Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Mycha to w takim razie z tego co piszesz predomyspozycji do azs nie ma. Z tego co opisalas to ja bym stawiała ze jestbyo "wyprysk" ktory może być spowodoany przez początek alergi pokarmowej Albo i tu bardziej bym to onstawiala ze może poprostu jest zabuzona gospodarka hydrolipidowa skóry" wyprysk zimowy" i brakuje mi nayluszczenia przez co pokawiaja się takie słucha liszaje. Używasz balsamow po kąpieli ? Tak czy Siak sproboj ponatluszczac skórę tylko wiadomo nie oliwka jeśli nie pomoże to wtedy można hydrokortyzonem tyle co mi przyszlo do glowy mam nadziej że trochę pomoglan

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę że ona chyba też przez brzuszek się wiercii kręci i Blanka podsunela mi myśl może to od soku jabłkowego bo lubię to pić bo fakt nie raz sobie pierdzi tez co nie zmienua faktu tez ze to wiercipieta mala, bo całe łóżeczko jej. Ja też nie raz Hanka próbowałam smokiem zatkac ale wtedy był taki wrzask, że nie tylko cały dom na równe nogi postawiła, ale też i sąsiadów :P wiec daje cyca :) My już też po spacerku , zakupach obiadek wstawiony więc biorę się za prasoeanie a mam sporo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9ho33ezuuy.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie bylo mnie od soboty a tu taki ruch :) czytam czytam i nadrobic nie moge ale uda mi sie w koncu..
U nas po chrzcinach fajnie bylo, dzieki Stasiowi i jego marudzeniu ksiadz szybciej skonczyl kazanie:) pol imprezy przespal, w sunie dobrze bo zbyt wiele ciotek i babcie nie mialy okazji nosic bez konca..
Teraz gorzej..we wtorek w nocy zaczal sie dusic przez katar ktorego wieczorem jeszcze nie bylo, dobrze ze mialam aspirator i sol morska. I powiesilam mu nad lozeczkiem rozgnieciony czosnek (o tym.sposobie tutaj sie dowiedzialam, dzieki:) , mina meza ktory przyszedl za mna do kuchni w srodku nocy i patrzy a ja polprzytomna obieram czosnek bezcenna :)
Wczoraj bylismy u lekarza w sumie mielismy miec pobierana krew i oddac mocz na posiew zeby mam nadzieje wykluczyc zakazenie, tylko mocz poszedl bo pani doktor stwierdzila ze morfologia przez infekcje mogla wyjsc nie miarodajna a mielismy skontrolowac anemie. I ok tyg na wyniki musimy czekac, dlugo:(
Nasza pani doktor chyba jest bardziej przewrazliwiona niz ja i po jednym dniu kataru i lekkiego kaszelku przy nasileniu kaszlu kazala nam dzis przyksc i da antybiotyk czyli skierowanie do szpitala..dodsm ze pluca czyste. To chyba przesada. Dzis troche lepiej juz spi dobrze bie dusi sie ma lepszy humor, malo jest d odciagania teraz jakby troche sucho w tym nosku ma.
W zaleceniach mamy 2x wit.C (i tak bral przy anemii- 2xwapno, 3xnasivin, sol morska i inhalacje sola fizjologiczna i tu moje pytanie ile razy nalezy inhalowac?zapomnialam zapytac. Kazala polozyc na brzuszek i maly ostatnio nie umie utrzymac pozycji tylko od razu przrchyla sie w jedna strone ale to raczej z mojej winy bo czesto go nosilam do odbijania bo mocno ulewa i caly czas na jednym ramieniu i ta raczka co mu zwisala jest pewnie slabsza i na ta strone sie przekreca ale od wczoraj zmiana i juz dzis lezy na brzuszku i nie pada od razu:) ale mimo to dostalismy skierowanie na rehabilitacje, rozpoznanie: asymetria ulozeniowa, tylko zapis dopiero na 16luty... mysle ze po cwiczeniach w domu przejdzie ale wizyta nie zaszkodzi.
LenaHania Co do krecenia sie w lozeczku - obecne:) dopiero dzis spostrzegl ze za glowka ma ta sakiewke z czosnkiem i krecil sie dotad az widzial dobrze czyli lezy w poprzek:) i macha nozkami i z impetem opuszcza az lozeczkp trzeszczy:)
MychaSmoczkiem da sie oszukac tylko w nocy i to nie na dlugo, w dzien od razu jest krzyk.
Na spacer boje sie z nim wychodzic ale wietrze dom kilka razy dziennie.
JoasiaG ja nie potrafilabym chyba, choc okruszek musialabym sprobowac :)
Kapac sie tez lubi, mam taka wanienke na stojaku razem z przewijakiem i juz za mala jest i nie ma jak sie pluskac, musze zmoenic na wieksza ale juz wtedy nie na stojaco tylko na kucaka bedzie, moj kregoslup...
Ojej ale sie rozpisalam, juz nie zanudzam:)
Milego popoludnia

