Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

kasiek81
Witam.No u nas wieści nie najlepsze, o wyjściu do domu mogę narazie pomarzyć...nie wiadomo czy już do końca tu nie zostanę.Skurcze się ciągle piszą, i rozwarcie jak było tak jest.Dzidzia ma według wczorajszego USG 1900g.Dexaven na płuca wzięłam zobaczymy co nam los przyniesie. A co chodzi o butelki to ja mam dwie małe po 150 ml,jedną tt,a drugą lovi medical.

Kasiek, trzymam kciuki za Was cały czas! Staraj się nie stresować choć wiem ze to trudne, ale Dzidzia juz jest duża wiec na pewno sobie poradzi! Moje córcie miały przy porodzie 2050 i 2100 a Karola spadła do 1800g jak ja przerzuciłam na cyca i zdrowe jak rybki są! Mam nadzieje ze to jakiekolwiek pocieszenie dla Ciebie choć liczę bardzo mocno ze Twój Szkrab jak najdłużej zostanie po tamtej stronie brzuszka ;* dużo siły i spokoju dla Was!

Odnośnik do komentarza

A ja uważam, że Kamiodka powiedziała kilka słów prawdy. Odchodzić z forum przez to nie zamierzam, ale zmiany jakie tu zaszły nie do końca mi się podobają, choć ujęłabym to nieco inaczej...
To nie jest tak, że tu nie ma pomocy i wsparcia, owszem jest, ale ono ginie w całej masie bezsensownych, głupawych postów upstrzonych błędami tak, że oczy bolą[nie, nie mówię o literówkach 'bo piszecie z telefonu' tylko o ortografach na poziomie podstawówki. Trochę serce truchleje jak czytam, że osoby z wykształceniem wyższym się w ten sposób wypowiadają. Wstyd.]. Wykształciło się tu takie trochę 'kółko wzajemnej adoracji' i jeśli ktoś nie spędza dnia na posterunku, to nie ma szans wbić się w temat przy tylu postach produkowanych na wyścigi.
Ale poza tym to was lubię i jakoś muszę to zdzierżyć.
Czy któraś z Was będzie się zmagać z językami przy dziecku? Może Ty, Iza? My z mężem nie znamy nawzajem swoich języków, porozumiewamy się po angielsku przy czym mąż i tak jest już dwujęzyczny. Strasznie przykro mi patrzeć nieraz na lotniskach na polskich rodziców mówiących do dzieci po polsku, z maluchami odpowiadającymi konsekwentnie w 'prostszej' mowie a jednak jest to dla mnie bardzo ważne i nie wiem, jak się do sprawy zabrać, bo mała będzie od początku musiała operować w 3[jeśli nie czterech...] językach. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

magalena3
adonis znalazlam szafe i komode za 200zl nie cale 100km od Ciebie :D

szafa

Dziekuje! :) teraz musze mojego namówić na to by się umówił :D

Dajcie spokój juz z tym forum. Mając wykształcenie nie trzeba być wyniosły tylko mieć dystans do siebie i do wszystkiego. Kółko wzajemnej adoracji? A skoro te, które bywają tutaj rzadko mają o to pretensje to tak samo moga mieć pretensje te, które nie mają się do kogo odezwać cały dzień i musiałyby nic nie pisać tylko czekać na inne osoby.
Nie spotkałam się jeszcze z pretensjami na forum o to, że ktoś chce sobie popisać. Gdyby poruszane były tutaj tylko tematy ciążowe to forum umarłoby śmiercią naturalną.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśliś chodzi o butelki to przy Madzi używałam dr Browns antykolkowe. Teraz przymierzam się do Medeli, ale piersią chcę karmić. Smoczka uspokajającego nie będę kupować bo zaburza podobno odruch ssania. A dziś byłam na zakupach i w kolejce słabo mi się zrobiło. Myślicie że ktoś zainteresował się? Popatrzeli tylko na mnie jak na wariatkę. Nawet w kolejce nikt nie przepuścił. Szkoda gadać. Miłego dnia Wam życzę.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

martynika ode mnie też poszło ;)

ofeliaa no właśnie jeszcze nie, u mnie jest galeria ale nic kompletnie tam nie ma, tragedia jakas, musze pojechać dalej, może dziś po pracy się uda ;) na pewno będę Was informować na bieżąco :D

justyna mnie się marzy Panna Młoda ale uciekać nie mam zamiaru :p 6 lat nie uciekłam i teraz tez nie będę ha ha :D

