Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Agusia83 ja się jeszcze bardziej stresuję bo to moje pierwsze dziecko. Od wizyty do wizyty coraz bardziej się denerwuję czy wszystko dobrze i chyba mogłabym co tydzień chodzić, żeby tylko być spokojna. Denerwuję się zwłaszcza przed tą w następnym tygodniu, będę już w 12 tyg i to główne usg będzie. O ciuszkach i wózkach dla dziecka dlatego narazie nawet nie myślę. Pewnie dopiero w grudniu albo po nowym roku zacznę się oglądać. Cieszymy się z mężem jak brzuch mi się powiększa ale jeszcze nic nie przytyłam. No ale jeść na siłę nie będę. Jem ile mi się chce a i tak więcej i częściej niż wcześniej. A na badania prenatalne z krwi z mężem zdecydowaliśmy że nie pójdę.
Pozdrawiam :)

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

@Secondtry - z tym jedzeniem niestety dalej muszę co 2 godziny, ale przyczyną jest głód a nie hamowanie wymiotów, więc chyba trochę lepiej :)

@Pralinka - spokojnie, grudzień to myślę, że fajny czas bo i siła będzie jeszcze i wyprzedaże a trochę tego do kupienia jest :) ja z resztą ciuszków też czekam do tego czasu i na razie również żyję od usg do usg, liczę tygodnie i dni :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia jakie cudenko:)

Ja w sobote jak bylam u rodzicow wyciagnelam karton z rzeczami po Adasiu w rozm. 56 i 62 cm.... Slodkie malusienkie rzeczy. Ale do tego strach mnie obleciał, ze juz jestem przyzwyczajona do 128 cm i nic nie pamietam z pielegnacji takiego babyborn'a. Usp takie to malenkie znowu bedzie, takie dellikatne, mam nadzieje, ze po porodzie mi sie wszystko przypomi;)

A co do obaw, to chyba caly czas w nas beda, do porodu innego rodzaju lęki, a po porodzie juz tu z drugiej strony tez bedziemy sie ciagle czyms stresowac, mniej lub bardziej. Napewno latwiej juz bedzie jak dzieci sa na swiecie, bo wtedy mamy wiekszy wplyw na wszystko, wiecej narzedzi obrony gdyby byly potrzebne.
Mowi sie ze ciąża to taki piekny stan, ja nie nie jestem w stanie sie z tym zgodzic.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei mam maluszka 76 cm a i tak zrobily na mnie wrazenie ciuszki rozm\56 i mniej nawet, nie moglam uwierzyc ze byla taka Malutka. A teraz biega taka rozgadana a my od nowa wszystko przezyjemy. Ja nie kupuje dopoki\nie\poznam plci bo u mnie to kwestia dokupywania.
Mi mdlosci\minely ale i tak niektore potrawy mnoe odrzucaja\a i jestem bardzo zmeczona

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia2608 to w sumie nie dużo. u mnie już w 6 tyg ciąży była anemia więc muszę brać leki na poprawę hemoglobiny i żeby maleństwo rosło. ja całe życie słabe wyniki mam, więc się nie zdziwiłam że w ciąży jest jeszcze gorzej, ale leki pomagają. Każdy ma inny organizm i zazdroszczę tym które mają silny i zdrowy.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia2608 sweterek cudeńko.
Ja mam podobnie, jak wy nawet rozglądam się za ubrankami, bo pierwszy raz dla dziewczynki będę kupować, ale czekam na ostatni moment przed porodem. Z chłopakami też tak było, taki lęk że coś się stanie, jeśli "za wcześnie" będę się cieszyć i przygotować do narodzin dziecka.
Hehe przy moich chłopakach-wielkoludach dziewczyna wyda mi się kruszynką ;)
A tak na marginesie to ile z nas wie, co urodzi? Flawia pamiętam, że córa jak ja, ale jeszcze parę się chwaliło, tylko moja skleroza powala.

Ja w obu ciążach czułam pierwsze regularne ruchy między 16-18 tc, teraz liczę, że będzie podobnie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila ja bym wzięła męża do lekarza, żeby rozwiał wątpliwości co do wyjazdu. To jest fajny moment na wyjazd i ostanie wakacje bez dziecka. Później już tak szybko może Wam się nie chcieć jechać/lecieć z maluchem.
Mi się tak składa, że latałam z bardzo małymi synami najmłodszy miał 8 tyg jak się za ocean wybrał, ale obiektywnie stwierdzam, że najłatwiej między 4-8 miesiącem życia, a później już jak mają 18 miesięcy i więcej… sama już myślę, gdzie tu jeszcze się wybrać przed porodem, bo z trójką szybko mi się nie będzie chciało ruszyć :/ pewnie dopiero w grudniu za rok pojedziemy do Polski.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