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie :-) dopiero dziś Was nadrobiłam od wtorku :-) zepsuły się te maluszki nam, w nocy słabo śpią a już o 20.30 Adaś sam zasypia i nie da się przeciągnąć. Zjeść np o 23 też nie. Współczuję kobietki tych problemów ze skórą i z CIOTKĄ. Boziu ja bym chyba wiedźme za łeb wytargała ot tak żeby ulżyć nerwom. Któraś z Was dała link do zupek. Ugotowałam z brokułem i jabłkiem i normalnie resztki sama pożarłam :-) od środy mam luz bo zrobiłam 30 pulpetów w sosie pomidorowym i do dziś jemy :D mam okropny tydzień bo J o 14.20 wychodzi i po 23 wraca a te piskle cwaniakują

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdgeg5jlrij0.png

Odnośnik do komentarza

u nas noce to cos pieknego ostatnio. zasypia 19:30-20 i pobudka 4-5 a potem przed 8 .

i uwaga! dzis zauważyłam ze uda nam dwie górne jedynki:)

ja mam taką nadwrażliwość na dotym do dzisiaj:( z tym ze teraz odczuwam gdy ktos mnie dotyka w jednym miejscu nawet delikatnie.np w trakcie masazu drazni mnie glaskanie powtarzane parokrotnie w jednym miejscu . da sie z tym żyć.

a od niedzieli zaczynamy basen:)

http://www.suwaczek.pl/cache/a750bf96c6.png

Odnośnik do komentarza

My po szczepieniu, trzy uklucia a malego jakby ze skory obdzierali. Zauwazylam ze wam mierzą dzieci, u nas tylko obwod glowki i klatki. I tak, Olek ma 4,5miesiaca,wazy 7560,glowa 43 i klata 43.Jak zwykle nikt nke mowi czy dobrze czy zle. Prosilam zeby spojrzec czy to zabek z boku dziasla to uslyszalam ze zeby na pewno juz mu ida i nie bedzie dodatkowo sprawdzac... aha! No i wyspal sie 3 godz ciagiem po tym szczepieniu i dalam mu pierwszy raz jabłuszko z marchewka, zjadl 3-4lyzeczki, potem sie krzywil wiec popil mleczkiem a teraz razem robimy kolacje bo niedlugo tata wraca.
Mam nadzieje ze sprawa z zusem wygrana, choc wiem ze ta instytucja po trupach a do celu...

http://s6.suwaczek.com/201509045378.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzien jakos minal zaliczylysmy dlugi spacerek w domku staralam sie ja wymeczyc zwlaszcza tak po drzemce po 16 i padla po kapieli w mgnieniu oka. Teraz spi juz jak kiedys czyli od 19 do godz 6 i tak to ja lubie hehe dzisiaj paulinka poznala nowy smak i byl to ziemniaczek musial jej naprawde smakowac bo sie smiala walila nozkami o lezaczek i otwierala buzke po dokladke w poniedzialek dam jej jakis nowy smak i sie zastanawiam czy dac kalafiora dynie czy brokula. Help me !

A moja subia ma ciaze urojona chodzi caly czas ze swoja zabawka takim starym misiem kladzie go na lozku i przysuwa lapka do piersi tak jakby chciala karmic smiesznie to wyglada ale smutna taka chodzi i szkoda mi jej to juz nie pierwszy raz wiec wiem ze za pare dni minie i znowu bedzie tym samym wesolym psem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Emi co za paskudztwo ta nadwrażliwość, nie słyszałam wcześniej o czymś takim. W jaki sposób diagnozuje sie ją u takiego maluszka?
aniamamaolka u nas też tylko waga, obwód główki i klatka.Twój mały marchewkowy gość to super słodziak:)
GosiaM my już trzecią sobotę wybieramy się z małą na kurs na basen i znowu nici bo cały czas mała chrypi i się boję:(
Chyba pojdziemy dopiero na nastęny kurs za 3 miesiące, bo tu już 3 zajęcia z 10 się odbyły
Ollinka, Szczęśliwa84 moja dziś też super spała karmienia 24,5,7:30 :) Może i my doczekałyśmy przespanych nocek;)
Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i maluszków

