Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Mamo Joasi wpisz sobie na YouTube doidy cup i Ci wyskoczą filmiki. To kubeczek dla niemowląt powyżej 3 miesiąca. Ja już wszystkiego imam bo moja nie chce butli. Ale bym się cieszyła jakby nauczyła się z tego pic :) jak patrzę na filmiki to radzą sobie takie małe niunie jak nasze. To brytyjski wynalazek. Zamówiłam na stronie emag.pl wysyłka darmowa i już na drugi dzień :)

Odnośnik do komentarza

Wszytskiego najlepszego dla dzisiejszej solenizantki :)

Wow ten kok jest mega. A ja nie umie robic nic z wlosami, a teraz bede sie musiala nauczyc :O

Maaag sliczna ta Twoja niunia. Tak slodko wyglada :)

Ja o tym pomijaniu etapow mysle podobnie. Kiedys tego nie bylo. Ja nawet nie wiem czy Adam mial wszystkie etapy czy ktorys pominal :P I nie martwilam sie tym, wiec teraz tez mam nadzieje ze nie bede.

Odnośnik do komentarza

Hejka ;-0

Emka, ja podawałamWiktorowi smecte jak miał 3 tygodnie ;-)

Zdróweczka dla Ninki zyczymy i niech w końcu zacznie spać po 8h ;-)
Mój Wikus też dziś konczy 5 miesięcy, własnie padł po hulankach z kierownicą ;-)

Dziewczyny, każde dziecko jest inne, tak samo jak i my ;-)
Mysle, ze takie chwalenie się umiejetnosciami swoich dzieci to tylko cheć wyrażenia swojej radości, a nie przytyk dla innych mam, że " moje dziecko juz tyle potrafii, a Twoje lezy i gapi sie w sufit". Nie chwalimy sie dlatego, żeby innym było przykro. Mój wiercipiętek już w brzuszku dawał do wiwatu i teraz tak samo. I co z tego ze teraz ma szybki rozwój, jak za 3 miesiace moze zostac w tyle za reszta forumowej brygady? Cieszmy sie każdym dniem! Ja oczywiscie raduję sie na widok umiejetnosci mojego syna, wczoraj pierwszy raz zrobił takie pompki na przedramionach jak Emilka, przepełznął na brzuszku przez długość łóżeczka do zabawki, oczywiście sprowokowałam to, żeby zobaczyc czy mu sie uda, bo rączkami sięga bez problemu na każda stronę. I co, tak sie tym zmeczył, że się obsrał po same uszy i musiałam myc go pod kranem dosłownie, bo tak mi chciał pomagac, ze całe rączki miał w kupicy;-) Może pomyslicie ze kłamie, albo przesadzam ;-) Bo jak pochwaliłam sie koleżance, że Wiktorek juz siada powoli ( jej córka jest 3 miesiące starsza i nie rwie sie do siadania) to wiecie co mi burknęła? Że może za miesiąc jej powiem, ze juz chodzi? Nie sadziłam, ze tak to odbierze, ze bedzie zazdrosna. Każda matka cieszy sie swoim dzieckiem i chwali nim, to takie naturalne.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Mermide dziękuje za miłe słowa :*
Iwa popieram Cię w 100% i tez uważam ze piszemy o nowych umiejętnościach naszych pociech bo jesteśmy z nich dumne i chcemy się tym podzielić a nie z zazdrości bo moje potrafi a Twoje nie. Ja się cieszę z postępów każdego dzieciaczka na forum :) i mam nadzieje ze każde z nich będzie zdrowe, mądre i wyrośnie na dobrego człowieka :) !
Wlanie uspilam Hanusie. Miałam ja wziąć na spacer ale u nas -7 wiec trochę za dużo. Jutro ma być -4 i słońce to pójdziemy.
Mama przyniosła mi wczoraj pierogi z wigilii bo zamroziła sobie. Także dzisiaj na obiad pierogi z kapusta i grzybami. Nie będę szaleć i zjem tylko pare żeby Nusia nie miała rewolucji żołądkowych po tej kapuście.
Pokazałam jej ten kubeczek. Spodobał się jej. Od razu włożyła do ust. Nalałam trochę wody. Cześć wypiła cześć wyładowała na niej hehe. Woda trochę mało atrakcyjna na naukę picia z takiego kubka. Wieczorem zrobię modyfikowane bo mam pare saszetek kupionych to zobaczymy jak jej będzie szło picie z kubeczka :) matko jak bym się cieszyła jakby się nauczyła pic z tego. W końcu nie czułabym się taka uwiązana. Bo poczucie ze jestem uzależniona od małego szkraba trochę mnie stresuje. Najbardziej się boje a co będzie hak stracę pokarm :/ jak ja nakarmię skoro nie pije z butelki ?! To mój największy koszmar w tej chwili !

Odnośnik do komentarza

Maaag, łyżeczką ;-) Chrześnica mojego męża była 7 miesięcy tylko na cycku, nie tolerowała butelki i jak szwagierka wróciła do pracy po 7 miesiacach to była katastrofa. Ale mieli rewelacyjna nianie i cierpliwa przede wszytskim i małą karmiła łyżeczką.

Dostałam drugi raz okresu od porodu, ale mnie napieprza ;/ Aż mnie mdli.

