Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki;)
kasik słyszałam wczoraj w uwadze o tej kobiecie szok dosłownie już pomijając fakt ze to ludzie niepełnosprawni umysłowo, jak można takich zostawić w samopas ;/ na szczęście zdążyli uratować dziecko
EWAlinka ja też dzisiaj byłam oddać krew i mocz ;) fajnie że streptococcus wyszedł ujemny :) u mnie to samo ;)
Zalotka czyżby się coś zaczynało? chociaż z tym czopem to różnie, gdyby wody odeszły to faktycznie to by już był początek porodu:) zobaczymy jak tu pójdzie:)
Madzia jak piszesz o pączkach z lukrem to mi niedobrze nie dość że nie lubię pączków to jeszcze bym rzygnęła po lukrze fuuujjj..... nie mam co dzisiaj zjeść w ramach tłustego czwartku, nasmarowałam sobie więcej masła na kanapki i zrobiłam z tłustym pasztetem może być ? :D
A Wy ile zjadłyście pączków? jakieś rekordy padną?
Wiola przytulam ;* wiem jak Ci teraz ciężko jest :(oby wszystko było dobrze z mamą!!
Karinka no szok 200 km dalej masakra toż to można na czas nie dojechać;/ oby było miejsce jak zaczniesz rodzić...
Biskents Ty masz na którego termin?
kwietniowka super że z Wercią już lepiej, zrób sobie pączki na mące razowej z ksylitolem ;)
ania przykro mi że straciłaś synka :( wytrzymasz do następnego tygodnia...

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

Hmm korzystam, że w końcu udało mi się wejść i na razie tylko o sobie. Zaraz się biorę za obiad
Dziś wizytę miałam, dołączam się do posiadacza 1 cm rozwarcia, ale szyja twardo trzyma. We wtorek mam przyjść na KTG, może ktoś mi USG zrobi. Na razie zdecydowałyśmy o próbie porodu. Nic się nie zapowiada, chociaż się śmiałyśmy, że skoro młoda jest tłusta, to dziś najodpowiedniejszy termin porodu. A i chyba trochę mnie podmasowała, bo badanie trwało zwyczajnie w czasie, ale strasznie nieprzyjemne.

Co do pytania o zdjęcie RTG- ja miałam robione. Tylko sobie uwalili moi dentyści zgodę na zdjęcie od ginekologa. Jakaś stara szkoła. Ogólnie ginekolog tłumaczyła mi, że my sadzimy duże dawki promieni rentgenowskich wcześniakom co chwila po urodzeniu a dentyści się boją używać tak małej dawki, tylko na sam ząb...

Odnośnik do komentarza

Witajcie ciesze sie z powodu udanych wizyt wczoraj.
Grazka przestan opowiadac glupoty, trzeba Cie kopnac chyba porzadnie w dupsko:)
Wiola sciskam mocno trzymaj sie.
Madzia zdrowia dla meza, akurat musialo go zlapac na zakonczenie. Chociaz i tak trzeba sie cieszyc, ze nie tuz przed cc wiec ma ogromne szanse akurat wyzdrowiec:)bedzie dobrze:)
Ania wiem doskonale co czujesz. Ja mam zdjecie podtrzymywaczy dokladnie w dniu, w ktorym dwa lata temu dowiedzialam sie ze ciaza obumarla 3.03. I jesli dzieciatko pojawi sie na swiecie 7.03 to bedzie akurat dzien kiedy pojechalam do szpitala na wywolanie poronienia (bo musialam czekac na miejsce w szpitalu i sie zeszlo). Wiec tez wolalabym, zeby jesli juz to ominac daty 3.03 oraz 7.03. Ale zobaczymy. Poki co sa duze szanse ze moze jednak pojawi sie wczesniej. Wczoraj juz myslalam, ze jest godzina "w". Dostalam mocnego bolu podbrzusza gorszego niz na okres pojawial sie falami raz slaby raz tak mocny ze az zwymiotowalam. Oczywiscie bylam sama w domu bo maz w pracy. Na kolanach doszlam do kuchni wzielam nospe i magnez i chwile tam posiedzialam no i bol minal. Krwawienia nie bylo sluz jak wczesniej. Mala sie ruszala wiec szpital sobie darowalam. Zadzwonilam tylko do gin powiedziala, ze jesli sie uspokoilo to dobrze i mam sie nie denerwowac. Chyba ze sie niepokoje bardzo to moge spokojnie na ip jechac dla mojego spokoju.
No a dzisiaj zauwazylam z pessar jest duzo nizej niz byl bo jak wkladam luteine dwa razy dziennie to czuje dokladnie czy jest wysoko czy nisko. Tak wiec poki co leze na plasko i sie nie ruszam. Byc moze wieczorem podjade na izbe sprawdzic co i jak bo pojawilo sie odrobine jasno brazowego wycieku na wkladce natomiast papier jak po siusianiu sprawdzalam byl czysty. Jesli po wczorajszych skurczach szyjka sie skrocila to na 99%te plamienia od szwu.

