Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że dobrze byłoby wykonać pewien eksperyment myślowy- od kilku tygodni pojawiały się tu nowe Mamy, przedstawiały się i witały. Ile z nich zostało? Ja tu jestem niejako 'z rozpędu', ale jeśli zastałabym coś takiego na początku, to ciężko byłoby mi się odnaleźć w tym bełkocie i znaleźć dla siebie punkt zaczepienia. To powinno być otwarte i przyjazne miejsce, a zrobił się prywatny folwark kilku z Was. Tak jak wspomniałam, wartościowe/ciekawe wpisy[niekoniecznie o ciąży!] giną w tym ględzeniu.
A co do sposobu wypowiedzi, to mnie zawsze uczono, że staranna pisownia, zrozumiała treść i składnia są wyrazem szacunku do odbiorcy i jego czasu.
A jeżeli
KOTS PISZE W TAKI SPOSUB
posilkujac sie MILIONAMIII!!!111 znakuf interpunkcyjnych,,,,,, itp.
to ciężko odnieść wrażenie, że zależy mu na tym, by ktokolwiek te wypowiedzi zrozumiał i wniosło to cokolwiek do dyskusji.
Nie ma sensu nad tym debatować, ale w sumie to dobrze, że kilka z nas na początku z Kamiodką zdecydowało się powiedzieć, co uważa. Umieszczając swoje wypowiedzi publicznie musicie się liczyć z tym, że oprócz miłych słów dostaniecie również niepochlebne recenzje.
Szczerze, to nie liczę, żeby tu się cokolwiek zmieniło, bo przecież nikogo na siłę nie powstrzymamy przed zaśmiecaniem tego miejsca.

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

A wasze stacjonarne apteki są aż tak drogie? Ja patrzyłam na Gemini i jest taniej, ale poszłam do naszej apteki popatrzę zaraz na nazwę bo to też sieciowka (jedna /inna jest Medicu )

Kupiłam bepanthen duży,
Penathen na pupę zamiast sudocremu
2x majtki siatkowe 38/40 2×40-44
2×pampersy 1 pampersa po 18 zł
Grzebyk szczotka obcinacz (u mnie lepiej się sprawdza niż nozyczki)
4 x podkłady bella
Wit d +k musze dokupić
Aspirator używam katarek
Gaziki leko
3 paczki wkładek bella
Do szpitala dla mnie biorę to czym będę kąpać dziecko , dobrze jest nie używać zbyt perfumowanych płynów bo dziecko ponoć lubi czuć matkę. Ja biorę nivea 2w1 do kąpieli i włosów. ze 2 ręczniki bo nie jest trudno o zabrudzenia po porodzie 3 koszule ale rozpinane po środku bo nie lubię tych odpinany z boku lub z kieszonkami, skarpetki, papcie /klapki. Pasta szczoteczka kubek ładowarka do telefonu szczotka do włosów. Chyba tyle :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka przede wszystkim ubranka, pampersy, krem do pupy , ubranko na wyjście . Fotelik przynosi się zwykle w dniu wyjścia ze szpitala.
Pieluchy tetrowe , i takie pół dla mamy pół dla dziecka to jak dla mnie laktator i butelka , bo w razie gdyby dziecko nie chciało pić z piersi a będzie głodne to można ściągnąć siara i mu dać a nie trzeba prosić o mm w gotowej butelce.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

