Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Madziak ma energii za trzech heh :p

Ja właśnie zjadłam naleśniki z serem, taka miałam ochotę, że mowie wam :D
Położna dzisiaj zbadała brzuszek, mały nadal siedzi dupką do dołu, a raczej tak do boku, bo prawie cały jest po prawej stronie bardziej.
Posłuchałyśmy serduszka :) Kończy powoli wcześniejszą szkole rodzenia i niedługo zacznie się nowa, także myślę, że w październiku zacznę chodzić :)

Rozmawiała tez z ordynatorką tego szpitala u mnie i ona stwierdziła, że oczywiście oni są gotowi na poród ciężarnej z cukrzycą, wiec chyba mimo wszystko zdecyduje się na ten szpital w moim mieście. Inne Polki stąd tez go chwalą, wiec myślę, że będzie fajnie.
Dostałam tez liste co zabrać do szpitala i się zdziwiłam, że jest taka krótka :o

Powiem wam, że już naprawdę nie mogę się doczekać porodu, jakoś mimo tego cudownego stanu to chyba nie lubię być w ciąży heh :p czuje się tak trochę jak nie w swoim ciele, nieswojo czasem :)

magda a Ty to mimo tych 15 kg to naprawdę wyglądasz świetnie :D zazdroszcze, bo ja się czuje jak mały pączek, okrąglutki heh :p zawsze miałam wieksze uda i pupę. Teraz przytyłam jakieś 8 kg i juz widzę to na całym ciele :p

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Kaska Ja również mimo tego cudownego stanu, czuję się jak w nie swoim ciele i też bardzo chciałabym być już po pazdziernikowym porodzie :D Aj ja też wszędzie utylam i stałam się miękka, a pupę też mam dużą, a uda też są kraglejsze, białe murzynki jesteśmy :D
Dobrze, że zaopiekuja się Tobą, chociaż według mnie każdy szpital powinien mieć taki obowiązek.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Kasia a ja to bym mogła chodzić w ciazy i dwa lata, bo w ogóle nie czuje ze w niej jestem, dopiero jak popatrzę na brzuch to widzę że on tam jest bo w ogóle mi nie ciazy i jest mięciutki. Muszę się przyznać że teraz to ja nic nie robię, z Filipkiem dawałam popalić aż brzuch się robił jak kamień, potem poszłam po rozum do głowy i najpierw brałam nospe a potem do roboty i wtedy był mieciutki. Ogólnie widzę ze u nas w rodzinie to babki w ciazy sie nie oszczędzają, moja mama w piątek była w robocie a w sobotę poszła rodzic ;) siostra pod koniec zaczęła puchnac i ostatnie dwa miesiące wziela zwolnienie, wcześniej chodziła normalnie do pracy zeby nie umrzeć z nudów w domu a u nas z Filipkiem mąż zachorował tydzień przez moim cc więc jeździła z chłopakami po Castoramach i po budowach żeby wszystko mieli heh także my jesteśmy jakieś inne :D także wracając do pytania nie boję się bo nie mam czego, szyja długa i zamknięta, skurczy brak, brzuch miękki, nie dźwigam ciężarów oprócz Filipka a to że się trochę spoce i zsapie to nie zagraża ciazy ;)
Kasia mmm jak młody pójdzie spać to robię naleśniki :D nie mam co prawda sera ale z dżemem sobie zjem :) trafiłam ostatnio na fajne dzemy które są nieslodzone, co znaczy że nie mają nie tylko cukru ale i miodu i slodzikow, kwasiury takie że aż buzię wykrzywia, pycha :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madziak Ja ostatnio tez znalazłam tu u siebie takie super dżemy bez cukru, słodzików itp. Dla mnie ekstra, bo w 100 g mają tylko 27 g węglowodanów, a nie 60-70 g jak pozostale. Fakt, że za malusi słoiczek trzeba zapłacić 13 zł jakieś, ale jednak :D są mega.

