Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe też widziałam te mopy dla pełzaczy, ludzie to mają pomysły :)
Mind Lilka to przeurocza modeleczka, i ma fajne ubranka :) też swego czasu czytałam o zielonych kupach bo u nas się zdarzają i tak jak pisze monmonka jeśli nie ma śluzu bądź krwi to nie jest to niepokojący objaw, co innego czerwone plamy.
Co do kryzysów to i ja dzisiaj takowy miałam, chyba zmęczenie materiału, na szczęście wzięłam kąpiel, potem się umalowałam, przemyślałam, rzuciłam do odbicia w lustrze pokrzepiający uśmiech i wyszłam z łazienki z lepszym nastawieniem :) czasem nie ogarniam wszystkiego, latanie za małą, w domu wciąż coś do zrobienia, brak czasu dla siebie, na szczęście uśmiech Oli przypomina mi po co to wszystko robię i że warto te kryzysy pokonywać. Ale co tu dużo mówić, macierzyństwo to jest mega wyzwanie, naprawdę mega! Też miewam wyrzuty sumienia, że tu czy tam nie zrobiłam lepiej lub więcej, na szczęście otrząsam się z nich i idę dalej do boju :) Charlotte, ty jesteś naprawdę niesamowita, ja wieczorami padam jak kawka a ty jeszcze odkurzasz itp. Życzę nam wszystkim udanej soboty bez kryzysów :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Monmonka, Qarolina dzięki za miłe slowa:* fakt nasze male mobilki ciężko upilnować Ja zawsze wychodziłam z takie założenia że nawet jak się poobija to nauczka na przyszłość ale wczoraj miałam wyrzuty ze może za mało opiekuńcza
jestem itd. Ale stało się dziś dziecko zadowolone z mega guzem ; )
Mindtricks naprawdę nie miej wyrzutów za kp. Długo powalczylas a teraz to kwestia prób i znajdziecie mleczko. U nas kupki tez długo zielone ba teraz też nie ciekawe ale tak jak piszą dziewczyny bez innych objawów więc nie myślę o tym. U nas sprawdziło się bebiko pro.
Mamo Joasi mi włosy dopiero odzyly po zaprzestaniu kp ale nie martw się jak zaczęły odrastac to jak szalone podwójną grzywke mam;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jesli chcecie lekki wozek ktory fajnie sie prowadzi nawet jedna reka to ja polecam valco baby snap ja mam akurat wersje 3kolowa ale mojego 2.5latka trzymam za reke druga wozek no i dam rade opuscic i podnies oparcie jedna reka a wazy zaledwie 6,2kg wiec plus a i duzy kosz na zakupy moze nie jest piekny ale wersja denim mozna wybrac a ostatnio elegant.no i zgrabny:)
Ostatnio mialam tez okazje "testowac" baby monsters compact tez fajny lekki mozna zmiebiac kolor budy plus za zywe kolory.
I mamas&papas amardillo tez mi sie fajnie prowadzilo.

Ps sliczne macie pociechy:)

http://s8.suwaczek.com/201609051756.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jersry18

karii
Dziewczyny jesli chcecie lekki wozek ktory fajnie sie prowadzi nawet jedna reka to ja polecam valco baby snap ja mam akurat wersje 3kolowa ale mojego 2.5latka trzymam za reke druga wozek no i dam rade opuscic i podnies oparcie jedna reka a wazy zaledwie 6,2kg wiec plus a i duzy kosz na zakupy moze nie jest piekny ale wersja denim mozna wybrac a ostatnio elegant.no i zgrabny:)
Ostatnio mialam tez okazje "testowac" baby monsters compact tez fajny lekki mozna zmiebiac kolor budy plus za zywe kolory.
I mamas&papas amardillo tez mi sie fajnie prowadzilo.