myszka123 Jeżeli chodzi o allegro to polecam Ci użytkowników babymarket24 i asplaneta_pl praktycznie wszystko u nich kupiłam na podstawie list wyprawkowych z neta.
Martynika powiem Ci że takie grupy to super sprawa bo na olx też można niby fajne paki znaleźć a szukać na allegro rzeczy u tego samego sprzedawcy żeby nie płacić za 10 przesyłek to za duży wysiłek. Jak możesz to chętnie :) poszukam takich w swojej okolicy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3
Kaszka to czemu tu jesteś skoro nie odpowiada Ci poziom i tematyka?
dajmy juz temu spokój. Kto będzie chciał , ten podejmie zmiany kto nie ten będzie żył jak dawniej.
Nie jestem tu by zmieniać ludzi. Czytam wpisy tych , którzy mają inne zdanie a komentować ich nie musze. Przyjęłam do wiadomości.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Myszka widzisz dziewczyny dodały cała resztę i dla malucha a ja też zaraz przejrze jak tak tych użytkowników z allegro co wysłała justyna12135.
Ewentualnie jak już pisałam polecam stronę apteki doz
www.doz.pl
jeśli są u Was w mieście ich stacjonarne apteki co można sprawdzić na tej stronie to dostawa jest do apteki bez dodatkowych kosztów,jest drożej niż w Gemini ale zazwyczaj taniej niż w stacjonarnych aptekach.Ceny w Gamini są rewelecyjne gdyby nie koszty dostawy.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Ja dla siebie do szpitala mam zamiar kupić (wziąć):
2-3 koszule do karmienia
staniki do karmienia
szlafrok
ręczniki
kapcie
klapki pod prysznic
nakładki na brodawki
laktator
bepanthen na pękające brodawki
duże podpaski
podkłady na łóżko
tantum rosa
kosmetyki (szampon, żel do twarzy, płyn do higieny intymnej)
suszarka do włosów
Więcej nie pamietam

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Nieźle się porobiło...
Za dużo wpisów - fakt, jak po dłuższym czasie wracam to nie cofam się i nie nadrabiam 50 stron, bo szkoda mi czasu.
O "dupie Maryni" też można czasem pogadać.
Jestem tutaj od początku lutego i raz mi się podobało, innym razem mniej. Nie będę się obrażać i płakać bo ktoś nie odpowiedział na mój post (a zdarzało się często). Nie mam 16 lat, żeby fochy strzelać. Jak mnie ktoś irytuje to olewam, omijam, idę dalej. To, że ktoś nie potrafi się wysłowić, przekręci wyrazy, napisze je z błędem, itd. może spowodować uśmiech na buzi, ale nie będę nikogo poprawiać i krytykować, ponieważ to nie jest konkurs poprawnej polszczyzny.
Kółko wzajemnej adoracji.....jest, ale w każdym towarzystwie tak się dzieje....jedne chcą błyszczeć, inne zazdroszczą błyszczącym......tak na to patrzę.
Krytykanctwo mnie wkurza - fajnie, że obyte już z macierzyństwem dziewczyny dzielą się doświadczeniem, ale niech czasem nie zachowują się jakby pozjadały wszystkie rozumy świata.
Peace&Love

PS.: A te, które czytają i bach nagle zrzucają post typu - ślędzę forum i tak tu źle, że was tylko zhejtuję (ups! nie wiem czy takie słowo istnieje :P).....no proszę....nie hejtujcie, zwyczajnie nie czytajcie jak macie dość.

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

Dokładanie ADONIS.
Ja czekam na wysyp tych INTELIGENTNYCH I WARTOSCIOWYCH wpisów pominiętych mamusiek, ale jakoś brak ich tutaj.;)
DROŻDŻÓWKA jak sytuacja z mężem?
FOBIANKA wybrałaś suknię?
KASIEK81 - jak sytuacja?
OFELIA/IZA - czemu zamilkłyście? ;)

Odnośnik do komentarza

Dopytałam mojej ksiegowej i pracodawca ma 7 dni od daty dostarczenia przez pracownika aby przekazac zwolnienie do ZUS-u i musi podsteplowac, podpisac i napisac date wplyniecia zwolnienia do niego. Pytalam tez mamy bo ona miała pracownice w ciązy i tez tak robila.

A te zestawy wyprawkowe fajne tylko mi juz nie odpowiadaja te podklady/wklady poporodowe bo je mialam i mi sie wiecznie przesuwaly. DLatego wole te z Canpolu bo sa szersze. ALe co kto woli. Po 3 czy 4 dniach zakladalam juz zwykle majtki i te duze podpaski nocne.... :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Daga81
Ja dla siebie do szpitala mam zamiar kupić (wziąć):
2-3 koszule do karmienia
staniki do karmienia
szlafrok
ręczniki
kapcie
klapki pod prysznic
nakładki na brodawki
laktator
bepanthen na pękające brodawki
duże podpaski
podkłady na łóżko
tantum rosa
kosmetyki (szampon, żel do twarzy, płyn do higieny intymnej)
suszarka do włosów
Więcej nie pamietam

Przepraszam , że do ciebie się dopisze; )

