Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Justynka87 i MamaEwy - super ze sie odezwalyscie w sprawie budowy! My w tamtym roku wywiercielismy studnie, podlaczylismy prad, wybilismy fundamenty wraz z plyta na gore, fundamenty ocieplone, drynacja zrobiona oraz podbudowa wokol domu na tarasy i chodniki. Rowniez zrobilismy ogrodzenie wokol dzialki i podbudowe od drogi wjazdowej az po sam garaz (narazie tylko planowany). W tym roku chcemy pociagnac do stanu surowego zamknietego. I tutaj jest problem z wyborem stolarki, koloru dachu, wykonania kominow i ogolnie to jakos trzeba pomyslec by to mialo rece i nogi. Ja chce dach grafitowy, okna myslalam ciemny braz bo grafit nie chce, kominy chce wylozyc kamieniem. Ten sam kamien by byl wokol domu na dole (kurcze zapomnialam jak to sie nazywa). I jak myslicie dziewczynki? I jest jeszcze taki problem jaka kiedys elewacja? Myslalam nad wanilia lub koscia sloniowa czy moze jakis zolty tylko mniej intensywny. I zaznaczam ze kostke chce grafit. I jesli by byla elewacja zolta to moze zolta kostka jako dodatek. A ogrodzenie kolor grafit! Czy nie za duzo grafitu??? A moze jakies propozycje?

Kurcze u mnie od kilku godzin tez Lenka strasznie maruda. Nie moze usnac i jest placz. A jak usnie to tylko na czuwaniu. Ale ja nie wiem co jej jest bo nawet nie wie jak mam teraz te tygodnie liczyc w stosunku do skokow. Zabki raczej nie bo nie slini sie, dziasla normalne, brzuszek miekki. Poprostu nie wiem.

Uciekam bo jutro mam ambitne plany i musze sie wyrobic z wszystkim a wiem ze bedzie ciezko. Dobrej nocy!!

Odnośnik do komentarza

Patrycja, dzięki, Kochana.
Hania dzisiejszej nocy spała od 2 do 3 i od 3.30 do 4. Finito.
Za godzinę wstaję z Jasiem do szkoły.

A żeby to nie było tak, że ona tylko nie śpi..przez większość czasu się dosłownie darla. Katar siedział głęboko, nie chciał schodzić i w żaden sposób nie potrafiłam jej pomóc.
Przed chwilą dałam jej do powachania Vick i chyba trochę lepiej.

Ale się pożaliłam :(

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Witam się pięknie :-) nadrabiam Wasze wpisy...tyle napisalyscie...

Wszystkim 5-cio miesieczniakom i chorowitkom zdrówka zdrówka:-)

Kowalska tak jak Ania125 pisze dawki podane na opakowaniach są odpowiednio obliczone i tak trzeba podawać, żeby lęk zadziałał prawidłowo. Jeśli podajesz mniejsze dawki jednorazowo to organizm malucha się przyzwyczaja na daną substancję, z czasem może na nią nie zareagować. Jeśli dzieciaki mają wysoką temp. To podaje się zamiennie paracetamol z ibuprofenem.

Rewolucja moja gwiazda waży 18,5 i ma 110cm, jest gdzieś na dole siatki centylowej ale wyniki krwi wnormie więc się nie martwie. Jaś rozwija się swoim tempie więc bądź spokojna :-)

Nasz maluch po wczorajszym szczepieniu waży 6840 i ma 72cm. Pediatra zawsze się czepiala, że mało przybiera bo urodzil się 4190, ale wczoraj liczyła z jakiegoś wzoru i jest ok, co prawda w dole tabelki ale zawsze :-)
Wracam do dalszego nadrabiania...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-)

Po pierwsze - duzo zdrówka wszystkim chorującym! Ja chyba wczoraj wyziebiłam Oliznę podczas spaceru, bo dziś trochę kaszle :/ zła matka, oj zła.

Po drugie - jest promocja na pieluszki dada w Biedronce przy zakupie 2 opakowań jedno kosztuje ok. 25zł.