Odnośnik do komentarza

O kurcze Moni to faktycznie mogło się skończyć porodem... Lez plackiem a wieczorem lepiej to sprawdź. Który Ty masz już tydzień? Możesz bezpiecznie rodzic?
Ndorka ja to jestem cienki bolek jeśli chodzi o słodycze, kupiłam 2 dla siebie, 2 dla meza i 1 dla Filipka ;) zjadłam 2 ale.w połowie drugiego już zaczęło mnie mdlic. Do tego naszlo mnie na napój gazowany jak nigdy, kupiłam jakiś pomarańczowy i po wypiciu szklanki już całkiem się źle poczułam :/ upieklam bułeczki - ciabatty i zjadłam kanapusie i już mi lepiej :)
A mam pytanie, czy was też.tak mdli zwłaszcza rano jak żołądek pusty? Martwię się o dzień cc, mam nie jeść i nie pic od wieczora, więc rano będę miała wielkie.mdlosci, do tego z głodu robi mi się.slabo i mam.zawroty głowy. Nie chce paniki urządzać tym bardziej że pani doktor jest i tak wyrozumiala bardzo, ale troche się tym martwię :/
Gosia to może i u Ciebie coś ruszy w końcu. No ciekawe.ktora.pierwsza ;) czekam żeby mnie ktoś przegonil :D
U mnie gbs też ujemny, wszystkie wymazy ujemne wyszły na bakterie i grzyby, bo nie tylko gbsa mi robili ;)
Ewalina i kasik, jakie grube dawalyscie włókniny do kokderki? Zamowilam o grubości 1cm to chyba starczy?
Hihi ndorka a ja to razowej jednak nie lubię :p i ciężko na zoladku po niej, biała jest biała :D
Zalotka nie było już chrustu, o :/ A.czekucod razu nie wzięłam, nie wiem :p ale.pi tych paczkach już nie mam ochoty na chrust ;)
W naszym szpitalu też.nie ma miejsc, są sale poporodowa 1os z możliwością spania dla meza ale z uwagi na ilość.pacjentek nieosiągalne, przerzucaja między oddziałami bo nie mają gdzie przyjmować, zwłaszcza.na patologii.
Maz poszedł do łóżka, zjadł kanapki, wypił herbatkę i się grzeje.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madzia u mnie jest 35tydz i 4 dzien. No ale juz na wizycie tydzien temu moja gin mowila, ze moze sie zdarzyc, ze mala bedzie chciala wyjsc w ciagu najblizszych dwoch tygodni jeszcze przed zdjeciem podtrzymywaczy. No i zobaczymy w chwili obecnej tylko to plamienie troche mnie zaniepokoilo na szczescie bolesnych skurczy brak. Ale wczoraj bylam przerazona:)