pralinka to akurat bardzo dobrze. Kilku mężów moich koleżanek w ogóle nie było zainteresowanych przez całą ciążę, poród przestali przed porodówką z papierosem, bo się tak stresowali,a pomocy doczekały się od nich dopiero, jak się dzieci urodziły.
Mam wrażenie, że dzięki tym wizytom u lekarza tatusiowie bardziej czyją namacalność dziecka zanim będą mogli poczuć ruchy u nas w brzuchu. Dla mojego męża wciąż to duża sprawa i przeżywa tak samo jak pierwszą. Dlatego też tak bardzo ważne było znać płeć, bo chciał już obrazować w wyobraźni dziecko ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej,hej:)
Mi tez lekarz wstepnie powiedzial ze moze dziewuszka bo nic miedzy nozkami nie widzial.A to juz byl 14 tydzien.Ale zaznaczyl zebym ciuszkow jeszcze nie kupowala na dziewczynke.Moja znajoma miala tak ze do ok 20 tyg miala byc dziewczynka,w 21 wyszlo ze jednak chlopczyk.Ja juz lece z 15 tygodniem.Nastepne usg pod koniec 17 tygodnia.Ciekawe czy dalej bedzie utrzymywac ze dziewczynka.Moj chce wlasnie dziewczynke,a ja chce zeby zdrowe bylo:)Nie pamietam czy pytalam o to czy jest tu jakas mamusia z Wroclawia?Pozdrawiam Was wszystkie:)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to norma ze wiem o płci dziecka już na prenatalnym bo z synkiem tez juz wiedziałam. Może to zależy od takich czynników jak sprzęt, oko i doświadczenie lekarza i ułożenie dziecka?
Co do instynktu u facetów. My go mamy wrodzony a faceci muszą się nauczyć ojcostwa.mój mąż poszedł ze mną przy synku raz na usg i powiedział żebym go nie wiecej nie zabierala ze sobą bo on nic nie widzi tylko czarne i białe kropki ale odkąd synek się urodził to zrobi przy nim wszystko.ja wróciłam do pracy jak mały miał 8 mcy i został z moim mężem i to ich połączyło tak ze czasem ja jestem zazdrosna o ich relacje:)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Heh,a widzialyscie chiński kalendarz płci? :)
Smialam sie z tego jak mi koleżanka pokazała :)
Ale teraz siedze i dla jaj sprawdzam wszystkich po kolei i... zgadza sie :O mój synek, chrzesniaczka jedna i druga, ja, maz... Heh :)
Ciekawe.... Niby 85% sprawdzalnosci ma ;) hihi :)
Wychodzi mi z niego dziewczynka teraz :D hihi :)

http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Ensueno a mi się zgadza tylko w części ;) wychodzi, że mój młodszy syn powinien być Robertą :D
To prawda, że każdy facet inaczej przeżywa ciążę kobiety i nie można poröwnywać kto, co robi, bo może być to bardzo krzywdzące. Choć właśnie słuchając jak koleżanki narzekają na brak zainteresowania, to ja tam wolę swego zadającego pytania i przygotowującego się do każdego badania, rozczula mnie to ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ensueno83 o chińskim kalendarzu mówiła mi moja szwagierka i twierdziła, że u niej się zgadza itd i powiedziała co u mnie wychodzi. cóż powiem nie lubię takiego gadania. dla mnie i dla męża najważniejsze żeby urodziło się zdrowe.
Flawia mój mąż chodzi ze mną na każdą wizytę z usg bo to pierwsze dziecko. i dopiero jak zobaczył na monitorze 2 tyg temu takiego małego ludzika to coraz bardziej się ekscytuje, gada do brzuszka itd ogólnie razem przystosowujemy się do nowej sytuacji i fajnie tak patrzeć jak to uczucie do maleństwa już od ciąży się pojawia :)

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Tak to właśnie jest, że wszyscy sobie coś tam wyobrażamy i chcemy,a jak przychodzi co do czego to cieszymy się, że zdrowe. Ja byłam w ciężkim szoku przez 3 dni, że dziewczynka, bo przecież byłam pewna trzeciego chłopaka, a teraz to już to oczywiste, że młoda będzie :D tylko się cieszę, że u mnie to pewne i nie będzie niespodzianki przy porodzie ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

oj ci nasi faceci takie twardziele ale nie każdy ma taki instynkt ja jestem tylko ciekawa czy jak sie dzidzia urodzi czy też tak będzie a może zacznie uciekać bo za malutkie i będzie się bał dotknąć
a tak naprawdę to sama się boje tej kruszynki już dawno nie miałam na rękach takiego szkraba właściwie to tak się czuje jak bym zaczynała od zera jak by to było moje pierwsze maleństwo tak się bałam jak rodziłam pierwsze dziecko ale jak to z automatu wszystko szło człowiek niby nie umiał a jednak umiał

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...