Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

karolcia obniżyliśmy łóżeczko jakiś tydzien temu. Stwerdziłam, że skoro już zaczyna łapać rączką za bok i się podciagać to kto wie jak szybko bedzie mógł usiąść a potem wypaśc :/ No i plus dla mnie bo ja mam wyjęty jeden szczebelek bo czasem spię z ręką w lóżeczku jak jest niepsokojny i dzięki obniżeniu mam jego materac na wysokości swojego :) Ramię mi nie drętwieje w końcu.
Z minusów nie da się go juz na szybko przewinąc jak lezy w łózeczku...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

W ogóle muszę wam podziękować , że przez cały czas mojego podczytywania służyliscie cennymi radami, jesteście takie sympatyczne. Ja tu taka trochę stara jestem, ale mam nadzieję że Wam to nie przeszkadza. Jestem pełna podziwu dla Was, wiele jest mamai po raz pierwszy a jesteście takie mądre i ogarniete . Ja przy pierwszym dziecku byłam taka niepewna, depresyjna .. Swoją drogą wiele rzeczy było inaczej. Gluten kazano wprowadzać po roku, aby uniknąć alergii. Podobnie z bananami i owocami cytrusowymi. Teraz z tych samych powodów radzą wprowadzać wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Witaj, Agnez :)

Kowalska, oby mała jak najszybciej doszła do siebie.

Moja Hania pobiła dziś rekord niespania. W nocy tylko półtorej godziny, a w dzień pół godziny.
Generalnie można powiedzieć, że nie spała całą dobę :(
Nie wiedziałam, że maluch 5 miesięczny jest w stanie tyle nie spać :/
Aż boję się dzisiejszej nocy.

Z pozytywnych rzeczy, to Hanuś w końcu odkryła swoje nóżki :)

Odnośnik do komentarza

Bashia tak, to jest ta sama farba co na elewacji tylko kolor inny. Ogólnie wygląda to wszystko super (dużo lepiej niż na zdjęciu) ale ppdmurowke będziemy poprawiać tynkiem mozaikowym w takim ciemnym kolorze bo ta gębą nie zdaje egzaminu na podmurowce
pomimo że jest odbojowka to farba podmaka i robią się plamy.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!
Ewelajna u nas czasami jest takie ulewanie. Wydaje mi się, ze to po prostu ślina. A Lidce się tak ulewa gdy dużo się rusza albo ktoś bierze ja na ręce. Czasem to chlusnie aż na podłogę. Zdarza się to czasem ze trzy razy dziennie, a czasem wcale. W sumie to ja się tym nie przyjęłam.
Aniu trzymamy kciuki za jutrzejsze pobieranie i wyniki.
Rewolucja u nas nie zauważyłam zwiększenia ilości kup przy Katarze, ale byl dosc lagodny. A skoro sa normalne to ja bym sie nie przejmowala.
Agnez witam ja też tu świeżak, to od razu mi raźniej ze jestes:).
Pilka ja podobnie ja Ty zaczęłam dawać jedzonko na spróbowania mimo ze kp. Narazie jesteśmy po 4 dniach marchewki. Mam pytanie czy dajesz coś dodatkowo do picia np wodę czy herbatkę?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Rewolucja latarek i kupki może to ząbek będzie niedługo...?
Witaj Agnez :-)
Aniu z Krzysiem na 100% będzie wszystko ok :-) ale te baby w laboratorium nie doszkolone jakieś, żeby przez czyjąś niewiedzę dzieciątko musiało mieć podwójny stres....:-/ . Trzymam kciuki za Krzysia!:-)
Bashia Lenka super dziewczynka:-)
Dziewczyny ja też z tych żon co ma na głowie cały dom. Mąż wychodzi rano a wraca wieczorami, a niedługo idzie do nowej pracy, także ja jeszcze przejme jego firme. Dobrzd, że córce i m wybilam z głowy pomysł na małego pieska w bloku...
My jutro wyruszamy na spotkanko że znajomymi. Dzieciaki się pobawia w bawialni a my sobie pogadamy :-)
Ewelajna ja jestem spod Kielc,to kawałek to Buska :-p
My od poniedziałku zaczynamy rozszerzać dietę Kubunia. Podaje mu wodę łyżeczka i tak ładnie polyka już więc spróbujemy.
Miłego wieczorku :-)

