Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz plan dnia:
7 pobudka i wygłupy czasem cyc, ale zwykle ok 8
10 cyc i drzemka ok 1h-1,5h
13 obiadek (narazie warzywa rozne prawie caly sloiczek 125g)
Spacer ok 2h zwykle w tym ok 40min do 1h drzemki
16 owoce 3/4 sloiczka + lyzeczka manny
17 drzemka ok 0,5h
18.30 kąpiel, cyc i spac
Pomiędzy 21-22, 1-2, 4-5 pobudki na cyca.
W ciagu dnia staram się podawać jak najwięcej wody. Różnie to wychodzi:/
Za kilka dni planuje manne przenieść do obiadku, a owoce podawać z jakąś kaszka bezglutenowa na wodzie ( bez mm). Jak Lidzia przyzwyczai się do kaszki planuje cyc o 10 zastąpić kaszka na mm i w sumie tego najbardziej się boje. Tzn jak zareaguje na mm. Później wprowadze mięsko i rybkę i jajko. Oczywiście stopniowo.
U nas zębów tez brak.
Samodzielne obroty są u Lidki sporadyczne także Justynka nie przejmuj się. Acha u nas to najczęściej jak zostaje sama na macie. Jak jestem obok, to przecież ma służąca do podawania zabawek:D
Jeszcze coś miałam... Acha Lidka też sama przekreca się przy zasypianiu na boczek. Zwykle pozniej przewroci się jednak na plecki.
W Rossmanie jest też promocja na owocki bobovita są po 2,69, a przy zakupie czterech piąty gratis:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

o ludu ile mam czytania! nie było mnie 2 dni, a Wy piszecie jak szalone!

Z Piotrusiem dziękujemy za życzenia wszystkim ciociom i maluszkom :*

Wszystkim kochanym półroczniakom zaległe sto lat!

tak piszecie o tym odstawianiu w nocy, a u mnie to raczej niemożliwe! Smoczkiem gardzi, butelką też. I mam wrażenie, że to nocne karmienie jest mu potrzebne, bo w dzień baardzo mało je.
bass no nam słabo idzie rozszerzanie diety, a jak już są grudki w daniu to odruch wymiotny! Dużo zdrówka dla Emilki!
ewelajna dobra, zmotywowałaś mnie! Nie będę jadła od dziś słodyczy! Oczywiście mówię to na cwaniaku, kiedy zżarłam paczkę rurek :D o matko jekie Ty piękne torty robisz! Kobieto skąd Ty masz taki dar!
olga z tymi kamerkami to masakra, ja podobnej używam i jakoś tak intuicyjnie zawsze ustwiałam, żeby widać było tył głowy czy coś. Choć mąż mnie spokoił, że w naszej to niemożliwe, bo to chodzi o takie co można pod internet podłączyć, a nasza nawet adresu IP nie ma. Więc trochę mi ulżyło.
Iwcia ta wilgotność powietrza 40-45 jest zdecydowanie za mała, min powinno być więcej jak 50. Ponieżej 50 brak jest jakiegoś ruchu, czy coś tam nie działa - kurcze już nie pamiętam jak to pediatra nam tłumaczyła :/ dużo zalezy od temp w domu - tak żeby nie zrobić parnika. Ja to rozwiązałam obniżeniem temp do 18 stopni w nocy, wilgotność nam się utrzymuje na poziomie 60.
bashia brawo dla Lenki! WOOOOW! :D
mmadzia witaj w klubie, u nas cyc rządzi. Warzyw to zjada może z dwie łyżki, a potem domaga się cyca, jakoby to miała byc nagroda za te męczarnie! Kurde powinnam już mięsko wprowadzać, a same warzywa nie idą. Może jak dodam mięska to lepiej pójdzie? może mały potrzebuje już stejki jeść :D
K.a.s.i.a mam książkę, zdrowe żywienia maluchów czy jakoś tak i tam jako jeden z przepisów dla maluchów po 6 roku życia jest m.in kleik jaglany. Ja zamierzam niedługo spróbować, może takie kleiki bardziej Prezesowi podpasują..
Justynka dużo wytrwałości Ci życzę. Wszystkiego najlepszego dla Tosiuni! Oby porządną kupę z tej okazji zrobiła :D A co do teściowej, może powiedz jej spokojnie, że nie życzysz sobie takich uwag. Jeżeli ma problem to niech przyjdzie do Ciebie czy do męża i powie, ale od Twoich rodziców won!
kowalska zdrówka dla kierowniczki :*