Ps sliczne macie pociechy:)

A ja polecam recaro easylife, waży tylko 5,7kg i składa do dmmałych rozmiarów. Jestem bardziej zadowolona niż z x-landera x-move 3w1

Odnośnik do komentarza

Qarolina super ze troszke odetchnelas i zrobilas sobie przyjemnosc.a wloski bardzo fajne!:)

Sevenka,dziejuje ci za dzisiejszy wpis.ja wlasnie mialam dzis taki kryzys i w pewnym momencie witki mi opadly i mialam do siebie pretensje.No coz.perfekscyjna pani domu to napewno nie ja:/ i trza z tym jakos zyc...
Co do tego uczulenia i troche dzis o tym poczytalam i sama juz nie wiem.bo ma ta wysypke na brzuchu(wstawie zdjecie) i pod szyja(ale ona pojawila sie 2 dni wczesniej niz dalam bebilon).buzka nadal nieskazitelna.w zalamaniach lokci i kolan wysypki tez nie ma.Biegunki nie ma,zatwardzenia tez nie,boli brzucha ani wymiotow czy ulewania tez nie.wiec moze to nie wina mleka??dziecko zachowuje sie jak dawniej.

monthly_2017_06/wrzesnioweczki-2016_57968.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wieczornie :). Moj skarbek juz spi.
Kurcze mind ja to w sprawie wysypek nie mam doswiadczenia a moze to jakas kontaktowa ?

Tak Qarolina pojechal kolo 14.30 byl jeszcze z nami na spacerze ale jego mamusia juz o 8do miego dzwonila kurcze to juz dorosly chlop. My tez sie nie nudzilysmy bo na spacerku bylysmy jakos do 15.30 potem pojechalysmy nad jeziorko do kolezanki.
Ehh dziwnie w domu samej pewnie bedzie dziko spac i obudzic sie bez meza #) ale dzwonilam do niego godzine temu i mial jeszcze trzezwy glos :). Monmonka a jak tam Twoj maz ?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki jestem 100% pewna. U nas skórę pogarszał probiotyk Latopic. Nie wiem jak to możliwe. Dawałam tydzien i była przez ten tydzien masakra. Nie daje trzeci dzien i jest tylko lekko zaczerwieniony. Może jakis wypełniacz z tego probiotyku tak na niego działa..?

Co do moich przemyśleń.. ja wiem o tym, ze są matki takie jak mama Dżesiki (hehe :P), ale ten pieprzony perfekcjonizm nie chce się ode mnie odczepic.. i tak juz trochę wrzucilam na luz i (serio) czasem mam bałagan i zlew pełen garów, bo wole pokulac się z młodym na podłodze, czy poczytać Tosi książkę, ale koniec końców i tak posprzątam, bo inaczej się pochoruje. Nie potrafię tego zmienic. I serio nie myślę o sobie zle, tylko chcialabym czasem móc wycisnąć z siebie 150 albo i 200%.. mimo wszystko dziękuję za słowa wsparcia i kopa w dupę bo on chyba najbardziej mi potrzebny :)

Mind współczuję problemów skórnych i kupkowych Lili. A powiedz a propos kp, to chcesz już odstawiac czy masz wrażenie, ze samo się juz konczy? Przepraszam, ale nie jestem pewna czy wszystkie posty przeczytałam, moze juz pisałas a ja przegapilam..

Ooo królewicz zasnął ide na kolację :)

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi mi przestaly wypadać jak zaczęłam zażywać falvit mama. Mimo że nie zażywalam długo bo ciągle zapominam. Tak w ogóle muszę zacząć regularnie. Miałam już zakola a jak teraz odrasta to śmiesznie wygląda i baczki jak chłop. Wsuwki mój przyjaciel.

Maleństwo śpi ale miał zły sen i tak bardzo płakał.
Mieliśmy dziś cudowny dzień. Pogoda piękna. Szybko posprzątaliśmy z M i w świat.
I zamówiłam kojec :))) jupi. Mam taką cichą nadzieję że może Maciuś będzie w nim spał w nocy. Bo teraz go przekladam i jak się wierci to uderza się w szczebelki i jest wielki płacz i pospane. A kojec 100x100 i miękki więc może... :)

Mind mam nadzieję że Lilce przejdzie. U nas też były takie plamy ostatnio. Najprawdopodobniej po pomidorach.