Odnośnik do komentarza

Monii to uważaj na siebie kochana :*
Madzia mnie coś w ogóle mdli od trzech dni chyba, zwłaszcza jak mam pusty żołądek ale nawet jak coś zjem czasem czuje mdłości :/ to niech tam się Twój mąż wygrzewa porządnie i wraca do zdrowia.
ndorka no wiem ze to jeszcze moze minąć trochę czasu, nie pozostaje nic innego jak tylko czekać :) a jak Ty się czujesz?
gosia to witaj w klubie :D czekamy na Marysie :) no bardzo ciekawa jestem która się rozpakuje następna ;)
EWAlina fajnie że wszystkie badania wyszły dobrze, u mnie też te wymazy na szczęście ok.
Kasik współczuję bólu zęba :(
Moja przyjaciółka ma urodziny dziś, idziemy na jakąś małą kawę za chwilę i pewnie paczka dziś w końcu zjem :P

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) jestem kwietniówką. widzę że jest was tutaj bardzo dużo i może któraś z Was jest w podobnej sytuacji. Chodzi mi o to, że mam dużą wadę wzroku i zmiany zwyrodnieniowe siatkówki, w związku z czym bylam na konsultacji u okulisty. jeden powiedział że mogę rodzic naturalnie a drugi ze to wykluczone i dostałam zaświadczenie do cc. I co w takim wypadku? Ginekolog zadecyduje jak mam rodzic?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjge9y380im.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) może się teraz uda napisać bo te forum więcej nie działa jak działa.. Niestety dziś nie wyszłam bo mały na wieczor znów wariowac zaczął i skacze mu to tętno nie wiadomo czemu, wczoraj w nocy jeszcze raz usg robili to przepływy ok. Dziś lekarz zasugerował że może infekcja jakaś to jeszcze badania mają być, ale już nie wiem co myśleć.. Już mi pomału przeciwskurczowe leki odstawiają, mam mowic jak się coś będzie działo to zastrzyk dadzą, także nie wiem jak to dalej będzie.. Już tak myślę ze może mu lepiej poza brzuszkiem będzie jeżeli to przeze mnie.. Nie doczytałam was jeszcze bo ciagle przerwa techniczna ale mam nadzieję że u was ok , trzymajcie się dziewczynki :* w miarę możliwości będę pisać co i jak :)

Odnośnik do komentarza

Co do mdlosci tez sie dolaczam. Nie mam tylko rano jak sie budze i jeszcze leze. Potem jak juz wstane to towarzysza mi do nocy i faktycznie wieksze sa gdy jest pusty zoladek albo nie zjem przez 4godz nic.
A dzisiaj stwierdzilam ze jesli ma sie cos wydarzyc i moge wyladowac wczesniej na porodowce to postanowilam ostatni raz chociaz sie nawpychac kalorycznych rzeczy;) I tak zjadlam 5 paczkow mama przyniosla. Po paczkach zrobilam sie okropnie glodna i zjadlam watrobke (ktorej nigdy nie lubilam) a zakonczylam wszystko cala tabliczka czekolady. I jestem w szoku po pierwsze jak to wpieprzylam w siebie, a dwa ze przestalo mnie chociaz mdlic;)

Odnośnik do komentarza

Zaraz was doczytam ale.mam szybkie pytanie. Kupiłam termometr do ucha braun który dwie z was polecaly. Mi wychodziła zawsze temp 37 st, mężowi przed południem 37,4 - nie wiem czy to u niego wyjściowa czy już miał stan podgoraczkowy, teraz wyszło 38,6 - wiecie jak to przeliczyć na temp gdy się mierzył o pod pachą? Nie mamy niestety takiego termometru więc.nie mam jak porównać. A mąż wygląda jak zwłoki a nie jest z tych umierajacych od kataru :( chyba zacznę szukać kogoś na środę kto będzie że mna w szpitalu, a raczej myślę o Filipku żeby sam nje był, bo nje wiem czy mąż będzie do środy na tyle.zdrowy by nie zarazić tam wszystkich noworodkow :(