Odnośnik do komentarza

mamaOlizny zaczelam rozszerzac diete jak Bartek skonczyl 4 m-ce. Teraz jeden posilek mamy juz zastapiony obiadkiem dwuskladnikowym i podaje tez deserek. Czesto zje caly sloiczek obiadku a po godzinie i tak zjada mi mleko z 2 piersi glodomorek :-)
Czytalam jednak ze gluten przy kp powinno sie wprowadzac od 5 m-ca no ale mozna tez od 6. Jakby sie zaczelo po 4 to w 7 m-cu mozna j7z cale danie glutenowe podac czyli kaszke np. Zaczynamy wprowadzac dania 3-skladnikowe ale po gotowanej rybce z warzywami (ktora bartek sie zajadl) robie przerwe, bo chce kontrolowac reakce na gluten. Podaje 2g kaszki manny 1x dziennie codziennie przed kp. I tak rzez 2 m-ce. W kolejnym m-cu zwieksze do 3g.
Moj maly ma apetyt i nie chce tylko kp juz. Az sie trzesie jak mu daje owocki czy obiadki pyszne :-)
Chociaz i tak cos maly przy Waszych dzieciaczkach mi sie wydaje. Ma 67cm i w pon dopiero bede zamawiac ubrania na 74 bo wyrasta z tych na 68. Co do wagi to miesuav temu wazyl 6.5kg a teraz to nie wiem :-/ musze go zwazyc. 1 lutego mamy 2 dawke szczepionki na pneumokoki to sprawdzimy ile przytyl:-)

Odnośnik do komentarza

Witaj Agnez, ja tez z tych starszych mam, juz 35 latek skonczone. :) Masz teraz przynajmniej pomoc przy malutkim. Moj starszy syn niedawno skonczyl 18 i uwielbia swoja siostre. Jak na chlopaka to bardzo mi przy niej pomaga choc staram sie go narazie nie obciazac zbytnio to nieukrywam ze w przyszlosci licze na darmowa babysitter :P

Rewolucja ja tez sie boje nocy bo kolejnej nieprzespanej chyba juz nie dam rady :( M niby deklaruje pomoc, zobaczymy co wyjdzie w praniu.

My dzis w menu marchewka z kalafiorem. Przyjete z entuzjazmem ale kupki u nas wciaz czesto bo 4-5 o normalnej konsytencji wiec chyba taka przemiana materii i tyle.

Co do tych skokow rozwojowych to mam wrazenie ze kazdy kolejny bardziej sie daje mnie we znaki :/ Przespanej nocy Wam zycze Kochane!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za miłe przywitanie. Wszystkim chorujacym dzieci i mamą życzę dużo zdrowia i szybkiego powrotu do formy. Aniu mój Piotruś faktycznie to pierwsza sierpniowe fasolka, chociaż termin miałam na 15 sierpnia. W ostatnich trzech tygodniach ciąży mały nie przybrał nic na wadze, najprawdopodobniej przez nadciśnienie, które pojawiło się pod koniec ciąży. Dlatego 2 tygodnie przed terminem miałam wywoływany poród, który zakończył się cc z powodu spadku tętna u małego. Całe szczęście bo byl powinny pepowina i miał na niej węzeł prawdziwy. Ważył tylko 2.200 (chyba najmniejsza z naszych fasolek w chwili urządzenia, ale teraz już 7.500. Karmimy sie piersią, chociaż z początku były problemy. Teraz z kolei podobnie jak pisała któraś z dziewczyn odrzucił butelkę, dań ze słoiczków jeszcze za bardzo nie chce. Teraz problem jak chce na.troche dłużej wyjść. Miał jutro zostać z M a ja miałam jechać ze starszym ogarnąć strój na studniówkę, a tu jak nie chce butli to problem. Po galeriach zbytnio go ciagac nie lubię. Ja jak Ania, Kadaga, Olga z kujawsko- pomorskiego.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, uświadomcie no mnie proszę.... Jak wchodzę na prywatne i biorę zakładkę "Uczestnicy", to wchodzi mi 86 osób..... ale to nie chodzi o uczestników prywatnego?? Może ja coś źle robię :-)
Inez, Rewolucja - życzę Wam przespanych nocek, żeby się Królewny nie męczyły biedne.... i swoich mam przy okazji:P w zasadzie to najlepiej, żeby wszystkie z nas miały spokojne nocki i kolorowe sny :)

Odnośnik do komentarza

Kowalska Kurcze lipa ze to znowu to dziadostwo. Oby szybko przeszło, trzymam mocno kciuki. I za Krzysia również trzymam kciuki co by jutrzejsze pobieranie bez bólu było.

k.karolcia my jeszcze łóżeczka nie obnizylismy a to dlatego że Ewa i tak więcej czasu spędza w naszym łóżku. Ale jak widzę co czasami w nim wyprawia to chyba już niedługo będziemy musieli to zrobić. A co do księdza to u nas kiedyś przed 21był- jak dla mnie to już przesada. A jeszcze mi się przypomniało. Do fotelika to można sądząc dziecko które już samo siedzi jak się nie mylę. No bo przecież błędem jest sadzenie dziecka na siłę.

