Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Mycha jeszcze odnosnie tego uczulenia ja lekarzem nie jestem Ale jestem kosmetologiem i jeśli chodzi o pielęgnację takiej skóry mogę coś podpowiedzieć jest to zmiana na moje oko liszajowata- atopowa. I owszem maść robiona jak najbardziej pomoże , ale zanim siegniesz spróboj jeszcze z natutalnymi olejami polecam bo już nie raz sprawdził mi się w leczeniu skóry u klientek; nie wszystkie ale część można stosować u niemowląt polecam olej z pachnotki, konopi, miodli indyjskiej. Leki lekami ale czasem warto sięgnąć po takie naturalne sposoby szczególnie przy skorach wrazliwych.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Maria mój się przewraca z pleców na brzuszek i odwrotnie, ale w ogóle nie łapie swoich stóp. Także nie martw się, każde z naszych dzieci jest inne i inaczej się rozwija, ale to naturalne :)
Mój syn się popsuł, obudził się godzinę temu, leży i krzyczy, bo tak mu się podoba dźwięk wydawany przez siebie. I w nosie ma, że mamie chce się spać.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

dzasti
kochane masakra !! moje dziecko śpi w najlepsze a ja spać nie mogę od 1 :/ przypominają się mi czasy ciąży, tylko że wtedy mogłać sie zdrzemnąć w ciągu dnia kiedy chciałam a teraz dupa wołowa :/

Witaj w klubie ja nie spalam od 1:30 do 3:40 teraz wioze starsza do przedszkola, ledwo na oczy patrze.
Dobrze ze malenstwo spi....moze pelnia byla!?

Odnośnik do komentarza

Znowu kilka karmień, liczę jeszcze na odrobinę snu, ale coś nam ewidentnie się popsuło...

Kończę ten mój nieszczęsny zapas wit K i D. Czy któraś z Was używa D w kroplach lub sprayu? Jak to się sprawdza? Bo ja za kapsułkami nie przepadam, dziecko też średnio. Zawsze zostanie coś albo w kapsułce, albo na palcach, albo Witek zaciśnie usta. Więc to dawkowanie takie sobie. Może w innych formach jest lepsza?

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

aniamamaolka
Cantedeskia8708
Nora moja jest na mm i zjada co 2,5h do 4h najwiecej czasu. 120ml. Nie chce wiecej robie 150ml a te 30 i tak zostawia. Wiec ciagle robimy te 120ml. Za to na noc tzn.przed chwila zjada 200ml juz z kaszką

U mnie to niemozliwe zeby moje dziecie zjadlo 200ml na noc! W dzien zjada 60-90ml co 2godz no i na noc udaje mi sie ostatnio wciskac 120ml z kleikiem. Ale on od poczatku male porcje a często. W koncu spi juz, mega meczacy dzien mielismy, teraz jak leze to czuje jak mnie podpieka kręgosłup.

Moja widzisz w dzien tez czasem tylko stówke zje. Na noc dwie stówki, ale chyba tylko dlatego ze ze smoka leci mega szybko i zje. Ale nie budzi sie w nocy i spimy dlugo ostatnio nawet do 10 ;))

Odnośnik do komentarza

U nas dwa karmienia wiec wyspalismy się:-)
A za oknem mamy śnieg, tak naprawdę pierwszy w tym roku...szaleństwo.

Kolczyk ja miałam w pompce a teraz w kaspsulkach i pompka zdecydowanie lepsza.

LenkaHania mój się kręci jeśli coś mu się przyśni lub kiedy zaczyna się wybudzać.

Dziś zabieram się za pieczenie ciasteczek na 8 urodziny szwagra...i tylko trochę żal że nie zjem ani jednego.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

To juz na pewno po skoku. Sebus w koncu ladnie usnal bez mojej pomocy po 22. Niestety w nocy znowu dwie pobudki na karmienie. Probowalam go jakos przetrzymac ale co robic gdy wrzeszczy, ze chce cyca? Dzis juz jestesmy po spacerku a Sebus dosypia w gondoli w malym pokoju z oknem otwartym na oscierz.

dzasti wspolczuje. Moja siostra ma takie problemy ze spaniem wiec wiem przez co przechodzisz.

joasiaG u mnie tez pierwszy prawdziwy snieg:)