Charlotte super że znalazłaś przyczynę teraz będzie lepiej.

Maja Tu chodzisz chyba na basen z Maluszkiem. Masz kolko do pływania? Jedziemy we wtorek na termy i nie wiem czy jest potrzebne. Czy kupować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dopiero teraz o tych wózkach piszecie, jak ja już kupiłam...? :P A ta na poważnie, to ten co zamówiłam waży 6 kg, no i jest o połowę tańszy od Valco Baby Snap i Recaro Easylife, poza tym ten Recaro najzwyczajniej w świecie mi się nie podobał ;) Myślę, że i tak nie znalazłabym już innego wózka, który by mi bardziej przypasował ;)

Mind, powiem szczerze że dziwnie wyglądają te zmiany. A może to jakaś reakcja kontaktowa? Jakaś nowa bluzeczka? Wprowadzałaś jakieś zmiany podczas prania i prasowania? Balsamowałaś czymś Lilkę?

Agnes, mój mąż nie wyrobił się rano i też pojechał ciut później. Zrezygnował z Escape Room. I tak czekało go dużo atrakcji, bo jeszcze mieli zaplanowane kino, kręgle i imprezę w klubie. Ja co prawda nieco jestem wykończona towarzystwem Zuzanny, ale na szczęście moi rodzice wzięli ją trochę na spacer i plac zabaw, więc z grubsza ogarnęłam w tym czasie chałupę. Teraz siedzę i kleję prezent na ślub :p Jak skończę to się pochwalę ;)

Qarolina, potwierdzam, że Dicoflor najlepszy, bo ma najlepsze szczepy drobnoustrojów, jest najlepiej przebadany i najbezpieczniejszy. Jak Zuzia miała problem z kupkami i wzdęciami, to zasięgałam porad u wielu lekarzy specjalistów oraz dr farmacji i wszyscy zgodnie polecali Dicoflor. Obecnie z uwagi na ostatnie problemy pokarmowe Zuzi zalecono nam podawanie dodatkowo Enterol 250 i widzę znaczną poprawę. Jak ostatnio próbowałam zejść z tego probiotyku, to automatycznie kupki się pogorszyły. Tyle na temat moich doświadczeń - może komuś ta wiedza się przyda ;)

Odnośnik do komentarza

My dicoflor podajemy cały czas według zalecenia gastroenterologa 2x5 kropli. Chociaż przyznam że często zapominałam i dawałam raz dziennie. Teraz przy antybiotyku Gosia dostaje 2x10 kropli. Zamawiam po 3 opakowania w internetowych aptekach bo przebitka straszna. Nie wiem ile już tego zużyliśmy ale chyba firma Bayer powinna dać nam zniżkę :D

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

U nas na basenie wszystko jest. Kółka nie używaliśmy na zajęciach. Najczęściej makarony, 2 razy pływaczki a Pozatym to jak mówi nasza instruktorka to siłownia dla rodziców bo ciągle podtrzymujemy w różnych pozycjach. No i nurkujemy. Musze wam na fb filmik wkleić. Ogólnie to najczęściej mąż z nią plywa.
Wiecie co dziewczyny ja jestem dziwna jakąś. Mieliśmy iść z mezem na urodziny do kolegi dziś i nawet rodzice powiedzieli ze posiedzę z mala ale ja mam wyrzuty sumienia ich obciążać. Za tydzień zostają bo mamy wesele. Mąż nawet teściowa chciał wolac ale ja nie mam serca myślę sobie ze to ja chciałam dziecko i teraz ja musze się nim zajmować. Nie umiem prosić o pomoc. Ale przykro mi się zrobiło bo męża brat to non stop mamę wykorzystuje. Bardzo im pomaga przy dziecku i szkoda mi jej ze ma tyle roboty. Zero skrupułów z ich strony. I mi głupio jeszcze jej odrzucać. I tak siedzę w domu a mąż ogląda mecz z kolegami. Przesadzam? Powinnam prosić o zostanie z mala? Głupio mi a do tego moi rodzice chcą z nią zostać jak wrócę do pracy. Tez mi głupio ze będą z nią siedzieć cały dzień.

