Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam za życzenia ! :*
Fobianka i Tobie życzę wszystkiego co najpiękniejsze! Dużo, duuuużo zdrówka i miłości :*
zuzia.be27 dzięki za miłe :D. " stara dupa " :D. 18-stkę pamiętam jakby to wczoraj było, a tu już 22 i jeszcze z takim cudem w środku :).

Straszna zgaga mnie męczy. Chyba za dużo tych truskawek dzisiaj :D.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjqq20qy17.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wracając do tematu wózków to kilka stron wcześniejpiszecie o Tutku (nie mogę użyć cytuj ) to moja koleżanka kupiła wybierałyśmy razem seria z zebrą i dwa razy reklamowa bo rama pękała. U mnie po drugim podejściu glukoza prawie dobrze tylko wynik po2h norma 140 a u mnie 145 ale liczę że lekarz nie będzie marudził i kazał powtórzyć. Wizytę mam w poniedziałek a od środy szkoła rodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulinka88151

Hey dziewczyny Ją po wizycie Jest synuś tak jak miał byc i będzie Nikodem, Nikus ale wiecie co to jest mały gigant waży 1100g lekarz tylko zap czy Ja i mąż byliśmy duzi a tak jest Ja wazylam 3900g a mąż ponad 4000g to wiadomo za kim taki duży:-) Poza tym wszystko ok.
Happy i Fabianka wszystkiego najlepszego z okazjii waszego święta życzę wam zdrowych i silnych maluszków:-)
Mi dzisiaj lekarz pobierał wymaz bakteriologiczny z pochwy też to mialyscie juz albo będziecie miały?

Odnośnik do komentarza

łupinka87
Fobianka...ciasto popic 0% :D co do wózka to ja chcę riko nano 3w1 wiedziałam go na żywo i jest naprawdę fajny. Czytałam trochę wczesniej o tym camarelo bo fajnie wyglądają ale nie mają dobrych opinii odnośnie spacerówki. Nie widziałam,nie dotykalam więc się nie wypowiadam.

Albo i tak haha :D mam do dyspozycji tylko sok pomarańczowy i dr witt ale dobre i to :D
wstawiam zdjęcie, co mój M zrobił kiedy zadzwoniłam do niego i powiedziałam "Kochanie kup mi sok" :D

Paulinka, Happy - dziękuję! ;**

monthly_2015_06/pazdziernikowe-maluchy-2015_31752.jpg

Odnośnik do komentarza

Fobianka to ci mamusie prezent zrobiły jak cholera... Nie przejmuj się, głowa do góry, brzuch do przodu i mimo wszystko STO LAT i wszystkiego najlepszego!
Happy Tobie również wszystkiego najlepszego i sto lat buziaki dla Was i świętujcie w najlepsze :)
Kamiodka ja właśnie kupiłam Graco Symbio i gdyby nie ten kosz to w sumie mi się podoba. Opinie znam ale wydaje mi się że dla mnie będzie ok. Nie mówię że polecam bo jeszcze testu z bobo nie przeszedł.
Magdalena ja bym nie wytrzymała od samego początku chciałam wiedzieć a mój jeszcze bardziej. Jeżeli jednak zdecydujecie się zaczekać to podziwiam za wytrwałość.
Co do karmienia to ja faktycznie wolałabym karmić piersią ale do max 7-8mies. potem wracam do pracy a też nie chcę być przesadnie przywiązana do domu. Jeżeli się nie uda to trudno nie mam zamiaru się zafixowywać na kp. Poza tym to każdej z nas indywidualna sprawa jak będzie karmić. Nie dajmy sobie wmówić że jesteśmy gorsze bo karmimy butlą. Moim zdaniem to właśnie butelka wymaga od nas więcej zachodu jest bardziej praco- i czasochłonna. Każda z nas zadba o swoje dziecko najlepiej jak potrafi :)
Gratuluję wszystkim udanych wizyt i dobrych wyników :)
U nas spokojnie, z babcią ok ja się z rana nasprzątałam jak głupia i teraz odpoczywam bo kręgosłup mi pęka. Chciałam wcześniej podsłuchać małą stetoskopem ale przy każdym przyłożeniu dostałam kopniaka w słuchawkę aż brzuch podskakiwał :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

Aska123
Wlasnie ja tez bym ogolnie chciala, ale max pol roku..
A wszyscy na mnie naskakuja, ze jestem glupia, ze mam nie wymyslac, rok czasu to minimum a potem dopiero dokladac butelke itd tesciowa jeczy ze nie wiem co mowie i znowu MUSZE karmic jak najdluzej sie da (tak samo z porodem- MUSZE rodzic naturalnie)... Ona drugiego syna karmila ponad 2 lata... Ja sobie tego nie wyobrazam