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Wow po raz kolejny mogę odpisać
Ania i Moni współczuję strat i tego, że jesteście akurat w tej okolicy z terminami...
Moni zgłoś się na izbę i daj znać co powiedzieli.
Zalotka masz więcej objawów, więc myślę o Tobie. Chyba, że któraś zaskoczy. Ja obstawiam owocny albo obfity weekend, Za blisko już większość nas z terminami
ewelina, dobrze że jestem pod okiem lekarzy. Przyczyn tachykardii jest wiele, może coś uda im się określić. Infekcja ma tu znaczenie a w ciąży nie trudno o jakąś ukrytą...
Madzia u mnie tylko 3 pączki, bo i tak stwierdziłam, że z Marii straszny żarłok. Ja nie mam w ogóle problemu z mdłościami. Może dlatego, że wstaję o 6 zrobić kanapki mężowi i przy okazji jakieś jabłko zjem a później znów do 10 wracam do łóżka. Wstaję o tej 10 i jest ok. Zdrowia dla męża, kuruj go
ndrorka jak się masz?
kwietniówka zdrowia dla Was
Karinka daj znać jak po wizycie u cioci

U nas też porodówka zawalona, od stycznia jakiś pogrom jest. Położnictwo też już na ginekologii powoli. Co to się dzieje...

Odnośnik do komentarza

Gosia ja się budzę ostatnio po 4 i o 5 już jem (nie jabłko a kanapki lub jajecznice), do łóżka nie wracam bo u mnie największą aktywność jest rano do południa więc mnie roznosi, popołudniu więcej poleguje a o 21 padam jak mucha ;) a o 10 to już o trzecim śniadaniu myślę :D
Hm widać te.mdlosci to normalny objaw, no nic, wymiotowac raczej nie będę, nawet.nie wiem czy mój organizm umie.bo tylko za dziecka się dosłownie kilka razy zdarzyło. Więc postaram się przetrwać, do 7 do zapisu dotrwam a jak będę czuła się fatalnie to zapytam czy jest szansa na kroplowke z glukoza lub coś żeby mi cukier podnieść i żebym nie zeszła. Myślę że nie będą robić problemów, zwłaszcza że u mnie te spadki cukru się zdarzają.
Monii teraz to mnie mdli jak przeczytałam co zjadlas :D Ja to na początku ciazy tak miałam tylko nie jadłam słodkiego a tłuste, i tak np o 22 placki ziemniaczane, o 5 rano powtórka, potem zapiekanka, frytki, itd, a wszystko to zapijalam hektolitrami mleka ;) zawsze mlekiem tłuste popijajam ale.to co w ciąży wyprawialam pewnie każdego normalnego wpedziloby do grobu :p
No ciekawe czy dzidzia wyjdzie wcześniej ;) choc ze 2 tyg to mogłaby jeszcze posiedzieć żeby dotrwaf do bezpiecznego czasu
Ewelina biedny maluszek że tak mu to tętno skacze, oby znaleźli przyczynę i wdrożyli leczenie, bo takie czekanie bezczynne musi być dolujace. Jesteśmy z wami :*
Tynia myślę że w przypadku problemu z oczami nie warto ryzykować że coś się stanie może pokaż jedynie to zaświadczenie gdzie kierują na cc, lub jeśli mimo wszysko chcesz sn to pokaż tylko to drugie, chyba że masz jakiegoś sensownego lekarza to porozmawiaj z nim o tym może doradzi co robić. Skierowanie do cięcia ustalasz.zawsze w szpitalu więc jak już będziesz miała obgadania to będziesz szła.do porodu że skierowaniem, nawet jeśli to nie będzie cc planowe tylko będziesz czekać.na akcje skurczowa.
Kasik dzięki ja zamowilam 100g to będzie podobnie ;)
Ndorka jak Twoja głowa?
Zalotka miłego popołudnia ;)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Gosia na izbe sie zglosze jak bedzie jeszcze cos dzialo. Poki co jest na razie ok no, ale nigdy niewiadomo co bedzie pozniej.
Bardzo zaniepokoilas mnie tym ze porodowka tak zawalona. Zalamie sie jak mnie odesla do innego szpitala:(
W wielu przypadkach to efekt 500+. Program wszedl w koncu od kwietnia. Wiec akurat teraz jest mniej wiecej termin pierwszego rzutu tych co zaszly w ciaze z powodu pieniedzy. Wiadomo ze nie wszystkie, ale jednak sporo takich jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Anita122

