Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam żadnego kremu. Podobno własne mleko jest najlepsze na brodawki.
Z tym tarmoszeniem brodawek i piersi w ogole, to trzeba uważać. Myślę głównie o tym co potem. Moja siostra miała problem i jakąś porabana położna kazała jej na chama, na siłę wyciskać mleko, bo jej się zatory robiły. Zastosowała się i prawie się przekrecila. Lekarz jak to usłyszał to była.afera, ze nie wolno nic na siłę, zatory jej się jeszcze powiększyła, gorączka 40stopni, to był koszmar.
To nie apropos Twojego tarmoszenia Goherek, ale tak mi się ogólnie przypomniało. To, ze rad "profesjonalistow" trzeba słuchać też z rozsądkiem to inne sprawę.

Odnośnik do komentarza

Byłam na usgIII trymestru. Tzn drugi raz bo prywatnie byłam 29.03. Tutaj wyniki będą u mojego gin do odbioru w poniedziałek dopiero ale wszystko jest ok a mała waży 2570 czy jakoś tak ta końcówka ale ponad 2, 5 kg...ZACZYNAM się lękać:) Mój Bąbelek.
Goherek zostaw sutka bo się wydziela oksytocyna to sprzyja skurczom. Nie chcesz chyba jeszcze przyspieszać porodu:)
Pierwszy raz tam mi się zrobiło jakoś słabo. ..za dużo siedzenia na niewygodnym stołku ale dałam radę. Juz pod domem bo ktoś ma przyjechać po auto a P. Jeszcze nie ma. Chcemy kupic inne bo nie ma klimy a póki co mamy jeszcze 2 będzie czym jeździć, dopóki czegoś nie znajdziemy. Marzy mi się cabrio fajne na lato :)))
Kremu na brodawki jeszcze nie wybrałam.

Odnośnik do komentarza

Ja dostalam od bratowej zestaw startowy z aventa- butelki i smoczek, dokupilam jeszcze lovi ze smoczkiem imitujacym sutka, ale napisane na opakowaniu ze od trzeciego miesiaca. Mam tez kilka gratisowych smoczkow Nuk wiec mysle ze na poczatek wystarczy. A laktator elektr. Avent pozycze od siostry, on a go uzyla dwa razy przy pierwszym dziecku, jest prawie nowy.
O bepanthenie tez slyszalam ze dobry na sutki, i tak go bede kupowac dla dziecka, a w razie potrzeby cos dokupimy na szybko w aptece.

Odnośnik do komentarza

Z tym stymulowaniem piersi to faktycznie trzeba uważać bo może to powodować skurcze macicy. Wiadomo że po jednym razie nic się nie stanie ale lepiej nie praktykować tego na dluższą metę. Dlatego przy smarowaniu kremami tez nie ma co robić tego zbyt intensywnie - jesli chodzi o brzuch i piersi.

Odnośnik do komentarza

Ja butelki mam Dr Brown, poprzednio mi się sprawdziły bo mimo że przez ponad tydz karmiłam młodego swoim ściągniętym mlekiem z butelki to nie odzwyczail mi się od piersi i dobrze chwytał.
Swoj laktator mam ręczny z Lovi, mąż kupił juz po porodzie jak się właśnie okazało ze muszę kontrolować butelka ile mały je. Na dluższą metę ściąganie ręcznym jest dość męczące. Wiadomo jak się potrzebuje od czasu do czasu to luz i wystarczy ale przy ściąganiu dzień w dzień na każde karmienie przez tydzień to już ciężko. Teraz na taką ewentualność będę miała pożyczony elektryczny z medeli.

Odnośnik do komentarza

Pisalyscie ostatnio o karcie Rossne, warto tez zalozyc Lifestyle w Super Pharm i aktywowac 'mamy dzieci'
Teraz sa promocje na serie Nuk, Lovi, Nivea, pampersy i kilka innych, a, chyba jeszce na Pharmaceris. Jutro sie wybiore na zakupy to zdam Wam relacje :-)

Odnosnie odczuwania ruchow to wlasnie moj synus ma czkawke, a jak kopie to kontur stop widac przez brzuch :-)

Odnośnik do komentarza

29.03 ważyła 1800 ale ten lekarz powiedział, że 200 gran na tydzień i jeszcze wynik jest obarczony ok 15% błędem, to by się zgadzało mniej więcej. Kurcze a ja się dziwie ze brzuch nagle skoczył;) Moja bratanica to miała tyle jak się w terminie rodziła.
Dostałam wielgachnà torbę ciuchów znów od kolegi P. Same firmowe , masa sukieneczek od 56 do 68 i innych ,jestem w 7 niebie:) a ja rzadko mam tsk żeby nawet brzuch się widocznie ruszał. ..może to przez to łożysko ns przedniej ścianie. ..z dwojga złego wolę żeby nie bolało;)

Odnośnik do komentarza

sudectiive
Donosze o sprzeczce. Poklocilismy sie w czasie zamawiania pizzy, kto ma zadzwonic a potem juz polecialo wszystko (wiadomo, hormony dzialaja) i powiedzialam ze nie zamierzam jesc. On i tak zamowil dwie a teraz ta moja stoi i tak cudnie pachnie!!! Ale wytrzymam i sie nie zlamie, a na pizze pojde jutro sama :P
Co do si

Witaj w klubie pokloconych. Ehhh. Ja juz drugi dzień przezywam. Ciche dni cd.
Zmieniając temat mierzylyscie brzuszki teraz? Ja w 32 tc mam 88cm na wysokości pępka

Odnośnik do komentarza

Marzi i znów pranie,prasowanie:p ale takie prezenty ciesza,wiem.U mnie też łozysko na przedniej ścianie i mimo tego i zbednych kg odjakiegoś czasu oglądam ruszający sie brzuszek(ból chwilowy)-a co mnie wkurza?jak sie pytają czy widać/czy mam brzuszek. Tak kur... mam,ciążowy!!!
Się spodziewają ze jak staruje ktoś z 10 kg nadbagażu to już wyglądam jak rozlazłe cielsko....

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Oj moj brzuch czasami rusza sie caly, zwlaszcza jak sie poloze na plecach to mam 'falowanie' na boki.

Maz pojechal odebrac lozeczko od znajomych, ja nie moglam bo dzwonili ze bierze ich przeziebienie a nie bede ryzykowac zarazenia.
Nie moge sie doczekac, juz mnie korci zeby pozakladac te wszystkie posciele, falbanke, ochraniacze
Jutro zamowie materac :-)

Odnośnik do komentarza

Justy czytałam opinie o butelkach dr Brown i mam zamiar nabyć taką, podobno są super.
Też słyszałam że własne mleko na brodawki a na zastoje okłady z liści kapusty zamrożonych. Co za cuda nas czekają jeszcze...;) dziewczyny nie kłócić. ..kochać ;)

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam 35tc i 104 jest! :) ale 4 cm nabyłam w ostatnich 3 tygodniach...co już mnie nie dziwi skoro moja dzidzia się tak pasie. Rozstępów ni ma ale boję się tych ostatnich tyg bo wtedy często się pojawiają a i po porodzie słyszałam że mogą.
Jej Jola ja też już przebieram nóżkami i te wszystkie ciuszki juz bym chciała mieć na kogo zakładać a pokoik stoi gotowy to cały czas staje w drzwiach i się głupkowato uśmiecham do siebie;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...