Skocz do zawartości
Forum

Czekające na 2 kreseczki - REAKTYWACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Mininka, Mika bardzo mocno trzymam kciuki, oby było więcej zakreskowanych:):)
Iguana kurczę, sama też nie wiem, co sądzić o Twojej wizycie. Wygląda jakby trochę to wszystko zbagatelizował. Ale mówisz, że jest dobrym lekarzem, więc może wie co robi.
Pena przyznaję się, że podczytywałam na marcówkach, bo nie mogłam się doczekać!:) Wspaniałe wiadomości!:) Oszczędzaj się i rośnijcie dalej zdrowo:)

Odnośnik do komentarza

No ja już czekam aż dołączycie do nas na kwietniówki! Nie ociągajcie się! :D

Pena super, że wszystko jest dobrze! Ja już nie mogę się doczekać, aż sama usłyszę serduszko ☺️ To musi być fascynujące.

Iguana jeśli to dobry lekarz to może warto mu zaufać? Zbadajcie nasienie męża, może plemniki są słabe i przez to ciężko utrzymać ciąże?
Nie wiem co Ci doradzić, co bym zrobiła na Twoim miejscu. Ewentualnie konsultacja u innego lekarza może.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Pena super wiadomości :)
Iguana ja też bym zmieniła lekarza, co znaczy że mała beta nie oznacza ciazy? beta rośnie tylko w ciazy (i w przypadku raka i czegoś tam ale to by była stale wysoka mimo braku ciazy wiec to wykluczam), więc skoro urosła a potem spadła znaczy ze doszło do zapłodnienia. No i też odstawienie ot tak leków na jelita bo nie można ich w ciazy, a może lepsza by była konsultacja u gastrolog by zmienił lek na inny? Nie można ot tak sobie odstawaiac leków zapisanych przez innych lekarzy. To niepoważne. Przecież jelita mogą zacząć ale funkcjonować po takim czymś.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

iguana w pełni zgadzam się z wypowiedzią MadziaK. Nie można od tak odstawić tabletek na jelita. Zależy przecież to od twojego funkcjonowania. Powinien ci zlecić wizytę u specjalisty i najwyżej zasugerować a nie kazać odstawić.
I nie rozumiem czemu się tak zamotal. Może warto byłoby skonsultować to z innym lekarzem.
Dal ci chociaż jakiś duphaston albo luteine na podtrzymanie przyszłej ciąży? Skoro masz do niego przyjść z pozytywnym testem.

Dobrej nocki wam życzę.

mika trzymam kciuki nadal
Oczywiście za resztę również. Trochę nie wygodnie się śpi ale powoli przywykne :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za opinie.
Może ja odpisałam to wszystko bardzo "szorstko" bo trochę mnie to poruszylo, ale lekarz oczywiście nic mi nie kazał tylko tłumaczył że jego zdaniem te leki które biorę mogą mieć wpływ na utrzymanie ciąży (nawet sprawdzał w necie co to za leki) . Ja byłam nie dawno u gastrologa i odpowiedziałam mu tą wizytę i on na tej podstawie zasugerował żebym przynajmniej w 2 fazie cyklu je odstawila.
Miałam do tego lekarza pełne zaufanie bo zawsze dokładnie bada, wszystko omawia, poświęca każdej pacjentce tyle czasu ile potrzebuje, pamięta pacjentki, zawsze można do niego napisać jak coś się dzieje, a tu nagle słyszę że beta poniżej 25 to w sumie nie ciąża... Wybilo mnie to kompletnie. Nie wiem może on nie czuje się dobrze w temacie wczesnych poronień? Chyba damy sobie na razie trochę czasu bo przyznaje że psychicznie czuje się fatalnie po tych poronieniach, jakby życie ze mnie uszlo, ciągle chce mi się płakać a szczególnie jak widzę kobiety z brzuszkami... Chyba sobie jeszcze z tym nie poradziłam. Mąż oczywiście powiedzial że zrobi badanie. W sobotę wyjeżdżamy na moje kochane Mazury, kupiłam kilka lekkich książek i chyba czas trochę odpocząć od tego wszystkiego bo inaczej zwariuje.

hchy3a3f0ij9779s.png


2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Odnośnik do komentarza

iguana zatem życzę udanego odpoczynku. Wspaniałych opowieści w książkach. Doskonały reset. Ważne abyś ty czuła się na siłach. Psychika jest tutaj bardzo ważna więc napewno ja trochę podbudujesz na wyjeździe. :*

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam taki problem. Już to kiedyś zauważyłam. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, teraz się stresuję. Mam bardzo delikatne plamienia, każdego dnia po okresie gdzieś do połowy cyklu. Przeważnie plamienia jest tyle co na papierze i tylko do poludnia. Spotkałyście się może z czymś takim? Jaki może być powód?