Ja się nauczyłam za dużo ze swoich planów nie zdradzać, bo mam odczucie, że młoda mama nie ma prawa mieć swojego zdania, musi we wszystkim słuchać rad "doświadczonych"...
Nie mów co planujesz, to nie będą na Ciebie naskakiwać :)

Ostatnio się przyznałam, że do pupy chcę kupić linomag to od razu było "broń Boże nie kupuj linomagu, moja córka miała nim wargę smarowaną po operacji i wszystkie ubranka były tłuste". Tylko, że ja chcę smarować nim pupę, nie twarz :P
Ja akurat chcę karmić piersią, optymalnie byłoby do roczku, ale nie mówię już o tym głośno, bo jak kiedyś powiedziałam to od razu usłyszałam " chcieć sobie możesz, ja też chciałam a nie miałam mleka". I tak źle, i tak niedobrze, nie dogodzisz :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Fobianka rozwalil mnie Twoj wpis, to Ci mamusie urodzinki zrobily ehh. Ale i sie usmialam bo jakbym o moim tacie czytala przy starszej Amelce ja mowie nie a on przeciez ona taka mala jest, ma juz 11lat a tata dalej z tym tekstem:)
Olej to, a Twoj M kochany z tymi sokami :))

Lencia super, ze i u Was wszystko ok na usg :)

Jesli chodzi o karmienie piersia to dziewczyny, nie przejmujcie sie takimi odczuciami. Ja przy pierwszej corce powiedzialam, ze nie bede karmila bo dla mnie to obrzydliwe i nie karmilam dostalam tabletki na zbicie pokarmu Amelka wychowana na mleku modyfikowanym a nie chorowala.
Blizniaki karmilam.piersia i troche modyfikowanym,.ale Szymciowi odciagalam i z butelki, a choruja bardzo w 1roku dwa razy antybiotyk braly.
Nie ma reguly,dziewczyny jak tego nie czujecie to sie nie przejmujcie i nie zmuszajcie to ma byc przyjemnosc, bliskosc z dzieckiem.itd ale to nie znaczy, ze ma dziecko przy cycku wisiec!
Teraz mam zamiar karmic tylko piersia ale ze wzgledow ekonomicznych i oczywiscie bede tez odciagala. Mimo, ze to moje 4 dziecko to ja nie widze nic pieknego w kobiecie piersia karmiacej mnie to krepuje, i uwazam ze w miejscach publicznych to cyki moga pieluszka okryc. Moze to okropne ale ja tak uwaza :)
Oczywiscie karmienie piersia jest super dla mnie w zaciszu domowym jak mam cisze i bliskosc z malemstwem anie sorry w autobusie.
Zuzia ja ostatnio widzialam jak Pani w sklepie karmi 2 latke piersia tez uwazam to za przesade sorry.

http://www.suwaczki.com/tickers/5djyugpjir57gby3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/190f97313d.png

Odnośnik do komentarza

ania dokładnie!!! Ja też o niczym nie mowie, nie zdradzam planów na poród, karmienie dziecka, imię itd. Im mniej wiesz tym lepiej spisz, jak to ktoś mądry kiedyś powiedzial :D ja nawet na wyprzedaży garażowej (grupa na fb) nie mogę ciuszków oficjalnie kupić tylko gdzieś tam po prywatnych wiadomościach bo inaczej zaraz do mnie piszą "bierz pod uwagę porę roku, 74 to Tosia dopiero teraz nosi a roczek ma, nie kupuj tak dużo bo Ci zostanie" itd itd itd..
I dlatego tak bardzo cieszę się, że mam Was, bo inaczej chyba bym zwariowala.. dziękuję wszystkim i każdej z osobna! :* :D

Odnośnik do komentarza

Ja się dosyć mocno zafiksowałam na karmienie piersią, byłam na warsztatach, dużo czytam, dowiaduje się co i jak żeby potem mieć stosowne argumenty na wszystkie komentarze. Chciałabym karmić tylko piersią do 6miesiąca a potem jak długo nam wyjdzie:) Ale nie oceniam innych decyzji, w koncu to nasza sprawa i najważniejsze żebyśmy miały w tym wsparcie naszych mężów i nie mężów:)
A w moim ulubionym temacie wózkowym to czekam właśnie aż kurier przywiezie:) Wybraliśmy Baby Jogger City Elite (CZERWONIUTKI) i do tego fotelik Maxi Cosi City (City a nie Cabrio ze wzgledu na to, że swojego auta nie mamy, mieszkamy w centrum miasta więc samochód tylko okazjonalnie ale bezpiecznie być MUSI).
Pod uwage braliśmy jeszcze Maxi Cosi Mura 4 i X-lander x-move ale odpadły ze względu na wagę.
Polecam wózkowe forum na gazecie:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,101614,Wozki_Dzieciece_Wozkomania.html

http://fajnamama.pl/suwaczki/ghh4tki.png
http://www.countdownmypregnancy.com/tickers/countdown-1419919200z1444107600zp.png

