Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

secondtry ja od pierwszej wizyty biorę Pregnę Plus.

Chciałam dziś jechać zrobić ten test PAPPA, dzwoniłam do diagnostyki w Krakowie, powiedzieli, że można zrobić do 3 dni po usg, natomiast u mnie w dwóch diagnostykach powiedzieli, że wyłącznie w ten sam dzień co usg i nie pojechałam. Dziwne to, ta sama firma, a co innego gadają.

Agusia83 z Twojego suwaczka wynika, że zaczynasz 15 tydzień :) 14 to już się skończył :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, u mnie było trochę nerwów momentami, wczoraj przez 2h kilku sekundowe skurcze, co mniej niż 3 min. Powoli się uspokoiło po dodatkowej no-spie, się dziś jestem na bardzo wolnych obrotach.
Magnes biorę od dawna, zanim zaszłam w ciążę plus witaminy dla ciężarnych z DHA ( w Polsce brakiem femibion 1i2). Ręce mi też drętwieją i to normalne podobno.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja biorę mamadha premium i tam nie ma tylu witamin co w frmibion ie tylko kwas foliowy magnez żelazo jod i kwasy dha.
Vena127 odpoczywaj!czasem trzeba zwolnić obroty. ....chociaż mój mąż mówi ze ja swoje juz tak zwolniłam ze zaraz stane:) pewnie ma rację bo wczorajszy dzień spędziłam w łóżku a on ogarnial dom i dziecko:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie witamin - Pani w aptece poleciła mi Matruelle - duże opakowanie 60 kapsułek. Niby w ocenie Pani farmaceutki ... najlepsze na rynku suplementy, ale zapomniała wspomnieć, że również nie najtańsze (zapłaciłam prawie 60 zł). Potem istotnie doczytałam, że mają "wszystko co trzeba" dla ciężarnych i karmiących. Kapsułka jest duża i pachnie czekoladą - w połykaniem nie mam problemu, ale dość specyficzny zapach mi przeszkadza.

Natomiast pomimo b dobrych wyników krwi, moczu itd. pani ginekolog kazała brać dodatkowo nie tylko kwas foliowy, ale i witaminy (żelazo, wapń itd.) sugerując raczej kompleks witamin.

Jeszcze nawiążę do jednej kwestii. Ostatnio koleżanka w ciąży narzekała na zaparcia. Od dość dawna moim remedium na "przyblokowanie" w jelitach są suszone morele. Kiedyś w czasie studiów dostałam półkilogramowe opakowanie od kolegi-lekarza i sobie podjadałam codziennie po garstce suszonych morel. Po 2 tygodniach zadzwoniłam do niego w dość drażliwej sprawie; konsultowałam moją biegunkę, która trwa już od 2 tygodni i której nie mogę niczym opanować, ale brzuch mnie nie boli i innych objawów np. zatrucia pokarmowego nie mam. W sumie trochę bałam się, że się odwodnię i męczyła mnie ta "dolegliwość" .... i tak od słowa do słowa w trakcie rozmowy mówię mu, że b dziękuję za morele, codziennie zamiast słodkiego podjadam sobie garstkę. Na co on się zaczął śmiać, że chyba mamy przyczynę mojej uporczywej biegunki. Powiem Wam, że od tej pory na problemy z zaparciami wciągam suszone morele. Znalazłam jeszcze takie informacje o suszonych morelach, które mogą być ważne dla niektórych przyszłych mam

•Suszone morele zawierają potas, przyczyniający się do wydalania wody z organizmu, regulacji ciśnienia osmotycznego tkanek oraz zapobieganiu powstawaniu kamieni nerkowych. Z tego względu są znakomitą przekąską dla nadciśnieniowców.

•Z uwagi na dużą ilość pierwiastków zasadotwórczych zalecane są przy nadkwaśności żołądka oraz w stanach zakwaszenia organizmu, np. po wysiłku fizycznym.