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hssmavwdt.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Kurcze ciężko Was nadrobić po całym dniu tak pedzicie ze stronami. Nie wiem kiedy znajdujecie na to czas. Natus śpi kilka razy w ciągu dnia ale niestety są to tylko takie pół godzinne drzemki wiec ja w tym czasie zawsze mam do nadrobienia jakieś zaległości w domu. Głupio mi bo jak już w koncu uda mi się Was nadrobić to nie pamiętam co komu i o czym miałam napisać :-/ był temat ile maluchy zjadają mm wiec mój skarb zjada w ciągu dnia co trzy godziny 150 ml a w nocy po dłuższej przerwie 180, ale on od samego początku był małym glodomorkiem i szybko trzeba było zwiększać porcję. W ciągu doby wychodzi nam 6 porcji i mamy juz raczej stałe pory ( 2, 7, 11, 14,17 i 20) z tym ze w nocy jeszcze jest różnie ale staram się go przetrzymywac żeby się to unormowalo. Dziś u nas noc była lepsza, maly poszedł spać około 21, pierwsza pobudka okolo 2 później przed 7 i udało nam się dospać do 9.40 wiec się wyspałam.
aniamamolkafajny marchewkowy pyzolek :-)
karolaaaja zaczęłam od dyni i malemu za pierwszym razem chyba nie posmakowalo ale za drugim juz szeroko otwierał buzke wiec polecam tym bardziej ze nie zaszkodziła brzuszkowi. Następnie planuje dać brokuły a później marchewkę.
LenkaHaniaNatus tez jest takim wiercipieta, nie dość że niespokojne śpi to jeszcze jak się przebudzi to się przekreca w poprzek łóżeczka, wystawia nogi między szczebelkami i cały się odkrywa.
Emistrasznie musi być Wam ciężko z taką nadwrażliwościa, a to minie z czasem? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Więcej tematów niestety nie pamiętam, przepraszam...
Mam takie pytanie bo 18 lutego mamy roczek u chrzesniaczki męża i nie mamy pomysłu na prezent a chcielibyśmy coś takiego na dłużej albo jakaś fajna pamiątkę może coś doradzicie? Będę wdzięczna :-)

Odnośnik do komentarza

Marcel też już śpi, ale pewnie tylko do północy, no może przechytrzylam go smokiem do 1.00
Byłam dziś na zakupach bo za tydzień. Chrzest a ja nie mam w co się ubrać.
aniamamolkaśliczna buźka usmarowana,ja już się nie mogę doczekać lutego. U nas w przychodni mierzą ale nie we wszystkich zakamarkach ale tak na długość z wyprostowanymi nóżkami.Byłam na szczepieniu 8go to Marcel miał 68cm,6640waga,43główka i 41cm,klatka
karolaażal mi twojego pieska,biedny.....
Ja będę raczej dawać słoiczki,bo nie mam skąd wziąć spr.warzyw.
Powiedzcie czy ziemniak sam ze słoika jest?bo marchewka tak. Dynia też.....i coś jeszcze z tych pierwszych posiłków?

Odnośnik do komentarza

daritka ja swojej chrzesniaczce kupilam bujak-jezdzik kinderkraft i metrowa ramke na 12 zdjec na kazdy miesiac i w tej ramce byla mniejsza ramka na odcisk raczki albo nozki z masy gipsowej. Z bujaka mala byla zadowolona a z ramki mama:)
Stas juz coraz lepiej sie czuje. Inhalacje mu sie podobaja. Nie dostalam odpowiedzi ale podaje 2x po 1/2 ampulki soli fizjologicznej.
Maly zasnal, karmienie pewnie kolo 3. Ide pod prysznic i tez spac.
Jak mi sie marzy dluga kapiel w wannie...
Dobrej nocy i mamom i bobaskom

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

U nas pada śnieg, a na forum jakoś spokojniej...
karolaa, chyba o to Ci chodziło :
Przepisy na zupki
Zainspirowana wczoraj przez myche, zaczęłam szukać trochę o planie dnia niemowląt, śnie itd. I trochę się załamałam. Bo mój Mały w ciągu dnia śpi mało, a czytam, że powinien mieć 3-4 drzemki w tym wieku, o 19 spać, a u nas wcale to tak nie wygląda. Ponadto nie mam już innego sposobu na uśpienie go niż pierś, po której nie zawsze zasypia.
Może bym to zbyła, ale kilka rzeczy mi pasuje: mało snu w dzień, to gorszy w nocy, a ostatnie noce - fatalne! Poza tym jest coś takiego, jak kryzys snu czwartego miesiąca i u nas to wypisz-wymaluj, w niedzielę przecież 4 miesiące.
Jakoś mnie to wszystko zdołowało, bo mi się strasznie nie podoba ten trening spania, a wychodzi, że w jakiejś formie będziemy musieli go przeprowadzić.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Aniamamaolka cóż to za miły lekarz. To nie od tego właśnie jest żeby sprawdzić?!
Marchewkowy Olek cudny :)
MamaZuznanna ja to Cię podziwiam, ze ogarniasz dwójkę i jeszcze masz czas gotować :)
Gosia M, karolaaa zazdroszcze tych przespanych nocy ;) ale tak jak zuzka pisze mam nadzieje, ze i u nas sie zaczną.
Aka83 i jak zakupy, pochwal sie co kupilaś. Ja też ostatnio nie mam się w co ubrać. Niby po ciąży kg.niewiele pozostało, ale jakoś nic na mnie nie pasuje. Jak już sie w coś wcisnę, to wyglądam jakbym nadal w ciąży była :/