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Justynka, jak się martwisz brakiem obrotów u Tosi to skonsultuj z jakimś rehabilitantem, będziesz spokojniejsza. Ja myślę ze mala zaskoczy lada dzień. Moja Ala też z tych leniwych dzidzioli, co prawda sie obraca z pleckow na brzuch ale spowrotem juz nie. Ogólnie malo ruchliwa jest wiec raczkowanie to pewnie na roczek u nas będzie :P
Co do kupek to lekarka ma racje, nam unormowaly stale posiłki tylko w druga stronę, juz nie ma częstych i bardzo rzadkich. Spróbuj z tym jablkiem surowym jak Patrycja pisze i ze sliwka a nóż sie uda. Biedna Tosienka z tym oczkiem. Buziaki od ciotki i od Ali i trzymamy kciuki żeby wam ten lekarz pomógł. A na tesciowa kujawski, nic nie poradzisz. Trzymaj się kochana i odzywaj do nas :*

Mmadzia pytalas jak się funkcjonuje przy takich nockach? No sie nie funkcjonuje właśnie :( jestem tak nieogarnięta ze szok, tysiąc spraw zaległych do załatwienia czeka ale jak tu podejmować decyzje jak się nie myśli logicznie :/

Odnośnik do komentarza

kowalska zdrówka zdrówka i raz jeszcze zdrówka dla maleństwa:*
ewelajn jakie piękne torty!!!! Podziwiam i zazdroszczę talentu! Powinnaś otworzyc biznes jak nic!

Kochane mamusie. Nam pytanko. Na noc zawsze robię kaszke Majeczce do butli na moim mleku.
Czemu jednego dnia dając 3 lyzki do 160ml jest dość gęsta, a kolejnego robiąc identycznie wychodzi plynna?
Co ja robię nie tak? Za cieple mleko?

Moja Majka ma coraz większe czerwone, chropowate plamy na buźce. Jednak chyba alergia białkowa.
Wiem, ze tu koleżanki sa na diecie bezmlecznej. Czego mam unikać? Mleko, maslo, jogurty...
Unas też ząbków brak. Nawet ślinić się przestała córusia moja.
A wiecie dziewczyny ze Maja tez chyba w domu czuje sie najlepiej . Jak jedziemy do dziadków to jakby cofala sie w rozwoju. Nic nie potrafi.. Wracamy i corka pelna zycia!!,gada, smieje sie i dokazuje.
Wczoraj przebilismy uszka ale byl placz:( ehh ale wygląda pięknie!!!

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki,
melduję, że Stary nas zaraził..... Nigdy tak o nim nie pisałam, ale zła jestem, że poczęstował nas swoimi wirusami i teraz Kazik ma katarek :/ oby nie poszło dalej..... A mną się nie przejmuję, z nosa leci, ale będę żyła :D
Mmadzia http://allegro.pl/mata-piankowa-dziecieca-180x100cm-dywanik-okazja-i5786690664.html?utm_source=Facebook&utm_medium=LikeButton Ja zakupiłam dwie i jestem zadowolona :))) przy okazji kupiłam mężowi taki fajny dzwoneczek na prezent :P hehehe Co do rozszerzania, to my co prawda mm, ale ja to daleeeeeko za Dziewczynami jestem :)) jak tak czytam przebiegi dnia, to u nas - choć w miarę stałe pory - to jednak nie jest tak wszystko poukładane:P (nie wiem, czy ma to związek z niepoukładaną mamą ;))
Justynka Stówka dla Tosi:* Kazik też jakoś mega aktywny nie jest, podejrzewam, ze Tosik wszystko nadrobi !!!!
Współczuję Wam ciężkich nocek.....u nas dziś było średnio i padam, na dodatek to przeziębienie, więc i jakaś taka słabsza jestem.
Ojjj, dzisiejsza nocka też zapowiada się ciężka.... Zmykam więc!!

Odnośnik do komentarza

JUSTYNKA buziaki dla Tosi na pół roczku :* no i zdrówka zdrowka zdrówka.