Odnośnik do komentarza

justyna dziękuję za zyczenia:)

martynika podejrzewam ze Ty z takich samych powodów chcesz karmić piersią co ja :D po blizniakach karmionych mm portfel taki pusty ze aż się płakać chciało, a cycki i tak do ziemi ze można w zoske kolanami grać :D wiec przynajmniej ja mam takie podejście ze pół roku/max rok chciałabym karmić piersią ;) taniej, wygodniej (zwłaszcza w nocy) i po prostu dla mnie to jest mega uczucie dawac dziecku doslownie cos "od siebie" :p oczywiście nie w miejscu publicznym, bo dla mnie to tez przesada, z blizniaczkami zawsze wracałam do domu/zachodzilam do mamy/tesciowej/znajomej żeby je nakarmić :) mimo ze ja chce karmic to szanuje i rozumiem kobiety które nie chcą tego robić. Tez uważam ze nic na siłę, to ma być tworzenie więzi z Maluszkiem, która przecież można tworzyć trzymając butelkę mm w ręku ;)

Odnośnik do komentarza

Jejku ale tępo żeście narzuciły,dopiero nadrobiłam zaległości w czytaniu,a nie było mnie raptem kilka godzin :)a więc na początek co bym nie zapomniała najlepsze życzenia urodzinowe dla jutrzejszych jubilatek:)a odnośnie instynktu macierzyńskiego to uwierzcie mi starej matce że z chwilą jak maleństwo przyjdzie na świat będziecie wiedzieć jak się nim zająć to przychodzi samo.Ja dziś po wizycie i...pojawiły się wątpliwości czy to na pewno chłopiec,tak więc jedno co wiem to nic nie wiem...pozatym że dziecko jest duże obecnie waży ok.1070g,i mierzy ok.32 cm,trochę się przeraziłam

http://fajnamama.pl/suwaczki/hwkp64z.png

Odnośnik do komentarza

jessu ale macie tempo z produkcją wątków...:)
co do karmienia- to przy córce nie sparwiało mi to zadnej frajdy, syn- zdeklarowany cycoholik - karmienie jego było super.. karmienie w moim odczuciu jest przereklamowane, choć zdrowe. Teraz zmierzam karmić trochę systemem mieszanym, chciałabym móc wyjsć czasem z domu bez dziecka, zostawić butelkę i mieć wolne... przy synku byłam uwiązana i to było straszne...

Odnośnik do komentarza

~Paulinka88151
Hey dziewczyny Ją po wizycie Jest synuś tak jak miał byc i będzie Nikodem, Nikus ale wiecie co to jest mały gigant waży 1100g lekarz tylko zap czy Ja i mąż byliśmy duzi a tak jest Ja wazylam 3900g a mąż ponad 4000g to wiadomo za kim taki duży:-) Poza tym wszystko ok.
Happy i Fabianka wszystkiego najlepszego z okazjii waszego święta życzę wam zdrowych i silnych maluszków:-)
Mi dzisiaj lekarz pobierał wymaz bakteriologiczny z pochwy też to mialyscie juz albo będziecie miały?

Tak bo mam znowu zapalenie i sikalam na płytkę do tego na posiew. Czekam na wyniki.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ania777
Aska123
Wlasnie ja tez bym ogolnie chciala, ale max pol roku..
A wszyscy na mnie naskakuja, ze jestem glupia, ze mam nie wymyslac, rok czasu to minimum a potem dopiero dokladac butelke itd tesciowa jeczy ze nie wiem co mowie i znowu MUSZE karmic jak najdluzej sie da (tak samo z porodem- MUSZE rodzic naturalnie)... Ona drugiego syna karmila ponad 2 lata... Ja sobie tego nie wyobrazam

Ja się nauczyłam za dużo ze swoich planów nie zdradzać, bo mam odczucie, że młoda mama nie ma prawa mieć swojego zdania, musi we wszystkim słuchać rad "doświadczonych"...
Nie mów co planujesz, to nie będą na Ciebie naskakiwać :)