Rewolucja, siostrzenica mojego męża ma 4 latka, 102 cm i 13 kg wagi - kruszynka, ale mimo zrobionych różnych badań - okaz zdrowia i wszystko w normie, taka budowa po prostu :-)

Pilka, Iwcia - czyli, że przy kp zacząć od glutenu rozszerzać dietę już od 5 mca? Ola skończyła 5mcy 12.01 i własnie zastanawiam sie jak poprowadzić to rozszerzanie, oczywiście żałuję, że nie zapisywałam jak mamy wczesniej na forum to opisywały przy rozszerzaniu dzieci na mm ;-) mądra matka po szkodzie;-)

Bashia, Ty kobieto masz doła?! Jak tak wszystko ogarniasz w domku i dwudaniowe obiady podajesz? I jeszcze z chodakowską wieczorami ćwiczysz - mój M. też by chcial miec taką żonę :-))) Ja nie prasuję, obiady robię jednogarnkowe na 2-3 dni, zakupy drobne przy pkazji spaceru, a wieksze M. w weekend dźwiga, a co do sprzątania.... wolę z moją Olizną się powygłupiać czy na spacer pójść niż szlakiem mokrej ściery podążać ;-) Nie zamartwiaj się i daj sobie trochę odpocząć - jesteś mamą, więc jesteś super :D kropka. ;-) Lenka, śliczna - takie mądre oczka :-)

Patrycja_9393, królika czasem można dostać w Lidlu lub Biedronce (ok. 20zł/kg). Wystarczy kupić, nasolić i zostawić na 12h, potem ugotować z warzywami i mięsko pyszne i lekkie :-) ja na wywarze z królika lubię najbardziej żurek :-)

izkuś, chudakózka - wymiata :-)))) no my mamytak mamy - za mało przybiera, za dużo, zamalo się rusza, za dużo się rusza - itak źle i tak niedobrze ;-) ja bym się nie martwiła - dopóki wyniki badań są ok i dziecko pogodne - to pewnie taki jej urok. U mnie Ola jest bardzo wiotka, nie przepada za obracaniem, ale przebadana na wszystkie strony i jest ok ;-)

Ewulka8, u nas w Krakowie pneumokoki kosztuja 280zł Prevenar. Pediatra mówiła, że dobrze jest szczepić przeciwko pneumokokom jesli dziecko będzie miało kontakt z innymi maluchami - żłobek, basen, jakieś zajęcia itp..

Dziewczyny mam takie pytanko - czy któraś z Was tak miała, żeby dziecię z dnia na dzień porzuciło butelkę i nie chciało jeść/pić? Ja karmię piersią cały czas, ale mój M. popołudniu przewaznie karmił do tej pory Oliznę raz moim odciągnietym mlekiem z butelki - a od 2 dni Ola krzywi się, odpycha rączkami butelkę i za nic nie chce z niej jeść... Czy może to być spowodowane, że jakiś ząbek nam się wykluwa i smoczki w butelkach za twarde i coś sie tam podrażnia? Cyc oczywiście zawsze i wszedzie jej podchodzi, więc apetyt generalnie jest :/

Odnośnik do komentarza

Z butelka nie pomogę, bo kierowniczka gardzi.
Znów jest obraza na prawą pierś.
U nas pneumokoki 250 x 4.

Od rana 36,6 bez czopków.

Na krewce była dzielna, troszkę tylko zapłakała. Siku też się udało pobrać. Na 16 do szpitala na posiew. Tylko nie wiem kiedy wynik. Mam nadzieję, że jutro uda się dowiedzieć.

Rossmanowe pampersy z kartą są za 19,99.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witam Piątkowo u nas też ciężka noc pierwszy raz mała miała gorączkę albo po szczepieniu albo ząbki do tego kupka brzydka. Całą noc czuwalam Biedne te nasze dzieciaczki.
Rewolucja jednak świat jest mały znam bardzo dużo osób z tamtad miałam swojego czasu nawet kawalera to były czasy;-) co do kataru to ja też maść majeranek nasivinbaby Do smarowania klatki i woda morska do noska potem ściąganie kataru okropny ryk przy tym Lena na widok fridy piszczy okropnie.
Basia ja też w temacie co prawda mieszkamy już 3 lata ale jeszcze parę rzeczy do zrobienia elewacja kostka i ogrodzenie. U nas decyzja o budowie to był spontan Ale jak trafiony mieszkamy sami a nie z treściami.

Odnośnik do komentarza

Ania, a jak Krzyś zniósł pobieranie krwi z żyły ? :( no to faktycznie u Was inna sprawa. Jeszcze Ci chciałam napisać, że podobno krew z palca może fałszowac wyniki... Może w tym problem ? Trzymam kciuki za Was.