KOWALSKA dla Was też dużo zdrówka. Dzielne jesteście :*

AGNEZ dzięki za informację.
MAMUSKA dziękuję za linka. Jak tylko M do pracy pójdzie to zamawiam :)

Dzisiejsza nocka u nas zaskoczenie bo mala jadła o 17:30 poszła spać coś przed 19 a wstała o 4 :) to chyba w zamian za tą poprzednią co mało co spalysmy.

Dziewczyny powiedzcie jak wprowadzić chce owocki to warzywa też dalej dawać? Tak? Wiem ze głupie pytanie...

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Witam się weekendowo :)
Mam nadzieję, że nocki przespane i humorki dopisują :)

U nas w nocy pojawił się katar, więc biedna Hanulka męczy się bardzo.
Zaraz idę do apteki kupi Katarek, bo po wyjeździe feriowym zostaliśmy bez Katarku i bez termometru. Nie mam pojęcia gdzie są. Wyciągałam małej katar gruszką przez całą noc. O zgrozo.
W sumie to tylko mąż się trzyma przy zdrowiu.

Ewelad, coś jeszcze w Ikei zostało, więc śmiało uderzaj :) Dzięki za info z Biedry :)

Olga, u nas mała tylko na bokach śpi. Jak się obróci na plecy, to się budzi. Ja robię jej taki kokonek, więc trudno jej fiknąć na brzuch.
Mam nadzieję, że wieczór udany, a dzieć dał pospać dziadkom :)

Ewelajna, u nas owoce surowe idą. W sumie nie idą, bo Hania ich nie chce jeść. Może jak ugotuję, lepiej wejdzie?

Kasia, nie blenderuję kaszy mannej. Hani nie przeszkadzają grudki. Nawet ziemniaki mi podjada z talerza ( ostatnio zapomniałam posolić i Hania skorzystała )

O planie dnia napiszę później, bo muszę śniadanko pierworodnemu zrobić.

Mamuśka, zdrówka dla Ciebie i Kazimira.

Kowalska, Wam również zdrówka :)

Odnośnik do komentarza

WItam was mamusie :) my od wczoraj z Emi jesteśmy w domu, dostałysmy pozwolenie na domowe leczenie więc uciekłysmy ze szpitala tego okropnego. Tam mnóstwo dzieci z grypą, zapaleniem płuc i rotawirusami!!!Mam nadzieję że mała nie podłapała niczego nowego ;/ Mamy antybiotyk, steryd i inhalacje robić. A propo inhalacji, kupiliśmy nebulizator ABI KOJAK ale w ogóle nie idzie para z tego płynu,nie wiem co robię źle że nie idzie, bulgocze ale jakby nie było ciśnienia które by wyciągało tą parę, czy któraś z mam poradzi mi co robię źle?W instrukcji pisze tylko żeby popodłączać wszystko i powinno działać, a jak przykładam maseczkę to nic nie czuć ;/
Ogólnie Emi nie czuje się najgorzej, w końcu nabrała kolorów bo była strasznie bladziutka, kaszle i kicha. W nocy spała mi 11 godzin!!Z jedną pobudką na jedznko więc ewidentnie odsypia szpitalną przygodę bo w szpitalu ciężko było ze snem zarówno w dzień jak i w nocy ;/ W pon idziemy do kontroli do pediatryt żeby ją osłuchała, mam nadzieję że nic się nie pojawi.