A więc Kasik pisałam wcześniej, że jak ząb pęknięty i do wyrwania to nie trzeba zdjęcia. Idziesz i wyrywają.
A dentysta ma obowiązek Cię przyjąć i ginekologowi nic do tego. Ostatnio jak miałam rwanego zęba mój gin cały wykład na ten temat mi strzelił. Miedzy innymi o tym, że taki dentysta czy inny lekarz ma obowiązek leczyć i umieć leczyć ciężarną. Kobieta w ciąży nie może leczyć zęba u ginekologa! A jeśli odmawia to po złożeniu na niego skargi straci umowę z nfz. Także walcz o swoje i postrasz ich tam.

Odnośnik do komentarza
Gość Anita122

Nie jestem w stanie odnieść się do każdej z Was bo za dużo zaległości się narobiło a część czytałam po południu.
Ale co nieco napiszę.
Pamiętam, że było o podkładach tylko nie wiem u kogo. W każdym razie na pewno nie trzeba na raz brać dwóch paczek bo w jednym czasie się nie używa. Po prostu drugą paczkę mąż dowiezie i już.
Madzia pisałam też, że ja jak długo nie zjem mam mdłości, słabo się robi lub trzęsawka. Także wiem jak trudno wytrwać. Ale nieraz nagle robią cesarkę i żołądek nie jest pusty. Także jakbyś miała nie wytrzymać to chociaż wody może się napij, żebyś tam nie padła.
Monii jesteśmy po podobnych przejściach tylko ja nie rozpamiętuję złych zdarzeń więc i dat nie pamiętam. Tak chyba chronię psychikę bo inaczej idzie zwariować.
Grazka, to te skoki hormonów. Też przez to przechodziłam. Musisz być silna i nie roztrząsać. W tamtej chwili robiłaś wszystko najlepiej jak mogłaś! Córka na pewno jest z Ciebie dumna tak jak my tutaj:)
Wiola Wojtuś pięknie rośnie. Widać jak się zmienia:)
No i nic już nie pamiętam.
U mnie powolutku prace postępują. Grzejnik wisi, łóżko stoi na miejscu, szafa złożona. Tyle. Zrobiłam po południu zdjęcie ale tak ciemno wyszło bo w stronę okna robione. Ciężko zrobić zdjęcie tak małego pomieszczenia bo nawet nie ma gdzie stanąć. No a teraz patrzę, że tu nie ma opcji dodaj zdjęcie także nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Ooo i Kwietniowka nas zaskoczyła :D trzymaj się kochana dzielnie i czekamy na zdjęcie corci :))))
Ja biorę 5 podkładów, po cc tak bardzo chyba się nie krwawi i nie wietrzy dupki więc siatkowe gacie lub bawełniane i wkładki, w razie czego się dowiezie. Pieluch też tylko 6 szt do torby małego i 5 do mojej a na drugi dzień mąż będzie dowozil.
Anita właśnie mi ginka mówiła że pic nie wolno, że jakbym miała pragnienie to płakać buzię i wypluc, no ale.6h mam być na czczo a dzień wcześniej napisze mi smsa jaki rozpis cc i która jestem w kolejce to ja sobie te 6h oblicze i w razie w wypije jogurt albo coś innego lekkiego wciągnęła tak żeby do cc te 6h minęło. Bo bez przesady. Robią nagle to wsystko pełne, najedzona i napite i jest dobrze.
Fajnie ze pracę postępują do przodu :)
Kasik współczuję bólu zęba! Walcz o swoje muszą Cie przyjąć, podpisz im co zechcą ale przyjąć muszą. Trzymaj się kochana :*

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...