Zuzia.be dokładnie! Zobaczymy może po południu się uda albo w poniedziałek ;)

Odnośnik do komentarza

Ufff...siedze u fryzjera ,mała szaleje z boku na bok ,brzuch chodzi:-) Jak posiedze dłużej niż pół godziny kręgosłup się buntuje,zaraz oszaleje!do tego pić mi się chce,a wody nie kupilam...spaliła rano czajnik na gazie, chyba zaczyna się taka ciążowa skleroza.no i nadchodzi kryzys 30 tygodnia... Niechęć,zmęczenie,smęcenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

kaszka ja tez uwazam ze Kamiodka powiedziala kilka slow prawdy ale tak jak i ty nie mam zamiaru odchodzic ani nikogo obrazac bo cos tam napisal.... po prostu jak zaczynam cos czytac i mnie nie interesuje to tez nie czytam,a bledy bledami ja jestem wzrokowcem tez je wylapuje, nie mowie ze ja pisze bezblednie. Ale najwazniejsze ze sie da doczytac :)
I szczerze to podziwiam Cie za to porozumiewanie sie z meze w innym jeszcze jezyku niz wasze ojczyste :) A dziecko szybko lapie jezyki. Ja mam rodzine w Angli. Dzieciaki w szkole po angielsku a w domu po Polsku. I nie mieli problemu z tym. A wiec napewno jakos da rade :)

kasiek a tobie kobietko zycze dotrwania do pazdziernika :D Jesli trzeba to lez ile każa, lepiej w twojej sytuacji byc w szpitalu pod ciagla opieka. A ferotenol czy jak to tam sie zwie takie paskudztwo jest ze dlugo leci. Potrafi nawet do 24 godzin leciec. Jak czujesz sie dobrze i Ci serduszko nie kolata to popros zeby ci ciut przyspieszyli :)
Zobaczysz roznice po kroplowce ze brzuszek nie bedzie tak twardnial :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ale sie do tych bledow przyczepilyscie, ja jestem jak to okreslacie wykszytalcona ale mam dyslekcje bledy robic bede to co jestem debilem niegodnym forum???? No dziewczyny forum jest od tego zeby o wszystkim gadac, skonczmy z tymi glupimy podtekstami kazdy pisze i jak chce.
Mnie wkurzyla reakcja ma Julke dziewczyna chciala pomocy ma tak naprawde

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3
Poratujcie linkiem do tabelki bo tam było chyba coś o wózkach czy nie?A jak nie to pochwalcie sie jakie wybrałyście,bo ja wczoraj oglądałam w sklepach i podoba mi się Baby merc Q7 albo Q8,ewentualnie taki:
http://allegro.pl/wozek-wozki-raptor-3w1-24-miesi-gwar-6-1gratisow-i5131697326.html
W sumie tańszy a pewnie firmą sie tylko różni,któraś coś podobnego ma w planach?

Ja mam zamiar kupić wózek tego rodzaju polskich firm, są tańsze a uważam, że równie dobre...nawet patrzyłam na ten z linka i zastanawiam się czy go nie kupić

Jeśli chodzi o butelki to zamierzam kupic z tommee tippee, a smoczek jak na razie mam jeden też z tej firmy.

