Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zgagi to ja zaś natknęłam się na opinię, że Alugastrin czy Alusal nie są polecane, bo zawierają związki glinu a glin spowalnia rozwój płodu.
Preparaty te nie powinny być stosowane długotrwale ani w dużych dawkach, tylko doraźnie, w razie naprawdę dużej konieczności.

Bezpieczny i polecany jest za to na pewno Rennnie. Nawet w ulotce jest zaznaczone, że można w ciąży.

"Wszystkie produkty Rennie mogą być stosowane w okresie ciąży, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami i unika się długotrwałego przyjmowania dużych dawek. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej stosuje się 1-2 tabletki jednorazowo. Nie należy przyjmować więcej niż 11 tabletek na dobę. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą."
http://www.rennie.pl/pl/wszystko-o-rennnie.php#IsRennieSafe

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj wieczorem wlalam sobie zimnej wody do miski i mowie wymocze sobie nozki i troche ochlone. ALe po nie calych 10 minutach woda w misce zrobila sie ciepla :D
Szok ze sie tak nagrzala od stop :) Myslalam ze mam opuchlizne na kostkach ale pozniej tak dumam ze obie kostki mialam zwichniete i zaraz za kostkami mam taakie jakby opuchniecia. A wiec to nie to.
Ktoras z was pisala jak sprawdzic czy nogi puchna. Mozecie podrzucic jeszcze raz??

A u mnie znow bole u dolu brzucha i w dole kregoslupa. To napewno sa te skurcze przygotowujace. Ale oblozylam sie poduszkami i jest picuś glancuś. zdrzemne sie troche i przejdzie :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny, ja dzisiaj cały dzień przeżywam, nie wiem co robić. Mały zawsze jak szłam spać się ruszał,albo nad ranem około 4 a wczoraj wieczorem nic na ranem też nic, po śniadaniu wydawało mi się, że się ruszył ale nie jestem pewna czy to nie był efekt trawienia przez mój brzuszek... Masakra wystraszona jestem na maksa, nie wiem co robić ;(

Odnośnik do komentarza

SheViolet, ja też się zastanawiam czy i kiedy król ZUS się o mnie umnie ;)Jestem na L4 od końca kwietnia, jak tylko oddałam swoją klasę maturalną, ale może 'starych ' matek tak się nie czepiają ;). Twoje maleństwo też nie małe , chociaz domyślam się że te wagi są tylko szacunkowe.
Z doświadczenia powiem Wam, że u mnie zawsze zanizały wagę, córka dzień przed porodem miała być 3,500 a urodziła się 4,100 , syn był tylko 400g większy niż wskazywało usg.

Odnośnik do komentarza

Dziewczęta - te obliczenia masy płodu-to tylko uśrednianie- badanie usg wskazuje bliżej zaniżoną niż zawyżoną wagę.
Nie doważa jakby,więc najczęściej kilkaset gram mniej niż w realu/Trochę mnie to przeraża ,bo nasza 3 tygodnie temu miała już 1500 gram,jutro mam wizytę -pewnie będzie miała już ponad 2 kilo.Jak czasem mnie od środka walnie -to aż wprawia moje ciało w ruch:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

amadeo3 wiem, ja w życiu bym się tak nie potrafiła zachować według drugiego człowieka. Na dobrą sprawę mogłabym ich nawet zaskarżyć o nękanie psychiczne (tym bardziej, że jak zaszłam w ciążę to było jeszcze gorzej) ale nie chcę tracić nerwów i bać się potem ze się to odbije na moim synku. Wolałam odpuścić ten rok i powtarzać go zaocznie.

U mnie cudna pogoda, była burza i mega deszcz. ;) Na dworze jest ok 22-25 stopni także już ładnie w porównaniu do rana (ok.10:00 takie tam 32 stopnie ;/ )
Podrzucam Wam zdjątko, może i Was choć sam widok trochę ochłodzi, bo ja pokochałam deszcz :D

monthly_2015_08/pazdziernikowe-maluchy-2015_34153.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5euxfrmqfx.png

Odnośnik do komentarza

Miało być *upomnie.