•Morele, jako jedyne wśród owoców suszonych, mogą być jedzone przez cukrzyków, dzięki odpowiedniej strukturze zawartych w nich cukrów

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia moje dziś wynosiło 161/97 u kardiologia wiec jestem na dopegycie. Nie bagatelizUJ NT bo ja z synkiem tez miałam kłopot z ciśnieniem i musiałam mieć szybsza o 3 tygodnie. Teraz juz zrozumiałam ze musze pomoc małej i jestem na lekach.
Hh99.....na morele trzeba uważać bo zawierają siarke jako środek konserwujących żeby utrzymać kolor.trzeba wybierać te ciemne brzydkie albo kupować w sklepach Eco.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

~pAleksandra
Sima- hej ;)
Zaczęłysmy ten sam tydzień :)
chociaż według OM to jest 12,ale według usg 11.
Ciekawe która pierwsza sie doczeka rozwiązania:)
To Twoja pierwsza ciąża?

cześć pAleksandro :)
tak, to pierwsza ciążą. a Twoja? :P
noo też jestem ciekawa jak to będzie. Według mojej Pani ginekolog dzieciaczek jest odrobinę większy niż wynika z daty OM. niech rośnie sobie ile chce :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjgxfjhdzdt.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie miałam to samo Wam pisać o morelach w kwestii siarczanów i tego, żeby wybierać te brązowe ;)

Secondtry jeśli sytuacja będzie się powtarzać to jadę na konsulatację, ale na razie się uspokoiło po lekach, więc zobaczę co się będzie działo, jak coś to pogotowie 5 min od domu. Liczę, że był to incydent i do następnej wizyty będzie spokój. Ale mała wybrała niezły czas, bo zaczęła akcję jak oglądałam odc "Moje 600 gramów szczęścia".

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

majtynka88
Cześć Wam kwietnióweczki, piszę chwaląc się że szkrab mój ma 7cm, byłam u lekarza przezierność ok, przepływy ok, łożysko jak będę "grzeczna" to na 90% się podniesie więc... ufffffffff...

PS. do zdjęcia -dziecko moje poczęte w egipcie ma ewidentnie tendencje islamistyczne i pozycja jak do modlitwy allaha- leżenie na klęczka;)


pamiątka z wakacji ? podobnie jak u nas :D
wszyscy się śmieją że morskie powietrze na nas podziałało lepiej :)

dzisiaj miałam pierwszy dzień kiedy mi się nic nie chciało dopiero koło 14 zmusiłam się do czegokolwiek ...

Odnośnik do komentarza

@Secondtry - serduszko! dziękuję, że się tak o mnie troszczysz, na szczęście wszystko w porządku i dziś brzuch już przestał szaleć, miałam za to dzień na wysokich obrotach - milion spraw do ogarnięcia w mieście, kawa z koleżanką w biegu ale nawet przeżyłam i już siedzę pod kocem z herbatą :))
Witaminy - mi na początku lekarz zalecił sam folik ale brałam od samego początku Femibion 1, bo mój mąż jak się dowiedział o ciąży to poleciał do apteki następnego dnia po witaminy i kupił te co brała przyjaciółka, teraz od soboty biorę Femibion 2 (ma dodatkowo kwasy DHA) - także polecam :) jeśli chodzi o jego koszt - rzeczywiście w większości aptek kosztuje 62 zł ale ja zamówiłam na Gemini (www.aptekagemini.pl) i zapłaciłam jakieś 36 zł.

@Vena127 - o kurcze, tych skurczy to ja aż tak nie miałam, po prostu co jakiś czas się robił twardy brzuch i taki.. spięty. Pilnuj się Kochana i dbaj o siebie.

Nasz dzidziuś to pamiątka z Barcelony :) akurat wtedy musiałam mieć dni płodne, bo nie ma innej opcji, śmiejemy się, że będzie od razu po Hiszpańsku mówić :)

Dziewczyny, gratuluję pozytywnych wyników badań <3 my mamy prenatalne dopiero w piątek, ale ten tydzień to jakieś istne szaleństwo i mam nadzieję, że zleci :)<br />

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...