ZjemCiMiśka ja chciałabym zeby coś mi poszło w cycki,a tu nic rozmiar ten sam tylko troszke na początku ciązy się zwiekszyły, mam nadzieje że później się to zmieni

Odnośnik do komentarza

16 a wy ja tak.zjechalyscie. nie mowie ze jej zachowanie jest ok.ale to jeszcze dziecko!!! A wy wlasnie dorosle Panie na stanowiskach ja wysmialyscie bardzo to dorosle! Prosze was kto tak naprawde zaczynajac sex mysli o ciazy to kolesie tez myslec powinni ciagnac malolate do lozka!
Dobra juz sie wyrzalilam :)

Zaproszenia zaakceptowalam, Justynka Tobie do grupy wyslalam zaproszenie administrator zatwierdzi.
Zuzia duzo fajnych rzeczy mamy sie wymieniaja badz odsprzedaja :)

Kasi mam nadzieje, ze skurcze sie wycisza ale dzidzia duza wiec musi byc dobrze :)

Co do wozka to ja mam bugaboo czy jakos tak nie bardzo mi sie podoba ale chociaz jest lekki, wolalam.cos rozowego.ale dodatki dodam :) wozek.dostalam haha bede sie wozila po.osiedlu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

Hej wam.
Byłam wczoraj na wizycie, Mała sie rozwija
już ma troche ponad 1,5kg, szyjka sie wydłużyła o 4mm, wiec wszystko fajnie :) Tylko pozniej lekarz sie spytal, czy widzialam sie juz z polozna, a jak sie dowiedzial, ze nie to mi tam kogos polecil i radzil sie od razu zapisac. I tu moje pytanie, czy to jest obowiazkowe? Jak to wyglada? To jest jakas jednorazowa wizyta ? Płatne czy nie? Dla kazdej ciezarnej czy dla tych, ktore beda mialy pierwsze dziecko? Pierwszy raz o tym slysze, moja mama rodzila siostre kilka lat temu i zadnej poloznej nie bylo, ani przed ani po porodzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Witajcie,
MAGDA, jestem... ale jak czytam te kolejne wpisy dot. błędów, uzależnienia inteligencji od wykształcenia,
i krytykowania pozostalych dziewczyn, że za dużo jest tematów pobocznych - to szczerze odechciewa Mi się komentowania tych wpisów.
Niby KRYTYKANTKI oburzone Naszymi wpisami, a czytają wszystko jak leci.
Przecież nikt Nikogo tu nie nie trzyma, jak Komuś nie pasuje niski poziom dyskusji droga wolna.....
są setki wątków na tym forum, można zmienić Towarzystwo.......
TU JEST TAK JAK W ŻYCIU, NIE DA SIĘ WSZYSTKICH LUBIĆ I MIEĆ ZE WSZSYTKIMI WSPANIAŁE RELACJE.
ALBO SIĘ Z KIMŚ NADAJE NA TYCH SAMYCH FALACH, ALBO NIE.
Nie trawię fałszu i obłudy, nie będę Komuś cukrować, że wygląda cudownie skoro tak nie uwarzam.
Najbardziej lubię Paniusie z serii *świeto......bliwe*, jak to się mówi, *CALY TYDZIEN ZAKONNICA, A W NIEDZIELĘ PIER..........NICA*.

Ktoś mądrze napisał, że jak Go jakaś dyskusja nie interesuje, czyta pobierznie i idzie dalej.
Tyle Mojego w temacie.

A tak poza tym dla wtajemniczonych,
właśnie dotarła do Mnie:
* Gwiazda z empiku, naprawdę polecam, jest to bardziej wersja polarowa, ale towar b. dobrej jakości. Wart Swojej ceny, więc go zostawiam.
* rożek też b. dobrej jakości.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu nie odzywam się na forum, ale pozwoliłam sobie się odezwać bo od śledzę Wasze losy i wpisy.

Na fb znalazłam grupę ciężarówek październikowych i zaczęłam udzielać się tam. Gadamy o ciąży jak również o obiadach, facetach i paznokciach. Czuje się tam jak w rodzinie. Tutaj podobnie jak Kamiodka czułam się lekceważona, i miałam wrażenie, że czego nie napiszę zostanę skrytykowana przez pewne osoby z resztą co chwila jak coś pisałam byłam krytykowana przez niektórych, i nie można było się odezwać, bo zaraz były wąty. Czułam się odtrącona jakbym przeszkadzała stałej grupie kilku osób które z resztą do tej pory się udzielają najczęściej i, że to one i ich ciąże są najważniejsze a reszta jest im obojętna. Najlepiej jakbym w ogóle nic nie mówiła... Wiadomo, że teraz będę krytykowana i że co ja wiem i w ogóle skąd sie wzięłam i idź sobie ale ja tak czułam się tu od dawna więc w sumie mam gdzieś to co napiszecie. Nie dziwie się że część dziewczyn przestało się udzielać i wracam do swojej grupy na Fb, bo tam chociaż wspieramy siebie na wzajem, dla każdej los innej nie jest obojętny i możemy swobodnie się wypowiadać.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyskjoy7fhx0es.png