My musimy zacząć wprowadzać to mięsko i ten jeden posiłek mleczny zastąpić normalnym jedzonkiem zupka itp... ale mała właśnie nie chce widzę, że jest jeszcze nie gotowa. Zje 2 łyżeczki i koniec. Poza tym ma odruch wypychania i co mam jej na sile dawać to jedzenie? Za miesiąc powtorka z pobierania krwi. Zobaczymy czy się poprawiło:/

Izkus może ro trzydniowka. Pilnuj temperatury. Podobno teraz wisi w powietrzu. :) 3 dni temp i plamki na ciele:)
Podobno ta choroba nie jest groźna a ja się tak martwiłam ta podniesiona temperatura.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim :)
Mamaolizny więc z tym rozszerzaniem u nas wyglądało tak , po skończonym 4 miesiącu zaczęłam po mału wprowadzać warzywa i owoce ale małej bardziej podpasowaly warzywa, teraz planuje dopiero podać gluten w postaci kaszki mannej ale to tak bez pośpiechu na luzie do tego wszystkiego podchodzę . chce żeby mala poznała nowe smaki bo ze starszą córcia miałam nie mały problem bo było wszystko ble, jedynie Cycus był na tak a zaczęłam wprowadzać u niej po 6 miesiącu wszystko, teraz zaczęłam wcześniej żeby mala się przyzwyczaić mogła i nie było problemów ze wszystko nie dobre . Tyle że ja nie zastępuje posiłkiem jeszcze karmienia a jedynie urozmaicam i traktuje to jako dodatek :) nawet przed zupka mala popije mleczko odpocznie i dopiero jemy jedzonko i tak nam pasuje :)
I jeśli chodzi o butelkę u nas mala jakiś czas temu odrzuciła zastapilismy kubkiem niekapkiem z takim dużym silikonowym smokiem jakby cos takiego ;) ech trochę chaotycznie Przepraszam mam nadzieję, że zrozumiesz co chciałam napisać ale mała nie pozwala mamie za długo w telefon się wpatrywać :)

Odnośnik do komentarza

Izkus - to wypowiedz sie cos odnosnie moich planow z budowa? Jak to widzisz? My od poczatku planowalismy budowe domu tylko troche przeliczylismy. Teraz jak juz cos robimy to widzimy ile to kasy trzeba. Za ta kwote co juz zainwestowalismy i co jeszcze mamy odlozone to juz mieszkanie by bylo. Tylko my sie nie widzimy w miescie. My po prostu ze wsi jestesmy ;) uwielbiamy wyjsc na ogrod, zrobic grila to jest to! Nawet teraz mieszkajac w miescie w uk mamy dom i ogrod ;)

MamaOlizny - ja w ciagu dnia to tylko obiad robie. Reszte czasu poswiecam Lence bo ona jest najwazniejsza. Reszte prac robie jak idzie spac albo rano bo pannica od urodzenia spi do 10.30 wiec mozna poszalec. Moj jedynymi zakupami jakie robi to leci do ciapaka 100 metrow od domu i kupuje chipsy i pepsi. Reszte wszystko ja dzwigam a do tesco mam 20 minut z buta. No wtedy pomoze troche bo z Lenka zostanie. A jak Lenka nie miala problemow ze zdrowiem to zawsze z wozkiem chodzilam.
Kurcze teraz mi glupio ze tak narzekam na niego bo naprawde jest ok. Widocznie ostatnie tygodnie ma ciezkie, pracuje duzo i jest zmeczony.

Odnośnik do komentarza

Rewolucja ja na katarek poza wspomnianymi tutaj: nasivinem, maścią majerankową, cebionem i inhalacjami z soli + czasem mgiełki zabłockiej (takie cosik zakupiłam:), robię jeszcze tak, że np. olbas oil, albo inhalol rozrabiam z wodą i psikam ochraniacz w łóżeczku, troszkę podusię - to jest niby dla starszych dzieci, ale myślę, że takie psikanie nie zaszkodzi. Biedna Hanulka :( wymęczyła się w nocy, oby przeszło szybko. Rzeczywiście ten początek roku dla wielu z nas tutaj chorowity.....taki czas, te pogody. A pytałam o receptę na moją Hanusię, bo jeden z typów imion na dziewczynkę, dosyć dominujący, to była właśnie Hania :)
Ania125 doczytałam dziś, że z wynikami kiepsko (wczoraj czytałam, ale jakoś bez zrozumienia chyba). Powtórzycie wyniki i zobaczysz jak to naprawdę jest... Powodzenia dla Krzysia !!! Patrząc na to jak ja często łapię półpaśca (fujjj, nie lubię tej nazwy), jeszcze umiejscowionego przy twarzy:/ to powinnam mieć utają chorobę nowotworową, żyć w ciągłym stresie, bądź być po 50tce :))) śmieję się, że zaliczam się do tej 3 grupy:P Nie mniej jednak domyślam się jaki to stres, więc oby jak najszybciej okazało się, że te wyniki są tak naprawdę lepsze!!
Inez80 nie przeoczyłaś, nie, nie, ja po prostu nigdy nie pisałam imienia. Mam troszkę takie poglądy jak Rewolucji mąż, dlatego niby chcę (np.dodać zdjęcia), a się boję :D takie czasem schizy mam, że nigdy do końca nie wiadomo jak to jest po drugiej stronie.... Taka rozdarta jestem :)

