Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne z tą grupą krwi,cze niby miałaby się zmienić? ;) Te przeciwciała jedynie, ja nie będę miała tego badania, bo oboje z tatą dziecka mamy grupę krwi 0 i takie samo Rh, wiec ryzyka nie ma. A macie konflikt serologiczny? Bo może o to chodzi? I chyba w 28 tyg dostaje się jakiś zastrzyk, ale nie za bardzo jestem w temacie szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mi też wydaje się bezsensu robić to badanie drugi raz, konfliktu nie mamy. Muszę sprawdzić w dokumentach poprzednich ciąż, czy też robiłam dwa razy.

Asiosio ja mam taki kwitek sprzed 24 lat, ale w każdej ciąży kazali mi robić od nowa. A teraz dwa razy, no zagadka to dla mnie. Badanie mam w pakiecie abonamentu, więc to nie problem, ale nie lubię takich niepotrzebnych akcji.

Odnośnik do komentarza

Okinawa jak na mój gust to się lekarz musiał pomylić lub coś, bo o ile przeciwciała OK to po raz drugi grupę krwi robić to bez sensu. MagdaJ gratulacje, teraz można szaleństwo zaczynać, jak już wiadomo na jakie kolory polować :) A co do tych facetów to mnie trochę pocieszyłyście, bo myślałam że tylko ja tak mam :) A to nie je tylko oni mają w genach, żeby to jeszcze tak strasznie nie wkurzało.

Odnośnik do komentarza

Czy my aby nie ma tego samego męża?:):)
Okinawa ja byłam wczoraj u lekarza i też na następną wizytę muszę zrobić przeciwciała, grupy nie muszę powtarzać; nie pytałam dlaczego.
Od jakiegoś czasu jest nowe rozporządzenie, ale nie we wszystkich szpitalach, że trzeba mieć dwa dokumenty potwierdzające grupę krwi, pobrano z dwóch różnych wkłuć i dwie różne próbówki:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za gratulacje:-) Na zakupy pewnie jak tylko będzie moment to się wybiorę, choć sporo ubrań po synku, ale co tam coś dziewczęcego też musi mieć :-)
Tylko nie wiem czy mnie babcie nie uprzedzą, bo akurat w weekend mamy nalot rodzinki na urodziny M.

A z tematem przeciwciał trafiłyście idealnie właśnie do mnie położna dzwoniła, że muszę zrobić jeszcze raz badanie. Twierdziła, że wynik niejednoznaczny, ale jak dla mnie przeciwciała są albo nie. Może być coś pomiędzy? Grupę mam jeszcze z pierwszej ciąży i nie kazali mi powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Ja mam grupe krei z poprzedniej ciazy ponad 2 lata temu i nic lekarz narazie nie mowil. Moze pozniej kaze powtorzyc. Zobaczymy.
A co do roznych mezowskich prac, moge wymieniac przyjnajmniej kilkadziesiąt. Niektore robi nawet po kilka lat. Ogolnie nie jest zly facet ale do prac domowych leń . Najchetniej to siedzi przed komputerem i gra w gry. A mnie oczywiscie wkurza i kłótnia gotowa.

Odnośnik do komentarza

Karolcia chyba trafiłaś w sedno, bo wczoraj trochę poszperałam w internecie i zadzwoniłam do mojej dawnej gościówy ze szkoły rodzenia i faktycznie z grupą krwi chodzi o dwa odrębne wyniki, z różnych pobrań i analiz. A przeciwciała podobno mogą się zmienić ( nie wiem jak), więc też coraz częściej zaleca się powtórkę.

Matko, wczoraj byłam ze znajomymi na pizzy i wróciłam o północy, a dziś nie śpię od 5, upiekłam chleb, teraz siedzę na terapii Starszego, potem zakupy z moim Tatem i sadzenie drzewek na działce, a potem chyba padnę i do wtorku nie wstanę z kanapy.

Mam do Was pytanie, czy którejś po badaniu glukozy wyszło niedocukrzenie (hipoglikemia)? Po dwóch godzinach miałam poziom cukru 51 (na czczo 70), lekarz kazał uważać na spadki cukru i wzbogacić dietę o cukry złożone, ale ja w zasadzie głównie takie jem (makaron razowy, kaszę, ciemne pieczywo). Może któraś dostała jeszcze jakieś zalecenia?

Odnośnik do komentarza

Hahaha Bąbowa :D u mnie dzisiaj 102 jak Rudy 102 :P no ale teraz to poleci migiem do 0 ;) ubierz się ładnie, zrób makijaż i fryzurę i świętuj hucznie :D
Asiosio, może minie bez większych konsekwencji. Marchew i banany dobre na takie dolegliwości, no i ryż.
Okinawa, w 7-mym miesiącu ciąży będziesz sądzić drzewa??!! Nie rób jaj! Jeszcze Ci się coś stanie... Chyba, że będziesz podawać tylko grabki i łopatkę...

Odnośnik do komentarza

Ja się już narobiłam od rana, jeszcze raz się schylę to się nie wyprostuje, mężowi zostawiłam podłogi do mycia:) przywiózł właśnie wózek, zaraz będziemy patrzeć czy wszystko się zgadza bo jest w kartonie:):)
Okinawa narobiłaś mi smaka na chlebek swojski, w końcu muszę go upiec, robisz na drożdżach czy na zakwasie? Kurcze to niezle z tym cukrem, ja odwrotnie, teraz 4 razy dziennie muszę badać glikemię:(

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki :) a propo mężów partnerów itd :) czytam wasze opinie i nie wiem czy sie wychylac... moj mąż złota rączka,cos nie trybi to zaraz to robi,nie odkłada na potem lubi jak jest zrobione od razu i najlepiej mu nie przewrywać.Dzis przyjechalo drewno do kominka 3m (3 palety) trzeba je poukladac,zaraz kończy to układanie,zawolać go na obiad bylo wyzwaniem :) pomogliśmy mu troche ja i dzieciaczki kilka najmniejszych kawalkow poukladalismy,az sie zdziwilam jaki zapal mialy dzieci (7 i 3 l.) o co chwile slyszalam "Kotku nie przedzwigasz sie" Kochany <3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...