Odnośnik do komentarza

Niuśka, a kto to taką gafę poczynił że łączy inteligencję z wykształceniem? Doświadczenie życiowe wyraźnie pokazuje, że jedno bynajmniej nie świadczy o drugim.
Bafka, świetnie wyglądasz! Z jakiegoś powodu bardzo mi się podobają spore brzuszki na szczupłych dziewczynach, żałuję, że sama tak nie mam, bo ani szczupła, ani brzucha nie ma. ;)
Upolowałam coś dziwnego, raczej dla chłopca, ale tak mi się spodobało, że może córka wybaczy...
Czy pozostał jeszcze ktoś bez wybranego imienia? Cholera, my nawet pomysłów nie mamy. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

ism
Hej wam.
Byłam wczoraj na wizycie, Mała sie rozwija
już ma troche ponad 1,5kg, szyjka sie wydłużyła o 4mm, wiec wszystko fajnie :) Tylko pozniej lekarz sie spytal, czy widzialam sie juz z polozna, a jak sie dowiedzial, ze nie to mi tam kogos polecil i radzil sie od razu zapisac. I tu moje pytanie, czy to jest obowiazkowe? Jak to wyglada? To jest jakas jednorazowa wizyta ? Płatne czy nie? Dla kazdej ciezarnej czy dla tych, ktore beda mialy pierwsze dziecko? Pierwszy raz o tym slysze, moja mama rodzila siostre kilka lat temu i zadnej poloznej nie bylo, ani przed ani po porodzie.

Z tego co się orientuję to wizyty położnej przed porodem nie są obowiązkowe. Do mnie po pierwszym porodzie przyjeżdżała położna chyba 4 razy ( bardzo fajna ). Doradzała mi w sposobach pielęgnacji synka i w ogóle byłam bardzo zadowolona z jej wizyt. Z tego co pamiętam, bo to było 7 lat temu to dzwoniłam do swojej przychodni i prosiłam o wizytę. Myślę, że takie wizyty nie zaszkodzą a na pewno przyniosą wiele dobrego :)

http://s4.suwaczek.com/201510224565.png

Odnośnik do komentarza

Milko mi wypłaca zakład pracy tak jak mam w umowie do 10tego więc nie pomogę za bardzo.
Ism mnie położna złapała na badaniach w przychodni i kazała zgłosić żeby ustalić wizyty po porodzie. Położna z NFZ jest bezpłatna i przysługuje chyba 1-2 wizyty przed porodem wydaje mi się że warto skorzystać popytać o pielęgnację, poród, połóg. Chyba że chodzisz do szkoły rodzenia.

Brak słów...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

justyna12315
Milko mi wypłaca zakład pracy tak jak mam w umowie do 10tego więc nie pomogę za bardzo.
Ism mnie położna złapała na badaniach w przychodni i kazała zgłosić żeby ustalić wizyty po porodzie. Położna z NFZ jest bezpłatna i przysługuje chyba 1-2 wizyty przed porodem wydaje mi się że warto skorzystać popytać o pielęgnację, poród, połóg. Chyba że chodzisz do szkoły rodzenia.

Brak słów...

Na co brak słów ?:)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze, to również odnoszę wrażenie, że dyskutuje kilka dziewczyn, wręcz adoruje się, a niektóre są olewane. Nie raz tak myślałam. Ale teraz widzę, że zauważyłam to nie tylko ja. Może mało się udzielam, ale nie żyję samym forum.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...