Mi brzuch ciąży juz, w nocy często boli od dołu aż i w pachwinach, nie mogę się ułożyć juz, a co to będzie później to nie chce myśleć.
I marzę o założeniu swoich zwykłych spodni heh :p mam nadzieję, że uda mi się w miarę sprawnie zrzucic to co przybiore :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Magda ja mam taki dziwny organizm, nigdy nie choruje i nic mnie nie boli, nawet ciazy nie odczuwam nie licząc wielkiego zmęczenia na początku. Nawet mój mąż się dziwi bo wszędzie to on był nie do zdarcia i rzeczywiście tylko migrena jest go w stanie powalic, ale mówi że ja to jestem swir totalny ;)
Kasia ja akurat mogę jeść cukier ale nie lubię słodkiego a te dzemy typu Łowicz to są dla mnie o smaku cukru, w ogóle owoców nie czuje i mnie mdli jak zjem taki dżem. Więc tez szukam zawsze bez cukru, tylko ze piszą niskoslodzone a są tak słodkie że aż niedobrze się robi. Fakt że bez cukru to drogie, ja w selgrosie zlapalam oststnio na zdrowej żywności i nawet przyzwoicie kosztował.
Co do zrzucania po ciąży to waga mi szybko spadła ale obwód pod biustem i biodra dlugo się nie zmniejszaly, Filipek urodził się 1 marca a ja na lato musiałam kupić większe sukienki bo nie mogłam zapiac w biuście, nawet myślałam że mi trochę bioder zostanie, ale w końcu wszystko wróciło do stanu sprzed ;)
Szukalas już sukienki na ślub? Ja dziś patrzyłam tam gdzie pizamki kupiłam na szykownej mamie i mają trochę fajnych sukienek z opcją do karmienia ale też można w nich chodzić bez ciazy. Albo tam gdzie Magda kupuje tez są fajne choć dla mnie ciut krotkie.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madziak wcześniej trochę pooglądałam, a później przestałam. Musze znowu zacząć przegladac, zobaczę te stronke o której mówisz.

A ja właśnie się dowiedziałam, że koleżanka która mieszka niedaleko jest w ciąży, w 3 miesiącu. I mega się ciesze, bo będzie później z kim chodzić na spacery i tak dalej. A jednak "dzieciate" koleżanki, a te bezdzietne to różne sposoby spedzania ze sobą czasu heh :D także ciesze się bardzo z jej szczęścia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Kasia ja już sobie tam upatrzyłam kilka bluzek na po ciąży hihi :D
Super że będziesz koala koleżankę z maluszkiem :) moja siostra na pół roku młodszego synka, ale jak pisałam dużo chorował i był w szpitalach. Poza tym jest kawałek do przejechania (mpk bo żadna z nas nie ma prawka) i o ile na u niej byłam parę razy o tyle jej się nie chce ruszyć do mnie, więc i ja przestałam jeździć bo nie lubię kiedy tylko na dane coś od siebie a druga strona nic. Poza tym jej synek jest słabo wychowany, chodzi jak taran, popycha mojego, wyrywa mu rzeczy, nie podoba mi się to. Dobrze więc że będzie u nas drugi to będą się bawić ładnie :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Ja wizyte mam za tydzień będzie połowa 30tc. Synowie na tym etapie wazyli wg usg 1500grzm (urodził się 3300gram), a drugi 1440gram(urodzil się 3000gram):)ciekawa jestem ile będzie ważył mały 20 sierpnia i jak to się będzie miało do wagi starszych braci :) hehe
Ja znów od 6tyg nic nie przybrała na wadze, odkąd jestem na diecie cukrzycowej. Czyli nadal 8kg na plusie, ale brzuch wielki, wszyscy myślą że już będę rodzic :) ważyłam przed ciązą 76kg przy wzroście 174cm, więc dużo miałam przed ciązą. Teraz 84kg i może już jakoś strasznie dużo mi nie przybędzie do porodu przy tej cukrzycy :(hehe No oby tylko z Rafalkiem wszystko było ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) oraz mniej mnie tu ostatnio :/ :( walczyłam jeszcze dziś jednak z tymi pomidorami nieszczęsnymi. Na szczęście już koniec. Nie mam tylko pomysłu na ten zapach cebuli :/ ja nie wiem jak się tego pozbyć, chyba czeka mnie mycie mebli bo nie widzę innego wyjścia :(((