Ostatnio się przyznałam, że do pupy chcę kupić linomag to od razu było "broń Boże nie kupuj linomagu, moja córka miała nim wargę smarowaną po operacji i wszystkie ubranka były tłuste". Tylko, że ja chcę smarować nim pupę, nie twarz :P
Ja akurat chcę karmić piersią, optymalnie byłoby do roczku, ale nie mówię już o tym głośno, bo jak kiedyś powiedziałam to od razu usłyszałam " chcieć sobie możesz, ja też chciałam a nie miałam mleka". I tak źle, i tak niedobrze, nie dogodzisz :D

Ja ostatnio powiedziałam ze jednak chce teraz spróbować to był lament boże dziecko po tym wszystkim- rzuciłam z chama wierze w moje cycki i wiem ze dadzą radę tym bardziej ze syn zwykle idzie w ślady ojca

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Martynika
Fobianka rozwalil mnie Twoj wpis, to Ci mamusie urodzinki zrobily ehh. Ale i sie usmialam bo jakbym o moim tacie czytala przy starszej Amelce ja mowie nie a on przeciez ona taka mala jest, ma juz 11lat a tata dalej z tym tekstem:)
Olej to, a Twoj M kochany z tymi sokami :))

Lencia super, ze i u Was wszystko ok na usg :)

Jesli chodzi o karmienie piersia to dziewczyny, nie przejmujcie sie takimi odczuciami. Ja przy pierwszej corce powiedzialam, ze nie bede karmila bo dla mnie to obrzydliwe i nie karmilam dostalam tabletki na zbicie pokarmu Amelka wychowana na mleku modyfikowanym a nie chorowala.
Blizniaki karmilam.piersia i troche modyfikowanym,.ale Szymciowi odciagalam i z butelki, a choruja bardzo w 1roku dwa razy antybiotyk braly.
Nie ma reguly,dziewczyny jak tego nie czujecie to sie nie przejmujcie i nie zmuszajcie to ma byc przyjemnosc, bliskosc z dzieckiem.itd ale to nie znaczy, ze ma dziecko przy cycku wisiec!
Teraz mam zamiar karmic tylko piersia ale ze wzgledow ekonomicznych i oczywiscie bede tez odciagala. Mimo, ze to moje 4 dziecko to ja nie widze nic pieknego w kobiecie piersia karmiacej mnie to krepuje, i uwazam ze w miejscach publicznych to cyki moga pieluszka okryc. Moze to okropne ale ja tak uwaza :)
Oczywiscie karmienie piersia jest super dla mnie w zaciszu domowym jak mam cisze i bliskosc z malemstwem anie sorry w autobusie.
Zuzia ja ostatnio widzialam jak Pani w sklepie karmi 2 latke piersia tez uwazam to za przesade sorry.

Jesteś cudowna! :) tez tak sądzę jeśli chodzi o bliskość. To ma być coś co faktycznie chcemy zrobić. A nie wymuszone bo wszyscy mówią ze to takie och i ach

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Hej laski! Ale tu produkcja stron od wczoraj, szaleństwo!
Byłam wczoraj u doktorka w osiedlowej przychodni, bo podejrzewałam jakąś infekcję, zrobiłam nawet ten test gine intima i wyszło mi dość wysokie pH. Lekarz "zajrzał",bez pobrania wymazu przepisał mi globulki clotrimazolum, stosowała któraś z Was w ciąży?
Obudziłam się dzisiaj z bólem kręgosłupa, rano jeszcze było ok, ale później już coraz gorzej i teraz ledwo się ruszam i ledwo wstaję z łóżka. nie wiem jak to będzie jutro, mam wrażenie jakby jakieś zapalenie mi się zrobiło, bo ten ból tak coraz wyżej wchodzi.
Fobianka i Happy najlepszego jubilatki! Samych radości Wam życzymy i pociechy z pociech :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u229jcgxa2l6kfr.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam macmiror complex globulki. Niby mi się nic nie dzialo ale doktor mowil ze śluz żółty i ni przepisze. No i tydzień po wizycie szybko do apteki bo chodzić nie mogłam tak pieklo wszystko... Tylko skąd te zapalenia?

Odnośnik do komentarza

100 lat dla jutrzejszych mamuś i miliona powodów do radości :) Witajcie nowe mamuśki :) Odnośnie karmienia. Córkę karmiłam 10 miesięcy. Tak sobie założyłam i tak zrobiłam. Pokarmu miałam tyle że mogłabym wykarmić kilka bobasów. Teraz też 3 kg które przytyłam chyba w cycki poszło więc może być powtórka z rozrywki. Karmić planuję max do roku a jak będzie to się okaże ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...