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Odnośnik do komentarza

Pena, cudowne wieści ❤️❤️
Ehh kusiło zrobić betę, ale tutaj to nie takie proste. Jak lekarz nie zaleci to nie ma szans na badanie..
Trudno pozostaje czekać. Nie wiem czy to kwestia wysokiego progesteronu, ale mnie energia rozwala. Mam jej tyle, że nie wiem co ze sobą robić. Ciężko mi w miejscu usiedziec teraz. A z drugiej strony spałabym cały czas..

Odnośnik do komentarza

Patunia87
Dziewczyny mam taki problem. Już to kiedyś zauważyłam. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, teraz się stresuję. Mam bardzo delikatne plamienia, każdego dnia po okresie gdzieś do połowy cyklu. Przeważnie plamienia jest tyle co na papierze i tylko do poludnia. Spotkałyście się może z czymś takim? Jaki może być powód?

Ja tam miałam. Czasem więcej czasem mniej. Czasem były dni czyste ale właśnie do owulacji. Później był spokój. W moim przypadku teraz tak dedukujac miałam niski progesteron i dlatego. Po owu się podnosił i był ok. Więc polecam Ci zbadać progesteron właśnie. I nie daj sobie wmówić że to np plamienie owulacyjne albo taka twoja natura. Mi tak mówili. Dawali tabletki anty bo niby tak się to leczy. Oczywiście żaden nie zlecił progesteronu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

pena dobrze ze dzidzius rosnie i ma sie dobrze :))

mininka cos czuje ze u Ciebie sie udalo, tez przed pozytywnymi testami mialam taki przyplyw energii, sprzatalam i chodzilam jak nakrecona :)) kiedy testujesz???

iguana nie dziwie sie bo tez bym sie czula zawiedziona wizyta, dziwne podejscie do wczesnych poronien. Chyba poszlabym do jeszcze jednego lekarza. Teraz odpocznij sobie, wzmocnij psychicznie i dojdz do rownowagii. Ja mimo tego ze od kwietnia narazie sie nie staram i staram sie nie myslec to mam takie okresy ze plakac mi sie chce jak patrze w kalendarz. jak mam pms to tragedia serce mnie boli okrutnie.

domka to idziesz z grubej rury :) , ja juz nie moge sobie na to pozwolic bo bede chcuchac na zimne. ale czesto tak jest ze przy nawale obowiazkow uda sie zajsc :))

scandi czytasz nas jeszcze??? jak sie miewasz??

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dopiero was nadrabiam, Pena super, że wszystko w porządku, niech fasolka rośnie:)
Iguana moim zdaniem czas tu nie wiele da, dziwi mnie podejście lekarza, skoro w normach jest, że powyżej 5, to ciąża, to jak on może mówić, że nie? Poszła bym jeszcze do innego lekarza. Moja znajoma miała za sobą 3 poronienia co prawda na późniejszym etapie, ale przyczyną były mutacje i jakieś bakterie, jak wyleczyła to zakażenie i brała leki, to z 4 ciąży ma rocznego synka. To nie dzieje się bez przyczyny, raz mogło się zdarzyć, ale nie 3 razy pod rząd. Jedź na wakacje, odpocznij zresetuj głowę i z nową energią wróć i zacznij działać :)

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Irmina2267

Część dziewczyny. Poradzicie mi proszę co mam robić i co myśleć. Zacznę od początku, cykle m 28-30 dni. W 13-14 DC miałam owulację co potwierdził lekarz bo byłam na cyklu stymulowanym. W 6 i 7 dpo miałam skurcze i to nie takie słabe. 8 dpo zrobiłam beta hcg i wyszło mniej niż 0,1 więc ciąży nie ma. To było we wtorek, dziś jest tylko dwa dni później, coś mnie podkusilo i zrobiłam test i jest cień kreski i to całkiem widoczny. Czy to wogole możliwe?? Czy ja zwariowałam czy ten test jest do bani?

Odnośnik do komentarza

magalena3
kasie a ty gdzie się podziałas? Ty już chyba po @ i bierzesz już clo?