Odnośnik do komentarza

Witamy sie. Znaczy ja bo Emi padnieta spi.
My dzis caly dzien na dworze.
A z nowosci to kupilismy wozek- espiro sonic i jak narazie jestem w nim zakochana. Mam nadzieje ze mi to nie przejdzie. Kolor czarny wloze wkladke wiec troche go rozjasni.
A i nie wiem co mam robic. Po operacji juz ponad 2 tyg a mi reka gdzie mialam wenflon robi sie delikatnie czerwona, zyle mam spuchnieta i boli gdy dotkne. Pewnie jakies zapalenie eh... Pojde chyba do lekarza mam nadzieje ze do pon. Reka mi nie odpadnie:) w sumie dopiero dzis sie nasilily objawy.
Emisia to juz niezle zasuwa. Tylko by chodzila sama wozek jest be i ostatecznie jeszcze moze byc ksiezniczka noszona;) dzisiaj jak bylysmy w sklepie po wozek to Panie sie nie mogly nadziwic ze ona ma niecale 9 mies. Ogolnie to zawsze robi furrore;) haha

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Maja,a moze popatrz na to od ich strony.Bo czesto wnuki sa dla dziadkow taka odskocznia od zblizajacej sie starosci,boja sie samotnosci ktora czesto sie z tym wiaze,i te wnuczki pomimo ze chwilami daja niezle w kosc to sa takimi ich promyczkami na codzien.wiec moze warto im tego nie zabierac i pozwolic sobie pomoc.a tesciom pewnie jest troche niezrecznie bo raz czy dwa zaoferuja pomoc ale dalej nie chca sie narzucac.no nie wiem ci napisac bo nie wiem jakie macie uklady.a ja wiele bym dala zeby jedni czy drudzy dziadkowie zajmowali sie Lilka bo bylabym o nia spokojna siedzac w pracy.no ale nas czeka zlobek lub niania:(
Charlotte,ciesze sie ze udalo sie wyczaic tego winowajce ktory pogarszal Stasiowa skore!A Stas to taki slodki i bardzo dzielny chlopczyk,trzymam kciuki zeby bylo juz tylko lepiej!
Co do mojego kp to zawirowania byly ostatnio pomimo ze nic nie zmienialam.najpierw ten zatkany kanalik wtedy co u ciebie.potem nagle mniej mleka odciaganego(a od jakiegos czasu dawalam sciagniete mleko z kaszka 2xna noc)potem kolejny zastoj i obecnie przez 40min sciagam 20ml czyli nic.piersi mieciutkie i puste.Lilka niby cos tam pije w ciagu dnia,ale dluzej musi ssac zanim poleci.mialam juz kryzysy ale zawsze laktator i slod jeczmienny dawaly rade i laktacja nadal pelna para.tym razem inaczej.najpierw stwierdzilam ze ok ze i tak juz dlugo i polecialam po mieszanke.a teraz przez ta wysypke i kupki mam mega wyrzuty sumienia.czuje jakbym dawala jej jakas trucizne.po moim mleku kupki jak milion dolarow i skora jak z żurnala;)a teraz....Czuje ze zawiodlam.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Caly czas mysle co tu jeszcze moze lub moglo uczulic.no i z nowych rzeczy to raczej odpada.proszek plyn do prania te same zel do mycia zmienilam juz ze 3 tyg temu.krem z filtrem stosowalam na buzie juz od pierwszych slonecznych wiosennych dni a na rece i nogi od ok 2 tyg ale tam wysypki brak jedyne co skojarzylam z ta szyja to vanish bo najczesciej daje go na dekolty bo brudne od jedzonka.tyle ze vanish stosuje juz od kilku miesiecy....Raz kupilam jakis polecany odplamiacz z biedry i on ja uczulil.wrocilysmy do vanisha i bylo ok.juz sama nie wiem.po kapieli niczym nie smaruje.ja zmienilam balsam do ciala ale piersi nim nie smaruje perfumy te same.masakra:/

Dobrej nocki:*

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję Mind że znajdziesz przyczynę wysypki.