Kasie :D spoko, ja też dopiero od tamtego roku robię przetwory, wcześniej nie było potrzeby ;) w tamtym roku były kompoty, zostało nam jeszcze po kilkanaście słoików wszystkiego, w tym roku na tapecie pomidory. Nie robiłam sama nigdy nic z ogórkami, ale pewnie i na to przyjdzie pora ;)

Magda, Basia, Dorota, cieszę się, że u Was i u dzieciaczków wszystko ok :)
Basia, na kiedy masz termin? Synek faktycznie już spory :)
Magda, ja też nie wiem gdzie Ty masz te kilogramy, bo wyglądasz bardzo dobrze :)

Kiedyś pisałyście o adapterach. Ja nie mam, ale żałuję, że nie wypożyczyłam z komisu, jak była okazja... Dowiadywałam się o nie ostatnio, ale niestety trzeba czekać, bo się rozeszły jak świeże bułeczki. Moooże pod konie miesiąca coś będzie.

Kurcze, tak piszecie o upałach, a mnie się marzy dzień z temperaturą około 28 stopni, żeby wyskoczyć nad morze w końcu... Każdy mnie straszył, że lipa, że ciąża w tym okresie, bo całe lato, a tu guzik prawda. U nas upały były w czerwcu, wtedy tak na dobra sprawę ciąży nie było u mnie widać, w lipcu i w sierpniu pewnie na palcach jednej ręki policzyłabym dni z temperaturą powyżej 30 stopni.

Basia, doskonale Cię rozumiem. Nam siadła indukcja po 3 latach. Tzn. daliśmy do naprawy (oczywiście już nie na gwarancji, a jak), wydaliśmy z 300 zł, a po kilku miesiącach znów siadła... Kupiliśmy więc nową... Do tego doszły inne wydatki i w ciągu 4 miesięcy było ich tyle, że mogłabym za to kupić dla dziecka co tylko bym chciała... :(

Dziewczyny, też mam dziś gorszy dzień, właśnie się z moim posprzeczałam, ech... :(((

Dorota, ja mam dwa kombinezony, w zasadzie to trzy: polarowy na 62, jesienny (cieńszy, taki kurtkowy) na 62 i typowy zimowy, mocno ocieplany na 68. Termin mam na konie października, więc myślę, że będzie ok, tym bardziej, że dwa z nich miały opinie, że są większe. Kombinezony to były jedne z pierwszych rzeczy, które kupiłam, bo były fajne promocje w maju i czerwcu. Popatrz, może oś jeszcze ciekawego upolujesz :)

Magda, teraz biorę Maalox i jest trochę lepszy niż Rennie. I tańszy ;)

Madzia, Ty to nie do zdarcia jesteś. Ja dziś przyniosłam dwie torby z zakupami, rozłożyłam je sobie w miarę równo no ale pewnie znów się zebrało jakieś 10-12 kg i po wspięciu się na piętro już czułam, że brzuch mi się spina :/ a sam brzuch to mi też nie ciąży, ale przeszkadza ;) no i schylanie = zgaga, także czynności wymagające schylania staram się wykonywać przed południem.

Ewinka, najważniejsze, żeby z Rafałkiem było wszystko ok :) im mniej kg i przybędzie, tym mniej do zrzucenia ;) na jakiejś stronie czytałam, że im mniej się ważyło przed ciążą, tym w ciąży przyrost wagi większy (i odwrotnie).

