Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny, z tą siarą to potwierdzam na swoim przypadku. Ja poprzednio nie miałam siary w ciąży ale karmiłam od pierwszych godzin po porodzie, a miałam cc. Zaraz jak dostałam dziecko jeszcze na sali pooperacyjnej to go przystawiłam i poleciało. Nie martwcie się, będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie przejmujcie się siara. Koleżanka nie miała ani ciut wiary i pokarmu trzy dni po porodzie. Karmiła dziecko sztucznie, ale dzielnie probowala przestawiac do piersi. W trzecim dniu pojawił się pokarm i karmiła do 11miesiaca życia. Mi powtarza ciągle "próbuj i się nie poddawaj". Ona dała sobie tydzień po porodzie, udało się w trzecim dniu. Więc brak siary teraz o niczym nie świadczy.

Wkładem w ciąży nie używam, uczulaja mnie wszystkie, tak jak mydla i płyny intymne. Szre mydło i bawełniana bielizna, inaczej mogłabym siedzieć na papierze ściernym.

Odnośnik do komentarza

super wiec, bede spokojniejsza o to.Szczerze to oprócz karmienia zależy mi także na wyssaniu moich zbędnych kg-troche egoistyczne to.
Wkładek nie używam,ale ostatnio byłam w markecie kupić sobie podpaski, bo te podkłady poporodowe strasznie wielkie i nie mam zamiaru ich nosić,mam tylko zapas do szpitala no i jak stanełam przed podpaskami to ciężko było wybrać bo też nigdy nie używałam i niewiedziałam na co zwracac uwage kupując

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

No i chce powiedzieć że dziś zostałam przyjęta na oddział patologii ciąży. Płytki spadły do 23 wiec nieciekawie się zrobiło. Teraz leżę, gazetki itp. Czekam na pobranie krwi wiec jak zjadłam ostatnio o 10 to jeszcze 2 godz na głodzie mnie czekają, a brzuch już bardzo pusty i maluch domaga się papu:-) Mam nadzieję że do końca tygodnia postawią mnie na nogi i będę mogła wyjść bo przecież zapłaczę się za moim małym smykiem :-)

Odnośnik do komentarza

goherek
Ja butelki i smoczki mam z aventa.Laktatora nawet nie wybieram bo nieiem czy mi sie przyda,a jak przyda to niewiem jaki elektryczny czy reczny-no chyba ze wybiore oba i poczekam na chwile az sie przyda.
Dziewczyny ktore mają już siare,w którym tygodniu sie Wam pojawiła?To chyba dobry znak jak jest siara,jest pewność ze napewno bedzie wam dane karmic?

Goherek ja dokładnie nie pamiętam, ale ze dwa miesiące temu to już myślę że na pewno miałam siarę. Mnie urosły tak o niecałe dwa rozmiary, tylko że wczesniej mialam ledwo B wiec nieduze, ale nie mam pojęcia czy to będzie później wszystko miało jakieś znaczenie przy karmieniu.

Odnośnik do komentarza

Evita,ja sie tylko domyślam,wiem ze ma główke w dół wiec domyślam sie ze tyłek mi wypina i ostatnio jak wypioł sie mówie do niemęza patrz,tylek nam wypina,poklepie go troche a on odp"może lepiej nie bo jak sie odwrócił i bijesz go po główce?'Oczywiście nie brzmi tak śmiesznie jak było:)
Justy trzym sie dzielnie, trzymie kciuki by cie naprawili tam:)

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Kasia123456
Hej dziewczyny !
Czytałam ze siara moze pojawić sie dopiero po prodzie , ja miałam juz jakos w 25 tygodniu .

Mam pytanko czy używacie wkładek higienicznych ? Jeśli tak to z jakiej firmy ? Bo ja ostatnio kupila z discreet i w ogóle sie nie kleja do bielizny :(

Ja naprawdę różnych wkładek uzywam. Co akurat jest na promocji. Idą hurtowo. Tylko duze opakowanie kupuje. Bez wkładek ani rusz.
Co do siary to nic mi nie leci. Myślicie ze powinnam się martwic? Sprawdzam codziennie ale sucho

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a mnie tak zastanowiło podczas prasowania.... Może niektóre to będzie smieszylo, ale naprawdę średnio się znam. Powiedzcie jak się ubiera dziecko w pajacyk to wtedy pod to wkłada się kaftanik albo body, ale z krótkim rękawem czy też z długim???? prasuje i tak się zastanawiam co wezmę do szpitala i w sumie najbardziej mi by pasowały body z długim rękawem i polspiochy, ale czy polspiochy można brać do szpitala?? Jak patrze na te pajace to ja nie wiem jak tam ma body pod to założyć, a w wyprawce do szpitala wyraźnie body i pajac.... Ew kaftanik i spiochy :((