Mamuska jak piszesz Kaziu to przed oczami mam 40latka haha :-D musisz nam jednak zdradzić swój sekret jak Twój maluszek ma na imię :-)

agnez123 witaj! Jeszcze kiedyś kiedyś nie było w ogóle informacji o tym co i jak wprowadzać i jakoś żyjemy. I wydaje mi się ze bez tej wiedzy wszystko jakieś prostsze było.

rewolucja u nas katar nie wpłynął na ilość kup.

Bashia nasz projekt to dom w rododendronach 6n. Będziemy mieć antracytowy dach, okna, rolety, drzwi wejściowe i garażowe. Kolor elewacji na pewno Bedzie przy tym jasny żeby nie było za ciemno. Ja obstawiam przy właśnie takim waniliowym a mąż jest za jasnym szarym no ale to jeszcze będziemy negocjować bo w tym roku na pewno tego nie zrobimy. Komin będziemy mieć pucem ciemnym szarym pokryty. Ja chciałam czarna klinkierowke no ale wiesz jak jest: kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Aaa nadbitke mamy w kolorze palisander więc też ciemna.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Mamuska dziwna sprawa z ta iloscia uczestnikow. Tak mysle, ze to niemozliwe bo na ogolnym forum tyle by sie nie uzbieralo a co dopiero na prywatnym.

Co do krzeselka i karmienia to w zadnym wypadku nie mozna jeszcze tak sadzac maluszkow. Dopiero jak samo bedzie siedzialo. Ja tez juz mam w poczekaniu krzeselko i czekam i czekam ale narazie lezaczek musi wystarczyc.

Agnez gratuluje dzidzi i chociaz ktos jeszcze z polnocy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Uff dopiero teraz złapałam oddech ;) mala zasnęła 30 minut temu dziś w dzień spala 2 razy tylko i to raz z 40 min drugi z 20 minut ale udało mi się ogarnąć mieszkanie i zrobić obiad na szybko :) wiec nie było tak źle
Trzymam mocno kciuki za Krzysia , oby pobieranie odbyło się szybko i bezboleśnie a wyniki muszą wyjść dobre tyle osób trzyma kciuki , że nie ma innej opcji :*
Kowalska oby infekcja szybko poszła w niepamięć i mała szybciutko doszła do siebie dużo buziakow :*
Dziewczyny życzę przespanej nocy i późnej porannej pobudki :*
Kadaga od niedawna po zupce daje wody z tego kubka niekapka, któraś z dziewczyn pisała o tym żeby nie było problemów z kupą (Przepraszam nie pamiętam która :) ) ale mała średnio ja toleruje ale zawsze trochę pocmoka jej :)
Agnez Witaj :) ja również z tych nowych podczytujacych mam ;)

Odnośnik do komentarza

Inez moja "starszyzna" tez uwielbia małego, zresztą on ich również. Jest taki radosny jak ich widzi. Pomagają dużo, w ogóle przez ten okres świąteczny jak mieli wolne od szkoły to tak go rozbawił, że trudno obiad zrobić jak zostaje sama. Nie chce też ich zbyt obciążać, chociaż fajnie mieć takich pomocników. Na zdjęciach z Piotrem to wyglądają jak młode para z dzieckiem, ha ha. Z drugiej strony czasem zostawiają wokół siebie taki bałagan. .. Mojemu Piotrusiowi też się coś poprzestawialo, że chodzi spać około północy, śpi potem niby z przerwami na karmienie do 9-10. Ale wieczorem chciałoby się na spokojnie coś ogarnąć.

Karmimimy małego tez w leżaczki, na krzesełko jeszcze czas. W celu wprowadzenia glutenu kupiłam w rossmanie mus wielowocowy z płatkami zbożowymi od 5 miesiąca. Podaje na razie 2 dzień.