LenkaHania moj tez sie duzo wierci ale zwykle wtedy purka tez duzo. W nocy tak purkal ze myslalam ze zrobi sobie dziure w spiworku. To chyba po moim soku jablkowym.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Kiedyś się już witalam. Jestem pazdziernikowką mamą i czytam Was często. Padło pytanie o witaminę D. Moja pediatra zalecila Vigantoletten 500. To jest lek a nie suplement, więc lepiej przyswajalny. Do stycznia był na receptę a teraz już nie. Jest to mała tabletka do rozpuszczenia na łyżeczce - synek ładnie przyjmuje. Szymek ma lekko splaszczoną głowę więc zależało mi na dobrze przyswajalnej wit. D żeby temu zapobiec. Bierze od tygodnia i czekam na efekty. Plus też taki, że ten lek nie jest drogi.
Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y2n0a6bii8fnq.png

Odnośnik do komentarza

Aka Kuba śpi juz od dawna na plecach i główka na bok. Bez poduszki. Przykrywam trochę grubszym kocykiem i zawsze daje pod rączki ten kocyk żeby łapkami nie naciągnął na głowę. Trochę zakładam też końce za materac. Jak Twój się wierci to może używaj śpiworka?
Co do karmienia to może być tak że przysypia i nie dojada. Spróbuj nakarmić i jak zaśnie to zmienić pampersa żeby go rozbudzić i później znów do piersi przestawić. Masz rację ze niektóre metody ciężkie do wprowadzenia w życie ale dzieci różne i może coś na któreś poskutkuje ;) ja na razie ćwiczę oszukiwanie smokiem :D
Dziś go tak oszukałam ze wstawałam co 2 godziny całą noc ;/
jasminekorzystaj z książki bo fajne informacje zawiera ;)
Kolczyk daj znać jak Twoja metoda, może ona pomoże :)
Z dzieckiem śpi się na pewno cudownie. Tylko trzeba uważać i mieć świadomość konsekwencji, znajoma nie umiała pozbyć się z łóżka 5cio letniej córki, oduczała ją ponad rok. Jeszcze w wieku 8 lat małej zdarzało się w nocy przyjść do sypialni rodziców. Ale ona tez bardzo późno zaczęła uczyć małą spać samą, może tu leży problem.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

kasiames zmiana pierwsze pojawiła się na skroni i na brzuszku, kilka dni później koło łokcia i na udzie. Nic nie zmieniałam, raz jedynie małego ubrałam w pajaca prosto ze sklepu bo byłam poza domem i zrobił taką niespodziankę że trzeba było przebrać a nie miałam zapasowych ciuszków. Używam kosmetyków z hipp od samego początku, jedynie ostatnio chciałam zużyć próbki, ale to był krem alantan i płyn do mycia oliatum wiec akurat te chyba nie powinny zaszkodzić tym bardziej że zmiany nie pojawiły się w tym samym czasie. Witam koleżankę "po fachu" z tym że ja niestety nie praktykuję :( A że studia ładnych parę lat temu robiłam to też wiedza gdzieś wyparowała ;/ Jednak na AZS mi to nie pasuje, bo umiejscowienie nie bardzo się zgadza, zmiany też nie sączą. No i u nikt w rodzinie tego na szczęście nie ma a z tego co pamiętam to chyba AZS jest dziedziczne. Jakby Ci je opisać, na początku pojawia sie taki placuszek w kolorze skóry lekko szorstki w dotyku. Po ponad tygodniu na brzuszku zmienił się w to co na zdjęciu - czyli lekko łuszcząca zmiana czasami zaczerwieniona, szczególnie po kąpieli. Wiec ma tu może znaczenie temperatura. Taki dokładniejszy opis coś Ci mówi? Ale z tymi olejkami warto spróbować. Dziękuję Ci za rady ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Hej, witam się z mamuska :)
Mycha pytałaś co za dziadostwo ta nadwrażliwość na dotyk. A no to jest tak ze Natalka ma receptory nerwowe umiejscowione od razu pod samą skórą i jej mózg nie odpowiednio przetwarza bodźce których doznaje, za wolno je odbiera. Podobno to nie boli tylko ze tak powiem wkur...a. Dlatego mała przy dotyku od razu się spina, sztywnieje. Najgorzej przy zakładaniu ubrania przez głowę. Dobrze ze juz do mojego dotyku trochę się przyzwyczaiła. Ale nadal jest problem.
Ziewanie moja Natalka tez tak ziewa. Tylko oczka otworzy i juz ziewa jakby się nie wyspala
Co do tych jeszcze nieświadomych dźwięków raz przy kąpieli ( na brzuszku) małej opadła główka tak ze usteczka jej się zamoczyły w wodzie, oczywiście od razu podniosłam do góry ale jej zdziwiona mina była, nie zaczęła płakać tylko z takim wyrzutem na mnie spojrzała i powiedziała "mammoooo!?"
Oj juz się obudziła to nie zdążę więcej napisać.
Trzymajcie za mnie dziś kciuki bo mam sprawę w sądzie z ZUS o odszkodowanie.
Buzka miłego dnia