Wczoraj dostałam paczkę z apteki Gemini. Dobrze, że nie było tam nic, co mogłoby się zgnieść, bo góra była bardzo zniszczona... W dodatku kurier był, jak byłam u lekarza i zostawił ją u sąsiadki... Następna to już będzie typowo wyprawkowa i pod pobyt w szpitalu ;)
Poza tym zamówiłam wczoraj pierwsze rzeczy typu pościel, rożek, kocyk itp., już się nie mogę doczekać paczki :)))

A jakie będziecie mieć materace w łóżeczkach?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ostatnio tylko Was podczytuje, ale nie mam czasu żeby cokolwiek napisać.
Dziewczyny, cieszę się że z waszymi Skarbami wszystko ok. Ja mam jutro 3 badania prenatalne, trochę późno, bo to będzie początek 33 tc, ale jakoś tak wyszło z terminami.
Dorotka, ja kombinezon na zimę, taki gruby, kupiłam w rozmiarze 68. Mam też mniejsze, takie trochę cieńsze.
Magda, w ogóle nie widać po Tobie tych kg. Ja przytylam 9 kg a czuję się jakbym przytyla przynajmniej 15, jakoś mam wrażenie że wyglądam źle.
Mnie nadal dokuczaja hemoroidy, praktycznie w ogóle nie śpię, już nawet płakałam ostatnio, że już chyba nie dam rady. Stosuję maści i czopki, ale niewiele pomaga. Jutro kupię jeszcze korę dębu, warto spróbować. Dzisiaj byłam na badaniach w laboratorium, jutro odbieram wyniki.
Miłego wieczorku:)

Odnośnik do komentarza

Natalia też mam pianka kokos i kokosem do góry bo sama pianka za miękka była. Co do cebuli to chyba musisz przeczekać aż samo przestanie śmierdziec.
Ja dziś zamawiam Gemini bo się nam pieluchy kończą, Filipek przy tych upalach i zaduchu zlopie jak szalony, z 1,5 l dziennie wciąga a więc pieluchy znikają w sekundę. Na nocnik i kibelek nie chce, zaczyna płakać a jak go czymś zajmę to siedzi i trzyma żeby nasikac w pieluche zaraz gdy wstanie. Widocznie musi jeszcze dojrzeć do tej zmiany ;)
Koniecznie się pochwal tym co się przyjdzie :) na czekam na nowe loseczko, będzie za około tydzień, no i na jakiś wielki karton zebycstar odesłać, a może jak przyjdzie nowe to z niego karton wykorzystam. Tylko mnie wkurza że leży i przeszkadza już bym chciała odesłać.
Emilka bardzo współczuję. Oby ta kora dębu pomogła. Filipek mial raz jakiegoś wirusa i straszne biegunki aż krew mu poleciała, byliśmy na sorze i okazało się że mu pupka pękła w środku, to się nazywa szczelina. Dali jakieś czopki na to i kazali w korze dębu siedzieć ale strasznie płakał nie wiem czy go to piekło czy co i tylko czopki dałam i pomogło. Może spytaj lekarza o jakieś inne czopki może niekoniecznie dla ciężarnych a żeby cokolwiek pomogły bo przecież się wykonczysz jeszcze 7 tygodni :/ a jest sporo leków które można by wziac w ciazy tylko nie przeprowadzono badań wiec na wszelki wpadek są zabronione.
Magda Filipek brał maalox i naprawdę pomaga, raz mu zapomniałam dać to nie spał pół nocy i mu sie odbijalo :/ teraz bierze gastrotuss ale w tabletkach, to jest delikatniejsze niż maalox który neutralizuje kwasy, gastrotuss tył otworzy jakby korek nad tym co w żołądku żeby nie cofslo i wysciela przelyk zeby nie podraznialo. Filipkowi obecnie wystarcza sam gastrotuss. Takze możesz spróbować jedno lub drugie.
Pytałaś o imię, chyba zostanie jednak Kamil ;)
Ewinka super że wszystko ok, aż muszę ją sprawdzić jak się ma waga małego do starszego hihi :) ale Filipek też był parę dni do przodu wiec wydaje mi się że podobnie idą.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Natalia ja mam termin na 11.10. Co do materaca to kokos-pianka-lateks. Dla starszego mialam kokos-pianka-gryga i nie polecam. Bo te kieszonki z gryka to były w tym pokrowcu więc zle to wyprać. Potem ta gryka się zaczęła sypać z tych kieszonek.
Emilla może zapytaj jitro tego lekarza na prenatalnych co by poradził na hemoroidy. Żebys się nie męczyła z tym tyle. Ja mam prenatalne za tydzień to bedzie 32 tydzień.
U mnie dzisiaj się rozpadło na całego i ochlodzilo. Więc w domu odrazu lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ewinka z Rafalkiem na pewno wszystko dobrze :)

Natalia Mi też się wydaje, że z tym zapachem cebuli, musisz po prostu przeczekać, dużo wietrz w mieszkaniu.

