Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Nika tu chyba wszystko o tym czemu nie nosić dziecka przodem :)
http://pediatria.mp.pl/lista/75717,dlaczego-nie-nosic-dziecka-w-nosidle-przodem-do-swiata

A propos wynalazków.. pewnie, ze niektóre są mocno przesadzone.. ale niektóre są warte uwagi. Mysle, ze swiat idzie na przod i co prawda pewnie milionom dzieci chodziki nie zaszkodzily, ale jeśli mam wiedzę, ze nie jest to najlepsze rozwiązanie to po prostu go nie stosuje i tyle :) kazdy decyduje sam :)

Odnośnik do komentarza

Charlotte, dziękuję bardzo.

Kurcze czytam o tych chodzikach i faktycznie żadnej dobrej opinii :/ a pamiętam jak mój brat w tym smigal parę lat temu, super Mu się podobało... ale po tych wypowiedziach lekarzy i fizjoterapeutow musimy się jeszcze zastanowić, popytać... byłam pewna że się w niego zaopatrzymy. No ale jeszcze mamy sporo czasu do chodzenia :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72855.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte - współczuję nocnych atrakcji ;-) I również podpisuje się pod tym żeby nie nosić dzieci przodem do świata... ani w nosidle ani w chuście. A wisiadło nie zdrowe i na pewno nie wygodne!
Bardzo ładne nosidełka Mag, super że udało się kupić w takiej cenie, bo widziałam że one chodzą jak tule! Ja jeszcze nie szukałam ale chyba trzeba będzie się rozejrzeć żeby upolować jakąś promocje ;-)

Mindtricks - dużo wytrwałości dla Emi! Oby szybko udało się zatrzymać chorobę. Trzymam kciuki!

Agatka - współczuję przejść z lekarzami... brak słów. Zawsze warto konsultować się z innym lekarzem. Tym bardziej po takiej diagnozie. Albo gdy my ewidentnie czujemy że coś jest nie tak a lekarz twierdzi że jesteśmy zdrowi. Mamy dla kogo żyć!

Mój bąbel podwoił wagę urodzenia (3300) ma już 7100 w ubraniu i 68 cm.

Też jestem na diecie bezmlecznej :/ Ale podzielę się z Wami postępami w intuicyjnym leczeniu skóry mojego Błażeja. Pisałam że pomaga mu zasypka. Skóra staje się bledsza a czerwona powierzchnia się kurczy. Paradoksalnie jest również mniej sucha. Buzia i pupa są gładkie jak na niemowlaka przystało. Wydaje mi się że zasypka powoduje że skóra jest bardziej izolowana od ubranka, jest mniejsze tarcie itd. Wyeliminowałam Lovella. Od dziś piore w płatkach mydlanych. A wieczorem wymoczylam Małego w siemieniu lnianym, po osuszeniu skóra była mięciutka, nasmarowalam emolientem a jak się wchłonąl dla ochrony zasypalam. Jeżeli w dalszym ciągu będzie się poprawiać powoli wprowadze nabial :)

Szczesciara - chciałam kupić te gryzaki ale już nie wiedziałam czy lepsze z siateczka czy silikonowe... zresztą u mnie dopiero 4,5 miesiąca wiec jeszcze mam trochę czasu żeby się zastanowić.