Mamy czwartego ząbka!!W ogóle wszystko na raz się zeszło :ząbkowanie, choróbsko, eh chwilami ciężko.
Muszę kończyć bo marudzi mi sikoreczka, później postaram się wam odpisać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dzuewczyny! Olga jestem jestem i czytam ale zeby napisac to zawsze cos mi wyskakuje jak juz siadam do odpisywania :D ta moja Pani prezes ostatnio cos wymagajaca jest. I nawet przegapiłyscie przez to nasze pol roczku. Bylo 10 lutego :) no trudno ale jakies zdjecie wkleilam na priv chyba 9 to mozecie zerknac :D
Madzik ja to jestem przeciwniczka przebijania uszu w takim wieku. Po co to fundowac dziecku taki bol? Zeby pieknie wygladalo? Nie rozumie i nigdy noe zrozumie mam ktore decyduja sie niemowlakowi przebić uszy. No ale to sprawa indywidualna. I dla mnie takie dzieciatka w kolczykach pieknie nie wygladaja ;) w sumie dla mnie to jest straszne no ale kazdy zyje jak chce :) ja osobiscie poczekam az Oliwcia podrośnie będzie bardziej swiadomą panienka i sama zdecyduje czy i kiedy przebije uszka :)
Tak samo nie rozumiem mamuś ktore stroja w niewiadomo jak strojne kiecki takie maluchy. Rizumiem sukienusia do rajstopek ale niektore panny to przebijaja wszystko! Te sukienki z falbankami jakimis cekinami itp. No po co to sie pytam. Dziecku tylko niewygodnie. Ja Oliwcie ubralam w sukieneczke dwa razy i to na imprezko rodzinne a tak to kroluja u nas getry i bluzeczki :) wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda :) nie dość że dla mamy to i dla córy :)
Co do rytmu dnia to u nas wyglada mniej wiecej tak : (ostatnio pisalam ze nie ma rytmu ale po glebszym zastanowieniu sie ten moj nie rytm tez jakims rytmem jest hahaha) a więc:
9-10 mleczko 180ml czasem zje mniej
12-13 obiadek pół słoiczka albo 2/3 w zależności od panny. Po ok pół godzinie 150-180ml mleka czasem z kleikiem czasem bez
Koło 16-17 słoiczek owoców albo pół tu rowniez panienka decyduje. Czasem po owockach doje mlekiem czasem nie :)
19-19.30 kąpiel po kąpieli mleko 180-210ml z kleikiem po najedzeniu sie odkladam do lozeczka i panna zasypia :)
Budzi sie kolo 4-5 i wypija 150-180ml mleka i potem zazwyczaj wstaje miedzy 7 a 8 no i na tym koniec aha drzemi mamy zazwyczaj 2 jedna koło 10 ok godzinki druga drzemka miedzy 15 a 16 i tu roznie czasem godzina czasem dwie :)
Rozpisalam sie chyba ufff:D

Odnośnik do komentarza

Kurcze wprowadzam gluten juz miesiac i chyba nie za bardzo to zrozumialam! Znowu czytalam w necie o tym jak powinno sie wprowadzac i pisza ze 2-3g kaszki glutenowej dziennie. Ale pisza ze tr 2-3g rozpuszcza sie w mleku a ja dawalam 2-3 gramy juz gotowej rozmieszanej z mlekiem! Jak Wy podajecie? No normalnie cos mnie trafi zaraz. Mieszalam lyzeczke kaszki z 30 ml mm i z tego dawalam 3-6 lyzeczek dziennie. A 2 lyzeczka samej kaszki to 1g! Tzn ze w ogole praktycznie tej ekspozycji nie bylo? Napiszcie mi prosze jak Wy robicie. Bartek konczy 6m-cy za 3 dni a ja zmarnowalam miesiac!

Odnośnik do komentarza

Moja nie robila kupy od 3 dni i wlasnie zrobila jak ja karmilam, obsrala sie po szyje serio, taka ilosc i gescior totalny. Ale kupa jest i to najwazniejsze ;)
Kowalska a co jest twojej Natalce?bo przegapilam diagnoze bo nie wiele siedzialam na forum w ostatnich dniach. Zastrzyki-szkoda malenstwa bo na pewno ja bardzo boli, doroslego boli a co dopiero takie malenstwo :( My lykamy leki w zawiesinie i jedna tabl jej rozpuszczam, jakos to polyka ale troche tez wypluje woec daje ciut wiecej