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

Emi bardzo przykra dolegliwość ;/ A jak to leczycie?
Komentarz Natalki na kontakt z wodą prze zabawny, chyba bym sie posikała ze śmiechu :D
Kciuki zaciśnięte i powodzenia!
Blanka ciesze się że już macie to za sobą, u nas chyba też lepiej. Ale zauważyłam że Kuba się nauczył marudzić. Nie płacze tylko marudzi jak np przestanę do niego mówić i zacznę robić swoje.
I tak jak u Ciebie Martucha33 Kuba rano obudzi się i sobie na całe gardło wydaje różne dźwięki raczej podchodzące pod krzyk, tak jakby sam sie ze sobą kłócił. No i w tym momencie po spaniu ;p
LenkaHania mój się wierci podczas przebudzenia. I nie wiem jak on to robi ale zawsze odkładam go do łóżeczka prosto a jak wstaję żeby go wziąć do karmienia do leży w poprzek :D

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Emi kciuki są, napisz coś więcej jeśli chcesz, o tym Zusie, oczywiście po wygranej, a jakże :), sprawie. Mój bobas wczoraj kąpał się w wiaderku - bo na wanienkę już za bardzo chlapiący jest, a kąpiemy w pokoju i kończy się potopem. Tak czy owak, kąpał się i zaczął nogami się bawić, a że nogi pod wodą, to trzeba było się pochylić. Opił się wody, ale nie powiedział mamo! tylko bllllleee :)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Mała wczoraj usnęła po 20 i obudziła się na pierwsze kamienie dopiero przed 1! Takiej przerwy to jeszcze nie miała. Później oczywiście co dwie godziny się budziła, ale i tak jest lepiej niż było:)
Dobrze, że poruszyłyście temat witaminek, bo własnie odkryłam, że mi się kończą. Do tej pory miałam kapsułki, ale teraz wybiorę w pompce.
Blanka1212 super, że już po skoku. Ty już po spacerku, a my dopiero z piżam wyskakujemy ;)
JoasiaG podziwiam za silną wole. Piec ciasteczka i nie móc ich zjeść. Ja to bym chyba nie wytrzymała:)
LenkaHania u mnie też mała się kręci i do tego przemieszcza po całym łóżeczku. Ja ją kładę wzdłuż, a za chwilę jest w poprzek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

Czesc:)
U nas noc rewelacja bo 1 i 4 o 6 maz idzie po Antka i tak juz podlaczony do dystrybutora do 8-8.30 :)
emi bardzo wspolczuje tej dolegliowsci, a jak sie to leczy? Samo przejdzie? Natalka musiala przeslodko wygladac z ta minka. Wlasnie musze sprobowac kapac Antola na brzuszku bo cos od 2 dni placze w kapieli.
Juz nie pamietam, ktora z Was, za co przepraszam, pisala o tej ramce zoom.me, ale tak mi sie spodobala, ze tez ja sprawie moim rodzicom tym bardziej, ze tata ma rowniez 21 stycznia urodziny. Swietna jest:)
Co robicie dzisiaj na obiad? Szukam pomyslu:)
Synciu zasnal na cycu, pakuje go w wozek i idziemy do lidla:)

Odnośnik do komentarza

Emi współczuje tej nadwrażliwości. Kurcze, że tez takie coś u maluszków występuje. Dobrze, że chociaż Natalkę to nie boli. Jak to leczycie?
My też kąpiemy w pokoju, bo w łazience to by nawet wanienka się nie zmieściła. Też nam się zdarzały potopy, jak mała szalała z nogami. Teraz na stopki narzucam pieluchę tetrową i po kąpieli sucho. Jeszcze nie opanowała jak ją zrzucić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

lenkahaniaMój się też tak wierci.
mychaja smoczkiem z 1h czasem potrafię oszukać. Ale nie rozumiem dlaczego non stop z tym smokiem śpi,martwi mnie to. Wczoraj spał w śpiworek ale musiałam go w nocy przekręcić na boki podejrzeć kocem bo wiercic się i weiercil

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...