Dzięki dziewczyny za porady, mi ostatnio ginka mówiła jakąś nazwę, ale sama nie pamiętała dokładnie, więc zapytałam, bo tak jak Natalie strasznie męczy mnie zgaga. A jeszcze dwa miesiące.

Madzia Jakoś przyzwyczaiłam się, że u Ciebie ma być Kamilek, to chyba była wasza pierwsza myśl co do chłopca?

Emilka Bardzo Ci współczuję :( mam nadzieję, że ta kora dębu pomoże, może pogadaj o tym jeszcze z lekarzem? Bo to nienormalne, żeby aż tak bolało. Daj znać jak wyniki ;)

Dorota Mnie strasznie bolą kopniaki, aż zwijam się z bólu, często podskakuje nagle, zginam się w pół, ale myślę, że to nie jest jakaś reguła, że każdą kobietę musi boleć.

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Dorotka, ja dosyć intensywnie czuję ruchy Małej, ale nie nazwałabym tego bólem, czasem jak kopnie w pęcherz to jest przez sekundę mniej przyjemnie, ale na pewno nie tak, żeby zwijać się z bólu. Widocznie różnie to bywa. Kiedyś jak nie czułam cały dzien ruchów i się martwiłam to narzeczony mi ze spokojem powiedział, że Mała jest dobrze wychowana i po prostu nie kopie mamusi:). Tak to sobie tlumacz;)
Basia, Magda, wizytę prenatalna mam na 15.20 i na pewno zapytam lekarza o te hemoroidy, może zna jakiś cud lek i mi go przepisze, ech...

Odnośnik do komentarza

Dorota na prawie nie czuje ruchów, ledwo co jakieś takie jakby smyrniecia, brzuch mi nie skacze, jest symetryczny i miękki, z Filipkiem było to samo a urodził się bardzo silny, także na pewno moi chłopcy są dobrze wychowani hihi a poza tym Filipek po urodzeniu cały czas spał, budził się co 3-4 godziny, wciagal butle, zmieniałam pieluche i spał dalej, więc w brzuchu też pewnie spał przez większość czasu ;)
Emilka koniecznie spytaj. Widzisz ja akurat mam doświadczenie tylko na Filipku bo sama leków nie biorę ho nic mi nie jest, ale widzę se te leki przeznaczone dla dzieci to raz ze nie działają a dwa że jemu szkodzą bo mają cukry bo mają inne rzeczy. Gdy miał biegunki to lekarz polecał dicopeg, po którym on ma potworne wzdecia i kolki, i jeszcze większe biegunki, po konsultacji z naszą pediatra dałam zwykły węgiel który jest od 6 roku życia, i pomogło od razu. Tylko ze lekarz sam nie może zlecić niedozwolonego dla dziecka leku, tak samo w ciazy. Więc może znasz kogoś kto miał problem z hemoroidami i poleci coś sprawdzonego, a wtedy spytaj lekarza czy dany lek może mieć negatywny wplyw na dziecko.
Magda tak Kamilek wykombinowalam jeszcze przed ciąża, mówiłam mezowi ze zrobimy sobie drugie dziecko i będzie się nazywalo Kamilek lub Hania :p
Basia u nas też pada od nocy. Na zewnątrz 13 st. Takze jest czym oddychać w końcu. Problem jedynie taki ze przez te ostatnie zaduchy pranie wclae nie schnie. W niedzielę wieczorem pralam a jeszcze wczoraj w jeansach męża były wilgotne kieszenie, odpaliłam ogrzewani na 15 minut żeby osuszylo powietrze bo kolejne prania muszę robić to raz a dwa że to co na sznurkach to mi zasmierdnie w końcu :/

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...