Poruszalyscie temat weseli. Kaśka odpisał kuzyn? Mamy wesele w sierpniu i idziemy z Maćkiem. Zobaczymy ile wytrzyma, 19-20 jeśli nie to sam obiad. W sumie to miejscowość obok tesciow, pewnie będziemy u nich nocować, ale zostawić go z kimś sobie nie wyobrażam. Czasem mama proponuje że przyjedzie, wezmie go na spacer żebym się przespała ale nie dam rady. Nie chcę go zostawić nawet na minutę, nie chce stracić żadnej chwili razem, może to głupie ale nie potrafię.

Zrobił przed chwilą kupę na spaniu, pierwszy raz tak się zdarzyło. Może swiecil latarka i sprawnie poszło przewijanie. Mimo że ma lekki sen to się udało nie rozbudzic.

Słodkich snów Kochane :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry niedzielnie:))Lilka dala dzis pospac do 6:15 wiec juz ciut lepiej,moze to nie 7 jak kiedys ale tez nie 5:30 jak ostatnio.Wogole to od kilku dni spala w samym body,niby miala cieple raczki i nozki ale sie przebudzala.dzis na noc miala dodatkowo dlugie bawelniane spodnie i jakos lepiej spala.Moja Emi spi w krotkiej pizamie ale zaklada do tego grube zimowe skarpety bo twierdzi ze jej zimno:))
Dziś ma byc u nas 30stopni:))W planach mamy wycieczke za miasto i piknik ale czy my damy rade w ten upal....;)Poki co tylko my z Lilo na nogach a reszta domownikow spi.nawet pies bo chory i trzeba jeszcze z nim pojechać do weterynarza.Ma klopot z żółądkiem, ale wyczulam tez pod skora jakis guzek....:(((
Dzis juz ta wysypka na brzuchu duuzo bledsza, ta na szyi delikatnie też.a kupa juz byla i nadal zielona, ale czysciutka,bez krwi, sluzu, niestrawionych cząstek itp.

Milego dnia!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze sie pochwale moim wczorajszym slodziakowym zakupem:)Kolezanka urodzila synka Mikolajka i pewnie dzis wybiore sie do szpitala ich odwiedzic.Urodzila 3 tyg wczesniej.kiedy w nocy nagle poczula cieplo pomyslala ze to wody odeszly.wstala a tam zywa krew.jak wstala lalo sie z niej ciurkiem.szybko szpital i cc w trybie pilnym,po 30min maluszek na swiecie.ale w trakcie kontaktu skora do skory nagle przestal oddychac...Wyszarpali jej mlodego,krzyk,bieganina i panika.dzieki Bogu udalo sie przywrocic oddech ale Misiek lezal 3 dni na oiom.teraz jest juz z rodzicami ale zostaja w szpitalu do srody.oby w jutrzejszych badaniech wszystko bylo ok.nawet nie wyobrazam sobie co przezyli...
Ale patrzac na te malutkie ciuszki rozczulam sie i zaluje ze Lili tak szybko rosnie:))
I zalacze tez stroj ktory wczoraj widzialam.w sumie o czym takim myslalam tylko ze nie mialam jak przymierzyc bo weszlam z dziewczynami do galerii tylko po lody.

monthly_2017_06/wrzesnioweczki-2016_57972.jpg

monthly_2017_06/wrzesnioweczki-2016_57973.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...