I tak wróce jeszcze do rozwoju dzieci. Jak sobie przypomne moje dziecinstwo to uwazam ze połowa mojej klasy musiałaby w obecnych czasach chodzic na rehabilitacje, do poradni pedagogicznej, do logopedy i nie wiem gdzie jeszcze. Kiedys nie było takiej spiny, nikt nad nami sie nie trzasł i jakos pokolenia wyrosły zdrowe. Oczywiscie sa wyjatki, niktórym osobom trzeba było pomoc, ale nikt o tym nie wiedzial. Ale jest takie powiedzenie, im mniej wiesz, tym lepiej śpisz. I to jest święta prawda, jakby mi ktoś skierował dziecko na rehabilitacje to pewnie bym miała zaraz myśli ze jak nie pojde z nim na cwiczenia to całe życie bedzie kaleką itp. A czasami te ćwiczenia są baaardzo na wyrost.
Mamo Joasi, mysle, że Twoja mała jeszcze nie raz zawstydzi Chodakowka, Lewandowska, Gacke i wszytskie Fit Blogerki ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Malutka86

Dziękuję kochane. Jetescie wspaniałe:)) i niezastąpione. Maag super ten kubeczek. Emka to z netu chwilę widzialam jak to się robi. A super jest kokardą ale moja jednak ma za krótkie włosy bo jej obcielam.

Odnośnik do komentarza

My już po brokule. Podałam jej dwie łyżeczki. Matko on tak śmierdział i smakował jałowo ze myślałam ze jej nie posmakuje. A gdzie tam ! Nusia wcinala ze smakiem !:) aż się popłakała jak przestałam jej dawać. Kurczę nie było jeszcze kupki od wczoraj. Ale chyba coś ciśnie teraz. Je cycusiów i się pręży. O właśnie zrobiła Hahaha

Odnośnik do komentarza

Iwa, normalnie jakbyś siedziała mi w głowie ;) Często też się zastanawiam czy jak pochwalę się Zuzią, to czy nie sprawię którejś z Was powodu do zmartwień, ale Zuzia jest moim oczkiem w głowie i czasami nie mogę się powstrzymać, choć staram się jak najmniej chwalić. U nas też w ciąży Zuzia w brzuchu nieźle świrowała, a że miałam nieduży brzuch to ciągle mi cały falował. Takie małe ADHD. W sumie nic dziwnego skoro Zuzia ma nadpobudliwą matkę wariatkę.
Iwa, no i zdrówka dla Wiktorka :)

Mag, jak Nusia będzie głodna to myślę, że zje z czegokolwiek :) Nie ma co się stresować i martwić na zapas :)

Coś Charlotte nam ostatnio zniknęła. Charlotte daj znać co słychać ;)

Odnośnik do komentarza

My juz po spacerku,karmimy sie:)Wstapilysmy do pepco bo otwierali u nas na nowo po remoncie no i oczywiscie nie moglam sie powstrzymac i obkupilam Lilke w piekne wiosenne ubranka.Az mnie ochroniarz obczajal ze tyle laduje na ten wozek malej;)

Maag,jesli mozesz to daj znac jaki to zlobek,szukam kazdej opini bo w necie ich malo a tak bardzo chcialabym wybrac dobrze.Zeby byly osoby z "powolaniem" i empatia a nie patrzace na zegarek od 7-17.
Fajby ten kubek,musze poogladac filmiki.Maag ma sluczny kolor,az bym sie sama z niego napila.Ale nie czaje dlaczego nagle kubki niekapki sa be,tyyyle lat byly,dzieci pily,nie mialy problemow logopedycznych a tu takie herezje mozna na ich temat wyczytac.dla mnie sa ok,bo jak Emi byla mala to ten niekapek ladowal wiele razy na podlodze wiec przynajmniej z mopem nie biegalam:)No ale tak to juz jest,nie tylko z etapami rozwoju,pokolenia mialy i zyja i nagle zonk:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Iwa27 zdrówka dla Wiktorka. my po pierwszej marchewce i dupa :(
Mały tak się krzywil i wszystko wypluwal, nie wiem czy zjadł chociaż pół łyżeczki. Podejrzewam że przez to że ta marchew jakaś gorzka, pewnie tesciowa za późno wykopala albo taka odmiana. Popytam w rodzinie może ktoś ma z własnego ogródka a jsk nie to będzie słoiczek. Kurcze jestem zawiedziona, liczyłam ze posmakuje mu bo tak się rwal jak coś mu postawiłam pod nos. Za mocno się nastawiam bo Waszym dxieciaczkom tak smakowało. No nic jutro będę dalej próbować.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mamusie chłopców mam pytanie co do higieny przy przewijaniu/myciu. Czy odciągacie delikatnie tę skórke i myjecie tam czy nie ruszacie? Bo ja już głupieje. Położna mówiła żeby nie ruszać a pediatra że czasami można żeby później nie było problemu. Jak robicie?
Przy okazji wszystkiego dobrego dla dzisiejszych solenizantow :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

wrrr znów ucieło mi...
Maaag ja też zamówiłam taki kubeczek bo Dawid nie chce się przekonać do butelki, szwagierki córka bardzo szybko zaczeła z takiego pić i ładnie jej szło ma prawie 3 lata i do tej pory go używa
Czytając o osiągnięciach Waszych maluchów troszkę się martwiłam że Dawidowi gorzej idzie ale zaczał się przekręcac z plecków na przuszek wiec super ;)
Starsza córka też omijała niektóre etapy, np wcale nie czworakowała a mając niecałe 10 miesięcy już chodziła. Jestem takiego zdania że wszystko w swoim czasie i staram się Dawida nie porównywać z innymi dziećmi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...