Czytam Was regularnie i bardzo kibicuje wszystkim testującym w najblizSzym czasie, ale chciałam sobie dać trochę odpoczynku, rozładować trochę nerwy i zracjonalizować sobie wszystko. Tak biorę CLO od 5dc i pierwszy dzień jak wzielam chodziłam jak pijana, ale teraz już spoko (dziś 8 dc). W poniedziałek mam wizytę kontrolną by zobaczyć jak te leki na mnie działają. Mąż był na wizycie u lekarza androloga i pow że nie ma złych wyników, fakt że można by poprawić ruchliwość i dał mu jakiś lek, ale jak przeczytałam skład to jest to to samo co mężowi dawałam tylko w większych dawkach i jakieś dodatkowe badania kazał zrobic. Tak też się zastanawiam, bo jak chodziłam wcześniej na wizyty do innego gin zawszę mi mówil że jest pęcherzyk dominujący, trochę mały ale niby miał czas do tego by urosnąć do owu, ale co jeśli nie urastał? Możliwe że miałam owu ale z za małym pęcherzykiem i dlatego nie dochodziło do zapłodnienia? Bo jajeczko było niedojrzałe?

córcia 10.2014

Staramy się od 04.2017

Odnośnik do komentarza

Kasie, a na pewno miałaś owulacje? Potwierdzona usg, badaniami? Bo ja przez długo czas miałam, że owszem było jajeczko, ale nie dojrzewaly. Po prostu okres przychodził a one dalej sobie siedziały... Dziwne to było, ale natura nigdy nie jest prosta.
Bardzo dziwnie też na clo reagujesz. Może lekarz za duża ddawke dał?
Masz teraz 8 dzień a miałaś monitorowanie jak wpływa na jajeczka?
Ja przy clo byłam co drugi dzień w szpitalu na echo.

Odnośnik do komentarza

Mininka miałam robiony progesteron i wyszło że owulacja byla, dodatkowo gin mi pow że mam płyn w zatoce Douglasa co tez sugeruje że owulacja była, ale że on na 100% nie może tego stwierdzic. Teraz chodzę do innego gin, ale nic mi nie pow o wielkości pęcherzyka, kazał tylko się umówić na jedną wizytę by spr jak dzialaja na mnie te leki i ta wizytę mam mieć w pon, akurat będę miała 12dc czyli wypada dzień owu u mnie wg apki. A po clo miałam tak tylko jeden dzień, może tez za bardzo to przeżywałam, bo zawsze mi wszyscy mówili że chormony brać to maskara, teraz jest ok.

córcia 10.2014

Staramy się od 04.2017

Odnośnik do komentarza

Irmina ja tak mialam tylko we nie skurcze a potworne hole jelit i prawego jajnika, myślałam że to wyrostek, 8 dpo beta negatywna, parę dni później się pojawiła. Wszystko zależy od tego jak szybko zagniezdzi się jajeczko, z trgo c owiem beta powinna się pojawić od 6 do 10 dni po zapłodnieniu. Takze myślę ze u Ciebie się zaczyna :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

kasie super że się odezwałaś bo się już martwiłam.
Robisz jeszcze testy aby była owu potwierdzona? A i jaki miałaś progesteron? Bo mój np też się mieścił w normach ale jednak był za niski aby utrzymać ciąże.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Starania czas zacząć, od razu kupiliśmy żel wspomagający zapłodnienie- raz lekarza polecił, dwa siostra miała i udało się. Jestem po zabiegu na jajnikach, ale gine powiedział że będzie ok, zobaczymy. Ten żel to prefert vaginal, jakby jakaś z was chciała

Odnośnik do komentarza

Ale ty chyba też bierzesz duphaston. To pewnie się podniesie. Mi ginka powiedziała że żeby się ciąża utrzymała musi być chociaż 12. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja miałam trochę ponad 8.
O której masz wizyte w poniedziałek? Będziemy trzymać kciuki aby pecherzyk był odpowiedni i spokojnie pękł a duphaston podtrzymał ciąże :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Irmina trzymam kciuki i daj koniecznie znać. U mnie akurat owu się przesunela o 4 dni jak się okazało, wiec była w 18 dc a beta 4,3 wyszła mi w 28 dc czyli równo 10 dni po owu.
Kasie ja mialam w ciazy progesteron 19, w tym 28 dc bo robiłam od razu razem z beta, no i to był dobry wynik, widc może to 10 to rzeczywiście za mało żeby się ciąża utrzymała?

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...