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Babyjaga, rozbawiło mnie to o wierze ;-) Czasem śmiesznie z tymi słownikami...
Ja miałam siarę może kilka razy i cisza, ale tak jak piszą dziewczyny to nie jest wyznacznik. Tak samo jak opowiadają pierdoły, że po cc nie można karmić. Ja karmiłam od pierwszego dnia i tak do 2 lat jak skończyła Zuza.. poważnie, jeszcze na noc ciągnęła ;) Co do rozmiarów to jakoś mi piersi nie urosły, ale to dobrze, bo i tak mam duże. Jakby urosły o dwa czy trzy rozmiary to zamiast biustonosza musiałabym nosić dwie miski i metr gumki hahaha :D Co do laktatora, szczerze polecam elektryczny jeżeli wiecie, że będziecie musiały często odciągać pokarm np. ze względu na uczelnię itp. A jak sporadycznie do ręczny. Ja pożyczyłam swój z madeli elektryczny i przepadł... więc teraz kupiłam ręczny, zwykły za 50 zł, bo raczej wyjścia będę miała sporadyczne. Co do ubranek, gosiazk pod pajace nie zakłada się już bodów, dziecko powinno ubierać się na warstwę grubiej niż my siebie ubieramy, ale bez przesady :) Co do pół-śpiochów, jak masz guziki w środku to szybko zmienisz pampersa, a tak trzeba ściągać całe, więc to zależy od Twojej wygody. Body zakłada się np. właśnie do pół-śpiochów czy śpiochów. Ja do szpitala naszykowałam body z długim rękawem (mimo, że czerwiec, ale to jednak niemowlę, więc krótkie zostawię na później),śpiochy i pajace.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Siedzę i czekam na usg, awantura oczywiście bo opóźnienia są a niby na h i nie wie wiadomo co kto...ehhh NFZ... dajcie spokój, czasem rzeczywiście lepiej zapłacić. Mimo że godzinowo moja kolej jeszcze 3 osoby przede mną . A pielęgniarka sama nie radzi sobie z sytuacją. Śmieszne.
No trudno.
A z tą siarą to czytałam że zero związku, babki pisały ze miały a potem problemy z laktacją albo nie miały a karmiły od razu...nie ma reguł, po prostu hormony u każdej buzują inaczej;) u mnie zero jak do tej pory.
Laktator mam i taki i taki bo bratowa miała a ze jej się karmić nie udało to praktycznie nowe. Ten ręczny philips avent a elektryczny to jakaś happy family, darowanemu nie patrzy się w zęby:)

Odnośnik do komentarza

Marzi a to masz zwykłe usg czy to III trymestru? No to mądre słowa, że darowanemu koniowi się nie zagląda ;)
Mnie dziś tak boli głowa, ale to tak że masakra. Czuje jakbym zamiast niej miała z dwie cegły dosłownie. Ciśnienie ok, nawet za niskie, machnęłam kawę i nic nie pomogło. Zimno tak strasznie, w ogóle do kitu. Do tego wszystkiego to mam taką ochotę zjeść coś dobrego, takiego innego... Echhhhh :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Laski,dziś pytałam Was o tą siare...właśnie leże na kanapie,bez stanika bo sie czuje jak w kolczatce:/ i przypomniały mi sie słowa siostry bym "tarmosiła sutki"no i tak (tylko sie nie śmiać!)złapałam tego sutka i go tarmosze i widze coś mokrego-ręka mi sie spociła sobie mysle.Ale nie,pociągnełam kilkia razy sutek i jak ścisnełam go to pojawiły sie kropelki, może to sposób na szybsza prace cycków dla tych co sie martwią.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Cze laseczki. Dzis zaczęłam 30 TC i jak do tej pory siary jeszcze nie mam ale jakoś tym się nie przejmuje ( jak ma być to będzie). Jeśli chodzi o laktatory to też zastanawiałam się nad nimi i doszłam do wniosku po wcześniejszym zapytaniu się położnej, że jak będzie potrzeba to kupię go już po urodzeniu synka (dokładnie wyśle swego męża po niego). W sprawie smoczków i butelek to wszystko kupuję z firmy avent. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, bo czytam forum od dłuższego czasu ale tego nie widziałam albo przeoczylam. Oto mam pytanko: jaki krem kupilyscie sobie na brodawki?? Pzdr :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...