Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Twinsy gratulacje. Dużo zdrówka do Ciebie i chłopców.
My czekamy.
Dzisiaj w planie malutkie prasowanko i w końcu raczej spokojny dzień na odpoczynek.
Nawet obiadek mam już przygotowany.
Zaraz zaprowadzam Majkę do przedszkola i mam nadzieję że pół dnia będzie dla mnie bez niespodzianek na realks.przyszły tydzień pewnie juz taki nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Jak wiecie to ja w ogóle nie wiedziałam że poród się zaczął i dzięki Bogu za babeczkę, która mnie tu nastraszyła. Konkludując...iść z wszystkim co nowe i sprawdzać. Mnie też pobolewało podbrzusze jak na okres w tym dniu ale to słabe bóle były i mowy nie było o regularności...a Majusia jednak wyszła;)
Dziękujemy z Majeczkà za komplementy. Egzemplarz uroczy acz wyjątkowo donośny mi się trafił. Teraz śpi a mama marzy o domu...a jeszcze badanie słuchu przed nami za chwilę wiec nie prześpię się i tym razem:(

Marzi82 Na wstępie serdecznie GRATULUJĘ szczęśliwego rozwiązania. Przepraszam, nie chciałam Cię przestraszyć, tylko zdopingować do podjechanie na ip i bardzo się cieszę, że to krwawienie było z szyjki, a nie z łożyska. Uważam, że jeśli coś nas niepokoi, to lepiej 10 razy zrobić z siebie przewrażliwioną histeryczkę (czytaj: normalną matkę), niż później żałować...
Pozdrawiam wszystkie czerwcóweczki i życzę szczęsliwych rozwiązań i zdrowych bobasków.

P.S. Dalej będę trochę Was podczytywać i czuwać nad Wami, takie tam zboczenie zawodowe ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1677umyr4.png

Odnośnik do komentarza

Beti, jesteś dla nas niczym anioł stróż :)
Twinsy, gratulacje, dużo zdrówka dla Was :)
Marzi, jak u Ciebie?
Sudectiive, wiem, ze się niecierpliwisz, ale może maluszek potrzebuje jeszcze chwilki żeby się rozpakować. Myśl pozytywnie, a na pewno wkrótce przekazesz nam dobre wieści :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Limanowianka
Sudective życzę zatem udanego rozwiązania i trzymam kciuki :-).
Dziewczyny, które zamierzacie jeszcze trochę pochodzić z brzuszkami nie jesteście same. Ja dziś skończyłam 37 tc, ale wczoraj byłam na IP i okazało się, że mały ma za niską wagę :-( i za małe wymiary, co do tyg ciąży . Jak dotąd wszystko przebiegało dobrze,więc nie wiem skąd ten zastój u niego teraz. Wczorajsze badania nie wykazały nieprawidłowości, przepływy ok, łożysko na wczoraj też - ale i tak chcieli mnie zatrzymać na tygodniowej obserwacji, bo podobno problemy z łożyskiem rozwijają się dłużej... Nie zostałam, bo nie chce
rodzic w tamtym szpitalu.Podlamalo mnie to - końcówka ciąży, a tu takie problemy... Idę dziś na wizytę do swojej gin zobaczymy, co powie...

Właśnie nie pisałam nic ostatnio bo jestem smutna, miałam dokładnie taka samą sytuację. Trochę źle się czułam i podjechałam w czwartek na ip w 37 tyg 2 d i dowiedziałam się, że moja ciąża to max 35 tydz. Zostało mi to przedstawione w taki sposób, że ktoś mi źle obliczył wiek ciąży i że jeszcze długo sobie w niej pochodze.
Następnego dnia rano obudziłam się przerażona pojechałam do takiej swojej kliniki sprawdzić na innym sprzęcie do usg i faktycznie wyszło, że mała zwolniła ale nie aż tak jak na ip. Z moją ginekolog widze się dopiero dzisiaj wieczorem tak to rozmawiałyśmy przez tel wykluczyła źle obliczony wiek ciąży bo dziecko cały czas ładnie przybierało na wadze potwierdzały to też 3 usg genetyczne na których termin porodu też się nie zmieniał. Mam nadzieję że będzie troszke mniejsza ale zdrowa bo ktg wychodzi dobre i przepływy też.

Odnośnik do komentarza

Beti - zaglądaj do nas jak najczęściej! Każda rada jest cenna, szczególnie dla pierworódek :)

Sudectiive - jak się czujesz? Udało Ci się pospać? Mam nadzieję, że w domu czujesz się chociaż lepiej psychicznie. Zawsze lepiej wytrzymać w domu, ile się da, żeby nie wylądować na przedporodowej. U mnie w szpitalu w ogóle na przedporodowej nie ma odwiedzin - właśnie dlatego, żeby zapewnić komfort kobietom. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie leżeć godzinami bez męża :/

Wczoraj rozmawiałam z pediatrą na temat szczepionek w pierwszej dobie i trochę się uspokoiłam, więc na pewno zgodzę się na nie po urodzeniu.