Jeszcze można dodać nawilżanie chusteczki do pupy, dla nas tez się mogą przydać.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Chusteczki super sprawa. U nas trzeba jeszcze własną lewatywę - serio, serio.
Dodatkowo trzeba wszystkie przybory do jedzenia: miseczka, talerzyk, sztućce, szklanka. Także trzeba sprawę dobrze przemyśleć i zabrać to co uważamy że nam się przyda. Ja ostatnio jak leżałam w 9 tyg to nawet czajnik miałam swój bo oddziałowy się spalił. Tylko się nie śmiejcie z tego. Takie są szpitale w świętej Częstochowie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Daga81
Chusteczki super sprawa. U nas trzeba jeszcze własną lewatywę - serio, serio.
Dodatkowo trzeba wszystkie przybory do jedzenia: miseczka, talerzyk, sztućce, szklanka. Także trzeba sprawę dobrze przemyśleć i zabrać to co uważamy że nam się przyda. Ja ostatnio jak leżałam w 9 tyg to nawet czajnik miałam swój bo oddziałowy się spalił. Tylko się nie śmiejcie z tego. Takie są szpitale w świętej Częstochowie.

Jeżu !:O u na nie trzeba mieć nic w sumie. Ja miałam zgrzewke wody w aucie małej z koreczkiem na poród. Kubek miałam swój no i mąż mi przywiózł chleb i dżem jak urodziłam bo umieram z głodu. Tylko ze u nas szpital pół prywatny . Podkłady były na korytarzu do wzięcia, wieczorem poprosilam salowa o zmianę prześcieradła i podkładu bo zapapralam i tez miło mi odpowiedziała , że podkłady są dostępne na korytarzu. Był też tam aneks gdzie parzylam laktator po użyciu. Minus to prawie 70 km odległości. Pierwszy był wywoływany, ale mąż zapewnia ze dojedziemy w pół godziny;)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Amadeo, czy Twoją zaczepkę mam rozumieć jako 'jak się nie podoba to won'? ;) Napisałam chyba wyraźnie, że wpisów wartościowych nie brak, a tylko ciężko je wyłuskać w tym szumie informacyjnym.

Ile zazwyczaj trwają programy szkół rodzenia? Będę miała tylko miesiąc przed porodem i zastanawiam się, czy jest sens w ogóle coś zaczynać. A jeśli tak, czy czy warszawskie Mamy mogą którąś polecić?

Coraz fajniejsze te pajace znajduję. :D

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33189.jpg

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33190.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Daga no z ta lewatywa to mnie zszokowałaś(wogole teraz to chyba jest jak ktoś sobie zażyczy czy obowiązkowa?) a co do reszty to wcale nie smieszne bo u mnie talerzyki sztucce itp tez swoje trzeba miec powiem Wam lepiej jak teraz leżałam i brałam furagin to kazali mi iść do apteki i kupic sobie WITAMINE C bo na oddziale nie mają!Komizm tej sytuacji polegał na tym że najpierw kazali mi leżeć i odpoczywać a zaraz potem iść do apteki ktora co prawda jest w szpitalu(ale ja miałam bóle brzucha!bo aptekę zaraz zamkna)no nie wiedziałam czy sie śmiać czy płakać.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3
Daga no z ta lewatywa to mnie zszokowałaś(wogole teraz to chyba jest jak ktoś sobie zażyczy czy obowiązkowa?) a co do reszty to wcale nie smieszne bo u mnie talerzyki sztucce itp tez swoje trzeba miec powiem Wam lepiej jak teraz leżałam i brałam furagin to kazali mi iść do apteki i kupic sobie WITAMINE C bo na oddziale nie mają!Komizm tej sytuacji polegał na tym że najpierw kazali mi leżeć i odpoczywać a zaraz potem iść do apteki ktora co prawda jest w szpitalu(ale ja miałam bóle brzucha!bo aptekę zaraz zamkna)no nie wiedziałam czy sie śmiać czy płakać.

Ja miałam robioną, przyszła pani poinstruowala. Nic strasznego. Ponoć przyspiesza poród.

Kaszka u nas prywatna szkoła rodzenia to 6 spotkań co tydzień. Można chodzić na 2 grupy i jest szybciej.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...