Miłej i spokojnej nocki mamuśki. Szczególnie dla tych dla których te ostatnie noce były ciężkie. ..:))

Odnośnik do komentarza

My na szybko. Wczoraj wieczorem zadzwoniła pani doktor do nas, że przejrzała jeszcze raz wyniki i ona zaraz nam załatwi tylko, żeby ktoś podjechał do apteki po lekarstwo, bo nie chce dawać znów kroplówek, a jak położy do szpitala to będą musieli ja cewnikować. I, że spróbujemy w ten sposób i jak najszybciej do specjalisty. Zbieramy się na posiew.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Kowalska oby się udało bez szpitala. Trzymamy kciuki!

Rewolucja idzie ku lepszemu - oto co może zdziałać forumowa moc:-)

Mam pytanie do dziewczyn, które wyjezdzaly z maluchami na kilka dni. Jak dzieciaczki zniosły zmianę miejsca, spanie w innym łóżeczku, kąpanie itp? I do tych, które leciały samolotem z maluchem jak przebiegł lot? Niedługo czeka nas dłuższa podróż i chce się przygotować.

Odnośnik do komentarza

Wyjechalam na kilka snu po studiowac a tu tyle stron, wczoraj w nocy zamiast spac to mialam potrzebe nadrobic :)
Wera Tobie najpierw odpisze bo jestem na biezaca, nie lecielismy samolotem ale jechalismy samochodzem killa godzin, mala wiekszosc czasu spi, a jak nie spo to sie bawi i juz probuje usciasc w foteliku ale pasy ja ograniczaja:p no albo marudzi tak jak wczoraj ale dalismy rade. Nie wiem jak u Ciebie ale Julka raczej z tych grzecznych bawiacych sie ale lubiacych uwage takze nie bylo widac zeby jej nowe miejsce przeszkadzalo, spala z nami a le krecila sie caly czas, w koncu byla w poprzek z nogami na taty glowie a nad ramem juz bez spodenek, nie wiem jak ona ro zrobila:p z racji tego ze to jedna noc to jej nie kapalismy.
Kowalska dobrze ze macie taka pania doktor, ktora probuje pomoc, napewno bedzie wszystko dobrze, trzymam kciuki:)
Patrycja dobrze ze to 3dniowka, napewno jestes juz spokojniejsza:) a jesli chodzi o jedzenie to moja potrafi zjesc ok 21 140ml i spi do 8, a rano tez np zje 100, na poczatku tez sie martwilam ale ladnie sie bawi jest energiczna wiec odpuscilam.
Bass aby was szybko to swinstwo opiscilo!:)
Mamuska zdrowka dla Ciebie:)
Dziewczyny budujace dom ale wam zazdroszcze tego wybierania, szukania, mimo ze dla was to jest meczace pewnie i czasami mocno irytuje, ale docencie to ze macie mozliwosc miec dom, ja marze o tym :)
Ewulka Ty chyba pisalas o facebookowym filmiku, ja tez widzialam ale nie ogladalam, balam sie, to straszne :(
Rewolucja aby katarek szybko minal, moze wczesniej juz cos wisialo w powietrzu moze to nie od spaceru?:)
Julka dzis konczy 5 miesiecy! Jak to szybkoo minelo:) karmie mm a jestem ciagle zielona w temacie rozszerzania diety, a na jutro mam przygotowana marcheweczke w sloiczku:) nie krztusza sie dzieci? Nic sie nie dzieje? Bo zaczelabym dzis ale dzis jestem bez meza i sie boje :p
Jesli chodzi o nasze 5 miesiecy to Julka jest na etapie przewracania sie e kazda strone, a jeszcze 4 dni temu tego nie robila! A teraz podczas przewijania podczas snu, hop na brzuszek, lapie stopki, przkreca sie na boki, baaaardzo chce siedziec, wystarczy podac jej palce, sama je bierze i sie podciaga, od kilku dni musze miec ja caly czas na oku, a ile to radosci! Nie do odpisania, nie sadzilam ze mozna az tak kochac:)
A jeszcze Bashi chcialam napisac ze Lenka jest nasza bohaterka a w jej oczkach bije taka sila, cudna jest :)
Ania wszysko bedzie dobrze, czasami krew jest wlasnie zle pobrana np:)
Obiecuje ze teraz bede sie czesciej udzielac zeby potem was nie zameczac takimi dlugimi postami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...