
Ewinka83 też myślę że ta pogoda ma duży wpływ na nasze samopoczucie.

Żeby było mało mój mężuś w zeszłym tygodniu przyniósł angine do domu... unikalismy się cały tydzień, on w jednym pokoju ja z synem w drugim, okno często otwarte żeby te zarazki wypuścić i nic to nie dało :( obudziłam się dzisiaj z białymi migdałami, nie będę opisywać jak się czuje... masakra


Moja mala miala angine ropną w marcu zanim jej zaglądnelam do gardla spala razem ze mnę w lozku.naszczescsie sie nie zarazilam.szybko smigaj po antybiotyk
Odnośnik do komentarza
Gość agata90

Hej dawno mnie tu nie było. Mnie też samopoczucie w deszcz nie rozpieszcza. Mam pytanie bo każda z was juz pewnie jest po badaniu na toksoplazmoze. Ja mam już trzecie pierwsze wyszło w szefie szarej więc ani dodatnia ani ujemna drugie wyszło prawie na ujemne bo miałam 0.866 a od 0.8 jest ujemna ale kazała mi powtórzyć i właśnie odbieram wyniki a tam 0.886. Sama jiz nie wiem co mam myśleć lekarz jutro. A prenatalne 17 czerwca. Tak sie boje ze dziecko chore albo coś

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie farbowania włosów - tak wiem temat oklepany - wiem też , ze po I trymestrze można - pytałam jeszcze o to lekarza i potwierdził... Tylko moje pytanie - czym farbować? wiem, ze farbą bez amoniaku ... Kupiłam w aptece BIOKAP podobno w 90% składniki naturalne tylko jak dzisiaj zaczełam dokładnie przyglądać się składowi to jest napisane , ze farba zawiera fenylenodiaminy a tego podobno lepiej unikać nie ze względu na dziecko ale na silne reakcje alergiczne, które mogą się pojawić nawet jeśli wykonam wcześniej tą próbę uczuleniową... no to czym w takim razie farbować skoro te farby niby roślinne i ekologiczne też nie są dobre? czy ja po prostu złą wybrałam...?

Odnośnik do komentarza

Agata co do toksoplazmozy to lepiej poczekaj na wizyte i dokładnie wypytaj gin o wszystko. Niestety nie potrafię podpowiedzieć niczego od siebie, bo sie na tym nie znam aż tak dobrze, ale lekarz powinien rozwiać wątpliwości :)

Asia co do farbowania, to z synami całe ciąże nie farboealam, bo gin odradza, więc odrosty do połowy głowy :) Teraz miałam pójść do fryzjera mojego, która mówi że spokojnie po 3 miesiącu się farbuje, dziewczyny chodzą i jest ok. Niestety finanse mnie nie puszczają i kupiłam zwykła farbę do włosów bez amoniaku i sama się,, odnowie,, :) Te biokap kupują dziewczyny w ciąży, bo nawet dziś w kolejce w aptece brała babka 2 dla ciężarnej córki :) ja mam taką zwykła jak pisałam bez amoniaku z Rossmann i będzie ok :) nie dam się już aż tak bardzo zwariować, wszak 18tc, farba na włosy rzadko więc myślę że ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Dawno tutaj nie zsgladałam ale jeszcze praca dom i moja corcia. Najgorsze to ze nie mam na nic ochoty. Ciagle bym spała juz odliczam dni kiedy pojde na l4.

Witam nowe mamusie, super przeżywać ciąże razem.

Franciszka współczuje moja corka w kwietniu tez misła angine tylko u nas skonczyło sie to szpitalem. Uważaj na siebie. Podobno można gardło psikać octeniseptem.

Odnośnik do komentarza

Hej co tam nowego lub starego u Was? Ja się przyznam, że schizuje trochę odnośnie ruchów, a właściwie ich braku. Tzn czasami, ale nie każdego dnia poczuje jakieś lekkie pukniecie od środka i to wszystko. W2 poprzednich ciazach już dawno chłopcy fikali. Wizyta za równy tydzień, więc mam nadzieję, grzecznie do niej doczekać i nie stresować się za bardzo :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Czuje się już lepiej, na szczęście nie mam gorączki. Oczywiście nie obyło się bez antybiotyku - mam wyrzuty sumienia ale lekarz mnie uspokaja twierdząc że te bakterie są bardziej szkodliwe dla dzidzi niż te leki. Wczoraj byłam oznaczyć CRP i nadal mam podwyższone. Jeśli chodzi o płukanie gardła to u mnie kończy się to wymiotowaniem... mam takie tabletki do ssania i psikania dla kobiet w ciąży.
Żeby było mało to jeszcze wczoraj miałam znowu migrene :(
Mam nadzieję że was samopoczucie jest lepsze

A byłam u ginekologa i maleństwo ma już 9 cm - olbrzym :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Franciszka - życzę dużo zdrowia i uważaj na siebie...
U mnie po infekcji dróg moczowych teraz infekcja grzybicza - żeby nie było zbyt nudno... podobno to najczęstsza infekcja kobiet w ciąży - lekarz mnie pocieszyła, że jedne kobiety przechodzą tylko raz inne nawet sześc razy w ciągu ciąży...
Na drogi moczowe mam jeść żurawinę i dużo pić.. na te infekcje grzybicze mam leki... zastanawiam się jak sobie pomóc, żeby nie powracała... czy tylko ja mam takie problemy???