Póki co zbieram się do kosmetyczki. Upał jest, więc zaszaleję z krótkimi spodenkami.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) ta pogoda mnie wykończy ; //// Jest tak gorąco że zaraz padnę....
Te nasze czerwcowe to takie trochę majowe :D
Ciekawe ile nas zahaczy o czerwiec.
Dużo zdrówka dla już narodzonych maluszków i dużo cierpliwości i wytrwałości dla nierozpakowanych :)
Muszę wam napisać że ja już nie mogę się doczekać. Zazdroszczę już wam że możecie przytulić swoje kruszynki :)
A my czekamy.... :)

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

justyna dzisiaj w porządku jest, nawet bóle niezbyt dokuczliwe w porównaniu z tamtymi niedzielnymi :) chyba nie pcham się przed szereg i oddaję jednak miejsce tym które mają szybciej termin. chociaż wczoraj jak miałam konsultacje z ordynatorem i mierzył miednicę, to powiedział żebym nie czekała za długo (niech on z Julką pogada, bo przecież ja nie mam innego wyjścia jak tylko czekać!) bo miednica wąską, mała ma podobno 3200 i może być ciężko rodzić naturalnie w terminie :) jestem stworzona do rodzenia mniejszych dzieciaczków rzekomo. więc dzisiaj już zaliczyłam spacerek i czeeeekam ^^
dagmara no zaduch okropny, byłam na spacerze w lesie i wróciłam mokra jakbym drzewa przerzucała. uff
marzi jak dzisiaj samopoczucie? już lepiej?
beti podglądaj nas, może jeszcze którejś z nas dobrej rady udzielisz! :)

Odnośnik do komentarza

Twinsy gratuluję serdecznie synkow! :-)
marzi jak tam u Ciebie? Wiadomo coś więcej? Trzymaj się tam cieplutko!
effie ja juz trochę lepiej psychicznie się czuje, choć od wczoraj leżę w szpitalu na obserwacji. Po wizycie u swojej gin dostałam skierowanie na oddział, bo powiedziała, że nie zaszkodzi trochę poobserwowac. Miałam dziś usg - przepływy i łożysko nadal w normie. Ultrasonografista mi powiedział, że przyczyny niskiej wagi mogą być dwie - niewydolność łożyska (dlatego muszę to kontrolować) lub po prostu mały ma takie geny po mamusi - ja jak się urodziłam miałam 3 kg (a teraz do małych osób nie należę mam metr osiemdziesiąt). Zakładamy więc tę opcję z genami :-), do terminu jeszcze 3 tygodnie, więc może coś jeszcze podgoni - także musimy myśleć pozytywnie!

http://www.suwaczki.com/tickers/o14820mm4m2i6y6d.png

Odnośnik do komentarza

Limanowianka
Twinsy gratuluję serdecznie synkow! :-)
marzi jak tam u Ciebie? Wiadomo coś więcej? Trzymaj się tam cieplutko!
effie ja juz trochę lepiej psychicznie się czuje, choć od wczoraj leżę w szpitalu na obserwacji. Po wizycie u swojej gin dostałam skierowanie na oddział, bo powiedziała, że nie zaszkodzi trochę poobserwowac. Miałam dziś usg - przepływy i łożysko nadal w normie. Ultrasonografista mi powiedział, że przyczyny niskiej wagi mogą być dwie - niewydolność łożyska (dlatego muszę to kontrolować) lub po prostu mały ma takie geny po mamusi - ja jak się urodziłam miałam 3 kg (a teraz do małych osób nie należę mam metr osiemdziesiąt). Zakładamy więc tę opcję z genami :-), do terminu jeszcze 3 tygodnie, więc może coś jeszcze podgoni - także musimy myśleć pozytywnie!

Ale mnie straszycie z tą waga dziecka. U mnie tak jak pisałam wcześniej z USG wychodzi 2 tygodniej do tyłu jeśli chodzi o wage dziecka. Ale ja mam 159cm i lekarz powiedział że dziecko duze nie będzie jak mama. Z resztą jak ja się urodziłam tez ważyłam trochę ponad 2kg. A tu czytam o jakis problemach z łożyskiem. Teraz to się martwie

Odnośnik do komentarza

Zaczełam działać.. Zamiotłam i zmyłam dziś klatkę,schody na zewnątrz, umyłam moje 4 okna, z tego 3 takie na skosach, bo mieszkamy na poddaszu.. Teraz leżę i się zastanawiam czy na mojego uparciucha coś podziałało.. Ale wątpie, czeka mnie 19 czerwiec, albo i dłuzej, bo znając życie przenoszę :P
Nie przypuszczałam,że będę tak wyczekiwała na ból porodowy haha :P
u Was też taki upał?