Odnośnik do komentarza

Rewolucja, lacze sie w bolu po nie przespanej nocy. Biedna Hanulka to przynajmniej ma powod, moja zolza zapewne tez tylko nijak nie umie zgadnac jaki. Chora nie jest, kupy ok, nie wyglada jakby cos ja bolalo, tylko spac nie moze. Co chwile sie budzi, pogada do siebie a potem ryk bo zasnac sama nie potrafi. U mnie na rekach zasypia, jak odloze sie budzi. Masakra jakas. A w ciagu dnia jest bardzo grzeczba, wesola, na spacerze spi i 3h. Jutro m ma wolne wiec chyba dzis pojde spac do salonu a on niech poczuje co to nieprzespana nocka.
Mamuska, czy Twoj maz jest informatykiem? :)Bo wszyscy mi znajomi o tej profesji maja taka schize ale szanuje to. Kazdy sam decyduje o takich sprawach.

Odnośnik do komentarza

Ja też tak stopniowo podaję jedzonko, nie żeby od razu się najadł ale poznawał smaki, póki co wszystko mu smakuje brokuły na początku średnio ale następnym razem już ok.

Jutro mamy księdza po kolędzie, a wieczorem znajomi przychodzą. Już dzisiaj zrobię zakupy, ogarnęłam dom.

Dziewczyny, czy też podajecie czasami soczek owocowy? Czy muszę kupić butelkę z łyżeczką? Małego smakują soki owoce, w prawdzie na razie pił dwa smaki, wodę też podaję i zaczyna więcej jej pić :D co mnie cieszy...

Odnośnik do komentarza

Inez mój mąż nie, ja też nie.... A mąż Rewolucji to nie wiem:P hehe Mój mąż to wręcz namawia mnie do dodania zdjęć, a ja chciałabym, ale się boję, wstydzę.... i tak to wychodzi. Głupio mi, bo ja Was widziałam, więc też dodam coś na pewno, zaraz po Rewolucji :))) haha
A mój synuś od wczoraj więcej śpi za dnia....w nocy ładnie, czasem stęknie, ale w dzień nigdy tyle nie spał i aż zaczynam się martwić. Tak źle, tak niedobrze. Najważniejsze, że kaszle mniej:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzięki za rady.

Misiaczek, nebulizator mam, ale o nim zapomniałam. Dzięki :)

Ewelajna, dziś byłam w aptece i farmaceuta stanowczo powiedział, że plastry od rż, ale dal aromaktiv do smarowania od 1rż. Na razie posmarowałam Hani rączkę, żeby zobaczyć, czy jej nie uczuli. Jeszcze myślałam o Amolu, żeby kilka kropel wrzucić na gorącą wodę i niech paruje.
No i jeszcze wyczytałam, że cebula rozkrojona łapie zarazki z powietrza, więc na noc poloze kolo łóżeczka.
Ale będzie tym wszystkim walić...hahaha :)

Patrycja, ja mam Nasivin w aerozolu, nie w kroplach. Psiknelam do noska ( muszę poczytać instrukcję, jak małej uda się zasnąć)

MamaOlizny, a nie zmienilas smoczka? Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Kowalska, super, że nie ma już u Was gorączki :)
Tę 3dniówke często łapią małe dzieci. Tylko szkoda, że tak wcześnie Was złapało.

Ania, Krzysiulek wygląda na bardzo zdrowego chłopczyka, więc bądźcie dobrej myśli. Wiele złego można uniknąć myśląc pozytywnie. Zresztą, jeśli się nie mylę, Ty jesteś wielką optymistką :)?

Izkus, ja mam w T dużo kuzynów, więc może z którymś z nich się spotykałaś :)))

Inez, może u Was SKOK?
Niedobry skok...grrr...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...