Spokojnej nocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Słodziaśne te nasze maluszki, i te chudsze i te ciutek grubsze :) moja właśnie śpi a ja czekam na m jak miłość :) ale coś jej dzisiaj było bo po drzemce popołudniowej była płaczliwa aż w końcu podaliśmy jej tą camilię i nie wiem czy to przypadek ale za jakiś czas humor wrócił.
Mindstrikcs ja również trzymam kciuki by ta choroba u Emi poszła w cholerę, niech da dziewczynie spokój.
Mój syn też śmigał w chodziku i nic mu dzisiaj nie jest, o kubku niekapku w tamtych czasach nawet nie słyszeliśmy, dziś trochę mnie to wszystko przeraża, te nowości, teorie, badania, kiedyś tego wszystkiego nie było i chociaż człowiek nie miał z każdej strony wyrzutów że źle postępuje, że podtyka dziecku szkodliwe rzeczy. No ale wszystko idzie na przód i trzeba się jakoś w tym odnaleźć, każdy po swojemu :) ja z nosidełka już ze dwa razy skorzystałam po kilka minut.
Szczesciara zaintrygowałaś mnie tą siateczka, co to takiego?
Dobra lecę na serial.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam gryzaka z siateczką. Moja nie lubi smoczków i bałam się że silikon jej nie podejdzie. Poza tym wydaje mi się że z siateczki bardziej poczuje jak to jest jeść samemu.
Co do chodników. Moja kuzynka córce zrobiła nim krzywdę. Tzn. nie chodzi o wadę postawy ale jej córka nie czworakowała wcale. Po co skoro mama wsadziła do chodzika.
Oczywiście każdy podejmuje sam decyzję tak jak w kwestii szczepień :)
Kurcze dziewczyny ta moja Gośka się nauczyła krzyczeć, drzeć, piszczeć ocipieć idzie. A dziś 20 minut przy kąpieli, wycieraniu tak się darła, kopała że myślałam że jej coś zrobię. Szaleju się najadła. Jak skończyłam to byłam cała mokra. Nawet jak jej cyca dałam to jeszcze żale wylewała z cyckiem w buzi. Teraz normalnie padam. Idę pod prysznic.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Witam wieczornie :) nusia od godziny śpi ! SZok. Położyłam ja na brzuszku do spania. Dzisiaj w ciągu dnia miała jedna drzemkę ale 2,5 h jak nigdy i tez na brzuszku. Lepiej jej się śpi na brzuszku nie wiem dlaczego. Czasami jak leży na plecach tk rzuca rączkami jeszcze i to ja wybudza.
Piękne te Wasze dzieciaczki :)! Wszystkie co do jednego :) :*
Mind my także trzymamy kciuki za Emi ! Mam nadzieje ze choroba odejdzie w nieznane !!
Jeśli chodzi o niekapki to pewnie zakupie takowy bo moja nie chce pic z butelki. Wczoraj kupiłam jej kubek treningowy z lovi od 6 miesiąca. Tez jej się wylewa większość. Ale może potzrebuje czasu żeby załapać. Jestem dzisiaj taka padnięta... nie byłyśmy na spacerku bo padał deszcza ale pojezdzilam na koniach.
Pokłóciłam się z mężem ! Tak mnie wkurza czasami Że masakra !!!
Monmonka moja robi to samo na przewijaku co Twoja Zuzia :) wtedy ja biorę i kładę na dywanie żeby jej ubrać pampersa. Bo tak się wygina żeby złapać za podkład który leży na przewijaku a ja nie mogę jej przebrać. :p

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny.Własnie wrocili z Iwonicza.Maz mowil ze Emi po raz kolejny zapytala lekarki czy tą chorobe sie da wyleczyc.A odpowiedz od 7 lat brzmi: da sie zaleczyc ale nie wyleczyc:(

Szczesciara, poprosimy o wiecej szczegolow dot. tej siateczki:)

Milutka, Lilka wazyla 15.02 8kg z groszami.

Lusia,nawet zapomnialam poprosic o to meza a on przyjezdza i daje mi namiary na lekarzy w Gdańsku, bo mowilam mu o Twojej siostrze.Rozmawialas z nia i rodzicami?Chcialaby podjac leczenie?
Caly czas trwaja badania nad lekami zatrzymujacymi ta chorobe.Poki co znalezli jeden ale ma zbyt duze skutki uboczne wiec jest stosowany tylko przy przeszczepach i trzeba byc na lekach do konca zycia.Kolejny jest juz poddawany badaniom ale dostepny bylby tylko dla doroslych.Dzis Emi dostala nowy lek na brwi-okazalo sie ze wymieszanie leku na jaskrę z plynem na wlosy daje bardzo dobre efekty.Ale jesli chodzi o skore glowy to na dzien dzisiejszy najskuteczniejsze jest wlasnie dcp.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza
Gość Anka Anka

Mała - w Pepco są takie dwa w jednym - silikon i siateczka za chyba 15 zł - nie wiem, czy dobrze pamiętam, bo już dawno kupowałam.
Z noszeniem przodem popieram poprzedniczki - nie wolno, bo można mega zaszkodzić kręgosłupowi. A sama chrześnicy kiedyś takie nosidełko kupiłam, co w instrukcji i na zdjęciach przodem dzieci nosili. Cóż, producent swoje, fizjoterapeuci swoje a matki muszą się doktoryzować we wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie mam ten siateczkowy, który wrzuciła Qarolina.

Charlotte no właśnie to nie moja zasługa. Mąż go rozbudził bo wrócił i się witali. Nakarmilam, a ten wielkie oczy i nawija, włożyłam do łóżeczka i nawijal dalej z karuzela. Więc przy nim siedziałam aż zasnął. Nie wiem czy uda nam się to powtórzyć bo miał wyjątkowo dobry humor.
Ale mam postanowienie żeby próbować. Czytałam fajny artykuł że dziecko lepiej śpi jeśli zaśnie samo w łóżeczku, bo jak się przebudzi to jest w tym samym miejscu w którym zasnął, a jeśli zasypia na rękach, przy piersi itp i jest przełożony to się budzi i płacze bo jest w innym miejscu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Znów nie mogę was nadrobić, szkoda ze tak mało mam czasu na forum :/

Mindtricks ja również trzymam kciuki za Emilke, jest bardzo dzielna i silna dziewczynka

Cudne te wasze dzieciaczki:) my jutro mamy szczepienie wiec i ważenie ale obstawiam cos ok 7kg;)

Jeszcze 7 tygodni i wraca mój maz! Oby szybko zleciało :)

Spokojnej nocy:)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...