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sylwia.mi wydaje mi się,że nie masz się czym martwić - dzidzia będzie po prostu mniejsza po mamusi :-).
U mnie różnica jest większa niż u Ciebie. No i my z mężem jesteśmy wysocy i u nas w rodzinie tez wszyscy duzi, więc spodziewaliśmy się większego malca.
My z bratem rodzilismy się jednak niewiele ponad 3 kg, a mój brat ma teraz metr dziewięćdziesiąt sześć, należymy do chudzielcow - stąd hipoteza,że to geny.

http://www.suwaczki.com/tickers/o14820mm4m2i6y6d.png

Odnośnik do komentarza

sylfka
Zaczełam działać.. Zamiotłam i zmyłam dziś klatkę,schody na zewnątrz, umyłam moje 4 okna, z tego 3 takie na skosach, bo mieszkamy na poddaszu.. Teraz leżę i się zastanawiam czy na mojego uparciucha coś podziałało.. Ale wątpie, czeka mnie 19 czerwiec, albo i idłuzej, bo znając życie przenoszę :P
Nie przypuszczałam,że będę tak wyczekiwała na ból porodowy haha :P
u Was też taki upał?

Tez mam termin na 19 czerwca. Mnie również wydaja się że spokojnie dotrwam do niego.
Co do długości szyjki macicy to moj gin nigdy nie mówi ile ma. Mowi tylko ze długa i tyle.

Odnośnik do komentarza

Limanowianka życzę Ci aby wszystko było w porządku i żeby się okazało że z dzidzią wszystko ok. Po prostu z porodem będziesz miała łatwiej.
Co do genów to nie ma reguły. Ja 1,60 mąż 1,75 a Majka się urodziła 3740 i długa na 60 cm. Do teraz jest jedną z wyższych w przedszkolu. Dziadkowie i po jednej i po drugiej stronie przeciętni. Jedynie moja mama podobno miała 4kg jak się urodziła a potem tez wyrosła tylko do 1,60.
Ważne żeby to łożysko dobrze "działało" a mniejsza dzidzia to szybszy poród.
A skoro leżysz w szpitalu to na pewno Cię przebadają i dzidzię dokladnie.
Życzę żeby wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza

[quote="sudectiive"]justyna dzisiaj w porządku jest, nawet bóle niezbyt dokuczliwe w porównaniu z tamtymi niedzielnymi :) chyba nie pcham się przed szereg i oddaję jednak miejsce tym które mają szybciej termin. chociaż wczoraj jak miałam konsultacje z ordynatorem i mierzył miednicę, to powiedział żebym nie czekała za długo (niech on z Julką pogada, bo przecież ja nie mam innego wyjścia jak tylko czekać!) bo miednica wąską, mała ma podobno 3200 i może być ciężko rodzić naturalnie w terminie :) jestem stworzona do rodzenia mniejszych dzieciaczków rzekomo. więc dzisiaj już zaliczyłam spacerek i czeeeekam ^^
Sudectiive jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to spędź z mężem miłe chwile i może to pomoże. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży. Bardzo mi zależało, żeby w weekend urodzić, więc w piątek wieczorem koło 20h kochaliśmy się ( oczywiście sperma musi być w środku). Nie wiem czy godzina minęła i zaczęły się skurcze. Po czterech godzinach niewielkich skurczy ale dość regularnych pękł pęcherz płodowy i wtedy się mega szybko wszystko działo, do szpitala już jechałam z dużymi bólami. Po 3 h w nocy urodziłam synka. Nawet lekarz nie zdążył mi podać znieczulenia na które byłam umówiona. Nikt się nie spodziewał, że pierworódka tak się szybko z tym uwinie. Także jak chcesz to próbuj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgowv6d64l.png

Odnośnik do komentarza

Sudectiive jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć to spędź z mężem miłe chwile i może to pomoże. Ja tak zrobiłam w pierwszej ciąży. Bardzo mi zależało, żeby w weekend urodzić, więc w piątek wieczorem koło 20h kochaliśmy się ( oczywiście sperma musi być w środku). Nie wiem czy godzina minęła i zaczęły się skurcze. Po czterech godzinach niewielkich skurczy ale dość regularnych pękł pęcherz płodowy i wtedy się mega szybko wszystko działo, do szpitala już jechałam z dużymi bólami. Po 3 h w nocy urodziłam synka. Nawet lekarz nie zdążył mi podać znieczulenia na które byłam umówiona. Nikt się nie spodziewał, że pierworódka tak się szybko z tym uwinie. Także jak chcesz to próbuj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8rjjgowv6d64l.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...