Dzisiaj u mnie medyczny dzień, najpierw badania w lab, potem usg, dalej alergolog z córką ( oczekalysmy się prawie 3h i do tego nieprzyjemna sytuacja w kolejce bo nie dość, że nikt nie przepuści to jeszcze zaczęły się kobiety wcinać w kolejkę a przyszły sporo później -jakie kobiety mogą być okropne dla innych kobiet,eh). Poszłam się też zapisać do dentysty a ona mi na to że mogę siadać bo ma okno i tak nieplanowanie wyleczylam 2 zęby.

Teraz w końcu odpoczynek, wzięłam dzieci na odkryty basen w Puławach a sama siedzę na kocu w cieniu.

A i jeszcze po drodze od dentysty o mało nie uderzyl we mnie młody chłopak, który wyjeżdżał z drogi podporzadkowanej. Na szczęście mimo upalu nie straciłam refleksu ;) mimo tego chyba już czas przesiąść się na m-ce pasażera.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie Julki- wydaje mi się,że ryzykujesz nie idąc do lekarza.
Jeśli dotąd nie masz brzucha, ani nie czujesz ruchów-może to oznaczać,że nosisz martwy płód-czasem bywa tak,że organizm sam go nie wydala-a jest to sytuacja bardzo zagrażająca Twojemu zdrowiu a nawet życiu.
Jedź dziecko na izbę przyjęć,niech lekarz zrobi Ci usg i będziesz wiedziała na czym stoisz.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

nati86 skorzystaj z rad osłony, a jeśli dalej będziesz się martwić, to możesz podjechać do szpitala i sprawdzą, czy jest ok. Moja pani doktor mówi, że dzidzi może spać, ale też, że po to szpital, żeby czegoś nie przegapić. Ja dziś w nocy i rano też małego nie czułam i dopiero spokój, deser, relaks na huśtawce na leżąco i poruszanie troszkę brzusia przyniósł efekty, ale też się nakręciłam. Daj znać.

Odnośnik do komentarza

justynka dzieki za pomoc z piszczelem, naciskam i zostaje slad bialy nie ma wglebienia :)

nati86jak juz dlugo nie czujesz to jedz. Wiem co przezywasz. Mam nadzieje i zycze CI tylko zeby maluszek spal.
Moja dzisiaj 4h sie nie ruszala. Ale w koncu jakos ja rozbujalam i nawet skusilam sie na kanapke z nutella bo nic innego slodkiego nie mialam.
A wiec jedz na IP albo dzwon po pogotowie. Tez musza przyjechac bo do mojej szwagierki przyjechali.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Pauuulalala
amadeo3

Ja bym poprosiła o pisemną informację, że nie uznają zwolnienia i z jakiego powodu.
Z przyjemności to nad morzem chłodniej. Podróż bez problemów (32tc), niestety pokój na 3piętrze bez windy ale zarobię na dodatkowego gofra za to wspinanie się i niestety na poddaszu więc trochę duszno ale da radę wytrzymać, bo i tak lepiejn iż 35℃.

Odnośnik do komentarza

I ja już dziś po wizycie. Dziś równe 30 tyg. Chłopak ma 2200g! Krew i mocz idealne, cukier opanowany dietą, także nie będę brać insuliny. Tak się cieszę:-) Dieta już do porodu, ale to jest nawet OK, bo może za dużo już nie przytyję. Muszę powiedzieć, ze jedząc regularnie i bez cukru, bez smażonego wszelkie zgagi zniknęły. Może sprobujcie wieczorem zrezygnować z dużych posiłków i wszystkich słodkich rzeczy. U mnie na dziś +12kg. Pomimo skurczy w 20tyg wszystko sie wyciszyło, szyjka OK i nawet luteinę kazał odstawić. Tylko ten upał mógłby już odpuścić... W Poznaniu 36 stopni, burzy ani wczoraj ani dziś nie było:-(( Spryskuję się wodą ze zraszacza do kwiatów i siadam pod wiatrakiem, pomaga na chwilę

Odnośnik do komentarza

Julka, to idź opowiedz o tym lekarzowi a nie paniom z forum. Ja rozumiem, że młody wiek, ale od kiedy to wiek usprawiedliwia debilizm???

Nati, ja mam skruteczny, ale mało humanitarny sposób... Jak mała długo trwa w bezruchu, to kładę się na brzuchu, oczywiście nie całym ciężarem. 100% skuteczności. Oczywiście nie do przeprowadzenia, jeśli cokolwiek jest nie tak, ale jeśli ciąża zdrowa, to możesz spróbować lekko przycisnąć. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...