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

bass dobrze że wyszliście! Faktycznie rózne straszne rzeczy można podłapać dodatkowo w szpitalu :(
Kowalska - dobrze że was nie wysłali, to tylko mogłoby pogorszyć sprawę... przykro mi że juzpo dwa zastrzyki, to musi być straszne ;(
bass- jesli nie podajesz w tym samym czasie leku i jabłka to jaka może być interakcja? Chyba coś teściowa dziwnego podpowiada... sa leki których się z jedzeniem nie przyjmuje, ale w innym czasie to nie słyszałam żeby była jakas przeszkoda... tylko banany zatwardzaja więc uwazaj na brzuszek - moze byc wrazliwy po lekach.
Z nebulizatorem nie pomogę, mój od razu po włączeniu daje chmurkę pary... moze jest zepsuty?
olga - jak po imprezie? głowka nie boli?;-) mam nadzieję że się fajnie zrelaksowalas w miłym gronie
mmadzia cały czas podajesz warzywa i jako dodatek zaczynasz wprowadzać owoce :) i kolejne warzywa, i owoce... potem mięsko... :) ale warzywa juz dzień dnia :)
justynka buziaki dla córeczki :* czy podajecie Lactulosum? Bo słyszałam ze najczęsciej sie podaje za malo i stąd brak reakcji... może sprawdź dawki...
Miłego weekendu dziewczyny, my z moim m zaczynamy od małych potyczek więc ciekawe co dalej będzie...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Bass, ja nie słyszałam, że nie można podawać owoców przy antybiotykach. Może teściowej się pomyliło ze szczepieniami? Najlepiej sprawdzić. Na pewno musisz podawać probiotyk, ale to pewnie pamiętasz.
Dobrze, że już w domu. Odpoczywajcie i kurujcie się dalej.

Ewelad, na jakim mięsie gotujesz zupę dla Dawida? Ja na razie królik tylko, ale trzeba cos już zmienić. Tylko co?
I skąd bierzesz mięso?

Odnośnik do komentarza

No dziewczynki super spedzilam wczoraj wieczor ze znajomymi :) zabalowalam do 4 rano haha
Malutki grzeczny u dziadkow i ogarniamy sie (wstalismy niedawno) :D i jedziemy po niego :)

Ja dziewczynki pytalam sie np. na szczepieniu czy podawac tylko mleko przez caly dzien a lekarka mi mowila, ze normalne posilki i nie patrzec, ze bylo szczepienie. Ale z antybiotykami nie wiem jak jest :(

Kasiu co do tych kamer to ja przezyc nie moglam przez pare dni, ze taki swiat jest i tacy zli ludzie. Rodzice sobie wlaczaja kamere a tam hakerzy ogladaja dzieci i to co sie dzieje w domu. I jeszcze jak przeczytalam, ze hakerzy odzywaja sie do tych dzieci typu "obudz sie malutka" to az sie poplakalam. A rodzice ladnego szoku doznawali. Ehhhhhh :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Mmadzik, mnie tez sie podobają kolczyki u dziewczynek. Mój M ni jednak nie da córki krzywdzić jak to mówi hehehe. Wrzuć zdjęcie malutkiej po. Nie probuje ich ściągnąć? Ja to się tego obawiam. Spróbuj diety bezmlecznej, u nas zniknal problem suchej skóry na policzkach odkąd jestem na niej. Trzeba odstawić wszystko co zawiera bialko mleka krowiego. Trudno wymieniać ale to praktycznie cały nabial chyba ze znajdziesz cos na tluszczach roślinnych, mięsko z krówki, większość słodyczy ale daje rade znalesc takie bez. Poprostu musisz czytać sklad. Plus diety taki ze u mnie 4kg mniej mimo ze słodycze co dzień zajadam w postaci galaretek pierniczków itp. :) Najgorzej z kawa, z migdalowym mlekiem ochyda wiec ja pije z sojowym choc to nie do konca dobrze bo podobno tez może uczulac ale cóż... Ja bez kawy nie mogę a kawy bez mleka też nie mogę :/

Odnośnik do komentarza

No witam dziewczynki. U nas noc kiepska. Teraz juz wiem ze po bananie. Bartka bolał brzuch i noc nie pomagało. A tak sie cieszyłam,ze zjadł z tej siateczki taki kawał. No a godzinę temu zrobił kupę z noestrawionmi drobinkami banana.
Zdrówka dla chorowitków!
Dziewczyny na bezmlecznej diecie proponuję nie wiele tego mleka sojowego. Ostatnie badania wykazały ze jest przeceniana i jest to jeden z gorszych zamienników białkowych. Nam, wwgetarianom proponuję sie maksymalne jej ograniczenie na rzecz innych strączkowych.
A i jeszcze info : Dziś z okazji jutrzejszych walentynek mam dyspensę na wino i moje ukochane chipsy orientalna salsa. Jutro będę pokutować za to.
A co do owoców przy antybiotyku to przy niektórych owocach zaleca się. 2 godziny odstępu, ale nie wiem dokladnie przy których.
Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...