Mała pojadła i właśnie usnęła, więc zmykam. Dobrej nocy Wam życzę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

A i przepraszam, bo ja znowu o sobie, a marchewkowego Olusia pominęłam! Wygląda na usatysfakcjonowanego :)
daritka a ten pasternak nie musi być zły! Ja nigdy nie jadłam tego warzywa, odkryłam go niedawno i powiem Ci, że jest słodki i pyszny, jem go w sosie do mięsa. Planuję również podawać go synkowi.
Jutro ruszam na badania rano, to wejdę na bazar, gdzie widziałam ładne dynie, kupię na poniedziałek dla Witusia. Planuję robić sama co się da, moja maszyna 4 lata od ślubu na to czekała, hehe :)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Miało być rano ze witam się z mamuskami ale tel zmienił :/
KingaM inhalacje 2-3 razy dziennie jak jest duży katarek, jak się zmniejszy to 1-2 razy dziennie. Zdrówka dla Stasia. Tez mieliśmy asymetrie i juz chyba przeszła, czasem jeszcze główkę krzywo położy. Rehabilitantka kazała nam nosić za jedną nogę hehe śmiesznie to brzmi. Tak żeby nie skracała sobie jednego boku. Nie potrafię opisać jak to ma wyglądać, jutro zrobię fotkę i wrzucę jak mi się uda.
MamaZuzanna wspolczuje tej samotności mój teraz wychodzi przed 6 a wraca po 19 ale ja mam tylko Natalke i ciężko mi się ogarnąć a ty z dwójką, podziwiam!
GosiaM wiem ze da się z tym żyć :) nie ma tu jakiejś strasznej tragedii, musimy cwiczyc. Leczenie polega właśnie na ćwiczeniach żeby jak najwięcej się dotykać, dociskać. Rękoma i różnymi fakturami, raz piórkiem a raz czymś szorstkim. Tak żeby pobudzić małej sensorykę. Z tym ze nie mam serca długo jej tymi ćwiczeniami męczyć bo zaraz się denerwuje, a wtedy nie przynosi to efektów. czasem jest dobrze ale czasem jak przy zabawie nie tak dotkne to juz nerw. U nas stwierdzila to rehabilitantka w CZD, jak jej powiedziałam ze mam problem z ubieraniem,usypianiem, że nie mogę jej posmarować oliwka.No sprawdziła coś po swojemu i powiedziała ze to właśnie ta nadwrażliwość i musimy się dotykać :) raz na zajęciach chcieli jej zrobić masaż ( w zasadzie bardziej takie głaskanie) na rozluźnienie a ta moja mała terrorystka narobiła takiego wrzasku ze ponad pół godz nie mogłam jej uspokoić. Więcej nie próbowali!
Co do sprawy z ZUSem to pojechałam na drugi koniec Wawy tylko po to żeby wyznaczyli kolejny termin rozprawy bo ciągle coś im nie pasuje i coraz to chcą jakieś dokumenty. I tak dobrze ze juz nie ciągają mnie po tych biegłych lekarzach co jeden to lepszy. A staram się żeby wyplacili mi wyższe odszkodowanie po tym jak zostałam pobita w pracy ponad 2 lata temu, bo to co dostałam uważam ze jest trochę za mało za to co przeszłam.
Blanka fajnie ze u was już o skoku, u nas jeszcze trwa. Ostatnie noce to tragedia, przedwczoraj to nawet co 1 h się budzila. Mam nadzieje ze juz się kończy bo długo tak nie pociagne.
Aniamamaolka śliczny marchewkowy buziak.
Karolaaa ja bym dała dynie :) U nas już jutro jabłuszko a pozniej tez dynie planuje. Wspolczuje twojej suni. Biedna.
Pozdrawiam i ściskam was wszystkie

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...