Odnośnik do komentarza

Niestety, ja też cały czas mam jakieś infekcje, dużo leukocytów w moczu mi wyszło i teraz miałam robiony posiew z moczu. Ogólnie cały czas mam dyskomfort w miejscach intymnych(pieczenie, swedzenie). Masakra. Brałam Laciobios femina, ale to pomogło tylko na chwilę. W środę mam wizytę u gin, ale widzę że ona bagatelizuje ten problem. Dodatkowo biorę luteine dopochwowo i mam uplawy. Nie ma nawet chwili spokoju w ciazy.Trzymajcie się dzielnie dziewczyny.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny byłam wczoraj u lekarza dzieciaczki rosną jeden niżej troszkę wiekrzy a wyżej trochę mniejszy ale to że względu na to że jeden spał z zadarta głowa do góry a drugi bardziej przytulny do klatki piersiowej.... Byłam też u położnej wszystko jest ok... Zaniepokoil mnie ostatnio sms od byłego ginekologa który prosi o przyjście na cytologie.. Zaniepokoil bo ponad3 miesiące temu miałam pobierana u tego ginekologa
a ze jestem w ciąży bliźniaczej on nie prowadzi mi ciąży .... Więc się dowiem bo położna kazała to wyjaśnić

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3kw7igcl1gxlq.png

Odnośnik do komentarza

MigotkAn no to super, że z dziećmi ok :) daj znać co się okazało po tym smsie od gina.
Czy u wszystkich upal za oknem? :) ponoć cały tydzień taki ma być, coś czuję że wakacje faktycznie będą ciężkie do zniesienia, jeśli będą takie temperatury :)
Ja na wizytę idę w piątek i zobaczymy tego naszego malucha i czy wszystko ok, że taki leniuch z niego i się prawie nie rusza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Hej cisza coś tu u nas :) ja długo się nie odzywałam bo dopadły jakieś okropne wirusy moje dzieciaczki i dochodzimy do siebie , narazie kilka dni wróciły na pare godzin do przedszkola . Mam 3 godzin dla siebie i mogę nadgonić trochę zajęć z uczelni , zaległych referatów , spotkan( kończę studia doktoranckie ) jeszcze przede mną napisanie pracy doktorskiej , mam nadzieje ze uda się przed rozwiązaniem :) chodzę 2-3 razy w tygodniu do pracy , więcej nie daje rady a jak u was ? Pracujecie ?uczycie się ? Macie zaległe projekty przed rozwiązaniem ? Pozdrowienia dla wszystkich miłego dnia

https://www.suwaczki.com/tickers/34bws65gbp38oe7x.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jjw4t5lff.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8rib16tqpdu1.png

Odnośnik do komentarza

Ja na zwolnieniu od 2 miesięcy, ciąża podwyższonego ryzyka, więc nie ma co :( teraz wracam pociągiem z młodszym synkiem z poradni z badań, 3 razy jeździliśmy i potwierdziły się podejrzenia o nadpobudliwości psychoruchowej z defucytamu koncentracji, teraz jeszcze neurolog i psychiatra, bo bez leków się raczej nie obejdzie, aha no j okulista :) skwar okropny zaraz padnie trzymajcie się :) przed porodem to remont przedpokoju musimy z mężem zrobić jeszcze i inne drobne rzeczy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna96

Hej dziewczyny:) ja aktualnie to ani sie nie ucze ani nie pracuje. Wizyte mam w czwartek, dzisiaj odebralam wyniki moczu i mam az 150 ketonow gdzie norma jest do 5. Nie wiem czy to cukrzyca czy to ze malo jem ma wplyw...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja na zwolnieniu od niecałych dwóch tygodni, dopóki nie zaczęło być upalnie było dobrze, teraz wracają mdłości i wogole jakoś mi tak ciężko... Co do ketonow w moczu nie pomogę, ja zawsze grzebie na internecie a potem panikuje... Więc lepiej skonsultować jak najszybciej z lekarzem... Ja odebrałam cytologie - jest ok... Zastanawiam się jak to jest z tymi ruchami dziecka, u mnie 16 tydzień, ciąża pierwsza na takim etapie, czy powinnam już czuć ruchy? Niby coś czuję w brzuchu ale to raczej jeszcze nie ruchy - jednym słowem nie mogę się doczekać....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...